Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka
Ale miałam nadrabiania...tyle chciałam napisać i niewiem co do kogo hmm...
Ja nie karmię piersia i miałam traszne wyrzuty i w ogóle,ale widzę że moje dziecko jest uśmiechnięte,najedzone i dużo spokojniejsze od kiedy podaje modyfikowane i wtedy ty wyrzuty zniakaja bo najwazniejsze jest dobro dziecka a jesli komus sie to nie podoba to jego prblem,no a zadna z Was mnie za przerwanie karmienia nie oceniala(przynajmiej nic mi na ten temat niewiadomo).Jezeli chodzi o rozwoj dzieci to tak jak pisalyscie kazde dziecko inne i rozwija sie w swoim tempie,ja na rozwoj Oskara nie moge narzekac....ale przykro mi sie robilo jak pisaliscie o tym chlopcu ktory warzyl 9 kg i w ogole,czulam jakbyscie o Oskarku to pisaly,albo Monika napisala ze ona by nie dala jesc tylko by oszukiwalam woda...jasne...nie daj dziecku jesc gdy jest glodne i placze...ciekawe jakby isie zachowala w mojej sytuacji...tez zazdroszcze wam ze dzieci przesypiaja wam noce,ale nie dlatego ze musze wstawac tylko sie martwie ze tak duzo potrzebuje jedzenia i w ogole...zazdrozcze ze cale dnie spedzacie na spacerach bo moj syn niechce w wozku polezec 5 min.czasem w2ychodzimy jak zasnie ale taki spacer trwa jakies 20 min i wracam trzymajac go na rekach i prowadzac wozek,a uwierzcie ze nie jest latwo dzwigac takiego kloca....
Anonimosia 😘 😘 😘 😘
Martynko zaglosowalam na was
Fijolku dobrze ze Hania bedzue z babcia...babcia to prawie jak mama 🙂
Monia ciotka w koncu ie odezwalas
Hussi jak zabkowanie Piotrusia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kasiu nie uwazam zeby twoj Oskarek nadawal sie do odchudzania,widzial go lekarz i nic nie powiedzial wiec mysle ze jest ok, pozatym skoro rozwija sie prawidlowo to nie widze zadnych przeciwskazan do normalnego karmienia a nie oszukiwania woda, a co do nocy to moze sprobuj zagescic ostatnie karmienie przed wieczornym spaniem kaszka albo zmien mleko na 2 bo moze sie okazac ze 1 jest juz zbyt malo pozywne, my juz niedlugo tj.za tydzien przechodzimy na 2.a co o zabkowania to wciaz marudzi,wciaz go boli i swedzi bo widze ale nic sie nie rusza do przodu,a u Ciebie jak?
co do kombinezonow to nie moge sie wypowiedziec bo mam 3 wydaja mi sie ze beda dobre na okres jesienno-zimowy sa w rozmarach 74-80 wiec dobre beda i tyle,ale jesli chodzi o te ktore pokazywalas Martynko to najbardziej dwojka,potem jedynka na koncu trojka.aha i nie musisz prosic glosik juz leci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martyna_czaro napisał(a):
http://allegro.pl/kombinezon-cherokee-rozm-74-80-i1803337471.html co myślicie o tym kombinezonie?
Tylko proszę mi go nie kupować!!! :P


http://allegro.pl/show_item.php?item=1804643703 a ten?

http://allegro.pl/jesienno-zimowy-kombinezon-dla-dziewczynki-r-74-jn-i1807005296.html

wiec poniewaz szukam juz od pewnego czasu, mam wnioski:
latwiej bedzie zakladac kombinezon jesli bedzie mial dwa ekspresy.
ten drugi to chyba nie na zime? bo lekka wilgos i co?
zatem, moj typ to nr 3 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też nie wiem skąd czasem takie poruszenie co do wagi Maluszków...
Przecież na tym etapie nie ma mowy o tłuczeniu, odchudzaniu itp...
Karmi się tyle ile dziecko potrzebuje...
Ewentualnie później można ograniczyć karmienia lub oszukiwać...
Nawet jeśli dziecko na tym etapie waży więcej to jak zacznie chodzić to zacznie spalać...
Kasia 😘

Jola no mi się też podoba ten Espiro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez troche musialam nadrobic, tyle mysli mi sie nasuwa ale napisze tylko tyle ze jesli chodzi o karmienie i porod to praesja swiata zewnetrznego jest tak ogromna ze szok. mnie spotkala ogromna przykrosc ze strony osoby po ktorej bym sie tego nie spodzieala, plakalam caly wieczor, na szczescie mam kochanego meza, ktory mnie pocieszyl i zawsze mnie wspiera zwlaszcza w kwesti karmienia butelka bo czesto mam kryzys dotyczacy tej sprawy...Jednak jak sobie pomysle jak moje malenstwo cierpialo to odrazu mi lepiej 🙃

Martyna jesli chodzi o kombinezony to wszystkie sa ok, jednak ten polarowy jest przewiewny...
Jamargaretka powodzenia!!!
Joma Mariuszek jest ok, moje malenstwo ma ograniczenie w jedzeniu ze wzgledu na brzuszek bo slabo trawi i jeszcze jednego nie strawi a chce kolejne i stad tez bole, ale jak sie mocno domaga to nie da sie jej oszukac niczym, jak ma byc mlecio to koniec i ja jej nie mecze tylko jej daje. OOOOOOooooooo 🙂


Ja sie nawet ogarnelam dnia dzisiajszego, mala nawet miala senny dzien i juz nyna 🤪 🤪 🤪, maz po kolacji szczesliwy a ja popijam zielona z wanilia(moja ulubiona) i tworze jakis tabele z analizy finansowej bo studiow podyplomowych kobiecie sie zachcialo 😮 😮 😮grrrrrrrrrrrr................ 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no więc dzwoniłam do różnych szpitali

w jednym - bardzo znanym stwierdzili, że sytuacja nie jest dramatyczna i że nas nie przyjmą. że zamiast szpitala mam poprosic o skierowanie do ich poradni. no byłoby ok bo mnie się do szpitala nie śpieszy - ale teraz czekać na wizytę a później na badania a dziecko coraz starsze więc ta opcja odpada

w następnych dwóch szpitalach - też ponoć dość dobrych - nie ma łóżek dla matek - trzeba albo mieć polówkę albo jakiś leżak - i nie wyobrażam sobie, że nagle mam przestać spać z Mają 😞((((

no i nie ma tam żadnej kuchni dla rodziców - więc do cholerci jak karmiąca matka ma się najeść żeby mieć pokarm.

jedziemy jutro na 8 rano i zobaczymy czy nas wogóle przyjmą i wtedy będę się zastanawiała nad spaniem i jedzeniem


trzymajcie kciuki. najlepiej żeby jutro zrobili badania a wieczorem puscili nas do domciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczynki Gosia z maja trzymamy kciuki a Oliwka umie mocno trzymać 🙂
u nas nocka dziwna o 22 byl krzyk przez sen i wierzganie nogami wiec zrobilam jej rowerek pomasowalam brzusio i w koncu poszly pierdki ale z pol godziny walczyla dostala smoka i zasnela momentalnie i na jedzonko obudzila sie po 1 pozniej po 3 i po 5 ale o piatej to juz sie tak rozbudzila ze uslyszalam jak kciuka ssie i sie obudzilam wiec zjadla ladnie opatulilam bo sie zrobilo chlodno i prawie do 8 spalismy i obudzila nie z glodu a z wyspania bo pozniej bylo baraszkowanie prawie 40 min i dopiero jedzenia a teraz drzemka a ja mam chwile odpoczynku przed sprzataniem dzis odkurzanie i mycie podłog a chleba nadal nie upieklam bo do sklepu ni bylo komu pojsc po drozdze aisiek stwierdzil ze on moze mi przyniesc drożdze z dołu takie co sie piwo na nich wazy ale to oczywiscie żart bo one sa tak silne za cala kuchnie bym miala zawaloną dobra bo juz zaczynam pisac o pierdolach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Witamy piątkowo...u Nas jak zawsze czyli karmienie co 3 godz.Dzis pospalismy do 7 🤪
Hussi 😘 a co do ząbków to u Nas są 2 i narazie ciiiisza ale znów Oskar zaczyna dziąsełka pocierać paluzkami lub języczkiem i dziś była zielonkawa kupka,więc myslę że znów coś się szykuje,a chciałabym żeby troszku odpoczął biedaczek,no ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie,
mamy za soba tak popieprzona noc ze rece mi opadaja i nie wiem o co chodzi.
Hania obudzila sie kolo 1 - jedzonko. potem kolo 4 zmiana pieluchy i przed 5 znowu mokro i ... koniec spania. 🤪 jakas kurna masakra. gaworzenie i piski. a ja z katarem do pasa nie wytrzymalam i sie poplakalam. Zasnela o 6:45. Spala do 9:30 ale ja jestem wykonczona. dzisiaj ide w slady niektorych z Was i zostaje w pidzamie i kazda wolna chwilke zamierzam przespac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek napisał(a):
witajcie,
mamy za soba tak popieprzona noc ze rece mi opadaja i nie wiem o co chodzi.
Hania obudzila sie kolo 1 - jedzonko. potem kolo 4 zmiana pieluchy i przed 5 znowu mokro i ... koniec spania. 🤪 jakas kurna masakra. gaworzenie i piski. a ja z katarem do pasa nie wytrzymalam i sie poplakalam. Zasnela o 6:45. Spala do 9:30 ale ja jestem wykonczona. dzisiaj ide w slady niektorych z Was i zostaje w pidzamie i kazda wolna chwilke zamierzam przespac.

Łojojoj.... Kochana! Wypoczywaj dzisiaj ile możesz! 😘
I przekaż Haneczce, że ciocia ją prosi, żeby była dzisiaj grzeczna dla mamusi i dala Ci wypocząć! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej, ja podobnie jak Fijolek z katarem po pas i gardlem zdartym jak u pijaka siedze w pizamce i co jakis czas spie, maly oddelegowany na dol do tesciowej niech wdycha jak najmniej tych bakterii a ja tak za nim tesknie, co to bedzie jak do pracy wroce eh....no nic trzymajcie sie cieplo zwlaszcza ty Aniu! buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monalissa napisał(a):
uuuuuuuuuuuun ale dzisiaj ciszaaa no nic ja niedlugo biore sie za kapiel mojej panny bo juz mi w glowie peka od jej krzyków i pisków wlasnie pokazuje na co ja stac na macie ehhh ledwo zyje ale jeszcze godzinke i bedzie spac


I śpi już do rana? O której wstajecie i ile razy karmisz w nocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anonimosia napisał(a):
monalissa napisał(a):
uuuuuuuuuuuun ale dzisiaj ciszaaa no nic ja niedlugo biore sie za kapiel mojej panny bo juz mi w glowie peka od jej krzyków i pisków wlasnie pokazuje na co ja stac na macie ehhh ledwo zyje ale jeszcze godzinke i bedzie spac


I śpi już do rana? O której wstajecie i ile razy karmisz w nocy?


ano spi juz uffffff
teraz sie najadla to obudzi sie kolo polnocy pozniej o 2 lub o 3 pozniej kolo 5 i obudzi sie 7-8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...