Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam mamusie,
święta święta i prawie po świętach...
Wigilia u nas - tzn. za dużo powiedziane bo udostępniliśmy tylko lokal + dekoracja stołu to moja sprężyna, resztę przygotowała mamusia więc mój wkład w organizację to 1/10 😜
Dziś byliśmy u teściowej. Moc atrakcji, mała umęczona, padła ale już raz się budziła.
Muszę sprawdzić tabelę skoków bo wczoraj jak goście poszli i położyłam się o 00:00 spać, to miałam zaraz za 20 min. pobudkę i usypiałam Julkę .... do 02:30, jak usnęła to spała ... raptem do 05:00 ze wspomagaczem w postacie wiatraka, coś mnie kurde podkusiło żeby go o tej 05:00 wyłączyć (myślałam, że spi już twardo) i się obudziła.Potem już m. do niej chodził. M A S A K R A !!! Przekonałam m. żeby ją rano wziął i odespałam do 10:00 bo byłam nie do życia. NIE WIEM O CO KAMAN, ZWŁASZCZA, ŻE PRZED PÓŁNOCĄ OBUDZIŁA SIĘ Z WRZASKIEM . 😮
ANIARUDA - U NAS TEŻ ZĘBÓW BRAK CHOĆ W MIEJSCU JEDYNKI PRAWEJ JEST BIAŁA PLAMKA- NA MOJE OKO.

gratulacje dla MILO z powodu ZĄBKA !!!
Monia- ZGADZAM SIĘ Z BETI odnośnie tego mleka, musisz kombinować TAK BY mu je dać a żeby on się nie kapnął 😉 !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas skok niedawno sie skończył a przezywalam tez pobudki z płaczem a raczej wyciem
Teraz przesypianie całych nocy bez 1 pobudki
Przeczekajcie to już niedługo :-))))

Ja winkuje dalej, o 23 kulig z atrakcjami ale z Niki trzeba zostać choć obce babcie proponowaly zostać hihihi
Wszyscy sie w niej kochają. ;-)
Jak jedliśmy dziś kolacje to aż oczy jej wychodziły z zazdrości to dostała pietke od chleba i masowala dziasla a za chwile już patrzę a ona wcina kawałek i banan na buzi
Zabralam jej bo sie wystraszylam i awantura na cała restauracje!!!
Oj działo sie! Śpi od 19:45 spokój
Mam nadzieje ze jak wrócimy to tez sie wyspie wreszcie :-)

Monia a jogurcikow dla malucha probowalas? Tych smakowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z mlekiem kombinuje dzięki Beti i Czerwcówka za rady łapcie po oklasku 🙂
Czerwcówka tak te jogurty smakowe mu daje bo mu smakują wcina aż mu się uszy trzęsą 🙂
Beti mój mały jest cwaniak tych kaszek co się robi na mleku posmakuje i nie tknie pluje a te kaszki co mają już mleko modyfikowane to zajada potrafi 200ml zjesc tak mu smakują a te gdzie sama dodaje mleko są blee
Aniaruda u nas też jeszcze nie ma ząbka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny. U nas dzsiaij od rana masakra jakaś.. Paweł drze się co chwile w niebogłosy. Nie wiem, co się dzieje. Teraz go trochę opanowaliśmy....soczkiem marchewkowym. Nic nie chciał kompletnie. W końcu już nie wiedzialam, co mu dać żeby się uciszył choć na 5 minut i otworzylam soczek marchewkowy. Wypił połowę i od pół godziny mamy inne dziecko w domu. Roześmiane i zabawowe.Nie wiem, o co kaman...wydaje mi się, że to troszkę coś z brzuszkiem, a herbatki żadnej nie chce (chcialam mu podac rumiankowej, żeby może troszkę go odetkać). Dałam mu w końcu jakieś 20ml łyżeczką, a potem ten soczek. Po marchewce tez powinno go troszkę popędzić. Choć odrobinę. Bo jakieś takie malutkie te kupki ostatnio i mam wrażenie, że cały czas mu coś tam zalega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
Ania, marchewka to raczej nie odetka bo ona działa odwrotnie. Może raczej jabłuszko ?
Ja wczoraj i dziś dałam małej pierwszy raz mięsko : zupka jarzynowa z kurczakiem i też jakoś kupy nie widać ... wczoraj była ale tylko jedna słabiutka... 😜


U Nas na kupkę działają gruszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siemka! 🙂

u nas leniuchowania dalszy ciąg, po południu mamy gości... a ja bym cały wieczór na kanapie poleżała 😜

Magda gratulacje ciociu!! 🙂

u nas na kupkę jabłuszko działa i herbatka rumiankowa 🙂

jejku dzisiaj w nocy wyjeżdżamy, jutro nad ranem mamy lot do Polski, także tydzień mnie tutaj nie będzie raczej... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Po soczku z marchewki, jabluszku i suszonych śliwkach wreszcie poszła porządna kupa! 🤪 U nas marchewka tak działa, tylko nie mogę przesadzać, bo Pawełek jest na nią uczulony.Ale od razu dziecko się trochę poprawiło, choć powiem Wam, że dzisiaj generalnie jest nie do życia. Już nie pamiętam, kiedy ostatnio był aż tak zgrzędny! ale widzę, że nie tylko u nas taka jazda 🙂
Madzia gratulacje!
Agata, no musisz chociaz napisać jak już dotrzesz na miejsce, żebyśmy się nie martwiły! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata to udanych ferii w pl 🙂
Buterfly i Doris u mnie Filpek jest taki od 28 LISTOPADA! znowu. wiec wierzyłam że to jest skok 4 tygodniowy i jutro juz bedzie po, ale widze że cos mu furczy i ciezko mu sie oddycha przez nosek wiec pewnie go znów cos bierze.
świeta zleciały niestety nie nacieszylam sie jednak az tak bardzo bo jestem przestyrana nockami.mały generalnie na dobre juz wstał o 5ej. w dzien zawalczyłam mimo wszystko o uspanie w łozku i sie udało po 2 godzinach...usnął na 1,5 godzinki 🙂 potem padł u rodzinki na rekach...i jeszcze raz padł przy bajce... trzeci raz w zyciu mu sie tak zdazyło 🙂 ale za to teraz wojuje by nie zasnąć. i noc kolejna sie zbliża ekstra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka, wklejam kalendarz skoków dla pzrzypomnienia. Pod 26 tyg. jest chmura z piorunem, a my mamy teraz 26 tydzień i 6 dzień ale Julka jest urodona 5 dni przed terminem więc przechodzi skoki 5 dni później więc się idelanie zgadza !
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/717/skokie.jpg/][IMG]http://img717.imageshack.us/img717/1246/skokie.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy,
My już wróciliśmy do domku. Święta ogólnie spoko, ale zmęczona jestem tymi bagażami, ciągłym szukaniem czegoś w walizkach, zmianami miejsca itd. Śniegu nie ma i to też tak lipnie troszkę.
Monia doskonale znamy to co przeżywasz z podawaniem mleczych posiłków. Ja odpuściłam. Moja Oliwka z mlecznych je rano i na noc gestą kaszę mleczno-ryżową łyżeczką i w nocy 3 razy pierś jak się zbudzi. Tyle mlecznego i ładnie przybiera na wadzę nie widzę żeby jej czegoś brakowało. Teraz będziemy wprowadzać te jogurciki. No własnie podać zwykłego danonka czy te specjalne dla bobasów bo gramatura tych drugich średnio mi odpowiada.
A co do butelek i smoczków, poszła na nie fortuna i na darmo. W nosie mam. Będzie starsza to będzie piś z ustniczkó itd. Swoją drogą ja też nie lubiłam mleka.
W przedszkolu tyle czasu dusiłam zupę mleczną aż zrobił się kożuch i mogłam odnieść na kuchnię 😉. Jaka mama taka córcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! Ja właśnie powiadomiłam szefową o tym, że nie wrócę do pracy tak jak sie umawiałyśmy... Jakoś to przełknęła. Jutro pojadę powypisywać wnioski... Tak gadałam przez telefon, że Pawełek siedząc mi na kolanach zasnął- nagle zobaczyłam jak mu główka leci do przodu 🙂 Jak matka się rozgada to dziecko odpada. Na szczęście nei widzę kontynuacji z wczorajszego dnia. Wnocy co prawda obudził się dwa razy, ale dosłownie na minutkę- dostał łyczka soczku i zasnął. Nie musiałam go karmić dodatkowo. Może już wszystko powoli zacznie wracać do normy. A w sumie to....BEDZIE MIAŁ MAMĘ JESZCZE PRZEZ MIESIĄC 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania to super że się tak udało 🙂

Mój Rafał właśnie pojechał z powrotem do Płocka, Marysia zasnęła... a ja muszę ogarnąć się i dom 🙂 Dzisiaj może się wybiorę do mojej siostry do szpitala zobaczyć malutką Juleczkę 🤪 aaaa i ma 56cm, wczoraj mój szwagier źle powiedział chyba z podekscytowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
noc lepsza bo wysmarowałam małego mustella spokojny sen, i majerankową pod nosek i spał ze mną, ale ilosc pobudek pozostawia nadal wiele do życzenia, teraz wojujemy na zmianę o zasniecie w łozeczku w dzien.uda sie tylko po ilu minutach..godzinach...do lekarza na 14ą niech obd młego czy to tylko nosek czy cos jeszcze, moze inhalki zaleci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja się mieści w gondoli . nieraz w dzien usypiam ją na podusi (kładę na nią JUlkę, biorę na kolana i ruszam kolanami leciutko i przez 5 min. odpływa) tylko, że potem muszę ją z tą podusią odłożyć a w gondoli to z nią jest bardzo wysoko więc już się boję tak robić, za to w łóżeczku z tą podusią to nie zabardzo bo ona lubi być taka "zciśnięta" w niej a w łóżeczku to się tak nie da. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...