Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dorota552 napisał(a):

Mam pytanie czy do smarowania pysiolka Szkraba używacie jakiś kremów, oliwki? Mi położna mówiła żeby nieczego tłustego nie stosować ale Małej zaczyna się łuszczyć skórka koło noska no i trzebaby czymś posmarować. No i jeszcze jedno pytanko czy podczas codziennej kąpieli codziennie myjecie główkę Szkrabowi?


Ja myję Julkę co drugi dzień i wtedy też główkę.
Pysiolka myję oilatum soft - to ma w sobie oliwkę więc już nie nawilżam ale na spacerek krem bambino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
BarbaraK napisał(a):
Dziewczyny a jak wasze Dzidzie? Nie mają kolek? Mój już 7 dnia miał... 😞 Strasznie płakał. Poźniej mu przeszło,ale od dwóch dni znowu. Była u nas pani doktor przepisała mu espumisan a mi jakieś osłonowe, żeby mu się przewód pokarmowy szybciej unormował. Cały czas się przebudza z płaczem..
Powiedzcie, na co szczególnie zwracać uwagę przy jedzeniu - co mam jeść a czego absolutnie nie...


Raz póki co - po młodej fasolce szparagowej. MASAKRA więc współczuję.
Jak poznałam co to kolka to stwierdziłam, że ja jednak wolę powegetować z tą dietą niż eksperymentować za szybko ... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
och Doris widzę,że masz poważny problem z tymi nawałami mleka....ja po obydwu porodach miałam zapalenie piersi...rozumiem cię,wiem co to za ból..poród przy tym to pikuś...Mnie pomogło częste przystawianie dzieci do piersi..normalnie budziłam celowo małe by mnie trochę odessały..Z tym lodem to uważaj,żeby znowu nie zaziębić piersi...Kurcze mi,żadnych antybiotyków nie dali..tydzien to trwało,zanim sobie z tym poradziłam..ale bólu nie zapomnę....w nocy nie spałam tylko ściągałam mleko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ.
Kurcze jak dawno mnie tu nie było... tzn tylko kilka dni a się stęskniłam,jednak nie chce mi się czytać wcześniejszych postów więc mam nadzieję że u mamuśek wszystko jest ok.
Ja jestem strasznie zmęczona bo moja mala się rozchorowała i musiałam jechać z nią do Poznania na badania (a mieszkam 100 km od P.). nawet sobie nie wyobrażacie jak się czuje... Koszmar!!! No i do tego mojego malucha zostawić musiałam na pół wczorajszego dnia cala noc aż do teraz bo dopiero przyjechałam. Mam nadzieję że się nie zarazi żadnym brzydactwem od Adzi. No i teraz czekam aż mały się obudzi na jedzonko i idę w koncu sie wyspac!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczyny a jak tam waszych małych pepuszki mój mały ma obcięty kikut jedynie ma w pępuszku pozostałośc od pępowiny jest czarna ale się trzyma i martwię się kiedy ona wyleci dbam o pępek(kupiłam octanisept) a dziś 11 dzień mija i nic jedyne co zauważyłm to wyschnięta robi się coraz bardziej może na dniach odpadnie?
Wiecie może po ilu dniach powinien odpasc ten kikut?Bo w necie są różne opinie.
Dzięki za informacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Monia mojej Martynce odpadł w 11 dobie.
Ja na początku przemywałam Leko tak jak kazali w szpitalu później przeszłam na spirytus 70% i odpadł raz dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu kiedyś już chyba pisałam, że mieszkam w takiej miejscowości o ktorej mało osob słyszalo więc wpisane zostało Poznań.

Moja mała na szczęście (lub nieszczęście) ma szkarlatynę. Miała wysoką gorączkę a u nas nie chcieli jej przyjąć więc zadzwoniłam do znajomego, spakowałam siebie i ją i pojechaliśmy. Ale teraz jest już o wiele lepiej na szczęście. Gorączka jest znacznie niższa, wysypka jest oczywiście no i 3 tygodnie w łóżku, antybiotyki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia29 napisał(a):
Witam dziewczyny a jak tam waszych małych pepuszki mój mały ma obcięty kikut jedynie ma w pępuszku pozostałośc od pępowiny jest czarna ale się trzyma i martwię się kiedy ona wyleci dbam o pępek(kupiłam octanisept) a dziś 11 dzień mija i nic jedyne co zauważyłm to wyschnięta robi się coraz bardziej może na dniach odpadnie?
Wiecie może po ilu dniach powinien odpasc ten kikut?Bo w necie są różne opinie.
Dzięki za informacje 🙂


Mojej odpadł 7 dnia, w szpitalu chyba używali octaniseptu, ja w domu najpierw gazików leko a potem spirytus na patyczku do uszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
Dziewczyny - napiszcie jakie owoce jecie.
Zastanawiam się czy można nektarynki, brzoskiwinie.
Gdzieś czytałam, że pestkowców nie można...
Sama już nie wiem.
Matki karmiące piersią powinny jeść dużo warzyw i owoców, a gówno można i taka robota ...

nie slyszalam o tym.... wiem ze cytrusowych nie mozna ale nie o pestkowych....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się skusiłam na nektarynki ale nie przeszły.
Zastanawiam się nad arbuzem ale jakoś nie mam śmiałości.
Jak na razie wcinam banany, nie mogę się przełamać do jabłek a no i testuję tak po 5/6 czereśni dziennie jak na razie odpukać jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jem banany, jest ok. Jabłko próbowałam, zielone - dwa grubsze plasterki narazie - jest ok. Arbuza mama mówiła że absolutnie nie - więc nie próbuje narazie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JAK MYŚLICIE PO CZYM BYŁA KOLKA : Z PODEJRZANYCH RZECZY ZJADŁAM fasolkę szparagową (W NECIE BYŁO, ŻE MŁODĄ MOŻNA BEZ OBAW 😮...) , 2 nektarynki i wypiłam 2 szklanki nektaru bananowo-jabłkowego . Najbardziej chyba bym obstawiała tą cholerną fasolkę ale później wyczytałam o tych pestkowcach ...
Za dużo rzeczy naraz jednego dnia ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris ja stawiam na nektarynki z uwagi na moje nietrafione podejścia, choć fasolka również zrobiła swoje fasola to fasola nie zależnie czy młoda czy stara wzdyma ja wychodzę z założenia że skoro ja po czymś mam gazy to i Szkrab będzie miał wzdęty brzuszek choć u mnie raczej te wzdęcia u Niuni nie są od jedzenia stawiam raczej na jej łapczywość podczas jedzenia ale mogę się mylić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris ja też uważam że po nektarynkach może byc kolka chociaż u kazdego dziecka jest inaczej'
Co do pępuszka to ja mam w domu ten octanisept i nim robię ale nadal nie odpada 😞
Dostałam go od położnej i kazala tym spryskiwac lub przemywac pępek normalnie mnie on przeraża 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka Mamuski!
Dorota552- ja kąpię Majke co 2 dni( włoski również 🙂) tak zdecydowalismy z mezem... nie chciałam codzienną kąpiela wyjaławiac skury dziecka tymbardziej ze taki niemowlak się nie brudzi tak mocno by go codziennie myć 😉..tak też radziła położna środowiskowa- ale to indywidualna sprawa kazdej mamusi! W ten dzien kiedy nie jest myta robie jej tkzn. "pielengnacje" przemywam mokrym wacikiem miejsca narażone na pocenie- czyli zagłebienia skurne np. fałdki na szyjce pachwinki itp no i buźkę i oczka 🙂. Co do smarowania to w szpitalu nie kazali niczym nawilżac- mówili że skurka jeśli schodzi to sama ma sie powycierać- mojej schodzi ze stupek wiec jak narazie nie jest to utrapieniem bo nie jest to widoczne- ale pewnie jak by na pyszczku zaczeła schodzic to nie wyglądało by to estetycznie i zasiegneła bym porady położnej- NASZA JEST BARDZO MIŁA- CZESTO NAS ODWIEDZA 😉!!
Barbara- U nas jak narazie kolek brak- ale bardzo sie ich obawiam i boję 😠- jak wyszłam ze szpitala nie chcciałam jesc nic prócz gotowanego drobiu i ziemniaków no ale mąż z położna zaczeli mnie namawiac i tłumaczyc że nie tendy droga 😮!!! a tak sobie obiecałam przed porodem ze bede jadła wszystko 🥴 hmmm !! No ale wkoncu się przełamałam i jem może nie tak jak w ciąży ale staram się próbować po troszku! Piję dodatkowo koperek- herbatki od 2óch do 4rech dziennie!
Doris25- nawały to coś okropnego - wspólczuje że tego doświadczylaś 😞!! Co do owoców to jem jabłka i banany, dżem z truskawek, w cieście teściowej była mała ilość mandarynki i dżemu z czereśni.z warzyw- sałata, pomidor, ziemniaki, koperek (boje się ogórka ale trzreba spróbować:huh 🙂
Monia29- mojej niuni pepuszek odpadł 15tego dnia, od 12stego zaczą krwawic, robiły sie strupki które trzeba było zmiekczać octaniseptem i patyczkami wycierac! Ale to nie ma regóły, połozna mówiła że niektórym dzieciaczkom odpada dopiero po 6ciu tyg 🤔 Nie kryje że się bardzo ucieszyłam że wkoncu odpadł, bo był uciążliwy podczas ubierania czy przewijania 😞
ocia 2- życzę Wam dużo zdrówka a Tobie przede wszystkim wytrwałości i dużo sił!!!
My bylismy na weekend u teściów niunia była grzeczna, spała całą drogę 70km, w nocy też nie było tragedi choć częściej się budzi... NO I NAJWIEKSZY PROBLEM TO TO ŻE W DZIEŃ ŚPI PIĘKNIE, BUDZI SIE JE, TROSZKE POPATRZY POGAWORZY I ZNOWU ZASYPIA A W NOCY NIE CHCE SPAC 😞 LUB ŚPI PO GODZINIE PÓŁTOREJ I ZJE I GODZINE DO DWÓCH NIE CHCE SPAĆ JEST MARUDNA BO POTRZEBUJE ZAINTERESOWANIA A JA PADAM NA BRODĘ BO JESTEM NIE WYSPANA! W DZIEŃ NIE POTRAFIE SPAC TYMBARDZIEJ ZE MAM PRANIE PRASOWANIE ITP I TAK SIE CHODZI! cO TU ZROBIC BY JĄ PRZESTAWIC NA TRYB DZIENNY????????????? 😞 😞 😞
pOZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lunaaa86 u nas z małym wszystko w porządku. Dużo je, uśmiecha się, nie ma kolek, zdrowiutki jak ryba. W nocy też zaczyna się już budzić i nie chce spać, co faktycznie bardzo męczy, więc wiem co czujesz i również życzę mnóstwo wytrwałości i aby mala więcej spała.
Chora u nas jest córcia. I to nie jest z nią za ciekawie chociaż lepiej niż wczoraj a już o wiele niż w piątek. Lekarz powiedział, że ma jakąś szkarlatynę o której wcześniej słyszałam może 3 razy jak ktoś tylko wspominał że to istnieje. Nie wiem nawet skąd, ale się zmartwiłam bo mała miała 39.5- 39.7 stopni gorączki. teraz spadła minimalnie po ibuprofenie i antybiotykach ale nie jest jeszcze dobrze z nią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...