Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Bambosz - mieliśmy Avent a dziś w szpitalu dali nam taką tradycyjną butlę z miękkim smoczkiem

a co do fotelika... wiem, że niemądrze robię wyjmując Maję z niego. Maja wymusza to a ja jej ustępuję. ale uwierzcie że Wam łatwo to pisać a coś z tym zrobić jest bardzo ciężko
gdy koleżanka 2 lata temu mówiła, że jej dzidzia nie akceptuje wózka to ja mówiłam " co to znaczy że dziecko nie znosi wózka. trzeba ją kłaść i nie pozwolić wymuszać. najwyżej trochę popłacze". a gdy problem dotyka nas to wcale nie jest łatwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Bambosz napisał(a):
Fijolek napisał(a):
mam takie pytanie, czy korzystacie z blenderow? jesli tak to jakich? Czy mozecie cos polecic? nisze sie z zamiarem kupna i chcialam popytac o Wasze zdadnko. z gory dzieki!


Ja posiadam blender kielichowy i jestem bardzo zadowolona

a coz to takiego? 🙂
Hussi a czy on ma jedna predkosc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry...
U NAS początek dnia MASAKRA 😞OskAr nie spi od 5 i non stop marudzenie i płakanie a mi brak siły i cierpliwości 😞 😞 😞Męża niema bo jest w domu dwa razy w miesiąću a ja ciągle sama i sama,niema kiedy odpocząć i się wyspać 😞Nie wyrabiam już psychicznie 😞Kiedy to zabkownie się skończy??????Dziś Mały znów spał ze mną bo ciągle się budził i marudził więć wzięłąm go do siebie...a i wczoraj nie dodałam kaszki do mleka i wstawał miej więcej tak samo jak i po kaszce więc narazie będzie dostawał samo mlesio.
JamArgretko doskonale Cię rozumiem...ja też przed ciążą byłam taka "mądra" i gadałam do sąsiadki jak to nie chce spać w łóżeczku?Czemu cigle ją nosisz odłóż i odpocznij itp.a sama co robię?Ulegam...myslę że on już wie że krzykiem i płaczem może dużo zdziałać 😞eh...te Nasze dzieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale wiesz Kasia Manki same musimy się przekonać

z jednej strony psycholodzy twierdzą, że jak dziecko ma potrzebę noszenia i przytulania to trzeba mu to dać
z drugiej strony spotykam się też z opiniami żeby zostawić dziecko żeby się wypłakało i wtedy nauczy się, że płaczem może dużo wymusić
ja jestem obecna na każdy płacz Majki - może kiedyś będę tego żałowała ale póki co wychodzę z założenia że teraz ma dzieciństwo przed sobą a kiedyś i tak dorośnie i twarde reguły życia są jeszcze przed nią

pewnie że byłoby mi wygodniej gdyby była mniej marudna, bardziej samodzielna, gdyby choc trochę bawiła się sama, gdyby pospała w dzień ale mam Przytulaska i co poradzić. ja też się lubię przytulac 🙂)))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 😘

Za nami ciężka noc....tak mi szkoda Mariuszka 😞 ehhh 😞
A on taki dzielny! Chrypi, kaszle, nos zatkany, widzę, że się męczy, a i tak radosny....
Kochany...

Fijołek ja mam ten blender tylko bez trzepaczki http://allegro.pl/blender-philips-hr-1372-kruszy-lod-duza-moc-700w-i1805827247.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! 🙂
My już od 7.00 nie śpimy 🙂 Hania już się wyspała a dospała jeszcze po 9.00 na pół godzinki 🙂
Zaraz przyjdzie do nas kuzynka z 7-miesięczną Zuzią 🙂 🙂 A później trochę spraw na mieście do pozałatwiania 😉

Fijolek
my mamy blender Brauna 🙂 jest ok, tylko ten przycisk trzeba trzymać.... ale polecam bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
ale wiesz Kasia Manki same musimy się przekonać

z jednej strony psycholodzy twierdzą, że jak dziecko ma potrzebę noszenia i przytulania to trzeba mu to dać
z drugiej strony spotykam się też z opiniami żeby zostawić dziecko żeby się wypłakało i wtedy nauczy się, że płaczem może dużo wymusić
ja jestem obecna na każdy płacz Majki - może kiedyś będę tego żałowała ale póki co wychodzę z założenia że teraz ma dzieciństwo przed sobą a kiedyś i tak dorośnie i twarde reguły życia są jeszcze przed nią

pewnie że byłoby mi wygodniej gdyby była mniej marudna, bardziej samodzielna, gdyby choc trochę bawiła się sama, gdyby pospała w dzień ale mam Przytulaska i co poradzić. ja też się lubię przytulac 🙂)))))))


Faktycznie są różne szkoły....ale ja tam jestem za noszeniem, przytulaniem, lulkaniem jesli dziecko ma tylko taką potrzebe...nie wyobrażam sobie jaka to trauma dla dziecka które jest zostawione w łożeczku żeby sie wypłakało...samotne i bezradne...przeciez nie ryczy nikomu na złość takie maleńkie. Z reszta już kiedyś na tym forum polecałam książkę W GŁEBI KONTINUUM
http://www.fabrykawafelkow.pl/dla-dzieci/do-poczytania-dla-rodzicow/405-w-glebi-kontinuum-jean-liedloff.html
nie wszystkie rady w niej zawarte są mozliwe do wprowadzenia w naszej cywilizacji, szczególnie jak sie wraca do pracy, ale ksiązka jest niesamowita....
I mysle Gosiu że nie bedziesz nigdy załowała że taka jestaś dla Majki, rozwydrzone dzieci nie biorą się od nadmairu miłości :-)A z reszta jak nie teraz to kiedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na allegro nie ale mogę Ci bardzo polecić materiał z EKEI 🙂 🙂

Powiem Ci, żę mamy już ponad 2 lata i jest świetna, miękka i nic jej sie nie stało. Jak Anielce zakładam inna pościel np. na zimę z flanelki to ta się grze , że ona ale to dlatego pewnie , że się przyzwyczaiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wyżyłam się na pani w sklepie 🙂

z Maja w chuście robię zakupy a ta widzę że mnie obserwuje.niby mysli ze dyskretnie ale ja to widzialam. nagle gdy jestem przy kasie ta przychodzi zeby moją torbę skontrolować bo na sklep nie można wchodzić z otwartymi torbami.
przy czym nie ma takiej informacji

pokazałam jej i poprosiłam o kierowniczkę i się okazało, że to była kierowniczka. więc na nią naskoczyłam, że skoro nie ma szafek na rzeczy i skoro nie ma info że torby muszą być zapięte (a moja wogole nie ma zapinania) to ja nie mam obowiązku jej pokazywać co tam noszę. i gdyby nie to że mam na sobie malutkie dziecko to poprosiłabym żeby wezwała policję do kontroli mojej torby. i jesli znów mnie o to poprosi i nie bedzie kartki na drzwiach ze wchodzimy bez toreb to ja jej nie pokażę co tam mam

niby nic takiego - szukałam pretekstu do zwady i wyrzuciłam z siebie troche złej enrgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie!
fijolku mysle ze ten za punkty tez dobry pomysl mniej wiecej cos takiego co mam ja i Martynka.
bea29 my mielismy badanie okulistyczne 2 razy - w szpitalu a potem kontrola u prywatnego, zakrapiali oczy 2 razy malemu a potem pod jakis aparacik i sobie tam pani doktor patrzyla,na szczescie jest ok.ale mysle ze u zdrowych dzieci nie jest to zadnym obowiazkiem.
a ja mam dzisiaj jakis armagedon zaczelo sie cudownie od 2 w nocy Piotrus przekreca sie na brzuszek,zasypia ale po 2-3godzinach budzi sie oburzony bo juz mu nie wygodnie a nie umie sie jeszcze z powrotem obrocic bynajmniej w lozeczku no i ten sam scenariusz do 7 rano, potem placz nie wiadomo od czego ani na rekach ani nic nie pomagalo, w koncu ze zmeczenia zasnal na 40min potem znow to samo z tym ze zasnal na 30min i teraz znow mi to zrobil ale sen skrocil sie do 15min, tesciowa juz mi przestala pomagac od dwoch dni nie mam pojecia dlaczego, maz przestal byc dla mnie wsparciem tez nie potrafie znalesc powodu, do tego potwornie boli mnie kregoslup i kolana,no i da gulka w brzuchu niewiadomego pochodzenia, nie mam tu nikogo, mama jest 20km stad zle mi i tyle...chociaz wam sie wygadalam az lzej,ojj edit : tesciowa przyszla pomoc a juz myslalam ze zostalam calkiem sama....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...