Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

Hejoł Mamusie!

Ania sto lat!!!!!

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images35.fotosik.pl/1413/29acc53a289b137emed.jpg[/IMG][/URL]
Moje chłopaki na spacerku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej dziewczynki, ale pozytywnie dzisiaj dzień spędziłam 🙂 najpierw koło 11 wyszłam z teściówką na Jarmark Tumski http://www.jarmarktumski.pl/ łaziłyśmy chyba z 5 godzin, ale cudeńka ludzie sprzedawali oj... biżuteria śliczna, różne popierdółki piękne, obrazy, rzeźby no super po prostu 🤪
wróciłam pobawiłam się z Marysią, a jak ją uśpiłam to poszłam z kumpelą na rower 🙂 pojechałyśmy nad wisłę na zachód słońca 🙃 i dopiero co weszłam 🤪 piję herbatkę z ziołomiodem malinowym zamiast cukru- pycha!! jutro też idziemy jeździć jak będę w stanie ruszyć jakąś kończyną 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super Magda, że fajnie Ci dzień minął!

Mi znowuż do dupy... ale ja nie o tym...
Od czwartku jestem sama przez 5 tygodni z FIlipem... Nie wiem jak sbie poradze...NO i dzień ojca Tomka ominie, Filipa pierwsze urodziny.. 😞

Agatka mi lekarka kazała dawać co dzień dwie kropelki wit D, dwie ze względu na wagę.. No i Filipowi pomału ciemiączko się zrastało..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dam, ale smutno 😞

Mam nadzieję że szefa namówię,abym mogła chodzić w tym czasie na 6-7 godzin zamiast 8...

Ja idę spać, jutro znów do pracy 😞 NIe lubię poniedziałków jak cholera!

Dobrej nocy! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!


Basiu głowa do góry!
Dasz radę!!
Współczuję jednak bo ja po tym 1tyg bez m w Krynicy baaaaaaaaardzo tęskniłam do pomocy przy Niki.. Do tego samo towarzystwo.. Ale dasz radę.

Byłam dziś na kontroli u gin, w piątek usg (teraz u prowadzącego ciążę).
Przytyłam juz 6kg 😞 Załamka


Zaraz coś wrzucę 🙂)
Przed przchodnią jest kościół a tam od wczoraj trwa "odpust" i co upolowałam dla Nikusi?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
My po pracowitych dniach i komunii w sobotę nie możemy się ogarnąć... Oskar jest wyłącznie taty. Nie chce do nikogo iść, nawet u mnie płakał i wyrywał się do Andrzeja. Jak go nie ma, to mogę być i ja od biedy. Nudności nadal męczą, ale już nie aż tak. Ivi, nie przejmuj się, bo to minie. Na naturę nic nie poradzisz- wiem z doświadczenia.... 😞 staramy się jak możemy, ale nie przeskoczymy pewnych atrakcji...
Dzień Matki przeszedł bez echa u mnie- ja pamiętałam o obu 'mamach', o Dniu Ojca jeszcze przed narodzinami Oskara też pamiętałam i prezent był zajebisty, a ja od Maleństwa skopana zostałam świątecznie 🤔 każdy orze jak może 😜
Wiem, że brzmi jakby mi sie poprzewracało zupełnie, ale przykro mi było, bo widziałam się z rodzicami i rodzeństwem po długiej przerwie i jakoś najbardziej zainteresowana i rodzinna była bratowa, z którą nie byłam nigdy w zażyłych relacjach, a po pozostałych zupełnie spływało wszystko- ciekawsze były szynki w galarecie. Oni się zupełnie odzwyczaili i zapomnieli o mnie, a ja głupia nadal się uważałam częścią tamtego domu.... dobra, koniec smentów, bo wychodzi, że nic mi nie pasuje.
Oskar próbuje grać na flecie- śpiewa z fletem przy ustach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://www.orsalit.pl/Wskazania/Nawadnianie_doustne_przy_biegunkach_i_wymiotach
wklejam produkt który pododno dobrze miec w apteczce dla malca. gdy biegunka sie pojawi. ja zakupie napewno. bo jesienią tez rota bedą grasowac...
tak z innej beczki dzis zaczełam ale akurat gadałam z kolezanka z która daaawno nei gadałam i mi o tym produkcie powiedziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
http://www.orsalit.pl/Wskazania/Nawadnianie_doustne_przy_biegunkach_i_wymiotach
wklejam produkt który pododno dobrze miec w apteczce dla malca. gdy biegunka sie pojawi. ja zakupie napewno. bo jesienią tez rota bedą grasowac...
tak z innej beczki dzis zaczełam ale akurat gadałam z kolezanka z która daaawno nei gadałam i mi o tym produkcie powiedziała.


Mamy go w domku...
Lenka NIENAWIDZIŁA a My piliśmy z Nią bo również byliśmy odwodnieni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas tez był szał na balonik ale juz daaawno bo akurat sie udało kupic takto ciezko o balonik jak nie ma pogody u nas i mam zamiar mu kupic na roczek kolejny, zbyt czesto jakby miał to by pewnie go nie bawiło. super ze są takie baloniki 🙂 dzis miał frajde z torebki sniadaniowej-foliowej. ja dmuchałam by fruwała aon sie chichrał. polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mikaanka mi by bylo przykro jakby mały chciał tak do taty, ale przewaznie jedno dziecko jest taty a drugie mamy. mojej siostry dziecko co za nia bardo jest powiedziało jej ostatnio ze on to jedzie z babcia do Polski a mama niech idzie do pracy hehe dzieci...
z rodzinka...hm... tak niestety bywa..zycie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti wybacz mój sceptyzm... ale jak Ci to dziecko którekolwiek wypije to normalnie nie wiem co 🙂 Marysia to ma... niby posmak malinowy... a jest tak ku***sko słone że ja nawet chyba bym tego nie wypiła 🥴 a na dodatek ma tak mocny smak że nie da się zmieszać z niczym bo i mleko, i kasza, i soczki smakują jeszcze gorzej próbowałam już chyba wszystkiego... nawet do zupki dodałam niesolonej, ale tez nie przeszło 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczynki! 🙂
w weekend w zasadzie zaniedbałam nasze forum, wybaczcie ale pogoda jest tak bombowa, że praktycznie cały weekend Milo siedział w basenie na trawce 🙂 i szalał 🙂 oj cudnie tak poczuć lato... prawdziwe lato 🙂 dziś pogoda troszkę pochmurna, ale wciąż w krótkim rękawku Milo śmiga 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
Widze ze o picie sie rozchodzi 🙂.
Ja sie ciesze ze Adi mi pije 500-600ml na dobe.
Daje mu wode z sokiem, kompot, sok marchewkowy i czasem herbate ale taka zwykla czarna, bo lubi a poza tym od hippa dostaje szorstkich plam 😮.
Zaluje tylko ze wody nie pije, nawet na spiocha go nie oszukam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
beti wybacz mój sceptyzm... ale jak Ci to dziecko którekolwiek wypije to normalnie nie wiem co 🙂 Marysia to ma... niby posmak malinowy... a jest tak ku***sko słone że ja nawet chyba bym tego nie wypiła 🥴 a na dodatek ma tak mocny smak że nie da się zmieszać z niczym bo i mleko, i kasza, i soczki smakują jeszcze gorzej próbowałam już chyba wszystkiego... nawet do zupki dodałam niesolonej, ale tez nie przeszło 😮


Ja to piłam z zatkanym nosem i to ze łzami w oczach!! blee
Ale cóż, takie ustrojstwo trzeba pić żeby pod kroplówką się nie znaleźć...
Poza tym jak byłam mała bardzo często chorowałam, wówczas lekarz powiedział mojej mamie aby posłodziła i posoliła herbatę i taki "roztwór" podawała mi łyżeczką... Najpierw co 5min, później co 15min, co pół godziny a później jak zawołam pić to mam mi dać to na co będę miała ochotę...
A dodam, że to było jakieś 23lata temu więc takich roztworów nie było... Choć identyczna zasada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Ivi moj nienawidził wtedy kazde picie ale strzykawka jakos po troszku mozna podac. mam tez ten hip ors w razie wu. wole sie juz zabezpieczyc na zas bo nie chce wiecej szpitali!


Ja wszystko wtedy Lence podawałam łyżeczką - wodę, mleko, kleik z marchewką... Niestety kiedy wymiotowała to nie chciała pić ale później udało mi się choć łyżeczką albo strzykawką podać...
Sztuką jest również podanie Smecty 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Hej dziewczyny,
Widze ze o picie sie rozchodzi 🙂.
Ja sie ciesze ze Adi mi pije 500-600ml na dobe.
Daje mu wode z sokiem, kompot, sok marchewkowy i czasem herbate ale taka zwykla czarna, bo lubi a poza tym od hippa dostaje szorstkich plam 😮.
Zaluje tylko ze wody nie pije, nawet na spiocha go nie oszukam 😞


Mi udało się wdrożyć Lence samą wodę tzn obecnie pije samą.
Wcześniej podawałam jej herbatkę z bobovity i systematycznie zmniejszałam jej rozpuszczaną ilość aż doszłam do momentu kiedy przestałam ją wsypywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia a masz jakis inny preparat lepszy? w sumie chodzi o potas i sód dla równowagi osmotycznej. hipp ors mam ale wolałabym cos bardziej skoncentrowanego. a tego preparatu nie mozna posłodzic? 🙂 choc w sumie przy biegunce cukier niewskazany..
ja podaje wode głownie małemu ale.... hm... lekarka kolezance powiedziałą ze u nas w kielcach jest dobra woda i by gotowac ta z kranu, ale teraz jak poczytałąm to sie zastanawiam nad tym bo tak robiłam, a czytam i ze ta woda to rdza, ołów itp.jak gotowałam mineralną niskozmineralizowaną to mi sie jakies farflocle na dnie powstawały, normalnie jakies smieci i stwierdziłąm wtedy ze nie podam takiej tylko z kranu gotowaną . a wy jaką podajecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mi wypija 400 ml ale pedałuje łyzeczka przed tv. bo mały nie chce aktualnie z niczego juz pic.czekam na bidon....juz tydzien 😠 genarlnie czytałam włąsnie ze nasze maluchy powinny pic 100-150 ml na kg masy ciała. włączajac mleko zupki i wode soczki itp.jak jest goraco to lepiej wiecej niz minimum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kupiłąm babydreamy 4+ juz kilka dni testuje bo mały z dad 4 mi wyrasta a 5tki sa od 15 kg a 4+ w dadach nie ma. i jednak lipa z tymi babydream, sa mniej chłonne wkłąd sie rozlatuje w srodku normalnie wata czy co tam jest przelatuje z jednego miesjca na drugie.zużył dzis 6 plus 1 nocny, a dad uzywał 4. no i 5 razy był na nocniku. wiec masakra.wracam do dad mzoe kupie te 5ki moze mały ma taki tyłek duzy skoro 4ki go juz obciskają powoli? w koncu nosi rozmiar ubran na 18-24 miesiecy.a jak beda za duze to kiedys sie przeciez przydadza..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...