Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny, Hania ma już 2tyg. ale dopiero teraz wyczytałam w internecie takie coś:
"Myjąc dziewczynkę, najpierw delikatnie rozchyl wargi sromowe i zmyj białawą wydzielinę, potem – równie delikatnie – przemyj skórę ruchem od sromu w kierunku odbytu." Na niektórych stronach piszą odwrotnie. Żeby nie zmywać tego "białego serka" między wargami sromowymi....
Mi mówiono, żeby tej białej wydzielinki nie zmywać, bo to naturalna ochrona... A WY JAK ROBICIE??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
bea29 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
Bea pisalam juz ale nie wiem czy widizalas. z zolt. mamy skierowanie do neurologa ale pani dr powiedziala to i tak wiemy ze niebezpieczny poziom to 19-20 🙂


Jamargaretko czytałam własnie u mnie tez była lekarka i kazała sie nie martwic karmic normalnie piersia ale skierowania nie dała nigdzie narazie meczy mnie ta żoltaczka chwilami ale co zrobic najwazniejsze ze poziom nie jest grozny i ze kozdego dnia powinnen spadac najgorxej to przezywam to pobieranie krwi u STASIA oby poszly w cholere te żłótaczki od naszych skarbów jak najszybciej 🙂


niektórzy zartują żeby się cieszyć bo przynajmniej mamy opalone dzieci 🙂 a tak na powaznie to też się trochę martwię. mam wrażenie że Majka znów jest bardziej żółta i senna się robi. za jakiś tydzień lub półtora pójdę skontrolować bilirubinę


Tak każdy jak widzi Stasia to mówi jaką on ma cere sniada he he juz mi sie nie chce mówic że ma zółtaczke wiec czasami przytakuje ze po tacie bo faktycznie mój małzon ma sniada cere i szybko sie opala 🙂 🙂 🙂
A CO DO SENNNOSCI TO NASZ MALUSZEK WŁASNIE ZA DUZO NIE SPI JUZ CORAZ DŁUZEJ SIE ROZGLADA PO SWIECIE W NOCY CO GODZ SIE BUDZIŁ WCZORAJ ZOBACZYMY JAK BEDZIE DZIS ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
Dziewczyny, Hania ma już 2tyg. ale dopiero teraz wyczytałam w internecie takie coś:
"Myjąc dziewczynkę, najpierw delikatnie rozchyl wargi sromowe i zmyj białawą wydzielinę, potem – równie delikatnie – przemyj skórę ruchem od sromu w kierunku odbytu." Na niektórych stronach piszą odwrotnie. Żeby nie zmywać tego "białego serka" między wargami sromowymi....
Mi mówiono, żeby tej białej wydzielinki nie zmywać, bo to naturalna ochrona... A WY JAK ROBICIE??


Martyna ja przy swoich dwóch córkach nie zmywałam tego bo lekarze mówili własnie że to naturalna ochrona ale to było 17 i 14 lat temu a teraz moze faktycznie inaczej jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i ja jestem 😁 😁
rozkrecacie sie widze na tym forum 🙂 fajnie, co do pielegnacji dziewczynek.. to nam mówiono zeby nie usuwac tej wydzielinki,,
dziewczyny a jak karminie butelka to malenstwa nie spłycaja wam piersi,, nie maja problemu ???
ja dumam czy dopajac(woda)-butelka czy nie. juz słysząłam ze strzykawka mozna poic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martyna Czaro...tez tak mysle...mala roznica wieku miedzy dzieciaczkami bylaby super,ale narazie najwazniejsze sa nasze maluszki.Ja skupiam sie tez na Kevinku 😆 Od 17 ej godziny spi aniolek,z przerwa na cycka...ostatnio jego kolki i wzdecia uspokajaja sie powolutku.Tak sie serce cieszy,jak widze,ze syneczek nie cierpi 🙂 Teraz mezus spi kolo synka...podobni sa do siebie..i to bardzo....kazdy mowi,ze istny tata! Po mamie pewnie bedzie charakterek mial 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamuśki!!
Moja Juleczka już ma kolki i jest krzyk od 18-24 w nocy .W nocy ładnie śpi a więc można się wyspać .
Rano o 5 budzi się i jest akcja bąki ,idą takie grzmoty że kołderka podskakuje. 🙂
Najgorzej że na te kolki jeszcze nie mogę nic jej podać bo wszystko powyżej miesiąca a kropelki sap simplex nie działaja na nią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
adka101 napisał(a):
Witajcie mamuśki!!
Moja Juleczka już ma kolki i jest krzyk od 18-24 w nocy .W nocy ładnie śpi a więc można się wyspać .
Rano o 5 budzi się i jest akcja bąki ,idą takie grzmoty że kołderka podskakuje. 🙂
Najgorzej że na te kolki jeszcze nie mogę nic jej podać bo wszystko powyżej miesiąca a kropelki sap simplex nie działaja na nią.



to ze na opakowaniu pisze ze od 1 mca nie znaczy ze nie moze brac moja miala od 2 tygodnia kolki i podawalam jej tylko najpierw oczywiscie skontaktowalam sie z lekarzem brała infacol esputicon ale najlepszy dla niej jest bobotic ale skoro na twoje dziecie nie dziala sap simplex to bobotic tez nie zadziala bo to ten sam sklad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
u nas pani dr wczoraj mówiła że na gazy najlepiej podac espumisan ale nie wiem - nie próbowałam


Kochana też już podawałam 😞 bez rezultatu.
Kupiłam jej Grippe Water ale nie wiem czy już moge podać tam pisze że od 1 miesiąca może któraś z Was już podawała wcześniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja nic nie podawałam. walczymy naturalnie. dieta (u mnie chyba pomogło ograniczenie herbaty), masaże, suszarka (i nie na brzuszek tylko chodzi o dzwięk), noszenie w chuście - ale to chyba wogóle chodzi o noszenie pionowe i odliczamy czas kiedy to wszystko minie

po ograniczeniu herbaty jest lepiej ale to kwestia indywidualna. za to już 2 dni Maja kupki nie robiła. Sika aż nadto - jakby jakaś nadprodukcja a kupy nie ma.

Biedne są te nasze dzieciaki. Maja to już np przysypia i nagle straszny krzyk. straszne są te bóle brzuszka - a najgorsze że ciężko dziecku pomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
ja nic nie podawałam. walczymy naturalnie. dieta (u mnie chyba pomogło ograniczenie herbaty), masaże, suszarka (i nie na brzuszek tylko chodzi o dzwięk), noszenie w chuście - ale to chyba wogóle chodzi o noszenie pionowe i odliczamy czas kiedy to wszystko minie

po ograniczeniu herbaty jest lepiej ale to kwestia indywidualna. za to już 2 dni Maja kupki nie robiła. Sika aż nadto - jakby jakaś nadprodukcja a kupy nie ma.

Biedne są te nasze dzieciaki. Maja to już np przysypia i nagle straszny krzyk. straszne są te bóle brzuszka - a najgorsze że ciężko dziecku pomóc


Marcyś też od 2dni ma problemy ze zrobieniem kupki. Wczoraj były tylko dwie, dziś też z trudem dwie. Byliśmy u pediatry dzisiaj i oprócz espumisanu, pani dr przepisała nam jeszcze inne kropelki. Poza tym przepajam go rumiankiem, sama jem jabłka i piję rumianek i chyba troszkę małego ruszyło. Jak dziś zrobił kupę tak trzeba go było pod kranem umyć, bo wszystko było upaćkane kupką 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...