Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzień doberek Wszystkim! 🙂

w Irlandii pięknie, słonecznie i zimno... u mnie 9:40 a ja już po porannym joggingu 🙂 kondycja oj słaba, a pomyśleć że przed ciążą biegałam 10km z uśmiechem na gębusi...no ale popracujemy nad tym, by wszystko do normy wróciło 🙂
idę teraz zupkę szykować dla Milunia na dzisiaj... no i co maluszek z tatusiem wstaną to na spacer się wybierzemy 🙂

MIŁEGO DZIONKA ŻYCZĘ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agata, 10km?!??! Ożesz.... PODZIWIAM.
U nas dzisiaj pierwszy samodzielny obrót na brzuszek 🙂 Już od paru dni widziałam, jak próbował Pawełek się majgnąć, a dzisiaj wreszcie się udało! Co do jedzenia to u nas jest różnie.Zazwyczaj ok.5 karmień cycem, jedno mm plus słoiczek. Jabłuszko nie podchodzi i jestem w stanie podac Pawełkowi tylko pół słoiczka, nawet z marchewką niebardzo... za kwaśne chyba. Zrobię sama ze słodkiego jabłka to zobaczymy, bo mnie osobiście też się wydaje, że te ze słoiczka są trochę za kwaśne..
U nas dziś pochmurno. Maluszek śpi, a ja czytam książkę i piję kawę. Potem spacerek jakiś zrobimy jak się nie rozpada.
A ja ciągle nie wiem, jak zmieszac tą mannę z zupką....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Helołłł 🙂

U nas to 4 x mleczko po 175ml plus 150ml zupki gęstej i pół słoiczka deserku. Czasem mniej jak dziąsełka mu chyba dają popalic, wtedy synek nie ma apetytu.

Oj jakos jak już przełączyłam to nie mogłam przestać oglądać 😁

Moi rodzice wróćili do nas na dwa dni 🙂 Teraz śpią bo od 3-ej rano jechali, Wojteczek też jeszcze o dziwo śpi a ja dopijam kawusie 🙂
Więc tak. Nie podałam tego mucosolvanu 🤨 Beti też uważam że to powinno sie dac jak jest co odksztuszać...inhalacje będe robic, bo zaszkodzić to nie zaszkodzi a jeśli lepiej będzie sie małemu oddychać to dobrze. Wiem co mówiłaś o amolu i zapytałam o to, ale to na duże naczynie z woda raptem 2-3 kropelki i nie powinno zaszkodzić...równie dobrze rumianek może ...tak powiedziała...ehh nie powiem że bdę podwójnie czujna
U mnie zupka sie gotuje ale dodatkowo zakupiłam z bobovity zupkę po 4 miesiącu ziemniaczki plus szpinak 🤪 Ciekawa jestem jak młody do niej podejdzie 😉 Dziś mojej roboty bo przy okazji mamie dam spróbować czy dobrą robie... ☺️
Oj Marlenka fajnie masz z tą praca..ja czasem czuje że oprócz Wojtka to nie mam jakiegoś celu...ehhhjakieś doły ostatnio łapię... 😞
Agatka bravo za postanowienie!!! Trzymam kciuki żeby Ci sie udało z tym bieganiem 🙂
O i Wojteczek sie obudził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
ivona55 napisał(a):
Oj Marlenka fajnie masz z tą praca..ja czasem czuje że oprócz Wojtka to nie mam jakiegoś celu...


Moja Droga! Nawet nie wiesz, jaki to piękny cel! I znam co najmniej kilka kobiet, które chciałyby miec własnie taki cel...a nie mają. Nie dołuj się!


Ja wiem Aniu...modliłam sie o ten mój najkochańszy cel...w sumie dla niego chce być dzielna...ale czasem mam takie słabsze dni...może dodatkowo ta pogoda...nie wiem...może też ostatnie spięcia z Pawłem...mam nadzieje że minie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Agata, 10km?!??! Ożesz.... PODZIWIAM.
U nas dzisiaj pierwszy samodzielny obrót na brzuszek 🙂 Już od paru dni widziałam, jak próbował Pawełek się majgnąć, a dzisiaj wreszcie się udało! Co do jedzenia to u nas jest różnie.Zazwyczaj ok.5 karmień cycem, jedno mm plus słoiczek. Jabłuszko nie podchodzi i jestem w stanie podac Pawełkowi tylko pół słoiczka, nawet z marchewką niebardzo... za kwaśne chyba. Zrobię sama ze słodkiego jabłka to zobaczymy, bo mnie osobiście też się wydaje, że te ze słoiczka są trochę za kwaśne..
U nas dziś pochmurno. Maluszek śpi, a ja czytam książkę i piję kawę. Potem spacerek jakiś zrobimy jak się nie rozpada.
A ja ciągle nie wiem, jak zmieszac tą mannę z zupką....


Ania mój mężulek jest triatlonistą, także zaczęłam kiedyś mu towarzyszyć w treningach, jak biegał to ja z nim i tak doszłam do tego, że nawet 10km potrafiłam przebiec bez większej zadyszki, a dzisiaj to jakaś masakra ☺️ pół godzinki pobiegałam, a zmęczona byłam, myślałam, że płuca wypluje 😁

GRATULUJEMY OBROTU PAWEŁKOWI!, my wciąż czekamy, póki co Milo giba się na boczki 🙂

co do jabłuszka, ja robię sama tak jak Małgorzatta napisała, tzn na dużym gazie tylko chwilkę je tak jakby sparzam (obrane już i pokrojone), dosłownie minutka i się rozpada, potem robię z niego ciapkę, mały wcina, aż sam buziaka otwiera 🙂 a wczoraj dodałam do tego jabłuszka banana, dzisiaj chciałabym gruszkę z jabłkiem podać 🙂

właśnie mam pyt.. czy któraś mama podała już gruszkę swojemu szkrabowi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
patrze na te roześmiane maluchy na zdjęciach...ah piękne te nasze bezzębne szkraby hihi
Agata gratuluję dzisiejszego joggingu szok pół godziny to dużo.
co do karmien.. hm Filip niestety raz zje 5 razy cyca w dzien plus 1-3 w nocy, innym razem 9 w dzien plus w nocy co godzinę tak jak dzis...wiec nie pomogę zbytnio. je dodatkowo słoiczek jabłuszka ale tak jak napisałą MArlena mało kalorii mają to moj głodny po tym mimo żę mu sie odbije to i tak doprawia cycem i idzie spac. bo jabłuszko daje mu rano specjalnie by sie zmeczył bo mam wtedy mniejszy problem z jego usypianiem.
moj chyba ma skok kolejny bo noce są ostatnio fatalne. albo te zeby bo cały czas ryje łąpkę...masakra. wieczorem bardzo nerwowy sie robi. no i spacery do d...y. drugi dzien wyszłam a on darcie. wczoraj pozniej mi usnal na balkonie. a dzis teraz zasnął. zobacze czy godzina snu mu sie powtarza to zmienię mu godziny spaceru. a szkoda bo dzis zapoznałam sie przy okazji z inną mamuską 4miesiecznej dziewczynki. i ona włąsnie chodzi na spacery o 11ej jak ja przewaznie.no ale coz zobaczymy...nareszcie poznałam kogos z dzieckiem, aona czesto spaceruje z inna mamuską także było by nas juz 3 🙂fajnie
dzis dałąm słoiczek w dwóch turach bo tez przechodzi tylko pół naraz. ale niestety druga tura była srednia. mały miał zabawę z plucia i radochę ze mama cała w jabłku..na gadanie mu sie wzięło, powiedział "be". no to teraz wiem że jabłko jest be 🙂 i przegryzał jabłko piąstką...ah ten moj urwis.
Iwonka ja mam taki sam cel jak Ty 🙂 nawet nie mam czasu o siebie zadbac porzadnie sie umalowac czy kupic sobie ciucha...wszystko dla Filipa cały moj czas...
Buterfly ja jak bede gluten wprowadzac to raczej bede poł łyzeczki manny gotowac osobno na wodzie i dodawac do zupki.bynajmniej tą zwykłą mannę to trzeba długo gotowac a tą dla dzieci z bobovity lub nestle to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja manne z nestle ale dopiero po 18 wprowadzimy

Wczoraj bylysmy na kontroli u neurologa
Opierdolila nas i wszystkich ze dziecko odeslali z OWI aNikola już 2 mce powinna mieć rehabilitację...
Dziś rano zadzwoniłam do OWI opier** i znalazło sie miejsce na DZIŚ i to od razu na stymulacje już bez konsultacji!!
Właśnie wracamy
Było fajnie, Nikola cały czas sie śmiała i dzielnie współpracowała

Wracamy do domku
No i mi wreszcie ciśnienie opadlo bo myślałam ze rzeczywiście samo jej przejdzie a tu takie cyrki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie ja też myślałam, żeby zrobić mannę osobno, ale 2-3gr na 100ml to jakaś masakra 😮
My już po spacerku,ale Pawełek dalej nyna w gondoli. Odkryłam go tylko i otworzyłam okna- nawet go nie rozebrałam, bo bym go rozbudziła. Niech sobie jeszcze pośpi jak chce.
A mój mąż jutro jedzie z kolegą do Warszawy na weekend, a ja do rodziców- ale jestem zadowolona! Już się nie mogę doczekać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ja gotuję warzywa pod przykrywką, aż będą miękkie... jak już są miekkie to odkrywam i dodaję manną błyskawiczną... gotuję jeszcze trochę i już, blenduję i Mała zajada...

Gruszkę też dawałam, fajnie przyjęła, ale Marysia je wszystko 🙂 pietruszka póki co jej nie podchodzi za bardzo, dlatego gotuję jej jako "zupkę" ziemniaka i marchew samą, dodaję masełko no i ostatnio tą mannę...

Aha! dziewczyny, które słoiczki dają... taka praktyczna rada, nie wyrzucajcie słoiczków pustych, później jak zrobicie zupkę można przelac na mniejsze porcje i zawsze wiadomo ile dzieciaczek zjadł 😉

A u nas znowu remont... masakra jakaś, dzisiaj byłam u babci Rafała prawie cały dzień... bo ścianę likwidują i będą kłaść podłogi nowe to znaczy kafelki, a zrywają parkiet... muszą wylać nowe schody... no masakra na maksa... a żeby było fajniej jutro teściowie wyjeżdzają nad morze i zostajemy sami z tym wszystkim 😮

Marysia się nauczyła mówić paf... i najpierw jest "łaaaa paf" i " prrrrry pooo" 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no włąsnie chciałam dac oklask a tu juz sie nie da 🙂
ja jeden słoiczek zostawiłam bo jak połowke podgrzewam to przerzucam do tego drugiego, a drugą połówkę do lodówki od razu chowam, nie grzeje całosci bo przeważnie Filip je pół. zawsze sie przyda taki słoiczek. a dodatkowo mam takie pojemniczki z pomiarką do laktatora aventa były ze mozna je jako butle uzyc lub pojemniczek na deserek na droge np 🙂 lub na zupke 🙂
współczuje remontu...
moj Filipek drugi dzien nie kąpany bo zimno. przed chwila spuszczali cały pion wody w kaloryferach i napuscili od nowa. i teraz dopiero zaczynaja grzac. mały znowu nie spi.. znów na mate go wrzuce niech sie zmeczy..
ja z ta manna na razie nie daje bo moj malutko je to nie miałabym za bardzo gdzie dorzucac, do mleka mojego za bardzo nie mam ochoty sciagac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja odciagałam ostatnio pare dni temu ale w nocy to 100 ml sie udało takto w dzien to nie mam za duzo.a w nocy to jak poje jednego cycka to z drugiego sciagam plus to co nie dojadł z pierwszego. a do nastepnego kamienia sie napełnia bo czas mają 🙂 nie to co w dzien..dobrze ze chociaz soczek czy herbatke z butli Ci wypije
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...