Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam
Ojojoj ale ze mnie nie dobra mama 😞 😞 😞hmm...aż niewiem co napisać...ale dobrze wiedzieć co o mnie myślicie,lepsza gorsza prawda niż kłamstwa 🥴

A więc tak...wczoraj mielismy szczepienie.Oskar waży 8600 g i mierzy 71 cm.Pediatra powiedziała ze niema nic niepokojącego wszystko jest dobrze,a Mały jest duzym,silnym i bystrym chlopcem...powiedziala ze kazde dziecko jest inne i potrzebuje innej ilosci mleczka,snu czy czego kolwiek.Stwierdzila tez ze Oskar nie jada wcale duzo jak na ten wiek(120 ml przewaznie).Co do rozszerzania diety to powiedziala ze jest duzy i zdrowy i ze moge powolutku tylko tak jak pisalyscie po jednym produkcie i ze moglam nie dawac tego seserku jablko-banan bo jakby dostal uczulenia to niewiadomo od czego itp.a co do marchewki czy ziemiaczka to nawet zachecala ale jak juz pisalam kazala powolutku i po troszku...co do kaszki to mowila ze taka ilosc jaka daje czyli miarka gora 2 oge podawac ale narazie wiecej nie bo nie potrzeba.Pochwalila zabki Oskara i mowil ze to nie szybko tak jak wszyscy mowia tylko ze on poprostu szybciej sie rozwija i powinnam byc zadowolona ze chlopak mi zdrowo rosnie i sie rozwija a nie sie martwie...a co do karmienia nocnego to dzis wstal tylko 2 razy .wczoraj wypil o 18:30 120 ml+miareczka kaszki,zasnal i wstal ok polnocy wypil 100 ml i poszedl dalej wstac i wstal o 4:15 i wypil 120 ml...pospal do 8 a jadl o 9.30 czyli to ponad 5 godz w jedzeniu moim zdaniem to nie jest duZo,ale to tylko moje zdanie.
No i podaje dziecku wode do picia ale jak jest glodne to za pol godz i tak wstanie jesc...ciekawa jestem czy np Monika oszukiwalabys Oliwke woda jesli ona bylaby glodna???nie sadze...
JOLAJCIKbuziak dla Szymka...
HUSSIdziękuję bardzo za wsparcie 😘troszke przykro mi że tak o mnie dziewczyny myśla,ale ja swojego dziecko nie krzywdzę a jeżeli tak to nie robie tego celowo...eh...
FIJOLEKtez mam kombinezon coccodrillo a inne jakieś nie zbyt znane marki.
BEA jak juz dziewczyny pisaly nie trzeba miec recepty na witaminke D i trzeba podawac codziennie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu Manki Kochana - przecież nikt nie pisał, że krzywdzisz dziecko

są ogólne zalecenia i pewnie dlatego byłyśmy zdziwione, że tak szybko rozszerzasz ale każde dziecko jest inne i potrzebuje czegoś innego

jakby nie było masz chyba największe dziecka na forum i chyba jedyne z ząbkami więc może faktycznie Oskarek jest już gotowy na nowe produkty i ich po prostu potrzebuje - tym bardziej, że tak Ci zalecają pediatrzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak sie głupio składa ze dzisiaj japrzeciagnelam o pól godziny smoczkiem i zasneła ale ona jest na cycu tylko i wyłacznie wiec to zupełnie co innego powiem i ze moi znajomi maja synka tez sie swietnie rozwijał i szybko zaczął chodzic bo w 10 m-cu i wszyscy byli szczesliwi ale po jakims czasie stawy kolanowe Krzysia sie powykrzywiały na zewnątrz bo pomimo tego ze pieknie rósł i szybko sie rozijal był za cięzki dla swoich nózek 😞 wiec sama widzisz i sama zdecydujesz tylko ze za twoje dziecko tylko ty jestes odpowiedzialna nie lekarz nie babcia i nie dziadek wiec gdyby moja córka była karmiona mm i tyle ważyła to chociaz bym sie zastanowiła
w ostatecznosci to twoje dziecko i ty decydujesz o jego karmieniu nikt ci nic nie narzuca ani nie krytykuje to tylko nasze zdanie pozytywne lub nie a co z tym zrobisz to twoja sprawa i czy zostane wyklęta to też nie ma znaczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie kochane! u nas standardowo nocka w miare przespana obudzil sie tylko raz o 3.30 a potem o 7 ale ogolnie dal sie wyspac ten moj pycholek.wzielam go do siebie do lozka i zaczelam akcje "grzechoczace skarpetki" ale byl ubaw i dziecko zajete na conajmniej pol godziny.
Jolajcik dziekuje za mile slowa,i za szczerosc przede wszystkim buziaki 😘
Joma dobry tekst na poczatek dnia 🙂
Kasia Manki nie jestes zla matka,malo tego nie musisz sie nikomu z niczego tlumaczyc jestes pod stala opieka lekarska,a przedewszystkim jestes matka i wiesz co dla malucha dobre co nie, nie ma za co jesli chodzi o wsparcie po prostu czulam ze musze.
u nas dzis pochmurno i wietrznie wiec zobacze co ze spacerem.poki co ide pogrzebac na allegro za roznymi drobiazgami do domu poki maluch spi.buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek napisał(a):
witajcie,
ja za chwilke ruszam p oskladniki na chlebek. ciekawe czy mi wyjdzie 🙂 musze leciec na poczte i po mlesio dla Hanki. pozdrawiam i do potem 😁


Witajcie słonecznie 😘
A czy ja tez moge prosić przepis na chlebek?? Monalissa, wspominałaścoś o bagietkach z piekarnika, jestem tym bardzo zainteresowana... 🙂
Ja piekłam bułeczki z ziarnami, jesli chcecie to też wrzuce przepis, były bardzo smaczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja robiłam takie bagietki
Składniki:

* 1 szklanka mleka
* 2 łyżeczki masła
* 2 łyżeczki cukru
* 1 szklanka wody o temp. pokojowej
* 2 łyżeczki suszonych drożdży
* 2 łyżeczki soli
* 4 szklanki mąki
* ponadto: czysta woda w butelce ze sprayem

Mleko zagotować, dodać masło i cukier, wymieszać, aż do rozpuszczenia. Przelać do dużej miski, dodać wodę i lekko przestudzić (około 10 minut). Dodać drożdże, wymieszać, wsypać sól i 1 szklankę mąki; wymieszać. Ciągle mieszając dodawać mąkę po 1 szklance (jeśli to konieczne wsypać jeszcze dodatkowe 1/2 szklanki mąki). Bardzo energicznie mieszać (można mikserem), aż ciasto będzie gładkie. Ciasto będzie bardzo miękkie i lepiące - takie ma być.

Dużą miskę dobrze posmarować olejem, przełożyc do niej ciasto, nakryć ściereczką i pozostawić do wyrośnięcia (powinno podwoić swoją objętość). Bardzo ostrożnie (by ciasto nie "siadło"), przełożyć je na stolnicę, przekroić na części. Delikatnie uformować bagietki, długości około 30-40 cm. Przenieść je na natłuszczoną blachę i poczekać 30 minut, by podrosły.

W tym czasie rozgrzać piekarnik do 250 stopni. Kiedy bagietki są gotowe do pieczenia spryskać piekarnik wodą (8-10 psiknięć, para wodna tworzy piękną skórkę), włożyć bagietki i piec 10 minut, zmniejszyć temperaturę do 200 stopni i piec aż będą rumiane i lekko "postukane" będą brzmiały jak puste (niedługo, ja piekłam jeszcze około 10 minut).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂 🙂
Hej Dziewczyny, dajcie juz spokój...nie ma sensu sie nawzajem oceniać, krytykować i obrażać....tak było fajnie na "brzuszku" :-) zaraz większość z nas poucieka bo bedzie sie bała cokolwiek napisać,żeby wyrazić swoją opinie...uczmy sie od siebie nawzajem, uczmy się na naszych błedach również bo to też jest cenne...podsuwajmy sobie ciekawe pomysły... po to jest to forum moim zdaniem...i tyle....

A ja mam dziś pytanie do IGI jesli jest jeszcze z nami :-) dlaczego stałe pokarmy w prowadza się wcześniej dzieciom karmionym sztucznie, a tym karmionym piersią pozniej? zawsze mnie to bardzo nurtowało i wydawało mi sie ze tak na chłopski rozum powinno być odwrotnie bo mleko sztuczne jest bardziej sycące...a moze chodzi o to żeby nie osłabiać laktacji? bede wdzieczna za zaspokojenie mojej ciekawości i z góry dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
małgosia31 dlatego, że mleko modyfikowane pierwsze podaje się zazwyczaj do ok. 6 mca życia, nie zmienia się jego skład ale ilość porcji a potrzeby dziecka zmieniają się "z wiekiem". Mleko kobiece "dostosowywuje" się do potrzeb dziecka, mlekiem sztucznym trzeba umieć "manipulować", dlatego wprowadza się pokarmy stałe by utrzymać równowagę w zapotrzebowaniu dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i trochę mi przykro, że moje wypowiedzi spowodowały jakieś kłótnie między Wami.Nie chciałam nikogo obrażać, nie znam Was więc jak mogę oceniać? Wysuwam tylko wnioski z Waszych wypowiedzi, jestem na kilku forach "majowych" bo czerpie informacje do badań do pracy i jak mogę to pomagam.
Uważam, że otyłość to problem XXI wieku. Oczywiście niemowlęta szybko mogą tracić i przybierać na wadzę,ale to rodzice są za to odpowiedzialni. Nie da się odchudzać niemowlaka ale da się dbać o to by nie trzeba było tego robić. Gdy odbywałam staże na pediatrii spotykałam się z przypadkami "otyłych" niemowląt, które nie miały sił by raczkować, lub tak jak pisała monalissa miały problemy z koścem. Były jednak też i takie, które świetnie sobie radziły. Ale apeluje - Wasze dzieci mają jeden żołądek na całe życie-lepiej zapobiegać niż leczyć. Otyłość to choroba a nie słodkie fałdki i radość z apetytu ( nie piję tu do żadnej z Was! )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga_ napisał(a):
małgosia31 dlatego, że mleko modyfikowane pierwsze podaje się zazwyczaj do ok. 6 mca życia, nie zmienia się jego skład ale ilość porcji a potrzeby dziecka zmieniają się "z wiekiem". Mleko kobiece "dostosowywuje" się do potrzeb dziecka, mlekiem sztucznym trzeba umieć "manipulować", dlatego wprowadza się pokarmy stałe by utrzymać równowagę w zapotrzebowaniu dziecka.


Dzieki serdeczne za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga w ksiazce o żywieniu niemowląt "zdrowy start" jest napisane

otyłe niemowlę = chory dorosły

więc pozytywnie odbieram to co piszesz

ja mam bzika troche na punkcie zdrowego żywienia więc się tym pocieszam

nie zmienia to jednak faktu, że moja Majeczka powinna trochę przytyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretko w przeciwieństwie do otyłości z niedowagą nie da się czasem walczyć a i nie trzeb. Jeśli u dziecka wykluczy się anemie, alergie i inne ,które mogą ją powodować to znaczy, że taka natura dziecka i jeśli nie wpływa to na jego rozwój psycho-ruchowy to wszystko jest ok. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka, Martyna dziękuje za przepisy 😘
Poproszę jeszcze przepis na chleb 😆

A ja dzisiaj mam taką moc że chyba eksploduje 🤪 🤪 🤪
Ogarnęłam dom i już wstawiłam trzecią pralkę prania 😮 🙃U nas słonecznie ale wietrznie wiec wszystko schnie.
Zaliczyłyśmy już spacer i została mi tylko obsługa odkurzacza i podłoga w kuchni, jestem z siebie dumna 🙃Mam zamiar zrobić jeszcxze coś pysznego do jedzenia i ale jeszcze nie wiem co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martynka sliczny kombinezonik 🙂 chwal sie chwal po to tu jestesmy 😁
Jamargaretka no wiesz co ta nasza sluzba zdrowia to jakis absurd ze pod opieka szpitalna to juz ci sie ortopeda nie nalezy,a terminy jakie, ehhh wspolczuje.
a jesli chodzi o otylosc niemowlat to jasne nie przekarmiajmy ich,ja u nas na wiosce mam takiego otylaka ze hej nie chodzil chyba do 2 roku zycia bo mial jak to jego mama powiedziala urocze faldki, tylko co z tymi dziecmi ktore nie przybieraja na wadze az tak szybko, u mnie na przyklad Piotrus jest na Nutramigenie a wcale jakos wysoko na tych centylach nie jest, no ale ponoc nic mu nie dolega wiec sie nie martwie zobaczymy za dwa tygodnie na nastepnym szczepieniu,a wogole to na skladzie nutramigen 2 bo juz na tego przeszlismy - jest od 4 miesiaca- kalorycznosc jest nizsza,smiesznie ale nie omieszkam zapytac mojej pani doktor czemu.
dziewuszki a jak wyglada u waszych pociech ciemiaczko? bo ja juz mam wrazenie ze nigdy sie nie zarosnie...zmniejsza sie ale jakby powoli albo to moje tylko widzi misie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie zrobiłam dwa pierwsze słoiczki dla Mania - ale to radość 🙂
Jeden jabłuszko, a drugi gruszka 🙂
A jutro jadę do mamy i działamy z przetwórstwem pełną parą, bo ja mam indukcję, a mama gaz ryczałtowany, więc taniej będzie hehe 😉

No i w końcu mój Niuniu drzemie, bo ojęczał się ehhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...