Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Moja Nikolka pięknie śpi całe dnie a za to w nocy do ok 2 daje koncerty: cyc, kupka,siku,cyc,kupka, etc i uspokaja się ok 2 w nocy.. ale już dziś nie odsypiałam w dzień i jest ok.
Niestety za każdym razem jej się ulewa 😞 i często ma czkawkę.

No i najgorsze.. krocze, niby minął tydzień od porodu a dopiero daje się we znaki 😞
nie cięli mnie, nie pękło, tylko dostałam jeden szew bo coś tam się obtarło i miał zapobiec późniejszemu pieczeniu podczas toalety.. a tu mam teraz problem z siedzeniem.. macie podobne problemy?!



Hej Czerwcóweczko 🙂
ja mam aż 6 szwów, popękałam... mnie cały czas ciągnie, boli zwłaszcza jak siedzę, dlatego podkładam sobie poduchę pod tyłek i jest ok.

a ile razy w ciągu dnia Twoja Niolka robi kupkę?? bo mój Miłoszek nawet 3 razy i to raczej taka rzadzioszkę i tak się zastanawiam czy to normalne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
mam do was pytanko, może już było o tym na fomum ale nie bardzo mam czas aby nadrabieć zaległe strony.
Jak wasza waga po porodzie?
Ja w ciąży przytyłam 22kg 😞 tydzień po porodzie miałam już 15kg mniej ale teraz strasznie mnie to wkurza bo przybyło mi 1,5kg wiem że to może śmieszne ale boję się że te kg zaczną przybywać a ja stracę nad tym kontrolę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ MAMUSIE 🙂

Nie mam na nic czasu narazie. Nie wiem skąd Wy macie czas? Mój Mały prawie wcale nie śpi...

Co do wagi, to ja ważę już o 1 kg mniej niż przed ciążą.
Ale mam dużo rzeczy do napisania, ale nie mam czasu niestety 😞
A jak się ogólnie trzymacie?

Sliczne macie te niunie 🙂 Zresztą mój też jest piękny, cały czas mogę siedzieć i na niego patrzeć.... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
Mój też mało od wczoraj śpi 🙂 nie mam na nic czasu, jak się za coś biorę to zaraz kupka, a to głodny... itd 🙂 ale dajemy radę, dumna jestem z siebie bo jestem z małym od 16 sama, mąż pracuje... a ja daję radę! 🙂 teraz chwilkę przysnął więc jestem poczytać co u Was 🙂
a jak u Was z karmieniem?? karmicie tylko piersią czy dokarmiacie?
ja mam tyle pokarmu, że dziś rano miałam całą koszulkę mokrą i prześcieradło... leje się ze mnie... ale jak ściągam laktatorem to udało mi się najwyżej 70ml ściągnąć...
Co ile w ogóle przystawicie maluszki do cyca? Mój dzisiaj co 2h chce cycka... a ostatnie dni średnio do 3- do 4 godzin wytrzymywał... nie wiem o co chodzi... 🙃 może po prostu potrzebuje więcej teraz.. i ile średnio Wasze maluchy są przy cycu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Agatka jeżeli karmisz piersia to dzidzius może nawet 6 razy kupkę zrobic,a dokładnie nawet tyle ile było karmien, kupki po karmieniu piersią przeważnie i naturalnie są zadkie, po mieszankach są twardsze. oczywiscie zależy to od dzidzi, ale Twoje dziecko jest widzę książkowe.ich ilość pewnie sie zmiani z czasem,a le 3 to i tak jest mało 🙂 ja przewidywałam ze moje bedzie robiło te 6 lub wiecej 🙂
a dziewczynom którym dzieciom się ulewa, w sumie to też naturalne ale może warto przejrzec swoj jadłospis, może jednak coś moze mu nie pasować.pozdrwaiam beti z brzuszka


dzięki za odp 🙂
dziś to normalnie już chyba 5 kupek 🙂 hehe za każdym razem jak zmieniam pieluszkę to przy okazji dostaję mały prysznic siusiami od małego 🙃 ale to nic 🙂
rozmawiałam z położną i faktycznie to normalne, luźne, żółtawo-pomarańczowe kupki, przy karmieniu piersią może ich być nawet do 10 (tak mi powiedziała) Także już jestem spokojna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Agatka jeżeli karmisz piersia to dzidzius może nawet 6 razy kupkę zrobic,a dokładnie nawet tyle ile było karmien, kupki po karmieniu piersią przeważnie i naturalnie są zadkie, po mieszankach są twardsze. oczywiscie zależy to od dzidzi, ale Twoje dziecko jest widzę książkowe.ich ilość pewnie sie zmiani z czasem,a le 3 to i tak jest mało 🙂 ja przewidywałam ze moje bedzie robiło te 6 lub wiecej 🙂
a dziewczynom którym dzieciom się ulewa, w sumie to też naturalne ale może warto przejrzec swoj jadłospis, może jednak coś moze mu nie pasować.pozdrwaiam beti z brzuszka


dzięki za odp 🙂
dziś to normalnie już chyba 5 kupek 🙂 hehe za każdym razem jak zmieniam pieluszkę to przy okazji dostaję mały prysznic siusiami od małego 🙃 ale to nic 🙂
rozmawiałam z położną i faktycznie to normalne, luźne, żółtawo-pomarańczowe kupki, przy karmieniu piersią może ich być nawet do 10 (tak mi powiedziała) Także już jestem spokojna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a powiedzcie co jecie? Odwieczne pytanie co można a czego nie można podczas karmienia piersią. Mi położna powiedziała że mam jeść to samo co jadłam w ciąży tylko bez wzdymających produktów, napoi gazowanych i staram sie włączać do jedzienia po trochu produkty które lubię i na razie przeszedł tylko pomidor reszta testu zakończyła się wzdętym brzuszkiem u Szkraba.
No i jeszcze jedno pytanko czy robicie coś już z brzuchem taz jakieś ćwiczenia, kremy, masaże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka Śliczne te Wasze maluszki!!!
Moja niunia raczej z tych spokojnych dzieci, śpi po od 2 do 4 godzinym po tym zawsze je no i kupa jest w pieluszce, przewine ją to albo zrobi w trakcie miedzy jedna a druga zmianą pieluchy albo jak ją juz zmienie i ubiore w ubranko pozapinam to słychać charakterystyczny dzwiek prutniecia z kleksikiem 🤪 i od nowa rozbieranie, ubieranie etc. W sumie na dobę idzie mi ok 13 pieluszek 🙂
Cwaniara nie chce spać w łóżeczku 🥴, w dzień jeszce jaoś zaśnie ale w nocy najlepiej jej się śpi między nami 😉..... Nie chce dopuścić do tego by spała z nami ... ale nie wiem czy nad tym zapanuje..bo jej małe jeknięcie a ja już na równe nogi i przy niej jestem...chucham, dmucham, głaskam--- ale to chyba kazda z nas tak ma!!!
najgorsze jest to że mam problem z piersiami......MAM OKROPNE NAWAŁY MLEKA 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Jest to strasznie męczące! zaczyna się zazwychaj ok 22-23 pierwsze objawy to ból piersi dreszcze, gesia skórka i szybko narastajaca temperatura wahająca sie od 38,6 C -39,8 C
i tak trzyma przez cała noc i następny dzień! Okłady z kapusty, masaż przy karmieniu (odbarczanie- czuć pod palcami ogrome grudy, zastoje mleczne) trzeba je mocno masować, sprawia to okropny ból ale to jedyne wyjscie by się ich pozbyć!!!! Naprzemienne prysznice zimne i gorace na piersi! Kiedy piersi są gorace zazwyczaj gdy tem ok40stopni mąż okłada piersi wkładami do lodówek turystycznych, żywy lód na piersi- wyobraźcie sobie że nawet tego nie odczuwam, bo ulge przynosi!!! Biore paracetamol na zbicie goraczki- położna wszystko wytłumaczyła jak robić te masaże itp. Powiem że gówno to daje- SWOJE TRZEBA ODCIERPIEĆ!!! Ostatni nawał był tak bolesny że ryczałam jak dziecko i do lekarza pojechaliśmy- bo myslałam że to juz zapalenie piersi- dostałam antybiotyk 2x1 tab i kazał jak najwiecej karmić! laktatorem nie spuszczam bo to co spuszcze to i tyle sie naprodukuje wiec tak do usranej smierci mozna!!!!
NIKOMU NIE ŻYCZĘ TEGO BÓLU I CIERPIENIA!
Najgorsze jest to że wtedy kiedy sie to zaczyna nie moge byc sama w domu bo sie podnieśc nie moge i MAJKĘ podaje mi mąż tylko do karmienia bo mam zawroty głowy i moge zemdlec w każdej chwili! Miał tydzień wolnego a teraz moja mama ma urlop i jest w domu to tyle szcześcia! Te dolegliwości koncza sie oblewaniem-zalaniem potu! dosłownie pizamke mozna wyżymać, spie na reczniku i koc mam swoj bo wszystko moczyłam i nie nadążala mi kąłdra schnać!! Także łatwo nie mam! Naszczescie Maja jest grzecznym dzieckiem i nie płacze non stop!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota552 napisał(a):
Hej, a powiedzcie co jecie? Odwieczne pytanie co można a czego nie można podczas karmienia piersią. Mi położna powiedziała że mam jeść to samo co jadłam w ciąży tylko bez wzdymających produktów, napoi gazowanych i staram sie włączać do jedzienia po trochu produkty które lubię i na razie przeszedł tylko pomidor reszta testu zakończyła się wzdętym brzuszkiem u Szkraba.
No i jeszcze jedno pytanko czy robicie coś już z brzuchem taz jakieś ćwiczenia, kremy, masaże?


Mi położna to samao mówiła, jem z ważyw- pomidora,salatę, ziemniaki z owoców- jabłko i banana!
zero smazonych raczej gotowane lub w sosie wlasnym- ZUPA to podstawa! jem herbatniki i biszkopty!
idę pranko wywiesic- codziennie pranko robię 😎 ale pogoda dobija, deszcz deszc deszcz
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój malec 5 kup to już max... więc się z przewijaniem nie namęczę...

co do pokarmu też mam za dużo... od wczoraj zaczęłam odciągać i mały do drugie karmienie pije z butelki. Zastanawiam się czy nie przestawić go już na butelkę bo Iguś mocno gryzie jak pije. Tylko boję sie jaki to moze miec wplyw na niego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ocia_2 napisał(a):
mój malec 5 kup to już max... więc się z przewijaniem nie namęczę...

co do pokarmu też mam za dużo... od wczoraj zaczęłam odciągać i mały do drugie karmienie pije z butelki. Zastanawiam się czy nie przestawić go już na butelkę bo Iguś mocno gryzie jak pije. Tylko boję sie jaki to moze miec wplyw na niego


Moja Zuzanka pije moje mleko z butelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...