Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieciaczki robią mega postępy, bardzo fajnie że Kornalci podobały się prezenty ;-)
Wydaje mi się że Bartkowi wyszły jeszcze 2 ząbki (górna jedynka i dwójka).. muszę dziś sprawdzić bo wczoraj był strasznie marudny wręcz nie do wytrzymania. Wziełam spakowałam go i pojechaliśmy do mojej siostry to tam był spokojniejszy bo bawił się z kuzynką.
Co do prezentów jakie dostał pod choinkę nie wzbudziłly zainteresowania.. m.in. dostał stoliczek edu. to go najbardziej interesuje ta ciufcia niż to wszystko grające.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Oktawia dzieki za słowa wsparcia!!
My juz ćwiczymy Vojta, od razu na wizycie pokazala Nam jak ćwiczyc i ćwiczymy. Choc to bardzo trudne bo mała bardzo placze i sie buntuje, a ze ma juz duzo siły to ciezko mi ja przetrzymywac. No ale musimy!!
Sama wizyta tez byla strasznie traumatyczna dla Niej. Obca baba ja macala zmuszala do cwiczen i jeszcze zabrala z rak mamy! Caly czas plakala ale jakos sie poddala cwiczenią.
Mam nadzieje ze szybko wykaraskasz sie z tego kataru i oby nie było gorzej po takim owocnym wietrzeniu!!! :P
Pati daj Bartusiowi czas, zobaczysz ze niedlugo nie bedzie mogl odejsc od zabawek!!
I jednoczenioe gratulujemy zabków i wspołczujemy humorków z nimi zwiazanymi!
Myszko nie przejmuj sie wagą, jak juz Mały ruszy na nogi to szybko spalisz świąteczne kilogramy 🙂 Przynajmniej ja na to licze :P
Ide sie połozyc to moze mala przysnie i da mamie pospac po nocy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny widzę że święta udane. Wy się wagą marwicie aja że ciągle chudnę,ale. zważyłam się po świętach i. mam 1,5 na plus. mamnadzieję że mi nie ucieknie.
dzisiajznowu idziemy na rehabilitacje i pewnie dostaniemy opieprz że noe ćwiczymy. Agatka na razie naczworakach tylko cofa ręce. do tyłu. inic poza tym. Pełznie odpychajac się jedną nogą. Ech..
Co do prowadzenia dzieci to namrehabilitantka stanowczo tegoodradzała już mówiła że lepsze są pchacze bo od prowadzania. dzieci mają. "Ptasie rączki" często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA chciałabym schudnąć.. mi cały czas waga idzie do góry ;/ może dlatego że kiedyś byłam aktywna sportowo, cały czas uprawiałam sport a jak zaszłam w ciąże to się skończyło bieganie za piłką 😜
Powodzenia na rehabilitacjach!
Pchacze, chodziki.. wszystko fajne ale trzeba wszystko z głową użytkować. ;-)

Stukałam łyżeczką Bartkowi o i mamy dwójkę na gorze 🙃 WAMPIREK 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. tak się zastanawiam nad prezentami na roczek bo rodzina mnie już wypytuje i pomyślałam o kojcu zarazem łóżeczku turystycznym + do tego kulki plastkikowe np. 200 szt. Ogólnie myśląc przyszłościowo łóżeczko przyda się na podróże a potem na następne dzieciątko.

Wogóle to muszę się pochwalić - na początku sierpnia będę ciocią 🙃
mam nadzieję ,że tym razem wszystko z dzidziusiem będzie OK.!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
MandraSala napisał(a):
szarla napisał(a):

Bo widzisz, ja kadrowiec z wykształcenia i jeżeli chodzi o prawo pracy to jestem na bieżąco 🙂. 1 tydzień przysługiwał w 2009 i 2010, natomiast 2 tygodnie w 2011 i 2012. A można go wykorzystać do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy, dlatego mąż mój dostał zakaz brania w tym roku, za to od stycznia ma 2 tygodnie i zamierza z niego skorzystać 🙂


A jak to formalnie wygląda w przypadku własnej działalności? Czyba nie obowiązuje?
I czy trzeba miec zwolnienie od lekarza czy to poprostu urlop i samemu sobie okreslasz kiedy?


W przypadku własnej działalności to wszystko jest inaczej. Urlop tacierzyński to 14 dni z rzędu które przysługuje od stycznia, do końca roku jest ich 7. I wypisuje się tak samo jak zwykły urlop. U nas są osobne wnioski do tego. Nie wiem do końcu jak z działalnością jest :/


Nic z tego nie rozumiem.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MandraSala napisał(a):
szarla napisał(a):
MandraSala napisał(a):
szarla napisał(a):

Bo widzisz, ja kadrowiec z wykształcenia i jeżeli chodzi o prawo pracy to jestem na bieżąco 🙂. 1 tydzień przysługiwał w 2009 i 2010, natomiast 2 tygodnie w 2011 i 2012. A można go wykorzystać do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy, dlatego mąż mój dostał zakaz brania w tym roku, za to od stycznia ma 2 tygodnie i zamierza z niego skorzystać 🙂


A jak to formalnie wygląda w przypadku własnej działalności? Czyba nie obowiązuje?
I czy trzeba miec zwolnienie od lekarza czy to poprostu urlop i samemu sobie okreslasz kiedy?


W przypadku własnej działalności to wszystko jest inaczej. Urlop tacierzyński to 14 dni z rzędu które przysługuje od stycznia, do końca roku jest ich 7. I wypisuje się tak samo jak zwykły urlop. U nas są osobne wnioski do tego. Nie wiem do końcu jak z działalnością jest :/


Nic z tego nie rozumiem.... 😞


http://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/urlopy/126960,Urlop-ojcowski-wydluzony-do-dwoch-tygodni.html

i niestety nie przysługuje przy działalności gospodarczej

http://www.urlopojcowski.info/urlop-ojcowski-ile-i-dla-kogo.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! 🙂
Edytko buziaki dla waszej całej rodzinki!!!To musi być dla Was trudne ale to dla dobra Kornelki...trzymam kciuki i czekam na pierwsze efekty rehabilitacji 😘
Patii gratuluję Bartusiowi ząbka 🤪
Fajnie że zostaniesz ciocią-zdrówka dla maleństwa!
Po moim przeziębieniu nie ma ani śladu 🙂-to chyba to świeże powietrze... 😉
W przyszłym tygodniu muszę iść do lekarza z Olusiem bo dostał jakieś uczulenie...ma taką zaczerwienioną plamę na przedramieniu...taką jakby przesuszoną i wczoraj na pleckach drugą znalazłam ale malutką...kurczę zachodzę w głowę od czego... 😞
Jakie u Was plany na sylwestra?Zostawiacie z kimś maleństwa?My w tym roku siedzimy z Olusiem w domu i nawet się z tego cieszymy bo co roku gdzieś się chodziło...więc raz można posiedzieć 🙃Myślałam że znajomi do nas wpadną ale nie ma chętnych na kinderbal 😉 Bo u nas sylwester z butelką-mleczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oktawia ale fajny jest ten Twój Alek - bez czadzenia taki slicznoszek z reklamowki 🙂))))
Szkoda że tak daleko mieszkamy - chętnie bym naszyc Alków poznała 🙂
Co do obiadków to ja wszystko mieszam w jedna papkę w której czasami są kawałeczki porozgniatane widelcem ryż kasza jaglana ale daje Aleksowi też próbować wszystko osobno np. jak gotuje marchewkę czy fasolkę groszek to zawsze kawałeczek daje mu do łapki i sobie gryzie, również chlebek makaron. Przy Wigilijnej Kolacji próbował nawet wigilijnych potraw po kawałeczku 🙂

Troszke nam było przykro bo Rodzina liczna a prezentów dla Fasolka prawie wcale poza prezentam od Babć w postaci kilku ciuszków 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Salamandra!Olek wysyła cioci buziaka 😘
A wcale tak daleko nie mam z Radomia do Warszawy 😜...Może jak się zrobi cieplej to się wybierzemy z mężem i Olkiem do zoo(mam namyśli mojego męża i mojego Olka) 😉
I może damy radę się spotkać...byłoby fajnie... 🙂
Twój Alek też słodziaczek-mi wygląda na śmieszka 🙂-może skoro w tym roku dostał mało to przyszły mu to wynagrodzi 🙂
Mój też mało dostał bo tylko szczeniaczka uczniaczka ubranka i czapkę zimową ale za to mikołaj mył owocny 🙂
Tylko co z tego jak i tak woli się bawić latarką 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne fotki Olusia ;-)
MandraSala ja bym znowu wolała jakby mały za rok dostał fajne zabawki a na te święta ciuszki i mała zabawkę bo i tak mój to się za bardzo nie bawi on woli laptop, komórke, kable itp. 😜 tak to zabawki plącza się pod nogami i się kurzą ;p może wasza rodzina za rok was zaskoczy. kto wie.

U nas dzisiejsza noc była koszmarem.. Bartek cały czas płakał, czopek przez godzine tylko działał.. 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A dlaczego płakał? Zęby?

Ja bym dziecku w rodzinie, nawet dalszej, kupila chociaz grzechotkę, tym bardziej że to jedyne dziecko od dawien dawna, a tu 16 osób i 2 prezenty: paczka ciuszków od Babci i od kogoś czerwona czapka z daszkiem taka rozmiarowo dla dorosłego - nie wiem po co i na co taka czapka niemowlakowi. Ja na prawdę nie jestem wymagająca ani jakaś popsuta ale bylo mi przykro i załowałam że prezenty od nas zostały pod choinką w domu bo tak wszyscy mieli cos do podziwiania a Fasolek taki bez niczego siedzial i patrzył jak inni rozpakowuja swoje prezenty i bawił się łyżka do sałatki 🙂 I tt nie chodzi o to że ktoś mu żałuje, poprostu o nim nie pomyśleli..... każdy widzi czubek nosa - takie czasy.....
Chociaz ja w tym roku nie narzekam bo dostałam fajowe rzeczy, a najfajniejsze od męża 🙂 Jakbysmy sie umowili bo oboje sobie kupilismy pizamki - tylko moja troszke ładniejsza i dużo bardziej sexy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no faktycznie.. nie pomysleli o najważniejszym gosciu! Przykro mi.. i to jego pierwsze święta 😞

Wydaje mi się że płakał przez ząbki bo ma bardzo popuchnięte jedynki górne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sala, to rzeczywiście nie fajnie, że tak pozapominali o Fasolku. U nas wszyscy podostawali drobiazgi ale i o Krystianku nikt nie zapomniał. Teściowa, choć u nich raczej ubogo zrobiła wnusiowi piękny sweter na drutach, normalnie cudeńko 🙂 Ja też dostalam piżamę, ale sama o nią prosilM «Mikołaja". Pati biedny twój maluszek, usciskaj go mocno. U nas też chyba coś się dzieje bo ślina do kolan 🙂
Sala, dzięki za życzenia. Ja również wszystkim życze udanego sylwestra i wszystkiego dobrego w nowym roku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mandrasala wgłowiemi się to nie mieści u nas cała uwaga skupiała się na radości z presentów dla dzieci.My byliśmy umówieni tak że losujemy jedną osobę której robimy prezent a dla dzieci(Agatki i kuzyna ) wszyscy.
Wczoraj na rehabilitacji kobieta mówiła żeby w przyszłym roku nie kupować głupot na świeta tylko złoŻyć się na rower bez pedałów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sala co za głupole z rodziny. Dzieci powinny dostawać prezenty!!!!
Pawlis dostał bardzo dużo i był zadowolony z rozrywania papieru ;-)
Ja tez byłam zadowolona z prezentow ;-)
Oluś śliczotek na zdjęciach.
Buziaczki od cioci dla wszystkich maluchów i ich mam no i oczywiście szczęśliwego Nowego roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oktawia napisał(a):
Hej! 🙂
Edytko buziaki dla waszej całej rodzinki!!!To musi być dla Was trudne ale to dla dobra Kornelki...trzymam kciuki i czekam na pierwsze efekty rehabilitacji 😘
Patii gratuluję Bartusiowi ząbka 🤪
Fajnie że zostaniesz ciocią-zdrówka dla maleństwa!
Po moim przeziębieniu nie ma ani śladu 🙂-to chyba to świeże powietrze... 😉
W przyszłym tygodniu muszę iść do lekarza z Olusiem bo dostał jakieś uczulenie...ma taką zaczerwienioną plamę na przedramieniu...taką jakby przesuszoną i wczoraj na pleckach drugą znalazłam ale malutką...kurczę zachodzę w głowę od czego... 😞
Jakie u Was plany na sylwestra?Zostawiacie z kimś maleństwa?My w tym roku siedzimy z Olusiem w domu i nawet się z tego cieszymy bo co roku gdzieś się chodziło...więc raz można posiedzieć 🙃Myślałam że znajomi do nas wpadną ale nie ma chętnych na kinderbal 😉 Bo u nas sylwester z butelką-mleczka 😉

My również zostajemy w domu z Bartkiem ;-) chyba że mały zaśnie i nie będzie się budzić to zostanie z moimi rodzicami i z kuzynką a my pojedziemy do mojej siostry bo robi domówkę ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dawno nie pisałam 🙂
Chciałam wszystkim życzyć Szczęśliwego Nowego Roku :***
My zostajemy z małym w domku. Kupimy mu czapeczkę, nadmuchamy balony i potańcujemy, bo on strasznie to lubi. Jak tylko włączam muzykę to od razu kica, macha rękoma i się śmieje 🙂 a w ogóle u nas też płacz... chyba trójki na górze wychodzą :O no i się pochwalę, że dziś znowu były dwa kroczki do mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My też w domu ale przychodzą do nas znajomi z synkiem który wczoraj skończył 2latka.Ciekawe jak te nasze pociechy zasną no i czy się nie obudzą przez fajerwerki. Dzisiaj pierwszy raz chyba od tygodnia wstaję tak wcześnie ostatnio cały czas Agatka budziła mnie po10, normalnie nie wiem jak do pracy od poniedziałku zacznę wstawać.
Mandrasala ja. na pewno będę w Warszawie w 2012 bo mamy tam. rodzinkę mojego męża brata i siostrę.
Dziewczyny dużo zdrowia, szczęścia i kasy na Nowy Rok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...