Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Wiolis jak zobaczylm garnuszek Fisher price to ten co kupilam nie bardzo mi sie podoba,ale Oskar lubi sie nim bawic,tzn.patrzec na niego bo on jezdzi,gra i swieci...no ale pewnie kupimy jeszcze ten z fisher price...no i napewno gasienice i szczeniaczka i jeszcze cos mi sie podobalo ale niewiem jak to sie zwalo...
Jamargaretko rozumiem Cię kochana...ale musisz być silna...dla Majusi...wiem ze latwo gadac,no ale.U mnie dzis troszke lepiej ale niewiem kiedy calkowicie odzyskam humor i w ogole,zawsze cos...jak nie ja choruje to Oskarek,to z mezem klotnie przez prace i tak ciagle cos na glowie...ale trzeba jakos radzic sobie...ty masz przynajmiej meza przy sobie a Majusia nie dlugo wyzdrowieje i przestanie marudzic i bedziemy cieszyc sie macierzynstwem bardziej niz dotychcas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Gosia 😘

Kasia nie śpi nie śpi...tzn czasem zdarzą mu się drzemki, 15, 30 min ale max 40 min - ja wtedy nie wiem co mam ze sobą zrobić...i chodzę jak na szpilkach i się stresuje, żeby się tylko nie obudził więc nie wykorzystuje w pełni tego czasu ehhh....zęby go męczą i biedak nie może zasnąć w dzień....więc zanim zaśnie to dłuuuuga walka...smarowanie dziąseł itd...
Wczoraj zakupiłam taki specyfik z UK - Teetha - ponoć skuteczny...jak przyjdzie to będziemy testować...
Mam nadzieję, że te zęby trochę odpuszczą...

Pokoik pokaże, ale właśnie teraz jesteśmy w trakcie wykańczania go, bo niedługo będziemy tam przenosić Mania...
Jak już wszystko będzie na tip top to wkleje zdjęcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
allegro.pl/s-fisher-price-ksiazeczka-rymowanka-wer-polska-i1893757464.html

to tez mi sie podoba...

Moj Maly znow kaszle 😞W dzien nic a teraz znowu...cholerne zabkowanie.
Joma no to czekam na fotki 🙂My tez meczymy sie z zabkami wiec wiem co przeZywasz...ale u nas dodatkowo jest kaszel wlasnie od zabkowania 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
joma czekamy na zdjecia 😉 ostatnio sie nasmialam- lezysmy z mezusiem w lozku a Patrys w swoim lozeczku sobie smacznie sip (lozeczko jest przy lozku z mojej strony...) mowie do Pawla, ze za jakis czas bedziemy musieli pomyslec aby zrobic Patrysiowi pokoik a on mowi "NIEEEE, ja nie chce zeby sam spal... cos Ty- chce na niego sobie patrzec" 😉 ale mimo wszystko za jakis czas pewnie bedzie trzeba powaznie o tym pomyslec. A co do Teetha to u nas tez jest. Uzywamy zelu i musze powiedziec, ze dziala. Kupilas zel czy proszek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiolis kupiłam proszek, bo żel jednak tylko na chwilę działa, bo szybko zlizywany...

Co do przenoszenia Mania do swojego pokoju - to ja też nie jestem gotowa, ale wiem, że będzie gorzej...nie tyle dla mnie co dla niego, bo teraz jeszcze nic z tego nie wie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No jakos spi bidulek moj.
Ja uzywam DENTINOX a wczesniej mialam Bobodent ale u Nas zbyt nie dzialal.
Wiolis fajne zabaweczki...
Joma ja jak juz kiedys pisalam Oskar spi w swoim pokoiku ale ja wstawilam sobie tam rozkladana kanape i spie z nim,nie jestem gotowa i boje sie o niego bo jak ulewanie sie skonczylo to teraz czest sie krztusi slina i tak zawsze cos...mysle ze do maja sie rozstaniemy heh...aczkolwiek na 100% nie jestem pewna 🙃
Jamargaretko powodzenia...buziak na dobranoc dla Majusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! my generalnie caly weekend na dworku lapac ostatnie promyki slonca i ciepla.
moj Piotrus dzis jakis dziwny wogole nie chcial lezec ani siedziec tylko stac,a najlepiej to na raczkach i tylko mamy raczkach a ja juz powoli wysiadam...na koncu zasnal na 2h co mu sie juz raczej nie zdarza potem pobajerzyl kolejne dwie i teraz zasnal juz na amen mam nadzieje...
podczytalam ze rozmawialyscie o krzeselkach do karmienia ja mam firmy moolino i jestem zadowolona poki co http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-3w1-3-kol-firmy-moolino-i1895016676.html
a ostatnio maz kupil malemu pare fajnych zabawek (nr.3 )
http://allegro.pl/babyono-zabawka-piszczaca-z-gryzakiem-4-wzory-i1879564722.html
slonik
http://allegro.pl/nuby-gryzak-zawieszka-do-wozka-fotelika-6571-i1871527064.html
nr.2 zielony
http://allegro.pl/tiny-love-moj-pierwszy-owoc-wszystkie-owoce-i1912809124.html
i tak sie cieszy ten moj chloptas ze hej aczkolwiek pomysle jeszcze nad czyms pod choinke.
a pytalyscie o moja kolezanke urodzila Mateuszka 10pkt, 11.10.2011r troszku po terminie 🙂 3620kg 55cm, zdrowy i cudowny 🙂 wybaczcie ze wczesniej nie pisalam ale jakos mi o z glowy wylecialo.
no nic lece spac i postaram sie jutro zajrzec.buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello kochane...A my juz jak zwykle od 6 ej rano na nogach.Kevinek chodzi ok.19 ej godz spac i spi super z jednorazowym karmieniem w nocy.Mamy ten sam problem co Wy...Kevinek w dzien nie chce spac,a jak juz to nie w lozeczku tylko przy cycku.Dostal dwa zabki na dole i tylko patrzec jak te u gory sie pojawia.Narazie Kevinek zostanie w naszym pokoju,a o jego wlasnym pomyslimy w przyszlym roku,bo ja uwazam,ze to za wczesnie dla takiego malucha.Powiem Wam,ze krzyz mi wysiadl i poruszam sie jak stara baba 🙂 Tesciowie wpadna od czasu do czasu w weekend na kawe i tyle ich bylo...Ostatnio byla tesciowa w sobote u nas.Powiedzialam jej,ze fajnie by bylo jakby czasami wpadla i Kevinkiem sie zajela,to zawsze chociaz troszke bym odetchnela...a ona na to..."ja
tez tak z dziecmi mialam i mama mi nie pomagala"...co za dziwne podejscie :/ ....tym bardziej powinna ona byc inna...ja tego nie rozumiem.Moja mama jest calkiem inna,ale niestety mieszka tysiac kilometrow od nas.Ale w grudniu nas odwiedzi 🙂
Tez mudimy pomyslec o nowych zabawkach,bo Keviek juz 15 listopada 7cy skonczx!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 😘

My już dzisiaj po porannym ataku ząbkowania...
Płakałam razem z Maniem...strasznie się biedak męczy ehhh... 😞

Mam do Was pytanie:
Jak u Was wygląda rozkład posiłków?
Proszę napiszcie o której i co jedzą Wasze dzieci...kiedy mleczko, kaszki, obiadki, deserki itd...
Dziękuje za góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂
Jak czytam co u was sie dzieje podczas ząbkowania to aż mnie ciary przechodzą. U Wktorii jeszcze nic nie widać 🤔 hmm ciekawe kiedy zaczna sie wybijać ..
Co do jedzenia:
ok 6 rano - cycek (karmie piersią raz dziennie)
9-10 - kaszka mleczno ryżowa (morelowa, jabłkowa albo bananowa) z dodatkiem 1 łyżeczki owsianki
12-13 - butelka 120-180 ml ,
15-16 - obiadek ugotowana marchewka, ziemniak, pietruszka , rozgniatam widelcem i dodaje troszeczke masełka i wody przegotowanej. Jeśli nie mam czasu na gotowanie to daje słoiczek.
17-18 - butelka
ok 20 butelka
Generalnie Wiki je co 3 godz ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! 🙂
Ja już ogarnięta, tzn. obiadek zrobiony, mieszkanko wysprzątane, Hania sobie ucina drzemkę a później jedziemy do miasta w poszukiwaniu bucików na chrzest (to już w tą niedzielę 😉 ).

Mojej artystki nie mogę spuścić już na minutę z oka... obraca się o 360stopni i wędruje po całym łóżku lub podłodze... 😁 Jak chce dosięgnąć jakąś zabawkę to tak będzie kombinować, turlać się i obracać az w końcu dopnie swego ! 🙂 A uparciuszek z niej straszny! (nie wiem po kim... ☺️ 🙃 )

Ząbków u nas jeszcze nie widać, chociaż do buzi pcha normalnie wszystko!!! ślini się strasznie więc może może niedługo...

Wczoraj byłam z nią w kościółku i ucieszyłam się, że mi zasnęła, ale pierwsze dzwonki zabiły, organista zaczął grać i Hanuśka dostała wielkie oczy 😁 Siedziała w wózku grzecznie caaaałą mszę i obserwowała wszystkich 🙂 🙂 Mam nadzieję, że za tydzień też będzie taka grzeczna 😁 🙂

Dzisiaj lub jutro zrobię zdjęcia mojego mieszkanka i Wam wrzucę, chociaż nie wszystko jest jeszcze tak jakbym chciała... nie ma ramek ani obrazków żadnych na ścianach, w przedpokoju i sypialni wiszą żarówki 😁 i nie mam dywanów 😁 no ale... przyjdzie czas i na to 😉

Jola
U nas jedzonko wygląda tak:
rano w łózku jeszcze cycek (to tak ok 7.00)
9.00-10.00 kaszka ryżowa (dzisiaj pierwszy raz dałam mleczno-ryżową)
później daję cycka (raz albo dwa razy aż do obiadku)
13.00-14.00 obiadek 🙂 czyli... albo warzywka jakieś gotuję, albo daję słoiczek (bo nie miałam dobrej pietruszki, a chciałam już pietruchę wprowadzić...) + gluten
w międzyczasie cycuś
ok 17.00 deserek (ale nie zawsze) jakieś jabłuszko z banankiem, teraz może dam jabłko z brzoskwinią
cycek... 🙂
i wieczorem 20.00-21.00 mleko bebiko 150ml ale zamierzam teraz spróbować nie dawać kaszki rano tylko do wieczornego mleka. Już kupiłam smoczek cross do kaszki, więc zobaczymy jak to będzie 😉 I wtedy wieczorem kaszka ryżowa na 150ml mleka 🙂
w nocy 2-3 razy cycek


DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ 🙂 BUZIACZKI 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tak wyglada dzienne menu:
6 rano cycek
9 rano cycek
12-13 godz.obiadek:warzywka z mieskiem
15 godz.owoce typu jablko,gruszka,banan itp..
ok 18:30 kolacja owoce typu gruszka z owsianka albo ryzem itp...
*po kazdym posilku popijanie mlekiem z piersi albo soczkami
*a tak w ogole cycek na zadanie
Zastanawiam sie,czy jeszcze jakies male sniadanko nie wprowadzic typu kaszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka my dzisiaj na nogach od 6.30 bo misiek do poznania pognal
my juz po drzemce i jabluszku gotuje w koncu kleik ale juz mi troche wykipialo ☺️ a na malym ogniu ehhhh ale jeszcze godzinke i wylacze a PO SPACERKU BEDZIEMY JESC
u nas z jedzeniem roznie na razie po drzemce jest albo jabluszko albo dynia a drugia taka kombinacja po spacerku ok 17 a tak to cycek prawie co 2-3h no i my kaszek niet 🙂 na razie kliek wlasnej roboty a pozniej jaglanka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
justina1975 o kurcze... dziwna ta twoja tesciowa 😮 😞 pewnie nie mozesz doczekac sie swiat 🤪
joma u nas wyglada to tak
8 cycus
12 cycus
15/16 jakis obiadek/deserek
19 cycus
3/4 cycus
Wiec jak widac u nas nie ma nic skomplikowanego 😉 wiadomo...czasami cycus jest na zadanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...