Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

no u nas A. też zmieniał pampersa..nawet z kupą choć raz go zostawił z otwartym pampersem i ja musiałam przebrać, bo on myślał,że zwymiotuje.. no a teraz to nie pamiętem kiedy zmieniał pampersa z kupą.. zazwyczaj jak zrobi to ja jestem koło niego albo jeo w ogóle nie ma w domu.. 😜 już nagabuje Alana, żeby w końcu zrobił kupę jak tata będzie, ale coś nic z tego nie wychodzi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

tzn. Dorota Artur uśpił go na rękach niestety, ale przynajmniej nie chodził z nim tak jak ostatnio tylko usiadł na kanapie.. w ogóle Artur mi się pytał skąd dziecko wie, że inna osoba usypia, bo miał zamknięte oczy..no a ja mu mówię, że zapach czuje ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota a jaki masz laktator? Elektryczny czy ręczny? Ja wczoraj mojemu M powiedziałam, że przy następnym dzidziusiu to ma mi elektryczny kupić. Ja jak ściągam to też zazwyczaj po 50 ml... tylko że mi to już po 2 h cycki się pełne robią 🤪 i tak muszę co jakiś czas ściągać...
My teraz też akcja nauki zasypiania w łóżeczku. Dziś był ryk 15 minut, ale już śpi. Myślę, że Młody się szybko nauczy, bo to cwaniak mały jest :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie niestety na rączkach się troszkę nauczył, ale ja jak go położę to pogłaskam po policzku i po jakimś czasie zaśnie zawsze.. ale coraz ciężej, bo coraz bardziej cwany się robi 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze ja to muszę pokupować jakieś zabawki, bo grzechotki Antka nudzą. Każde gadał, żebyśmy zabawek i ciuchów nie kupowali, bo pewnie podostajemy... no i nic nie kupiliśmy. Niestety rodzinka jakoś się nie pokwapiła na kupowanie zabawek :/ na chrzciny pewnie też nic nie dostanie takiego... no nieważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas nocka super. Pobudka dopiero o 4. A wcześniej nawet nie stęknął a potrafi już o północy się przebudzać. Po 6 wstał i zrobił sobie 2 godzinki przerwy a teraz znowu smacznie śpi. I oczywiście przekręcił się na brzuszek i tak sobie śpiocha już prawie 2 h. Pawełek fajnie rzuca się na chrupki. Ja też kilka razy dawałam Krystiankowi i też mu smakują. I wczoraj jadł pierwszą zupkę jarzynową. Też bardzo mu smakowała, aż mruczał z zadowolenia przy jedzeniu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do zabawek to moja mama nie oszczędza na Krystianku choć ja nie lubię jak kase wydaje. Mały ma kilka grzechotek, pluszaków, gryzaków ale upodobał sobie wibrującą żyrafę i strasznie ją uwielbia. Ciągle ją muszę czyścić bo Krystek ma ją wiecznie w buzi. Uwielbia zwłaszcza uszy żyrafki, raz nawet zasnął z nimi w buzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MIsia ja mam elektryczny i myślę że warto było wydać kasę bo dzięki temu do tej pory karmiłam piersią.NIC chyba tak nie pobudza piersi do produkcji jak laktator żadne Karmitak nie działa.Ja tylko żałuję że od początku nie kupiłam sobie tylko męczyłam się na ręcznym i to jeszcze ledwo działającym. JA z niego korzystałam dużo,ale jak ma się dużo mleka i nie ma potrzeby ściągania to rzeczywiście trochę kasy szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli chodzi nudzenie Igorowi się wszystko szybko nudziło...

Dziewczyny porażkę poniosłam teściowa nie wytrzymała i zabrała mi syna na spacer powiedziała ze to jej wnuk i że ma prawo go widywać....i urzekło ją to ze mamy bałagan na pietrze...a o od rana sprzątałam i scierałam kurze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny od kiedy zasieliście małym dawać zupki, deserki i inne pyszności????
Bo teściowa powiedziała ze jestem nie poważna ze daje małemu takie rzeczy ze jest jeszcze za mały na takie rzeczy...Co wy na to bo ja ją wyśmiałam bo czytam książki i chyba wiem co jest najlepsze dla mojego syna ...przepraszam ze wasz tak obarczam moimi problemami 😞 ale chce wiedzieć wasza opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan miał nie całe 4miesiące...chyba nawet 3,5 jak dostał jabłuszko oierwszy raz.. a teściowej powiedz, że jeśli w sklepach są rZeczy dla dzieci po 4miesiącu to widocznie nie jest za wcześnie!! Nienawidzę jak się ktoś wpierd...!! Sorry, ale już widzę po tym co piszesz, że jest dosłownie jak moja teściowa!! No tylko, że my z nią nie mieszkamy, no i na szczęście we wtorek jedzie spowrotem do Niemiec i będzie dopiero w grudniu! W ogóle one wszystko wiedzą co lepsze jest dla dzieci!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny.
u nas noc jak zwykle 🙂 mala zasnela ok 21h00 i pobudka dopiero o 8h00, zjadla butle i do 10h00, ale dala mamie pospac jeszcze troche:P
my na szczescie z usypianiem malej nie mamy problemu, po kapieli dostaje od taty butle, a mama pozniej ja bierze do odbicia i kladzie do lozeczka:0 caluje w czolko mowie dobranoc i mala juz przytula podusie z zamknietymi oczami 🙂 nnigdy przy niej nie musze stac 🙂
myszka moja pierwsze jabluszko tez dostala jakos przed 4 miesiacem, a od 3 tyg codziennie je obiadek. 🙂 wspolczuje tesciowej...:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

Niunia - Pawełek wymiata z tymi flipsami, pewnie ma cichą nadzieję, ze dasz mu smakowe 😁 😁 😁

Misia - koniecznie zaopatrz się w elektryczny laktator, ja uzywałam wprawdzie krótko, ale komfort ściągania niesamowity. U nas tez mówiono, że zabawki będzie dostawał od cioć, wujkow, .... A tak naprawdę to my mu większość nabywamy. Zabawki sa czesto droższe od ubranek, dlatego nie szalejemy. Patryś zresztą i tak lubi takie proste, nieskomplikowane rzeczy, jak np pluszowy piesek, czy chwytny gryzaczek.No i jak widzi kompa to się aż trzęsie, podobnie dzieje się na widok pilota, czy komórki.

My zaczęliśmy dawać Patiemu słoiczki odpowiednie do wieku, zresztą zaopatrzyliśmy się w świetną książkę pt: "Jak żywić niemowlęta i małe dzieci". Pozycja napisana przez lekarzy, wydana przez Wydawn Lekarskie, także źródło sprawdzone i tam jest "jak byk" napisane, co i kiedy należy stosować. Myszko więcej uporu w stosunku do Teściowej 😉

Tusia to fajnie, ze Męzowi udaje sie Maym zająć, może w końcu gdzies sobie wyjdziesz.

Dziś włożyłam do buzi Patryczka palec, by sprawdzic, jak sie mają nasze wyrośnięte już ząbki i został mi tylko ślad wciśniętych koroneczek. A najlepsze jest to, ze u góry też mu się coś zaczyna 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny, ja tylko na chwilkę, Pawliś wymiata z flipsami, Myszka współczuje teściowej, ja nie mogę narzekać, moja mama zaś czasami bardziej mnie denerwuje, bo mi mówi, że od 3 miesiąca powinnam podawać zupki, ale ona miała warzywa ze swojego ogródka, ja niestety nie mam. Tusia gratuluję usypiania, z każdym dniem będzie na pewno lepiej.
U nas dziś Filipa kaszką karmił tata i pierwszy raz po wypiciu Mlody nie domagał się jeszcze cyca, więc się cieszę, bo zwiększa to czas jaki moga sie beze mnie obyć.
Trzymajcie się cieplutko 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wszystkie piękne Panie 🙂
Ja dopiero włączyłam kompa bo jak rano zabrałam się za sprzątanie to dopiero skończyłam:/
Co do teściowej to ja mam wspaniałą!Nie wtrąca się a ewentualnie poradzi jak tego potrzebuję.Zresztą mieszkamy razem i nigdy nie zdarzyło się żeby się wtrącała do czego kolwiek-super kobieta 🙂Gorzej z moją mamą ale dzieli nas 500 km więc nie widzimy się na co dzień bo w przeciwnym razie było by ciężko!
Moja księżniczka właśnie śpi!Ale wczorajszy wieczór pierwszy raz był tragiczny-aż się popłakałam z tej bezradności 😞 Prawie 3 h płakała bo nie mogła usnąć i nic nie pomagało aż w końcu padła ze zmęczenia!A dziś znowu jest pogodna jak zawsze 😁
Wieczorem wybieramy się do znajomych i mam nadzieję że dziś zaśnie normalnie i uda nam się o 20 wyjść-oczywiście młoda ostaje z dziadkami,nam się też coś należy od życia tym bardziej że od czasu narodzin Emi między nami jest zupełnie inaczej,niekoniecznie na plus 😞Ale widzę że nie jestem sama w tym temacie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olinek, to ja widzę, że Emilka ma taki sam problem z zaśnięciem jak Niki. U nas jest tak, że jeśli mała za mało śpi w dzień to wieczorem jest wyk i nic jej nie uspokoi, ale u nas sprawdzila sie drzemka ok 19h00... idziemy z nia na spacer, bo w wozku bez problemu zasypia, albo niestety bujam ja w lezaku... no ale wole ja bujac niz meczyc sie z jej placzem godzinami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My z mezem tez skonczylismy wlasnie sprzatac plus umylam okna, a teraz wywalilam ich na dwor na spacer a ja skoncze robic obiad i moze sie zdrzemne bo besennej nocce! Wieczorem tez idziemy do znajomych (ale z mala) i musze byc na chodzie!!!
Moja tesciowa jest rozna zalezy od dnia raz anioł wcielony a raz moglabym ja udusic i nie miec z tego powodu zadntch wyrzutow!! No ale nie raz juz sie na nia zalilam!!!
Dobra uciekam milego popoludnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...