Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja kolejny dzien wojuje z poczta

od czasu ciazy walcze by listonosz przynosił mi listy polecone. to on w zemscie nawet mi awizo nie wrzuca. i efekt jest taki ze sama na poczcie musze sprawdzac czy sa dla mnie listy

teraz 3 leza od 2 tygodni a od poniedziaku pani naczelnik mi je dostarcza - wrrrr

wczoraj miały byc ale listonoszowi zepsuł sie rower. a dzis miały byc ostatecznie na 10 i nie dotarły. wrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
ja kolejny dzien wojuje z poczta

od czasu ciazy walcze by listonosz przynosił mi listy polecone. to on w zemscie nawet mi awizo nie wrzuca. i efekt jest taki ze sama na poczcie musze sprawdzac czy sa dla mnie listy

teraz 3 leza od 2 tygodni a od poniedziaku pani naczelnik mi je dostarcza - wrrrr

wczoraj miały byc ale listonoszowi zepsuł sie rower. a dzis miały byc ostatecznie na 10 i nie dotarły. wrrr


co to za listonosz i poczta???
MASAKRA 😠
BeA zaraz zaakceptuje i lece do Niunkabo juz sie wyspal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! ja powoli dochodze do siebie po tym szpitalu,nic mnie nie boli na szczescie tylko oslabiona jestem...
co do jedzonka to u nas w miare, i musze przyznac ze moj Piotrul odrobine chlebka dziennie dostaje,przy okazji dostaje gluten,myslalam ze go nie akceptuje bo po mannej zwrocil i go wysypalo ale po chlebku nic mu nie jest, wogole daje mu probowac niektore rzeczy w koncu nasz wachlarz potraw robi sie coraz wiekszy w niedziele przeciez 8 miesiecy konczymy!!! 🤪
mam tylko problem moj niunio wogole nie chce jesc kaszek,probowalam ryzowej,mleczno-ryzowej, kleiku kukurydzianego i dupa a dzis po kleiku mu sie zwrocilo...jakies pomysly moje drogie panie??
a mam jeszcze pytanko czy ktoras z was uzywa nawilzacza powietrza? jakies typy? bede wdzieczna za odpowiedz.a wogole to w poniedzialek wreszcie sciagaja mi gips!!hurra!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
We wtorek o godz. 13 w Szpitalu Specjalistycznym na gdańskiej Zaspie przyszedł na świat noworodek, który waży aż 6870 g i mierzy 69 cm! Dziewczynka jest największym noworodkiem płci żeńskiej, który do tej pory urodził się w Polsce. Przeciętna waga urodzeniowa dziewczynek w Polsce to 3421 g, a chłopca - 3585 g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hussi31 napisał(a):
Witajcie! ja powoli dochodze do siebie po tym szpitalu,nic mnie nie boli na szczescie tylko oslabiona jestem...
co do jedzonka to u nas w miare, i musze przyznac ze moj Piotrul odrobine chlebka dziennie dostaje,przy okazji dostaje gluten,myslalam ze go nie akceptuje bo po mannej zwrocil i go wysypalo ale po chlebku nic mu nie jest, wogole daje mu probowac niektore rzeczy w koncu nasz wachlarz potraw robi sie coraz wiekszy w niedziele przeciez 8 miesiecy konczymy!!! 🤪
mam tylko problem moj niunio wogole nie chce jesc kaszek,probowalam ryzowej,mleczno-ryzowej, kleiku kukurydzianego i dupa a dzis po kleiku mu sie zwrocilo...jakies pomysly moje drogie panie??
a mam jeszcze pytanko czy ktoras z was uzywa nawilzacza powietrza? jakies typy? bede wdzieczna za odpowiedz.a wogole to w poniedzialek wreszcie sciagaja mi gips!!hurra!!!!


moze jaglana? dodaje do niej np. jabłuszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hussi31 napisał(a):
Witajcie! ja powoli dochodze do siebie po tym szpitalu,nic mnie nie boli na szczescie tylko oslabiona jestem...
co do jedzonka to u nas w miare, i musze przyznac ze moj Piotrul odrobine chlebka dziennie dostaje,przy okazji dostaje gluten,myslalam ze go nie akceptuje bo po mannej zwrocil i go wysypalo ale po chlebku nic mu nie jest, wogole daje mu probowac niektore rzeczy w koncu nasz wachlarz potraw robi sie coraz wiekszy w niedziele przeciez 8 miesiecy konczymy!!! 🤪
mam tylko problem moj niunio wogole nie chce jesc kaszek,probowalam ryzowej,mleczno-ryzowej, kleiku kukurydzianego i dupa a dzis po kleiku mu sie zwrocilo...jakies pomysly moje drogie panie??
a mam jeszcze pytanko czy ktoras z was uzywa nawilzacza powietrza? jakies typy? bede wdzieczna za odpowiedz.a wogole to w poniedzialek wreszcie sciagaja mi gips!!hurra!!!!


Hussi moj Oskar za kaszkami nie przepada,ostatnio sie przekonał i troche zjada,ale robie gesciejsza,a kleiku w ogole nie chcial ruszyc wiec dodaje owoce tak jak ktoras z dziewczyn poradzila i wtedy ladnie zjada.A z czym mu chlebek podajesz i jaki???
Co do nawilzacza to tez jestem na etapie poszukiwan wiec bede wdzieczna za rade.
A i jesli chodzi o mieso z kurczaka to jaka czesc podajecie?Piers?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jamargaretka napisał(a):
We wtorek o godz. 13 w Szpitalu Specjalistycznym na gdańskiej Zaspie przyszedł na świat noworodek, który waży aż 6870 g i mierzy 69 cm! Dziewczynka jest największym noworodkiem płci żeńskiej, który do tej pory urodził się w Polsce. Przeciętna waga urodzeniowa dziewczynek w Polsce to 3421 g, a chłopca - 3585 g.


o matko kochana...imponująca waga... 🤪 🤪 🤪
Tylko nie mow ze porod SN?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hussi31 napisał(a):
Kasiu ja podaje chlebek wlasnej roboty ale mysle ze jakies sklepowe tez sprobuje poczytam jednak wczesniej sklad zeby nie bylo w nim za duzo ulepszaczy,a co do mieska to najczesciej jest to piers albo filety z indyka.


Dzięki.No ja też pierś daję ale sasiadka mi gada Że skrzydełko powinnam dać już i niewiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

Kasia dzięki za odpowiedź w sprawie kanapek 😉
Ja miałam raczej na myśli kiedy dziecko jada kanapki zamiast mleczka/kaszek itp?

U nas jeśli chodzi o mięsko to dodaje cielęcinkę.
Drób jest ok, bo delikatny, ale ma mniej żelaza.
Piersi z kurczaka raczej nie będę na razie podawać, bo te które są dostępne w sklepach są pędzone....więc z drobiu niedługo wprowadzę indyczka.

Co do kaszek to mój Manio też długo nie chciał, a chciałam go tym sposobem przekonać do mm...
Teraz zajada się jak nie wiem 🙂
Z tym że ja robię kleik ryżowy + owoce - do smakowych kaszek nie mam przekonania...
Dzisiaj szukałam kaszki mleczno ryżowej bezsmakowej z Bobovity i nie znalazłam.....
Jutro zrobię mu kleik kukurydziany, bo chrupki kukurydziane uwielbia więc może i to polubi 🙂

Co do chlebka to podam mu jak skończymy próbę glutenową czyli w styczniu....
Moja mama piecze pyszny chlebek, więc będzie dobry na początek 🙂

Kurde...u nas zęby chwilowo się uspokoiły, ale za to wzdęcia męczą...
Szczególnie w nocy....
I sama nie wiem z jakiego powodu, bo z niczym nie mogę tego skojarzyć...ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joma moj Oskarek uwielbia chrupki kukurydziane ale kleiku nie chciał,więc jak juz pisałam dodaję owoce jak któraś z Was poleciła i wtedy ładnie zjada.
Co do mięska to ja cięlecinę,królika czy jagnięcine słoiczkowe...
A wracając do kanapek to ja kilka lat temu opiekowałam sie dziecmi i tam byla 7 miesieczna Marysia ktora po przebudzeniu zamiast mleczka dostawala kanapeczki...dokladnie bulka wrocławska z serkiem takim jak almette i z druga z pasztecikiem drobiowym a popijala herbatka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie no bez przesady....
Ja pytam o te kanapki itd, bo właśnie nie mam doświadczenia z dziećmi i zastanawiam się kiedy kończy się ten czas mleczkowy i kiedy dzieci zaczynają już jeść dorosłe jedzenie...
Nie chce oczywiście niczego przyspieszać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JOma mam do Ciebie pytanko, kiedys pisałas ze probujesz dawac Maniowi mm , no i czy nadal karmiac cycem je dajesz? i jak ? butelka ? ja zastanawiam sie czy z mm nie spróbowac na noc butla ktorej nie chce ale moze wypije jak jej kupie z miekkim smokiem, chciałabym zeby przespała cała nocke. pomimo tego ze je przed kapiela kaszke nadal budzi sie 2 razy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
joma napisał(a):
Nie no bez przesady....
Ja pytam o te kanapki itd, bo właśnie nie mam doświadczenia z dziećmi i zastanawiam się kiedy kończy się ten czas mleczkowy i kiedy dzieci zaczynają już jeść dorosłe jedzenie...
Nie chce oczywiście niczego przyspieszać 😉


aaaa to ja niewiem,ale to chyba tez zalezy od rodzicow i dziecka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneczka1983 napisał(a):
JOma mam do Ciebie pytanko, kiedys pisałas ze probujesz dawac Maniowi mm , no i czy nadal karmiac cycem je dajesz? i jak ? butelka ? ja zastanawiam sie czy z mm nie spróbowac na noc butla ktorej nie chce ale moze wypije jak jej kupie z miekkim smokiem, chciałabym zeby przespała cała nocke. pomimo tego ze je przed kapiela kaszke nadal budzi sie 2 razy ☺️


Aneczko niewiem czy podanie mm sprawi ze Martynka przespi noc.Moj Oskar jest na mm i wstaje 2 razy w nocy i nie wazne czy wypije samo mleko czy kaszkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...