Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tragedia z ta pogoda leje maly nie chce spac wyobrazace sobie to od 8 nie spi tylko marudzi nawet w aucie nie spal tylko sobie drzemke 15 minutowa zrobil ja juz nie mam sily na niego ledwo obiad ugotowalam i posprzatalam jednak te spiochy na niego chyba dzialaja niech ta moja mama wroci z pracy to jej oddam syna z mila checia i sobie walne w kimono bo padnieta

Ja tez mam husteczki z pampersa ale mi tak szybko nie schodza paczka starczy na tydzien

Juz opanowalam sytuacje z smoczkiem ciagnie go ale jeszcze nie chetnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
ehhh jak u Was nocka kobitki?
bo u mnie co dwie godziny pobudka 😮 a przecież ostatnio ok 6 godzin przesypiał ciągiem w nocy... ciekawe czy to faktycznie ten skok... jak tak to mam nadzieję, że szybko minie. a ile w ogóle to trwa? Doris i Czerwcowka jak u Was nocka też tak ciężka jak wczorajszy dzień?


a wiesz, że jestem zaskoczona bo nocka normalna - pobudki : 1:30, 05:30, 07:30.
Za to dzisiejszy dzień to TOTALNE ZASKOCZENIE- chyba zaczynam wierzyć w te całe skoki bo mała grzeczna (odpukać) i śpi smacznie na brzuszku. Troszkę wcześniej popłakała ale to bączurki ją męczyły 🙂
Czy wy próbujecie kłaść maluszki na brzuszkach bo jeśli nie to koniecznie spróbujcie - moja śpi tak lepiej niż na pleckach. Na pleckach 2-3 godz., a na brzuszku to nawet po 4 się zdarzyło. Ostatnio to rzadko ale wcześniej tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też mam chusteczki pampers - takie białe opak. - nie wiem czy to sensitive nie pamiętam ale chyba tak. U mnie - jeden pampers - jedna chusteczka, no chyba, że kleks jest w trakcie zmiany pieluchy to 2, a u nas to często się zdarza. Wczoraj Julka zrobiła psikusa i po kąpieli walnęła kleksa na ręcznik 🥴

Jak ona będzie miała tak te "skoki rozwojowe" to jutro powie mi, że wymysliła nowy wzór chemiczny 😉

Nequita - super ten bodziak oldskulowy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti a gdzie kupiłaś taki stanik który mało odkrywa?!
noc w miare spokojna od 2 do 4 tylko marudziła i nie chciała spać ale w nocy ja tylko karmię a uspokaja i usypia m. więc ja nakarmiłam i potuliłam do 3 i obudziłam m. a sama poszłam w kimkę
dziś rano kąpiel - bo wczoraj nie miałam serca po takim dniu jej obudzić - a nawet się bałam że już nie zaśnie.. no i wisiała przy cycu i usypiała jak ją odłożyłam to 3min spokoju, szuka cyca, otwiera oczka i koncert! więc się położyłam koło niej i karmiłąm ją na leżąco, potem to już tylko ciągnęła chyba bez jedzenia i po ok 30min ją zostawiłam ze smoczkiem ale się zorientowała więc zabawa od nowa tylko w trakcie podmieniłam cyca na smoka i jak porządnie zassała to zasnęła i zaczęła się prężyć.. więc obróciłam ją na brzuszek i śpi prawie od 12:00 a jest 15:41
co do brzuszka to Nikolka już jak miała dwa tyg to potrafiła sama utrzymać główkę i przekładać z boku na bok i podnosić do góry i trzymać (podczas leżenia na brzuszku)
ja sama się bałam kłaść ją na brzuszku ale jak była w inkubatorze to lekarze i pielęgniarki same ją tak kładły, tylko musiała mieć wyżej pod główką a śpi super bo gaziki same odchodzą
co do zachowania, MOja Nikolka jest bardzo grzecznym dzieckiem a te problemy z brzuszkiem, płakania i problemy z zasypianiem zaczęły się w dniu kiedy kończyła 5 tygodni i jak tak czytam to w pobliżu 5 tyg wszystkie mamy podobne problemy, po prostu trzeba to przeżyć
miała 4tyg i spała prawie 24h na dobę a już tydzień później jakby ktoś mi dzidziusia podmienił..
dziś nawet pranie i obiad zrobiłam!
i kawkę bezkofeinową wypiłam właśnie 🙂
a za oknem masakra mokro i ciemno 😞
co do smoczków i butelek butle mam tommee teppee i ciągnie a smoka nie chciała za żadne skarby! zauważyłam że ma inny kształt niż np palec, który uwielbia i znalazłam taki który przypominał palec (prosty i dłuższy) Aventu, i od razu załapała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oskarek ma 4 tyg za 2 dni skonczy miesiac ten ublagany bo juz nie moge sie doczekac az dam mu te 20-40 kropelek espumisanu a nie tka jak teraz po 10-15

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/801/p7271256.jpg/][IMG]http://img801.imageshack.us/img801/5710/p7271256.jpg[/IMG][/URL]

Nie podchodzcie do mnie zly jestme dzisiaj choc juz spi od 16 ciekawe jak dlugo

Ja malego daje na brzuszek nawet i w nocy bo nie zawsze mu sie na rekach odbije i po co ma sie meczyc a materac ma pod katem 45 stopni wiec nie jest na plasko ma glowke wyzej niz dupka i teraz tez spi na brzuszku a glowke tez jak mial 2 tyg to sam ja przewrocil na druga storne jak na rekach go trzymam to tak dlugo trzyma prosta glowke jest silnym chlopczykiem jak za raczki chwyce to juz by chcial wstac ale nie chce mu raczek wyrwac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti a wygodny ten stanik? bo za chwilę się mierzę i zamawiam 🙂

moja od dziś nie płacze tylko sobie leży i albo się rozgląda albo przymarudzi że jej się już nudzi 🙂
albo je albo śpi 🙂 teraz się huśta w huśtawce i troszkę marudzi już
czasami mam stracha że już nigdy nie będzie chciała usnąć..
Ja zamówiłam dziś masaż u m. 🙂
p.s. dziś pojawiły się trzy małe plamki krwi na wkładce.. a już było sucho.. troszkę się niepokoję..
p.s. 2. bzykanka jeszcze nie było więc co to może być? któraś też miała?

przed chwilą rozwiesiłam drugie pranko 😉
wypiłam w spokoju karmi i zjadłam pare chipsów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka mnie ostatnio nagle tez pojawiła sie krew, ale dość dużo. A już nie było.. I zastanawiam się, czy po prostu okresu nie dostałam. Jest to możliwe??
Dzisiaj znowu odwiedziny- tym razem kuzyn Marcina. Chyba się ostro teraz zacznie. Odkładałam wszystkie wizyty, a teraz już nie mam powodów. Ciuszki Pawełek dostaje już nawet na 2 latka. Jakiś kosmos!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zjadła i pospała 30min i teraz znowu cyca pociągnęła i po odłożeniu do łóżeczka zaczęła znowu stękać.. m. ją kołysze na rękach i czyta książkę Ja się zastanawiam kiedy uśnie a teraz jeszcze dusi i płacze..
odłożył ją do łóżeczka a ona płacze.. serce się kraje.. no i czkawki do tego dostała..
ja chyba jestem za słaba psychicznie na tej jej zagrywki..
czemu po prostu te maluchy nie śpią o tej porze?!? 😞

5 tyg o porodzie okres? i podczas karmienia tylko piersią? chyba to niemożliwe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie ma się o co martwi. Mi się krwawienie jakiś tydzień temu skończyło, ale po dwóch dniach czasami jeszcze trochę plamiło... później coraz bardziej. Moja gin mówiła że może tak się dziać i nie ma się czym martwić.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja mam nie tyle krwawienia bo leciutko jeszcze brudzę czasami... nie wiem czemu, po cesarce powinno już być czyściutko chyba... muszę się zapisać do gina na kontrole bo z tego wszystkiego ciągle zapominam ☺️ chociaż latam często obok poradni... Moja Księżniczka śpi już od prawie godziny... ciekawe do której dzisiaj pośpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...