Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Moinia tak jak czytam fora i wypowiedzi lekarzy w tym Twoim temacie, to piszą, że można spróbować zastąpić mm zwykłym mlekiem krowim 2% rozcieńczonym wodą ale to chyba ryzykowne posunięcie...
Ja Marysi dawałam już trochę zwykłego mleka, np. jak jadłam sama płatki, ale kilka kropel na spróbowanie, albo trochę dorosłego jogurtu naturalnego czy serka wiejskiego... ale żeby tak pójść na całość to jeszcze nie...
Moja siostra przy starszej córce miała problem z mm i nawet kaszkami, i od 8 miesiąca podawała jej zwykłą manną na krowim mleku, ale Weronika nie miała żadnych alergii ani skazy... no i był to jedyny sposób żeby jadła cokolwiek mlecznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ivi jak jak poprosiłam R o uśpienie Małej to stwierdził, że nie umie... tak jakbym ja umiała wszystko, powiedziałam mu żeby ją wziął na ręce przytulił, pogłaskał, pokołysał... poszedł i wrócił po 10 minutach, bo stwierdził, że nie jest śpiąca bo do niego "gada", wkurzyłam się poszłam sama i po 5 minutach Mała spała bo była zmęczona jak cholera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Ivi jak jak poprosiłam R o uśpienie Małej to stwierdził, że nie umie... tak jakbym ja umiała wszystko, powiedziałam mu żeby ją wziął na ręce przytulił, pogłaskał, pokołysał... poszedł i wrócił po 10 minutach, bo stwierdził, że nie jest śpiąca bo do niego "gada", wkurzyłam się poszłam sama i po 5 minutach Mała spała bo była zmęczona jak cholera...


Tekst roku "NIE DA SIĘ" a na tym samym, równoległym miejscu..."NIE UMIEM" 🙂
Skąd ja to znam... Mój w 4 miesiącu życia Lenki stwierdził poproszony przeze mnie o zmianę pieluchy, że "NIE UMIE" !
Zapomniałam, że My matki rodząc dziecko "WSZYSTKO UMIEMY" kuw***
Jak umrę to chyba będzie musiał wziąć opiekunkę albo w najgorszym z możliwych wypadków, swoja mamusię żeby mu pokazała... wrrrrrr
Ale ja mu zapowiedziałam, że jak zejdę przedwcześnie to niech się nie waży oddawać Naszego dziecka pod opiekę swojej mamy... Bo będę Go straszyła do końca życia!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas tez leje.ja byłąm 2 godzinki z małym. od paru dni spaceruje sama nikogo na alejce nie ma w parku tez...dzieciaczki sie kiszą w domkach bo a to deszcz ze sniegiem a to wiatr, a ja nakłądam folie i heja..jakby mały nie wyszedł na powietrze to by był chory chyba. tak sobie smacznie spi na spacerkach.
wpietrniczył dzis 2 razy cyc, 200 ml gestej kaszki a na obiad 2 słoiki z królikiem..i wcale nie marudził ze juz nie dziekuje tylko podejrzewam ze jeszcze by zjadł.jemu to wszystko smakuje. ale mina jego przy pierwszej łyzeczce bezcenna.zawsze jak cos nowego podaje to ma takie zdziwienie w oczach ze smiac mi sie chce 🙂 jeszcze zje dwa razy cyca pewnie i soczek a potem kolejna nocka mordegi. ja tez w nocy sprobowałam żelu ale na mojego równiez nie działa. mamy dwie plamki białe na dziąsłach,chyba dwa na raz idą zeby plus skok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Nequitia za pomoc i za linka spróbuje z tym kleikiem a taki mleczno-ryżowy maja??I owocem jakimś i poszukam co to jest za kaszka z tego linka bezglutenowa kaszka zbożowa może mowa o sinlacu nie wiem.
Łap oklaska za pomoc 🙂
Jogurcika zjadł 🙂Kupiłam gruszkowe z Nestle to zajada 🙂

Ivi próbowałam ale dupa dałam 3 łyżeczki i wymiotowac chciał a mam mleko bebiko2.

Wszystkiego najlepszego dla Filipka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia29 napisał(a):
Dzięki Nequitia za pomoc i za linka spróbuje z tym kleikiem a taki mleczno-ryżowy maja??I owocem jakimś i poszukam co to jest za kaszka z tego linka bezglutenowa kaszka zbożowa może mowa o sinlacu nie wiem.
Łap oklaska za pomoc 🙂
Jogurcika zjadł 🙂Kupiłam gruszkowe z Nestle to zajada 🙂

Ivi próbowałam ale dupa dałam 3 łyżeczki i wymiotowac chciał a mam mleko bebiko2.

Wszystkiego najlepszego dla Filipka 🙂


Monia ja szperałam po necie za Twoim problemem i np mamy robia jakieś kisielki i budynie na mleku mm, no i jogurciki 🙂 Ja kupiłam z bobovity takie po 6 miesiącu, w smaku jak "dla dorosłych" a aż mu sie uszy trzęsły 🤪 Minuta nie minęła i po jogurcie 🙂
Bebiko ogólnie jest b słodkie i moja pediatra np powiedziała że wartościowo to nr 2 jest gorsze...ale pewnie co lekarz to opinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A! I dziś znów zupka już nie do końca zblendowana i sie udało!!! Pierwsza łyżeczka i był odruch wymiotny hehe już przeszła mi myśl że będę chyba musiała doblendować ale sie zaparłam i przestał kombinować!!! Mam nadzieje że sie szybko przyzwyczai do takich pokarmów...

I jeszcze Wam powiem że ja zmieniłam na Hipp 2 już nie HA to i ulewania przestały śmierdzieć 🙂
I jest mniej ulewania o 50%!!! I nie tak dużo!!! Także sie ciesze ogromnie!
Gosia JAk Borysek się czuje?
Aniu a Ty?
Ja już też drugi dzień nie poszłam na spacer bo pada i wieje okropnie...może i Wojtuś by nie odczuł tego jakbym mu folię założyła ale ja na pewno 🤔 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj z ta pogoda,wariactwo...mnie lupie po kosciach dzisiaj od rana.
z mlekiem wam nie poradze,bo u nas nic na mleku mm i kleiku ryzowym nie przejdzie.zaprze sie i basta.dzis wpakowalam w nia doslownie na sile jogurcik bobovity...
no i sprzedalam dzis wyprawke po Lence.do fajnych ludzi ciuszki poszly.chyba Czerwcowka pisala,ze ma klopot ze zbyciem.ja tez probowalam przez allegro,a ubranka poszly na lokalnych ogloszeniach.

czytam tez o waszych problemach z meskimi egoistami.20 lat temu to przerabialam.ja w 5 sekund wydoroslalam,a moj byly niestety nie(a moze stety,bo dzis by Lenki nie bylo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nasz Szymonek nie ma jeszcze ani jednego ząbka i nie siedzi jeszcze sam.
Na kocu leży jak kłoda jedynie obraca się na boki lub pełza za zabawką którą chce chwycic ale żeby coś kombinowac by usiąśc to nic nie robi.
Teraz jest na etapie grrr i takie tam podobne dzwieki bebebe,ge ge ge itd

Mam pytanie jeszcze ile posiłków dziennie jedzą wasze pociechy?
Ja dawałam tak:
8-9 kaszke jadł 150ml
11-12 deserek np.jogurcik
15-16 obiadek
18 deserek
20.30-21 kaszke na dobranoc
i do rana nic więcej jedynie w nocy pije herbatke jak się wybudzi.
Dobrze robię??
No i teraz nie wiem co mu dac zamiast tych kaszek na śniadanie i kolacje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwonka fajnie ze lepiej u Wojtusia z ulewaniem.
Monia ale Ci psikusa z tym mlekiem robi Szymus, no co za kombinator..
Andzia spróbuj moze najpierw odciagniete swoje mleko zmieszac z kleikiem. ja na poczatku sciagałam w nocy bo wtedy jest z czego, 100 ml podgrzewałam w podgrzewaczu i zagęszczałam chyba 6 cioma łyzkami nie czubatymi kleiku ryzowego. i łyzeczką dawałam.jakby sie przyzwyczaiła do kleiku na czyms co juz zna i lubi- na Twoim mleku to moze moze bys mogła podac potem mleczno-ryzową kaszkę. choc sciaganie to masakra ale moze to jakis sposob?moze by podziałało?
Aniaruda Filipek ząbków brak a z siedzeniem to jak go posadze to utrzymuje równowage 2-5 sekund. wiec mam nadzieje ze uda nam sie juz zwazyc małego na siedząco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dawno zdjec nie wklejałam wiec z okazji pół roczku 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/714/dscn1303g.jpg/][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/1640/dscn1303g.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/dscn1296t.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/5325/dscn1296t.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...