Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosia super zdjątko Boryska na łace idealne do ramki.
Doris zamiast chusteczek myj woda z mydłem w ciągu dnia. u nas tez w jeden dzien było odparzenie ale od kup, i szybko mi sie udało opanowac mimo kolejnych kup.myłam cały czas woda z mydłem. mąka nie podziałąłą u nas. a nie wiem czy u dziewczynek mozna ? bo wiem ze zasypek nie wolno by tam nie powłaziło, ale nie wiem.
moj Filip miał takiego aversa na owoce ze nawet jak dawałąm kilka łyzeczek do kaszki to nie zjadł.wczoraj zjadł ziemniaczka moze juz dzis zje zupke taką podstawową.
a moj Filip bawi sie cyckiem z butelki aktualnie, wyjmuje smoczka z nakretki i go mamle.ciekawe czy sie odstawi sam? czy moze jak bede dawac mu mleczne produkty przez butle? kupiłąm mu do kaszek smoczka ale on nie chciał przez butle i musze machac łycha he.
generalnie chciałąm za dwa tygodnie karmic go tylko rano po przebudzeniu i w nocy. kaszke i tak dostaje na noc i czasem cyca dodatkowo. bo mały sie zrobił w szpitalu strasznie histeryczny, wymuszacz, takie darcie potrafi odstawic ze ho, ale tam tyle płączu i wrzasków słyszał moze od tego..wiec stwierdziłam ze ta dieta to najlepszy moment na takie pół odstawienie. bo sie za dorosły zrobił i wole żeby mnie traktował jako mame a nie jako cyca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Niki tez dziś sama weszła po schodach ;-)
Problem był tylko przy ostatnim bo nie wiedziała ze kiedyś sie kończą ;-))

Do 12 tylko 3 kupki więc dalej jest lepiej
Teraz wydaje mi sie ze to już zeby bo wyje, nie daje sie dotknąć i nic wsadzić do buzi, lyzeczki, butli etc
Dałam jej nurofen i po pól godz zjadla trochę zupy.
Teściowa wzięła ja na spacer a ja odpoczywam.

Szkoda mi jej tak strasznie płakała a ja musiałam ja nosić więc troszkę brzuch boli :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
he u nas tez zeby z rota były. bo własnie dzis wyszłą juz na maxa druga jedynka. ah te zeby okropne. ja sie zastanawiam na co bedzie chorował jak kolejny ząb bedzie wychodzic.bo u nas narazie każdy ząb równa sie infekcja.
jak nie ma goraczki to staraj sie mało dawac leków bo watroba po infekcjach jest kiepska i lepiej jej nie obciazac.kurcze to sie nadźwigasz jescze teraz... a jak Ty? Tobie juz nic nie jest?
u mnei trwało 3 dni rota. a dzis taka słąba pół dnia spałąm... weszłąm na wage i...58 kg w półtora tygodnia poszło 2 kg...w sumie to jedyny pozytyw, ze zostało mi 3 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ahoj kobietki

zdrowia wam zycze i wytrwalosci no i madrosci zeby wiedziec kogo sluchac-bo czasem rady sa o tylek rozbic...

moja mysza ma oko podbite przez kolege...uwazajcie jak sie wasze maluszki bawia z innymi dziecmi bo ten mlody ni z gruchy ni z pietruchy mi dziecko trzasnal 😞

dzisiaj mam mega leniwy dzien-a jeszcze mnie kazdy denerwuje ech...

beti-opierdyl matke z gory na dol- pomoc nie potrafi to niech nie przeszkadza
niech pilnuje swojego chlopa wrrr jak mnie drazni jak sie rodzice wtracaja-ja mam podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Gosia dzięki wielkie :* A Borysek to też piękne zdjęcie ma!
Ja zaraz wychodzę z pracy,a tam na zewnątrz zimno i ponuro. Też z tą pogodą to nigdy nie wiadomo. U nas jakaś dziwnie ciężka noc, Paweł się budził, jęczał, ok. 5 zaczął mi się wyginać, więc uznałam, że chyba już czas coś zapodac przeciwbólowego, bo to chyba brzuszek. Dostał IBUM i spał do 7:30 aż o mało nie zaspałam do pracy. Mama mi dzwoniła, że coś mu sie odbija często teraz...chyba coś zjadl nie tak..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny,
faktycznie chłopcy piękni na tych polankach, kocykach.
Ja stanowczo za długo posiedziałam z Małą. Aż do pracy dziś nie poszłam. No coś mi się robi, że tyle godzin bez niej.
Niania nam się wysypała. TZN pracuje nadal u nas, ale jej córa 2 latka upadła w przedszkolu i złamała rękę w łokciu, ma dwa druty w ręcę. A starsza jej córa idzie do szpitala planowo za tydzień, bo ma chore stawy. Przekichane.
Maciek miał siedzieć z Oliwką, ale zostałam i ja.
Ależ te dzieci nam rosną, mnie się znów okres spóźnia i znów mam wstrzyka i znów nie pójdę po test. Do dupy, muszę się zacząć zabezpieczą, tylko te tabletki budzą we mnie wstręt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a coś pisałeś że dziecko powinno ileś tam dostawać mlecznych posiłków. Ja się zupełnie nie opieram na tych schematach.
podaje jej wszystko co mam poza wzdymającymi i przyprawami.
Wczoraj jadła sadzone z kartoflami i buraczkami gotowanymi.
Wszystko wciąga jak odkurzacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks Ja Adrianwi w ogole kaszek nie daje bo nie przepada. Na kolacje mm + kleik ryzowy.

Doris25 Ja chcialam karmin cycem, wydalam kupe kasy na rozne pierdoly z tym zwiazane, specjalistka nawet byla zeby mi pomoc. Przestalam definitywnie jak Adi skonczyl 5 tygodni. Powodow bylo wiele. Ja sie balam cokolwiek zjesc bo myslalam ze to ma zwiazek z jego kolkami, poza tym w ogole apetytu nie mialam, jadlam na sile. Pokarm byl bezwartosciowy chyba, bo ja juz siedzialam z golym cyckiem przez caly dzien na sofie, bo Adi wolal co 15-20min cyca. Przy karmieniu strasznie sie denerwowalam, bo ok 16 po poludniu nie bylo juz nic i musialam dokarmiac. Adrian sie denerwowal bo wiedzial ze ja sie denerwuje. Po prostu mi nie wyszlo to karmienie i uzgodnilismy z tata Adriana ze jak i dziecko i ja mamy sie wkurzac to to nie ma sensu. No i faktycznie tak jak pisalas, przestalam karmic i po 2 dniach ani kropelki juz nie bylo, pokarm zanikl i nic mnie nie bolalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No chłopcy w avatarkach śliczni...

Ja też się zastanawiałam nad kolacjami ... patrzyłam na menu bobovita i tam głównie mleko m. jest + jakiś kleik np lub kaszka lub chlebek z masełkim + jajecznica na parze, nic więcej więc może nie ma co kombinować ?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas nie było na początku a teraz to nie wiem czy to to ...
taka sucha skóra głowy... żółtawa ... ale ja nic z tym nie robię ...
może samo przejdzie ? 😮 czy nie ? nie widać tego wcale a wcale, tylko jak czeszę grzebyczkiem to widzę ...

moja Julka spała dZIŚ tylko rano - coprawda 2:10 h a potem już nie chciała więc jestem zryta jak koń po westernie ... tatuś usypiał a ja kuchnię ogarniałam bo meksyk był po całym dniu (dzisiejszym i wczorajszym) bo dziś nie miałam chwili na sprzątanie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
No to dobrze, że z Niki lepiej ...

Gosia - ty dajesz do kaszki owoc ze słoika ?? Niezły patent . Muszę spróbować bo Jula gardzi ostatnio owocami. Boże, ona ma co chwilę jakąś fazę na niejedzenie czegoś ...
wkurzające to ...



Doris tak robię, bo tak jak u Ani czasem brakuje mi czasu na ten deserek, albo on śpi, albo jest najedzony i nie ruszy albo coś innego... nie kupuję już kaszek smakowych w ogóle, bo coś kiedyś jakiś zapach chyba jabłkowo - gruszkowej nie tak mi podszedł... kupuję tylko mleczną mannę albo owsiankę i dodaję do tego pół jakiegoś słoiczka, tylko nie mieszam tak tego dokładnie, tylko tak,żeby było widać kolorowe paski. Czasem dodaję trochę banana, albo pół jabłka, albo jakiegoś innego owoca jaki mam pod ręką i parę łyżeczek ze słoiczka, zmieniam za każdym razem żeby mu się nie znudziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...