Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Niestety Doris, dochodzimy do wniosku, ze to po prostu pech. Faktem jest, ze ja jestem takim lekkim audiofilem i słyszę niemal wszystko, ale kompletnie nie przeszkadzają mi krzyki dziecka u sąsiadów z boku czy inne rzeczy. Po prostu szału dostaję, jak mi coś nad głowa się dzieje.Faktem jest też, że jestem wychowana w domu, blisko lasu, gdzie cisza i spokój straszny, ale tutaj to naprawde pech. Nawet sąsiedzi mówią, ze to mieszkanie nad nami pechowe- jedyne niewłasnościowe w bloku i tak dokoptowują tutaj kogo się da. Ci ludzie mają to mieszkanie na rok, bo zawalił im sie dom. Zawalił się dlatego, bo na własną rękę coś tam dobudowali i potem tam mieszkali. Ale jak się miał nie zawalić jak ten gość nawet dzien przed Wigilią coś tam w mieszkaniu....piłował!! Wtedy tam właśnie wpadłam do nich żeby ich uświadomić, że mieszkają w bloku, a nie w domu....
Agata, dobrze, że jesteście na miejscu! Udanego wypoczynku!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bUTTERFLY ręcę opadają na tych Twoich sąsiadów. Ciekawa jestem jak zareagowali jak wpadlaś do nich? 😁
Czuby i tyle, a mają dzieci? U nas na swoim dzięki Bogu cisza i spokój, sąsiadów nawet nie znam, ale może to i dobrze. Nie wiem czym to jest spowodowane ale moja dziś mega ulewała a nie działo się to grube dwa miesiące, takie krótkie wymioty. Nie sram się tym ale mi jej szkoda bo taka wystraszona jak idzie żyg.
Od jutra do piątku przychodzi do nas niania na zapoznanie z Oliwką. Przeżywam strasznie to co nas czeka, wyżywam się na moim pięknym, ale nie umiem ogarnąć emocji. Praca, dziecko bez mamy już od 2 stycznia. Ryczę po kątach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasienka,mają dwuletnią śliczną córeczkę. Ale to jest kosmos, bo ja słysze jak ona sie bawi jeszcze o 23! No ta kobieta była lekko zaskoczona jak jej powiedziałam, ze mogliby być trochę ciszej, ale zrobiłam to niezwykle kulturalnie i miło. Niemiła jestem dopiero z reguły za drugim razem 😉 Ja tu mieszkam 3 lata i za ten czas to już trzeci sąsiedzi... poprzednie dwie rodzinki długo nie wytrzymały... pierwsi to stare dziady alkoholicy, facet kiedyś z młotkiem wystartował do Marcina..no to szybko się musieli już stąd brać, bo życia nie mieli. Drudzy to z dwójką dzieci,gdzie dwuletnia córka nie wychodziła w ogóle z domu, a starszy był bity niejednokrotnie.Patologia. Im to wjazd do domu robili prawie wszyscy, bo to masakra była. No i teraz ci... ale są najlepsi ze wszystkich, trzeba przyznać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do ulewania, to u nas też ostatnio był taki okres- non stop coś Pawełkowi wylatywało. A teraz nagle jest spokój...mnie się wydaje, że jak dzieci robią się bardziej ruchliwe to jak porządnie nie odpoczną po jedzeniu i im się nie ułoży to potem tak jest. Ja np. za szybko brałam do odbicia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly, coś pisałaś wczesniej że czeka Was przeprowadzka? Jakieś zmiany się szykują jednak?
A ulewanie zobaczymy, dziś dałam do zupki malutką brokułkę, może to to ale wątpie bo ona była mini mini. Ja do zupki dodaje po trochu zawsze, odrobinę kalafiora, brokuły, dwa groszki zielone, buraka ale nie mielę go wyjmuję jak się rozgotuje. Aha i jak z tymi serkami, moge dawać zwykłe danonki czy te specjalne dla niemowląt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 Ja stawiam na zeby! Dzieci tez sie lapia za uszy jak zeby wychodza. A jak nie to ma po prostu za duzo "miodu" w uszach. Gdyby bylo zapalenie to by Ci sie darla non stop. Adrian mi sie tez w nocy budzi ostatnio z placzem. Powiem wam ze jak podalam 2 razy panadol dla dzieci, tak odplynal do rana.
U nas przeziebienie sie pogarsza. Dzis sie obudzil to mial caaala buzie w smarkach. Juz o 8 musielismy wstac bo biedny sie meczyl, nie mial jak oddychac. Do tego kichanie, kaszlenie, szok.
Jutro idziemy do lekarza zeby na wszelki wypadek posluchal pluca, ale i tak wiem ze nic nie przepisze 😞. Przeziebienie juz trwa u nas 6 dni. No ale to chyba taka pogoda. Adrian zarazil mnie i tate, no i tak wszystkim nos cieknie, tylko ze my sobie jakos poradzimy a on sie biedny meczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Malgorzatta! Pomocy!!
Ze strony prawnej, przepraszam, jak powinni mi wypłacać opiekę za Nikole?! Bo dostałam w tym mcu 50% średniej pensji..
Nie wiem o co chodzi..


to ma być 80 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Zadzwoń i zapytaj do pracy najlepiej co się stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wyjaśniła się kwestia mojego Sylwestra: to ma być "aerobik lat 80tych". teraz jarzę. Muszę się zaopatrzyć w złote leginsy albo chociaz złoty pasek i opaskę do włosów 😉 Ale w co ja ubiorę Marcina??? Może wsadzę mu strój Borata, który dostał na kawalerski http://allegro.pl/stroj-kapielowy-borata-majtki-stringi-borat-i1920740194.html 🤪 🤪 🤪 A do tego getry i opaska... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
"Twoja pensja będzie teraz uzależniona od tego kiedy będą wpływały kolejne zwolnienia lekarskie - nie jestem w stanie określić w jakiej wysokości co miesiąc otrzymasz przelew - generalnie w Twoim przypadku przebywanie na zwolnieniu daje Ci wyższe wynagrodzenie ponieważ liczone jest jako średnia z płacy zasadniczej oraz prowizji i nagród kwartalnych"

Tzn lepiej kiedy to zwolnienie powinno wpływać?!
Wyższe?! Hehehedobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wróciłyśmy od lekarza. Z uszkami wszystko w najlepszym porządku, jestem już spokojna. Lekarka mówiła,że dzieci jak "odkryją" uszy to potrafią sie ciągnąc to tego stopnia,że naderwą płatek 🤪 MASAKRA. W takim razie częste podubki z krzykiem to skok albo zębiska.

Ania - to fajny i śmieszny będzie ten Sylwester. Aerobik lat 80 to mi się kojarzy z babkami w czarnych leginsach a na to stringi + takie getry na kostkach hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to mnie pocieszyłas Czerwcówka z tym opiekunczym.. Andzia nie mów że nie bedzie tych 80 procent bo juz i tak wyliczyłam dzis że bedzie krucho, a tu jeszcze mniej to masakra no ale lepsze to niż nic.dzis do mnie dzwonili z pracy bo chcieli mi wtrynic urlop, a ja na to że nie, jesczze na opiekę idę.oni niezadowoleni, pewnie chcieli po urlopie mnie zwolnic ,a tu wyjdzie z eim sie nie bedzie opłacało bo koniec urlopu w takim razie bede miałą w połowie kwietnia, a do konca maja mam umowę...
jesli chodzi o hałasy w blokach to u mnie tez nie jest wesoło. bo obok to non stop cos wiercą,od 3 lat jak tu mieszkam. na dole baby pies mnie budzi o 5ej rano bo tak słychac w pionie, jej darcie do telefonu słyszę bo tak głosno sie drze, ale ja sie nie odzywam bo mały sie też drze i oni tez mogliby powiedziec żebym dziecko uciszyła 🙂 wiec siedzę cicho puki co 🙂 Buterfly i tak sie chyba przeprowadzacie pomysł sobie o tym i jakos to przegryziesz że już niedługo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris to dobrze ze z uszkami ok 🙂
pwoiem wam że super miec na miejscu mena,bo zawsze pomoze,czy zrobi zakupy itp czy tak jak teraz np. przyszedł po pracy odpoczał chwile i poprosiłam by pół godzinki zajał sie małym całkiem i mam swiety spokoj nie musze patrzec latac itp.jutro dostaje dłuzsze wolne bo ide kupic krzesełko do karmienia jednak 🙂 tamto jednak nie dotarło i sie w sumie cieszę 🙂 bo chciałąm miec jednak kolorowe z regulacją wysokosci. T. da posiłek łyzeczką i wyjdzie na spacer to mały usnie i wyjdzie troche wiecej wolnego 🙂
było dzis cieplutko i zero wiatru, wiec na spacerku małemu podniosłąm znów jak kiedys oparcie w gondoli bo nie spał ale miał frajde 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wam szczerze powiem ze juz przestalam sie zastanawiac co i ile nalezy podawac. Czasem dostaje gluten gdzies tam w kaszce, czasem w obiadku mieso, owoce mieszane i jak otwiera buzie jak cos jem to tez go poczestuje.
Chyba bym ocipiala jakbym miala sie zastanawiac ile co ma zawierac, juz ledwo co mam czas sie wysikac. hehe.
Od pojutrza przechodzimy na zwykle mleko, tzn. standard, bo ostatnio u nas sa czesto luzne kupki i to czasem po 4 dziennie, no a ja glupia zapomnialam ze przeciez stosujemy mleko comfort, na problem z kupka ktory juz minal nie pamietam kiedy.
U nas kupki koloru jasnozoltego lub pomaranczowego (od marchewki) juz dawno nie widzialam zielonej, za to pelno w tej kupce bialych czasteczek i ja nadal nie wiem czy to nie jest przypadkiem sluz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam. Mało piszę ostatnio, ale u rodziców czas zupełnie inaczej płynie...
tak w ramach przestrogi to uważajcie dziewczyny na spacerach... dzisiaj po 15 wyszłam z Mary na spacer i dopiero wróciłam ze szpitala, bo jakas babka mi najechała na nogę 😮 żeby jeszcze przejechała to spoko, ale jak już mi najechała na stopę to się na niej zatrzymała bo się wystraszyła i dopiero wrzuciła wsteczny i mnie uwolniła... 😞 mam dużo szczęścia bo tylko popuchły mi torebki stawowe, kości są całe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia to szczęście ze noga cała!! Mojej kuzynce tak kiedyś wyszło okropne złamanie:-(

Już wiem co z ta opieka!! Nie wiedziałam ze trzeba dołączyć do L4 specjalny formularz bo bez tego jest wypłata 0zl :-) wiec ja dostałam cokolwiek bo nie chcieli mnie na święta bez kasy zostawić a druk doslalam wiec dostanę wyrównanie ;-)
Tak naprawdę tonie powinnam nic dostać bo skąd miałam wiedzieć o tym druku?!?
Ale wszystko sie wyjaśniło i będzie ok!

Jutro szczepienie na wzw b i pneumokoki!!
Bo znalazłam bezpieczna i w związku z odwiedzaniem owi a tam dzieci sporo może coś złapać.
Namówiła mnie pediatra a jest w tym temacie oblatana, nawet pokazała mi aktualne certyfikaty z sympozjum o szczepieniach wiec jutro jedziemy


Od wczoraj ktoś mi podmienil dziecko
Masakra, w nocy masakra w dzien tez
Prawie nic nie je wiec pewnie zeby znowu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena sluz jest przezroczysty w kupie koloru kupy moze byc.
co do opieki to własnie dzwonili do mnie bym wypisałą papierki dodatkowe bo tez nie wiedziałam i uwazam ze powinni od razu przy skłądaniu poinformowac o tym a nie teraz łąskawie na koniec bo mam na razie do 31 grudnia i w poniedziałek ide po nastepne.
Nequitia cud że nie zmiażdzona. ja na samochody uwazam bardzo ze względu na tamtą historię co pisałam kiedys..ale nigdy nie wiadomo mozna byc na wysepce dla pieszych i ktos na nią wjedzie co sie czesto nawet zdarza jak słysze..
u nas nocka była zrabana i ta tez sie zapowiada taka.no a dodatkowo juz petardy puszczają wiec juz był mega płącz o petardę...na spacerze tez petarda obudziłą małego...do jakiegos 3ego stycznia bedzie niewesoło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...