Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
kasidelko88 napisał(a):
Fijolek napisał(a):
kasidelko88 napisał(a):
hey,

mam pytanie która z Was miała juz okres.... 🤢
u mnie juz prawie dwa miesiace od porodu i nic....
mam juz recepte na tab.anty ale nie mam kiedy zacząć ich braż bo nie mam okresu 😮

ja biore tabletki i nie czekalam na okres.
a czy Ty karmisz piersia?



Tak karmie już prawie 2 miesiące 🙂
Ale jak to ,bierzesz bez okresu przecież 1 tab należy przyjąć w 1 dniu miesiaczki 😮 😮
Żebyś sobie krzywdy z hormonami nie porobiła jeszcze Ci wąsy wyrosną 🙃 🤢

no wiec ja biore tabletki o nazwie "Azalia" specjalnie dla kobiet karmiacych piersia. jest to tzw "minitabletka" i zawiera jedynie progesteron. te tabletki bierze sie non-stop. a co Tobie lekarz przepisal? Jakbym ja miala czekac z tabletkami na okres to moglabym sie nie doczekac. Przeciez okres przy karmieniu piersia moze pojawic sie nawet po 6-9 miesiacach.. 🤪 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
ewelka_17 napisał(a):
Czesc mamuśki 🙂My na bioderkach bylismy 26maja jak mała miala 5dni.byłam w szoku ze tak szybko bo kolezanka rodzila 2miesiace przede mna a wizyte ma dopiero 7lipca,ja musze malej miedzy nozki klasc pieluszke tetrowa bo ba niedojzale do konca bioderko ale jak pisala FIJOLEKto normalne u wiekszosci dzieci.pozdrawiam i zycze milego dnia mimo brzydkiej pogody. 😘


u nas mowili ze dzidzia musi miec 6 tygodni

u nas tez tak jest. Nawet lekarz ktory Mala wczoraj badal jak sie dowiedzial ze Hania ma 5,5tyg powiedzial ze badanie trzeba bedzie powtorzyc za pewien czas. Jak zapisywalam nas na badania to od razu zadano mi pytanie ile tygodni ma Maluch. Kurcze.. po 5 dniach..? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka u nas fajnie chociaz zdarzaja sie nagłe bóle brzuszka związane z gazami
dzień zaczyna byc taki sam jak poprzedni i bez róznicy czy sroda czy piatek czy niedziela pewnie gdyby misiek byl z nami byłoby inaczej a tak w kółko to samo sranie przewijanie karmienie wieczorne wiszenie na cycku 😜 ehh ciekawe ile tak wytrzymam 🥴
mała rosnie jak na drożdzach i juz te najmniejsze ciuszki odłozyłam do porodu kupowalismy ciuszki na chłopaka a teraz jest frajda głównie babci i cioci bo moga sukienki kupowac 🙂
spokojnej nocki wam zycze i cichej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

Co do bioderek to my też byliśmy w piątek - i też niby wszystko raczej ok, ale profilaktycznie pieluchujemy tetrówką...
A kierował nas pediatra,

Monalissa też się czasem zastanawiam ile ta rutyna będzie jeszcze trwać 😉
Czekam aż będzie się mozna jakoś z Dzidkiem pobawić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie my nastepny dzien walczymy z preżeniami i stekaniem Stasia połączonego płaczem dobrze że dzis maz i córki w domu to wyrwałam sie na "miasto" 🙂bozziu jak mi było dobrze wziasc w auto i jechac przed siebie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂kurcze dziewczyny te dwie godz wolnosci od kupek cyca i płaczu byly mi potrzebne by wrocic spokojniejsza do synka ale i tak caly czas słuchawka przy uchu czy czasem nie dzwonią zeby wracac

co do bioderek to my idziemy w tym tygodniu i na wizyte kontrolna wagi do pediatry tzw bilans miesieczny ale okazało sie że usg i tak nam nie zrobia tylko prywatnie musze isc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie kochane....ja nawet czasu nie mam zajrzec do was...ciagle cos jak nie maly (w wiekszosci czasu) to pranie prasowanie albo spacerki 🙂 Ogolnie juz lepiej....maly kropelek bobotic juz nie dostaje chyba jeitka ma wyksztalcone i brzuszek lepiej pracuje...pryka owszem ale juz sie tak nie prezy jak kiedys....
A ubrnka te mniejsze tez juz odlozylam bo maluszek wyrosl 🙂
No nic uciekam trzeba malego ululac i sama tez isc spac...maz znow weekend w pracy wiec zostaje spanie :P
Milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas to jest tak z tym karmieniem rano jak sie obudzi wygłodzona to daje jej cycka i ona je jakies 10 min po pół godzinie albo krocej chce znowu wiec jej daje tego samego i je jakies 5 min bo zasypia jak ja wezme do pionu to sie budzi i wtedy medytuje 🙂 oglada co sie dzieje dookola i jak chce znowu to znowu dostaje tego samego ale jak szybko przestaje ssac i ja odstawie a chce jeszcze za kilka minut to daje drugiego i tym drugim to juz jest najedzona po uszy nawet po 5 min ssania no i wtedy albo jest spacer albo spanie wiec przerwa w jedzeniu jakies 2h i wtedy dostaje tego cyca co był na koncu ten zaczety tylko 🙂
w dwa pierwsze tyg przybrała jakies 400g wiec to raczej dobry sposob 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja tak uwielbiam czereśnie a ciągle sę boję zjeśc...Mój Synek jutro ma mesiąc 😁Cwany się zrobił i tylko by na rączkach,ale to wina babci,tak nauczyła,a teraz ja muszę się męczyc...eh...
Noc u Nas nawet spokojna,ale wczoraj za to dzien nie najlepszy,Mały ssał piers a za chwile krZyczal,denerwowal sie i plakal i niewiem czemu...cZy za szybko mu lecilo czy za olno czy byla inna przyczyna...niewiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia jeszcze kiedyś zatęsknisz za tym noszeniem 🙂 🙂 🙂 nasza Maja też tylko na rączkach. podobno jak dziecko ma taką potrzebę to do 6 miesiąca trzeba go nosić - np. koleżanka ma takiego synka który nie cierpi być przytulany, głaskany, nie przepada za noszenie - i ta koleżanka też narzeka


my Maję rozpieszczamy - wiem o tym i kiedyś pewnie będę narzekała, ale w tym momencie wychodzę z załozenia, że to jest czas dla nas i dzieci są własnie do rozpieszczania


jak miałam 21 lat byłam na au pair - miałam trójkę dzieci - sposób wychowywania całkiem inny niż w Polsce. dla mnie to był szok jak np. 3-letnie dziecko uderzyło mamę w twarz a ona nawet się ni zdenerwowała albo dziecko próbuje zjeść robaka a mama spokojna..... byłam ciekawa jak takie bezstresowe wychowanie zadziała. i sluchajcie byłam w totalnym szoku jak kilka lat pozniej ta rodzina przyjechała na moje wesele. dziewczynki wychowywane w taki sposób są po prostu genialne. nie znając polskiego - całą noc bawiły się z Polakami. żadnych oporów przed kontaktem z inną kulturą, z ludźmi mówiącymi w innym języku. a przy tym jaki zażyłość z rodzicami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
Ale tak dzwigac chlopca 5 kg to tez meczace,a i nic zrobic nie mozna,no ale jak chce to trzeba...mnie nAjbardziej meczy karmienie bo moj Oskar zamiast jesc coraz lepiej to coraz gorzej.


Oj u mnie jest podobnie. Tosia ciągle robi awantury przy cycku i ja nie wiem o co kaman. Jak pierś jest twarda to jest ok a jak nie to już wypluwa i się pręży i kopie. Wczoraj wieczorem troszkę pojadła i zrobiła awanturę więc sobie ściągnęłam pokarm i okazało się że miałam tylko 30 z obu cycków... niestety chyba mam mało pokarmu ;/ Dziś kupiłam herbatę na laktację. Zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pewnie musi się przyzwyczaić do kąpieli. u nas zazwyczaj ok ale czasem Majka nie ma humoru i wtedy kąpiel to tylko dla rytuału ....

ale za to u nas nadal problem z kupami. nie robiła od środy - tzn w środę była kupa po połowie czopka. dajemy jej syrop debridat i dziś wieczorem włożylismy pol czopka. i nic nie zrobiła.... mama pytała położnej a ta powiedziała że widocznie mała bardzo dobrze wchłania pokarm ale jakieś to podejrzane dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...