Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nadrobiłam was ufff 🙂
Agatka dziś zakupie ten soczek jabłkowy z bobofruta.
Doris moja lekarka mi zapisała laktulozę że mam dawac i dużo pic 🙂to wszystko.
Właśnie obudził się mój synuś spał 1.5godz 🙂
Całuski dla Filipka 🙂

Nocka u nas ciężka znoau ale to wina ząbków bo mu ta jedynka wychodzi coraz bardziej 🙂
I z boku nie długo mu wyjdzie chyba druga lewa jedyneczka bo ma białą kreske.

Magda podobno fajna jest ta kula pełzak z fischer price 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia no właśnie kupiłam kule z simby w zestawie z tą pełzającą fishera- używane, za obie z przesyłką zapłaciłam jakieś 50zł 🙂

o takie http://allegro.pl/kula-do-raczkowania-simba-pelzak-fisher-price-bdb-i2095296696.html

To ciekawe 🙂
http://allegro.pl/baby-mix-zagadkowa-kula-przeplatanka-nowosc-i2056527344.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajne te zabawki! Chyba też poszukam czegoś takiego!
Mary oczywiście śliczna, ale mama to już wymiata... A Ty pisałaś, że Marysia ma mało zabawek, a ja na zdjęciach widze full 😜
Z pracą w pierwszy dzień nie jest najgorzej, bo jestem tam tylko od 9 do 13 (w środy tak będę pracowała, a w tygodniu od 9 do 15:30). To prawie tyle samo co jak do fryzjera szłam 😉
Coś Wam chciałam napisać i zapomniałam co... Aha! Widze kolejne dwa zęby u Pawła 😮 Tzn. już boczki dwóch dwójek na górze przebiły się przez dziąsełka... Ale oficjalne pojawienie się odtrąbię jak wyjdą całe... 🙂
Czekamy na gości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
U nas z jedzeniem jest tak:
7:00 cyc
10:00 kaszka (po tym śpi)
13:30-14:00 obiadek
16:00 cyc
19:00 cyc
20:30-21:00 butla na noc mm
W międzyczasie jakas mała przekąska typu owoc, chrupki itd. Soczek-ok.150-200ml dziennie.
A usypianie u nas wygląda tak: widzę kiedy jest padnięty już Pawełek, wtedy wsadzam go do łóżeczka i wychodzę. Po chwili zazwyczaj zaczyna się buntować i to jest moment, żeby go wziąć na ręce i zazwyczaj po 2 minutach śpi. Odkładam do łóżeczka. Doris, u nas też był taki moment, ze Paweł nie chciał spać w dzień. Trwało to ok. tygodnia chyba. Przeszło. Tylko jak wcześniej sen był co 2h tak teraz jest regularnie co 3h. Chyba przez ten tydzień dostosowywał organizm do zmiany 🙂
Byliśmy u babci Marcina. Znów wyprowadziła mnie z równowagi i cały wieczór z głowy 🤢


jakie chrupki dajesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej witamy dziekujemy za zyczonka.
MAgda super wyglądasz makijarz oczu ekstra! Marysia ma zarąbiste oczęta.bedzie blondyneczka z niebieskimi oczkami...
ja mam te piankowe tzn jedną narazie misia puchatka usmiechnietego bo jak widział takie u lekarza to sie normalnie zanosił smiehcem na sam widok wic kupiłam i co podchodzimy do misia to sie chichra.a przy okazji ucze gdzie misiu ma nosek i Filipek gdzie oczka...
ja wchodze najpierw a zabawki dla niemowląt potem stan okreslam jako uzywane, i cene ile max chce wydac, czasem pisałam tez od jakiego wieku.
u nas masakra z nocami com back tylko zamiast darcia wrzasków to jest zwykły płacz co godzine co pół i problem z zasnieciem w dzien. nawet przy balkonie wczoraj np nie usnął. wiec przez cały dzien spał tylko pół godziny...wychodza górne jedynki chyba bo zaciska warge gurną teraz i nie da mi dotknąc górnego dziasła. dolne moge a górne nie da.no i kupki zielone tym razem robi.
Andzia ja wywaliłam dwa słoiki zgrudkami po 6ym miesiacu bobovity bo kupiłam niechcacy z żółtkiem a to w sumei duze ryzyko sarmonelli wole sama gotowac żółtko i dodawac. i otworzyłam i kawałki jak dla mnie sa wielkie a smierdzi niesamowicie.
Doris u nas z piciem wczesniej soczek chetnie tez był jak u was a potem przestał gdy te zeby wychodziły.teraz tez z kubeczka butli nie tylko z nakretki waskiej od butelki canpolu tak jakby z kieliszka wypije, ale narazie musze ustalic od nowa pory jedzenia. miałam włąsnie sie Ciebie pytac jak ustawiłas to jedzenie bo mi sie całkiem poprzestawiało i nadal nie dochodze do ładu i składu..zapisuje dzis i cały tydzien kiedy je i ile i wtedy ustale.usypianie w dzien u nas jak jest spiacy to lulam.tylko jedna drzemke ma chyba ze usnie mi przy cycu ale to tak przypadkowo.takto druga drzemka na spacerze jest lub teraz przy balkonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania super Nikolka!!!
Monia moze mleko zmien.czytałam opinie o Bebiko i niektórych zapiera. moze bebilon comfort na zaparcia spróbuj, albo hippa?
a jak kaszki bedziesz robic to moze zageszczaj kaszka ryzowa mleczko i dodaj owocka.np kup jabłkowa kazske ona ma cukier wiec chetnie zje i dodaj dodatkowo jabłuszko do kaszki.
dziewczyny chcace uformowac figure ja polecam cwiczenia cindy!!! ma dwie fajne płytki trzecia lzejsza po porodzie.ja cwiczyłam kiedys hantle zakupiłam bo tam duzo jwst tez na cyce.ciezkie ale skuteczne.owijałam sie jeszce folią samoprzylepną i na to getry!!!na spalanie lepsze.
co do MAdzi kurcze czekam włąsnie na te wyniki nie mowcie ze nie powiedza bo sie wkurze...swoja droga myslałam o tym kocyku bo ta baba powiedziałą ze z kapieli przenosilą dziecko w kocyku..hm...nie wiem mzoe zle zrozumiałam ale ja zawijam małego w recznik takiego mokrego wycieram bo w kocyk to włoski by sie przykleiły..? mi sie te jej zeznania nie podobają..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wkur...a mnie ta pogoda lubie zime ale niech bedzie tak minus 5 max.jutro zaczynam małęgo werandowac centralnie na balkonie. na 10 minut. u nas okazuje sie ze cała pogoda sie poprzestawiała bo pisza ze dopiero w niedziele bedzie mniej niz 10. wiec nie zniose kolejnego tygodnia w domu. dzis sprzatałam gowna na balkonie sory za opis ale naprawde te ptaszyska mi tak obsrały ze masakra, a musze na jutro przygotowac na to werandowanie. jak jeszcze który obsra to chyba nie wiem co zrobie. lałam wrzatek i szorowałąm fujjjjjjjj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny,
przeczytałam Was ale mało co pamiętam.
Ja dziś urlop na żądanie. Potargało mną strassznie, katar, głowa masakraaa.
ale odpoczełam troche. Niania bawi małą a ja cały dzień pod kołdrą.
Gosia, gratuluje odstawiania małego od cyca i oby nie męczył już mamusi w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti -ja też miałam problem z tym menu bo chciałam małej dawać 3 posiłki stałe + cyca naprzemiennie żeby zachować "dobrą" laktację Odeszłam od tego.Jak dawałam cyca pomiędzy kaszką a obiadem to mi nie chciała jeść obiadu. Wtedy obiad wypadał przez spaniem i nie chciała jeść łyżką - była marudna i nic jej nie smakowało. Doszłam do wniosku, że wywalam jednego cyca (pomiędzy kaszką a obiadem):

Zaraz po obudzeniu 06:00-07:30 jest cyc
08:30-10:00 kaszka z butelki - raz gęsta, raz rzadka.
12:30-13:30 obiadek
16:00- cyc
18:00-18:30- owoc/deserek
19:30 cyc

Z tymi godzinami to jest różnie, przesuwa się w zależnoścvi jak wstanie i jak pójdzie spać, ale dążę do tego, żeby po kaszce szła spać a do obiadu zasiadała wyspana bo wtedy jest grzeczna i ma lepszy apetyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My wczoraj też wzieliśmy Oliwkę trochę na powietrze. Dosłownie 15 minut pospacerowała ze mną jak M. pakował zakupy pod tesco.
Kurde dziewczyny, zdycham. Ja też mam dość tej zimy. Nasza żaba robi się niemożliwa. gagatek z niej dobry, jest taka cwana, upomina się o swoje, raczkuje co całym domu, pies ja próbuje brać od tyłu a ta mądrala go normalnie odpycha rączkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha u nas też nadal bezzębnie, chyba Andzia się martwiła że u nich też brak zębów, jak się mylę to przepraszam.
Dziś przypomniałam sobie jak to było gdy siedziałam w domu, nie chodziłam do pracy. Chcę tak znów. Tym bardziej, że tak jak w tej chwili. Mama pije kawkę, a niunia w kojcu pięknie się bawi książeczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...