Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie 😘

U nas imprezowy weekend więc mało zaglądam...

Dzisiaj Manio śpi pierwszy raz w swoim pokoju...
A ja popłakałam się dzisiaj rano jak wynosiliśmy jego łóżeczko z naszej sypialni... ☺️
Ale musiał kiedyś nadejść ten czas...
Im wcześniej póki jeszcze nic z tego nie wie tym lepiej...
Jakby co stoi u niego też kanapa więc zawsze możemy się u niego kimnąć 😉

U nas nocki ostatnio ciężkie...
Męczą nas zęby i wzdęcia...podejrzewam, że te wzdęcia przez zęby, bo jak wychodziły dolne jedynki to było to samo tylko, że w dzień...
Niech te zęby już wyjdą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi dzisiaj pan powiedział żeby maksymalnie wykorzystać pierwszy fotelik czyli jak się da to nawet do 9 miesiąca. Sugerował, żeby nie ubierać za grubo dzieci do samochodu, wtedy będzie im wygodniej a jeśli jest im za zimno to dać kocyk. Po pierwsze tak jest bezpieczniej bo pasy lepiej przylegają a po drugie bardziej komfortowo. Więc my wstrzymujemy się z następnym fotelikiem do momentu aż Szymek będzie miał 13 kg lub jeśli wcześniej okaże się za wysoki do fotelika czyli jeśli główka zaczęłaby wystawać poza oparcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajcik napisał(a):
Mi dzisiaj pan powiedział żeby maksymalnie wykorzystać pierwszy fotelik czyli jak się da to nawet do 9 miesiąca. Sugerował, żeby nie ubierać za grubo dzieci do samochodu, wtedy będzie im wygodniej a jeśli jest im za zimno to dać kocyk. Po pierwsze tak jest bezpieczniej bo pasy lepiej przylegają a po drugie bardziej komfortowo. Więc my wstrzymujemy się z następnym fotelikiem do momentu aż Szymek będzie miał 13 kg lub jeśli wcześniej okaże się za wysoki do fotelika czyli jeśli główka zaczęłaby wystawać poza oparcie.


Ja tez miałam czekac aż zacznie mu główka wystawać poza oparcie ale d...a on ma tam strasznie ciasno a jak jest w bodach i rajstopkach a jak go ubiore to w ogóle,jak ma grubszą kurtkę to cięzko go przypiąć 😞i lipa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joma mój siostrzeniec miał te osmiorniczki super sprawa 🙂 🙂 chyba zamówie dla MArtyni 🙂 🙂
U nas jest tak : zasypia 19-20 budzi sie na cyca ok 24-1 i jeszcze raz 3-4 , czy dam jej wieczorem kaszke czy nie, juz sobie mysle moze jej sie pic chce, no a pytam dlatego ze tez myslałam zeby mała przeniesc ale jak ona sie na cyca budzi to boje sie ze nie bede jej słyszec pomomo tego ze do jej pokoju jest kilka kroków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneczka1983 napisał(a):
Joma mój siostrzeniec miał te osmiorniczki super sprawa 🙂 🙂 chyba zamówie dla MArtyni 🙂 🙂
U nas jest tak : zasypia 19-20 budzi sie na cyca ok 24-1 i jeszcze raz 3-4 , czy dam jej wieczorem kaszke czy nie, juz sobie mysle moze jej sie pic chce, no a pytam dlatego ze tez myslałam zeby mała przeniesc ale jak ona sie na cyca budzi to boje sie ze nie bede jej słyszec pomomo tego ze do jej pokoju jest kilka kroków 🙂


Ja tak też mówiłam heh i w końcu Mały spi w swoim pokoju,ale ja mam tam kanapę heh i też spię,a jak niema meza(czyli prawie zawsze) to po pierwszym karmieniu czyli 24-1 laduje u mnie w lozku i spimy razem,czasem szybciej...lubie z nim spac ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas Szymek budzi się też ok 23-1 i później między 3-6 a wstajemy rano miedzy 7-8. Od pierwszego dnia w domu Szymek śpi w sowim pokoju, początkowo tez bałam się, że go nie usłyszę i włączałam niańkę ale po kilku dniach przekonałam się, że to niemożliwe żeby go nie usłyszeć. Jak zasypia to włączamy niańkę i zamykamy jego drzwi ale jak idziemy spać to otwieramy drzwi u niego i u siebie w sypialni i w ten sposób Szymkowi nie przeszkadza, że my się krzątamy a my czujemy się intymniej sami w sypialni. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneczka1983 napisał(a):
Manki to w jakim teraz foteliku wozisz?
Jolajcik ale jak lekko do samochodu ubrac , w samochodzie rozbierac i jak sie z sam wychodzi ubierac z powrotem ??????????????jakos sobie tego nie wyobrazam.


no właśnie ja też nie i ubieram małego tak jak na dwór...a jezdzimy autem tylko jak maz jest bo ja nie mam prawka ☺️i ostatnio maz zamontował fotelik 9-18 kg.Mało jezdzimy z Oskarkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneczka też zadalam to pytanie na co Pan odpowiedział prosto: zabierać fotelik do domu, tam wpinać dziecko, przykryć je dobrze i dopiero montować do samochodu. tak samo nie wiedziałam (ale intuicyjnie robiłam to dobrze), że najpierw trzeba mocować ten pas co idzie nad nóżkami dziecka a dopiero później ten za oparciem fotelika, i że pałąk fotelika nie może podczas jazdy być odgięty za oparcie fotelika, ma być pionowo lub tak jak u nas położony w stronę siedzenia samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajcik napisał(a):
Aneczka też zadalam to pytanie na co Pan odpowiedział prosto: zabierać fotelik do domu, tam wpinać dziecko, przykryć je dobrze i dopiero montować do samochodu. tak samo nie wiedziałam (ale intuicyjnie robiłam to dobrze), że najpierw trzeba mocować ten pas co idzie nad nóżkami dziecka a dopiero później ten za oparciem fotelika, i że pałąk fotelika nie może podczas jazdy być odgięty za oparcie fotelika, ma być pionowo lub tak jak u nas położony w stronę siedzenia samochodu.


wiesz no niby mozna tak robic ale kurcze ja jakos sobie nie wyobrazam my duzo z mała jezdzimy i musiałabym za kazdym razem przy wychodzeniu z auta ja ubierac bo jak w zime pod kocykiem na dworzu jak gdzies jestesmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneczka mam takie samo zdanie jak ty, tu jest konflikt interesów czy zadbać o bezpieczeństwo, ryzykować przeziębieniem i ubrać dziecko cienko i pod kocyk a później w samochodzie kombinować jak je ubrać, żeby przełożyć do wózka czy zadbać o zdrowie i ubierać tak jak na dwór i próbować jakoś zapiąć je w foteliku. Ja myślę, że trzeba znaleźć złoty środek. na długie trasy będę ubierała go cienko, żeby było bezpiecznie i wygodnie a na krótkie typu na zakupy tak jak na dwór i najwyżej przez chwile będzie mu trochę ciasno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...