Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
bea29 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
Joma robisz mi smaka....i truskawki i pomidorki - niech jesczze któraś napisze ze pizzę spróbowała to już wogóle się załamię moją dietą.... to są 3 rzeczy o których marzę - niby nic takiego


ja pomidory juz w szpitalu jadłam i teraz nawet salatke zajadam tylko zamiast octu cytryne dodaje,truskawki jem w malych ilosciach ale codziennie dokladam dwie wiecej razem z jogurtem naturalnym no i pizze tez jadlam jeden kawałek

Mysle że możesz spokojnie probowac i obserwowac Majeczke czy nie wyskakuje jej jakies uczulenie po truskawkach czy pomidorach ajesli chodzi o pizze to jesli sama robisz ciasto to nie ma sie czego obawiac
JESLI bedziemy wprowadzac do diety codziennie nowe smaki malec bedzie sie lagodnie przyzwyczajal do jedzennia a przecież niektóre smaki pamieta z życia plodowego .


no ja sama robię pizzę ale zastanawiam się nad sosem pomidorowym. bo ja robie tak - ciasto - sos - ser- dodatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
bea29 napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
Joma robisz mi smaka....i truskawki i pomidorki - niech jesczze któraś napisze ze pizzę spróbowała to już wogóle się załamię moją dietą.... to są 3 rzeczy o których marzę - niby nic takiego


ja pomidory juz w szpitalu jadłam i teraz nawet salatke zajadam tylko zamiast octu cytryne dodaje,truskawki jem w malych ilosciach ale codziennie dokladam dwie wiecej razem z jogurtem naturalnym no i pizze tez jadlam jeden kawałek

Mysle że możesz spokojnie probowac i obserwowac Majeczke czy nie wyskakuje jej jakies uczulenie po truskawkach czy pomidorach ajesli chodzi o pizze to jesli sama robisz ciasto to nie ma sie czego obawiac
JESLI bedziemy wprowadzac do diety codziennie nowe smaki malec bedzie sie lagodnie przyzwyczajal do jedzennia a przecież niektóre smaki pamieta z życia plodowego .


no ja sama robię pizzę ale zastanawiam się nad sosem pomidorowym. bo ja robie tak - ciasto - sos - ser- dodatki


tez tak robie sos zazwyczaj z pomidorów z puszki i do tego zioła prowansalskie suszone swoje lub świeże z szklarni swojej 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczynki!

U nas nocka ok 🙂 🙂

No i u nas już zaraz chrzest 🙂 Albo 17 lipca albo 10 🙂 🙂

Wybieram na allegro jakiś strój na Księciunia mojego. Ale chyba znów pojadę do cocodrillo i tam coś kupię. Nie lubię garniturków, czapek czy tam berecików. Ma być prosto ale ładnie

No i problem teraz czy lokal czy działka. Ja wolę działkę, bo będzie swobodniej tam jest wielki basen i dla dzieci będzie atrakcja i dla dorosłych. A sama wszystko przygotuje nawet mam menu już . Lubie gotować więc chyba sama zrobię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Podziwiam Cię 🙂 my chcieliśmy na 10 lipca bo wtedy mamy rocznicę ślubu ale nasza mama chrzestna ma wtedy termin porodu - więc musimy poczekać aż urodzi i troszkę odpocznie więc pewnie dopiero we wrzesniu... zresztą nawet dobrze bo liczę że do tej pory uporamy się z żółt i problemami brzuszkowymi więc będzie lżej

a zdradzisz jakie menu przygotowałas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A więc jamargaretka
Przystawki :
-Caprese
-deski róznych serów
-koreczki z mozarelli i pomidorków z oliwkami
- łódeczki z franciskiego ciasta z kremem łososiowym
-pumpernikiel z kremem z avocado na ostro
( jeszcze coś wymyślę oczywiście)
🙂 🙂 🙂
Krem z cukinii lub chłodnik do wyboru(jak będzie gorąco)
Sałatki:
- Sałatka z malinami z roszponką
-Sałatka ze szpinaku świeżego z gorgonzolą i suszonymi pomidorami
- rucola z mini mozarella i pomidorkami koktajlowymi

szparagi pod beszamelem

Danie głowne:
-Polędwiczki z kurkami
- bakłażan farszerowany
-łosoś na ananasie z parmezanem

będą ziemniaczki, ryż dziki

Oczywiście tradycyjnie zrobię
-tort bezowy z owocami
-tort czekoladowo-orzechowy

lody

owoce

kawa mrożona (jak będzie ciepło)

U Anielki było podobne menu więc teraz nie może być gorzej 🙂 🙂 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ Mamusie za nami noc taka sobie ale odespalismy ja nad ranem .Teraz sniadanko cyc dla STASIA I IDZIEMY NA SPACER 🤪

Jamargaretka kurcze i kupka nie przyszła moze pomoze ten czopek napisz co w przychodni powiedzieli

Marinka zestaw menu godny pochwały i bardzo smakowity ,my chrzest planujemy na 7 sierpnia i tez w ogrodzie jak tylko pogoda dopisze 🙂
jestem ciekawa jak robisz szparagi w beszamelu bo mi zawsze sie rozgotuja a sos taki bez smaku mi wychodzi 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane wpadlam tylko na chwile przy malym nie ma kiedy nawet wejsc pogadac 🙂
Anonimosia nie lam sie ja mialam tak samo juz troche lepiej z dnia na dzien ale jeszcze mnie doly lapia...moj maz tez bardziej z boku do poludnia w pracy popoludniu spi po pracy ale jezdzi cos latwi c...weekendy dniami i nocami go nie ma...w kryzycie powiedzialam mu ze czuje sie jak samotna matka....ale maz tez nie przebral Nikosia ani razu bo boi sie....jedynie kapie 🙂
Ale jak patrze na malego jak spi tak slodko i niewinnie to mam az wyrzuty sumienia...co z tego ze zmeczona jestem nie wysypiam sie (maz spi w drugim pokoju bo w tym mu za goraco i do pracy musi sie wyspac)....jestem zmeczona ale dla tej kruszynki warto...on taki bezbronny sam sobie nic nie zrobi..musimy wytrzymac dac rade...beda maluchy wieksze bedzie lepiej 🙂
Kochana jestem z toba wytrzymaj.....ja chyba tez sie nie moge odnalesc w roli mamy ale probuje codzien...ciezko jest wiem co przezywasz...ale zobaczysz bedzie lepiej 🙂 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka u mnie tez kikut jeszcze nie odpadł połozna powiedziała ze za delikatnie sie z nim obchodze a co do kapieli to na poczatku było najgorzej bo mała strasznie sie bała az mi jej szkoda było do tego wyczuwała nasze zdenerwowanie i była tylko kupa wrzasku ale teraz widze ze musze robic wszystko dwa razy wolniej i ona wtedy jest spokojna
wogóle to jest niespokojna chyba musze zaczac pic ta melise 😞
a usnełysmy jak zwykle przed północą a o 6 jak sie obudziła to oczy jak piec złoty i cycek wiec do 7 przerwa w spaniu
teraz spi w koncu moze wykorzystam sytuacje i cos zjem 🥴 odstawiłam dzis cały nabiał i zobaczymy moze coś pomoze no i jak wrócimy od lekarza to sie podziele informacjami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...