Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosia - chyba zrobiłaś już wszystko na te oczka. Mam nadzieję, że za moment przejdzie Borykowi ...

Beti - jestem w szoku jakiego masz siłacza !!! Ponieść łóżeczko - to jest wyczyn jak na 10 miesięcznika (niespełna !) 😮 Szok !!! Pilnuj urwisa !!
Moja Julcia wczoraj nabiła sobie pierwszego siniaka ... na główce !!! przyraczkowała do mnie, potem siadła, chwyciła się firanki i gibnęła do tyłu i ... bach w grzejnik !!! Ale był ryk !!! Pomimo przykłądania zimnych sztućców siniak gotowy !!!

Euphorbium stosujemy ale wiem z doświadczenia, że na mega gile to on słaby jest ... ale dziś troszkę lepiej ... noc nawet niezła byłą ...

Dzięki dziewczyny za odp w spr.pchacza !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej!

Piszę co pamiętam:
Gosia - nam doktorka poleciła zaparzyć zwykła herbatę (ja akurat sage miałam) ale mocny napar no i tym przemywać. U nas pomogło, a rumianek to do d za przeproszeniem mozna sobie wsadzic. Przynajmniej u nas..

Iza gratulacje!! Napewno fajne uczucie, mi az ciepło się robi jak sobie pomyślę o tych kopniaczkach 🙂 ciesz się, i chwal nam!! :*

duzo zdrówka dla Myszy, no i oby dzieciątka się nie zaraziły!!

My dziś u lekarza do kontroli byliśmy. Gardełko jeszcze troszkę różowe, ale jest juz ok. Tylko katar okrutny, ale to mozliwe ze na zęba, bo prawa górna jedyneczka już na wylocie!!

Mam jutro wolne, i w sobote.. Dlugi weekend mam 🙂 z moim 11 kg maluszkiem!! Ale się cieszę 🙂

aha , co do nocy nie przespanych, to moze glodne dzieciaczki?? U nas Filip przez glod sie budzi... Przez spaniem (ok20) je kaszke na dobranoc ze zbozami lyzeczką, ok 11 jak idziey spac butle, pozniej jak sie budzi to znow butle ( i tu zalezy moze to byc 1, a moze 4) i spi do 8... Do pracy sie przez niego spozniam, bo boke sie go samego zostawic bo spi na lozku i nic zrobic nie moge, a pozniej latam jak potluczona...
Jutro ucze go spac w łożeczku..
Mamy duze lozko, wiec ogolnie sie wyspiamy, i lubie sie do niego w nocy tulic, ale juz chyba czas spac znow tylko z Męzem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy z rana! 🙂
Ci ginekolodzy się świetnie znają- mój to zastępca ordynatora, a ten znajomy męża, do którego mam iść to ordynator 🤔 będzie jak będzie, ale mnie uspokoiłyście 🙂
Czerwcóweczka już czuje ruchy??!! WOW!! gratuluję 🙂
Jestem pod wrażeniem postępów Waszych dzieciaczków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Kolejna noc do d..y.
Kurcze mdłości 24 g trwały bez przerwy i do tego ten rozrywający ból żołądka aż pod żebrami...na szczęście wstałam rano i jest ok, nawet zjadłam pierwsze od 24 godzin dwie kanapki 🙂
Jestem dobrej myśli a już miałam zapisać się do lekarza, zobaczymy.
Gosia na to oczko to tak jak dziewczyny piszą chyba wszystko już robisz... my też u Kuby mieliśmy niedrożny kanalik i trzeba było uciskać.
Jejku dziewczyny jak się cieszę z tak pięknej pogody 🙂 Jutro na majówkę pryskamy na działkę do lasku do środy, będzie trzeba najpierw cały dzień tyrać aby doprowadzić dom po zimie do porządku ale co tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Dawno mnie nie bylo, ale dzielnie wszystko nadrobiłam. Generalnie miałam młynw pracy i padałam cały tydzień na twarz.Dzis na szczęście wolne, ale psycha mi trochę ostatnio siadła... Pamiętacie jak pisałam, że złożyłam wypowiedzenie w pracy, ale nie zostało przyjęte? Myślałam, że temat się zakończył, tymczasem....
Generalnie chodziło o to, że kazano mi zatrudnić pracownika na stanowisko operatora koparko-ładowarki niezgodnie z przepisami prawa. Nie bede się zagłębiać, ale oczywiście chciano obejść koszty i kazano mi również wysłać go na badania wstępne do pracy, gdzie miałam się podpisać pod stwierdzeniem, że jest to praca bez szkodliwości, co jest nieprawdą tak oczywistą,że szok. I o to robiłam wtedy dym w pracy, usłyszałam od naszego BHPowca, ze go wkurwiam, bo się czepiam i za dużo gadam, nikt nie stanął w mojej obronie tak naprawdę. No i postanowiłam odejść. Moja szefowa nie przyjęła wypowiedzenia, sprawa się rozeszła po kościach, bo w końcu nie zatrudniliśmy tego gościa przez naszą firmę tylko bezpośrednio u klienta. Tymczasem ostatnio okazało się, że pracownik tego naszego klienta, nomen omen operator koparko-ładowarki....zabił na pasach 12letnią dziewczynkę. Nadział ją dosłownie na łyżkę od koparki. Przechodziła na zielonym świetle,a ten stwierdził, ze ma pierwszeństwo. Prawie zemdlałam, jak się dowiedziałam. Chłopak ma 25 lat. Na szczęście nie był to ten nasz pracownik, ale zrobiłam w firmie jazdę "co by bylo gdyby". Bo to, że mnie groził w tym wypadku prokurator i zakaz wykonywania zawodu to normalne... Mój podpis jest na umowach, badaniach i wszystkich dokumentach. Normalnie szok! Oczywiście zamieciono wszystko pod dywan, osoba odpowiedzialna za projekt poszła na 3 tygodnie urlopu. A ja przeżywam to jak mrówka okres, ale jak pomyślę o tej dziewczynce... i o tym biednym chłopaku też, bo okazało się, że nie miał uprawnien do kierowania takim pojazdem poza budową, a wiem, ze to szef kazal mu jechac z budowy na budowe. No i nagle wczoraj.... dostałam awans 😮 Zostałam koordynatorem rynku francuskiego, co na szczęście ustrzeże mnie przed durnymi polskimi kontraktami. I tu pojawia się kolejny mały problem, bo Francuzi są dziwni i koniecznie muszą poznać tych, którzy dla nich pracują i chyba będę musiała jechać do nich, a co z Pawełkiem? 😞 No, ale na razie na zapas się nie martwię. I tyle u mnie.

A Pawełek na szczęście ciągle zdrowy, kochany i codziennie uczy się czegoś nowego. Już za nim nie nadążam. Uwielbia siedzieć na swoim koniu na biegunach i go ujezdżać. Dosłownie rusza pupką i głowa w rytm galopu (bo mamy konika z muzyczką) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy wszystkich!!
Aniu chyba wszyscy słyszeli o tej tragedii.
Jesteś uczciwa osoba mimo czasów jakie nastały.
Ja jestem taka sama.
Niestety cieżko teraz sie takim ludziom utrzymać ale walczyć trzeba.
Ja tez nie dałam sie uzwierzęcić i tez miałam odejść z korporacji w której nie masz głosu ani sumienia.
Na szczęście okazało sie ze jestem w ciazy. Odeszlam ale na L-4 ;-))
A teraz kolejna ciąża. Choć tyle z tego mam ze pensja wpływa co miesiąc, dobrze ze nie zdążyłam odejść ;-))


Dziewczyny lecą granulki z pampersow Niki. Już po 2 h.
Za dużo siusia?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka a moze jakas seria feralna? chyba ze duzo siusia a bardzo pełny jest? mzoe przejdzcie na wieksza serie? jestescie na 4kach czy 4+ ?
Basia a Filipek Ci nie próbuje w nocy wyjsc z łozka Twojego. bo moj tak góra przez poduszki., zawsze mi sei udawało obudzic w odpowiedniej chwili. układałam na krawedzi poduszke co chałąsuje troche tak szelesci jakby, by sie zbudzic, a pod łozkiem z tamtej strony spiwor rozłozony by miał miekkie ladowanie jakby co. bo sie nie dało by spał cała noc w swoim łozeczku. teraz dopiero od tygodnia jest pare nocy ok pare nie. i te pare ok spi w łozeczku swoim.wszystko wina ząbków ewidentnie z tymi wrzaskami. bo nam wrzaski ustały z chwilą wyjscia jedynki. wczoraj jedynie dwa razy krzyknął ale dlatego ze druga jedynka wychodzi.albo ewentualnie od wczorajszych zajec na rehabilitaci. bo przezywa. ale u pani psycholog to było super. babka nie chciałą nas wypuscic normalnei tak sie znim bawiłą nosiła go raczkował sobei wszystkei zabawki mu podawała.powiedziałą ze Filip to cyganskie dziecko heheh ze takie do wszystkich usmiechniete 🙂 prawda do kazdego by poszedł kto sie usmiechnie do niego... no prawie oprócz rehabilitantów wrr..
a i jescze cos u nas jak przy drzemce rannej budzi sie z płaczem to go lulam do oporu. wczesniej nie dawało sie go ululac jescze a teraz da parwie zawsze i pospi jescze godzine a potem budzi sie juz bezgłosnie usmiechniety. po prostu płacze z niewyspania, ale sam nie potrafi sie uspac 😞 no ale to jzu jest płacz a nie wrzask.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byliśmy dzisiaj u nas w szpitalu z oczkami Pawełka, bo w całym mieście nie dostano kontraktów na okulistę dziecięcego i pojechałam do szpitala. Paweł ciagle ma czerwone spojówki, wieczorami czerwienieją całe oczy i takie jakby krostki się pojawiają na dolnej powiece. Stwierdzono, że to typowo alergiczne. Jakoś mnie to nie zaskoczyło... Potem byliśmy 3h na spacerze z sąsiadką i jej dziećmi. A za godzinę jedziemy na działkę do szwagra, więc Paweł dzisiaj nałapie powietrza, a pogoda faktycznie przepiękna. Mnie akurat wczoraj mama kupiła krem z filtrem dla Pawełka- a i tak wrócił czerwony jak burak. Jutro jedziemy po spacerówkę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!
Ania miło Cię w końcu zobaczyć 🙂
No to miałaś gorący tydzień.. na szczęście już weekend więc chillout 🙃

Co do pampersiaków, których używacie 4 czy 4+???

Iza u nas też czasami widzę te kryształki, ale to ze dwa może trzy, nie jest tego dużo i nie zawsze.

a ja dzisiaj sprzedałam wózek 🤪 🤪 więc jesteśmy bez wózka do momentu kiedy przyjdzie quinny 😁 oby szybko to nastąpiło, póki co mamy rowerek na spacerki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka miałam kilka paczek premium care na poczatku i według mnie sa gosze od pampers active. my w pampers active jestesmy na 4+ bo one są mniejsze. i na noc chłonniejsze w dzien jedziemy na dadzie.ja sie bardziej kieruje tymi wagami na poczatku czyli od jakiej wagi są..a te 4+ są od 9 kg. Filip jeszcze nie ma 9 kg a uzywa na noc 4+ juz od kilku tygodni. one są jakies mniejsze. bo 4ki to juz nam podciekały.no ale wiadomo na noc potrzeba mega chłonnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...