Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kasia-Manki napisał(a):
powiem wam szczerze ze u mnie na wsi maja mnie za "dziwolaga" 😞 😞 😞 😞a czemu???Dlatego ze przestrzegam schematu zywienia niemowlat,ze nie daje dziecku jogurtow,biszkoptow czy wafelkow 😞ze nie daje mu obiadow ktore my jemy ze mieso gotuje oddzielnie niz warzywa 😞 😞 😞kuzynka jak zobaczyla jak robie zupke to popukala sie w czolo i sie pyta co i jak daje to jej mowie to sie smiac zaczela i ze glupia jestem i tak chodzi opowiada ze ja to dziwna i dziwolaga wychowam jak bede tak robic 😞 😞 😞


tacy są ludzie. jak ja do pracy nosiłam pieczone przeze mnie ciasta lub ciastka to koleżanka opowiadała że ona robi podobne z proszku i się ze mnie smiała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia Manki...nie przejmuj sie tym co inni mowia.Zazdroszcza Ci .ze jestes taka dobra mama..i moze wlasnie im w dziecinstwie tego brakowalo.takie glupie ceregiele gadaja.Jested super mama! I pamietaj...ze dom bedzie stabilny.jak fundament bedzie dobry mial...tak samo jest i z dziecmi...jaki fundament..taka przyszlosc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj...czyli ok 4 godziny temu o godzinie 22:55 Kevinek skonczyl .....8 mcy !!!!!! Jupii...Jak nam synek Kevinek rosnie!! Kochamy Go bezgranicznie!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio z czasem na bakier.i do tego kregoslup 🥴 .ale wreszcie jutro zaczynam rehabilitacje.bo z bolu nie wytrzymam 😞
Pozdrawiam Was kochane 😘e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

My dziś jedziemy na USG i trochę się boję wyniku. Szymek od kilku dni przestawił sobie pory nocnego wstawania na butlę przez co i dzień rozwala bo wstaje teraz miedzy 1 a 2 pierwszy raz, a drugi ok 6 no i po tym drugim razie też jeszcze zasypia więc śpi do 9 🤪 tyle, że do tej pory jak wstawał ok 7-8 to szedł na 2 godzinną drzemkę o 11 a teraz za nic w świecie nie prześpi po południu więcej niż 40 min. Próbowałam go kłaść np ok 3 godziny od przebudzenia, że niby tak samo jak wcześniej - nie zaśnie, próbowałam też kłaść go mimo wszystko o 11, że być może to jego pora, też nic z tego. Dzisiaj dodatkowo to badanie na 11:30 rozwali nam rytm dnia więc nie wiem jak to będzie.

Ja na dzisiaj mam dużo planów, po powrocie chcę wysprzątać dom już tak na zicher, wieczorem ubrać choinkę i na stół położyć świąteczny obrus żeby choć te parę dni do wyjazdu poczuć w domu atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

W ogóle to dopiero teraz zauważyłam, że miedzy naszymi "majowymi" to nawet 1,5 m-ca różnicy jest 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
jolacik trzymam kciuki za badania bedzie wszystko dobrze 🙂
justina1975 wszystkiego naj dla kevinka 🙂buziaki

ania tak pracuje w MOSTOSTALU i moze faktycznie sie znaja 🙂to brat mojego meza jest on jest konstruktorem a my tez w budownictwie spełniamy marzenia ludzi i budujemy im domki ich marzen 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CO do gotowania to ja mega dziwolag jestem chyba bo ja pieczywo sama pieke i obiadki tez bo słoiczki próbowałam nie powiem czasami ale on nic nie chciał jesc zreszta ostatnio to wszystkim pluje i juz zaczynam sie troche martwic bo tylko cyc i cyc a jak wczoraj bebiko zrobiła to jak rzucił butelka to pod łózkiem sie znalazła
I CHYBA BEDE SPOKOJNIE CZEKAC AZ MU SIE ZACHCE JESC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka u nas slonce jak w alpejskiej wiosce 😁 wiec przesylam wam pozytywne fluidy i na pewno wszystko sie ulozy tak jak chcecie 🙂 jolajcik my tez trzymamy kciuki
ciesze sie ze nasze kiecki sie wam podobaja wczoraj dokupilam w smyku rajstopki biale w srebrne motylki i jeszcze opaski na glowe dokupie i buciki dla mojej i mysle ze bedzie wszystko gotowe
wczoraj butla byla po 23 i wypila 200 ml chyba troche za duzo 😮 pewnie jak bym zrobila 220 to tez by wypila ladnie sie odbbilo i zasnela i spala do po 3 a pozniej dawalam smoka bo sie przebudzala co chwile i tak do 4.30 i wtedy cyc wiec 5h od butli normalnie rekord 😁 no ale o 7 juz nie spala ale dla mnie tyle godzin snu nieprzerwanego to jak gwiazdka z nieba misiek mowi do mnie to ty dzisiaj nawet wyspana jestes 🙃
w niedziele zawozi mnie do lbl bo musze w kosciele troche pozalatwiac i pomoc mamie i w srode juz przyjezdza brat z rodzinka wiec dziewczynki znowu beda razem 🙃 juz mam mega powera pozytywnego 😁
no i po swietach mam zamiar zaliczyc kontrolnie ortopede i okuliste i kardiologa i to wszystko musze zrobic prywatnie bo nie mam czasu czekac w kolejkach i jezdzic kilkanascie razy tylko umowie wszystko w jednym czasie i bedzie z glowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do gotowania to ja tez tylko swoje u nas misiek bardzo dba o to bo onw gastronomii siedzi i wie jakie cuda dodaje sie do produktow i wlasnie wczoraj moja mama powiedziala ze ciasta to ona zamowi na swieta bo bedzie miala mniej roboty wiec jej to szybko wybilam z glowy i stanelo na tym ze ja upieke kilka ciast a ona w tym czasie bedzie spacerowac z wnuczka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też jestem zwolenniczką własnoręcznie wykonanych potraw i czasami szlag mnie trafia jak słyszę, że teściowa (jest na emeryturze i jest zdrowa) ma zamiar kupić uszka na wigilie lub ciasto bo będzie szybciej. Jak coś takiego słyszę to nóż mi się otwiera w kieszeni. Ja przy Szymku mam czas na pieczenie chleba, gotowanie jemu i nam i pieczenie ciast i normalne prowadzenie domu a ona i teść siedzą w domu i nic nie robią grrr. Więc wczoraj do niej zadzwoniłam i tez powiedziałam, żeby nie zamawiała, że przyjedziemy w pt wieczorem a w sobotę od rana zdążę się wyrobić ze wszystkim i zrobić te rzeczy, chłopów wyślę na spacer z Szymkiem a ja wezmę się za wigilijne dania i ciasta. Tak jest co roku, że ja przyjeżdżam i dopiero wtedy zaczyna się praca. Na mojej głowie zawsze jest barszcz, uszka, grzybowa, fasolowa na wigilię i ciasta, mięsa i sałatka na święta. No ale jak mam do wyboru nie narobić się i jeść "sklepowe" to wole się chwilę pomęczyć i zjeść smacznie i w miarę zdrowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
U Nas tez sloneczko i mroznie,ale na spacer ruszymy 🙂U Nas pierwsza pobudka standardowo o polnocy a potem po 5 🤪i wstalismy po 7 🤪Oskar ladnie bawil sie do tejj pory a teraz zasnal 😆Mi juz tylko lazienka zostala do posprzatania.
Dzieki dziewczyny za dobre slowo 😘 😘 😘
Monalissa u Nas pediatra ktora jest od szczepien taka sama jak opisujesz...eh...a co do ciast to ja robie sama a zamawiam rolade,ale to ze sprawdzonego zrodla wiec sie nie boje 🙂
Justina 😘 zdrowka dla Kevinka 😘
Jamargaretka masz racje tacy ludzie...ja sie nie interesowalam jak wkladali 4-5 miesieczne dziec w chodzik i dawali do jedzenia czekolade i zupku chinskie,ale to ja jestem zla matka...eh...w d...e ich mam!o!

Mój Książe juz sie wyspał...eh...uciekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny 🙂
ufff, nadrobilam no i juz nie wiem co mialam napisac

Może zaczne od tego że
Monika śliczne sukienki
Justina sto lat dla Kevinka
Kasia zeby wszyscy byli takimi dziwilągami to nie byłoy otyłości wsrod dzieci...
Marinka ja maże o zrobieniu Wigilii i zaproszeniu calej rodziny, no ale brak warunków i ...
Jolajcik trzymam kciuki za badania...

Acha rozmawialyscie o tym kiedy kanapki i czy lepsze papki czy kawalki do gryzienia to ja uwazam ze tak jak z chodzeniem u dzieci, jedne wczesniej zaczynaja jesc kawalki a inne pozniej ale nie mozna przesadzac, jak dla mnie papki do 3 roku zycia to przegiecie ale tez w wieku 7 miesiecy nie bede dawac chleba z pasztetem. Trzeba wszystko wyposrodkowac... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy juz po USG, pani powiedziała, że wynik jest zbliżony do poprzedniego.Ale! ona nie widzi tam żadnego wodonercza powiedziała, że poszerzony jest tylko Układ kielichowo-miedniczkowy a to jest ponoć tylko taka jego uroda i z biegiem dorastania jego wymiar prawdopodobnie stanie się symetryczny w stosunku do wielkości nerki. Oby miała racje bo jak porównałam wielkości z poprzednim badaniem to znacznie się różnią i ten UKM jest znacznie większy niż był no ale ja lekarzem nie jestem więc poczekam na opinie nefrologa we wtorek .

W międzyczasie przyszły kalendarze z colorandu - są boskie, aż żałuję, że tylko 3 zrobiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale cicho 😞

U nas pogoda się popsuła, wieje i pada momentalnie zrobiło się szaro, buro i ponuro 😞

Posprzątałam już dom i ugotowałam obiad dla nas i zupkę dla Szymka, na dziś zostało mi tylko ubieranie choinki, odkurzanie i mycie podłóg ale to dopiero jak K. wróci z pracy. Szymek smacznie śpi od 13 a ja mam chwilkę dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie kochane! mi juz rece opadaja, kolejna noc z 3 pobudkami, nie wiem o co kaman skonczyly mi sie pomysly gdzie te czasy kiedy klad sie 20/21 a wstawal 5/6 rano.nie mam pojecia jakies pomysly??? ponawiam takze pytanie o nawilzacz powietrza,jakies typy???
Jola szkoda ze sie nie spotkamy ale ostatecznie nie mieszkamy jakos daleko od siebie wiec jak to sie mowi moze innym razem.a u nas tez szaro,ciemno i wietrznie...
reka boli wiec narazie koncze.buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...