Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mysza napisał(a):
Czy któraś z Was daje jako kolację, butle z kaszką??? Czy tylko dajecie taką gęstą łyżeczką??? Jeśli tak to ile wody a ile łyżek kaszki dajecie, żeby maluchy się najadły???



MArtynka ja daję 🙂

210 ml wody + 7 miarek mleka + 3 duże łyżki kleiku kukurydzianego albo 3 łyżki kleiku ryżowego (raz tak, raz tak)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Zaczynam się zastanawiać czy to nie kwestia wagi mojej, ostatnio 45! tak źle to już dawno nie było...


O to to to!
Może utrata wagi wstrzymuje okres.
Moja koleżanka miała podobnie, jak leciała z wagi to wszystko jej się wstrzymywało.
Reakcja obronna organizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza ja dopiero sie zczailam ze mleko od roku (Bebilon 4) to juz nie sluzy jako pokarm tylko piciu.
Tak wiec Adrianowi robie rano kaszke na tym mleku (owocowa) a na noc kaszke na wodzie (wielozbozowa-owocowa). NIe powiem Ci ile wody i ile lyzek bo leje wode do miseczki i na oko sypie kaszke zeby uzyskac odpowiednia konsystencje. Ile zje tyle zje, a przewaznie wszystko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Mysza ja dopiero sie zczailam ze mleko od roku (Bebilon 4) to juz nie sluzy jako pokarm tylko piciu.
Tak wiec Adrianowi robie rano kaszke na tym mleku (owocowa) a na noc kaszke na wodzie (wielozbozowa-owocowa). NIe powiem Ci ile wody i ile lyzek bo leje wode do miseczki i na oko sypie kaszke zeby uzyskac odpowiednia konsystencje. Ile zje tyle zje, a przewaznie wszystko :P


Hmm... a na Bebilon 4 pisze, że po 2 roku życia...
Takie podajesz Adriankowi? Czy ja źle patrzę bo nie używam Bebilonu tylko HIPPa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi w Polsce chyba jest inaczej. U nas 4 powyzej roku jest.

http://www.google.nl/imgres?q=nutrilon+4&hl=nl&sa=X&biw=1366&bih=605&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=15NbMXFMy_I3HM:&imgrefurl=http://www.nutriciavoorjou.nl/onze-producten/Paginas/Nutrilon-Dreumesmelk-4.aspx&docid=FHFjF9Xh6XZK8M&imgurl=http://www.nutriciavoorjou.nl/PublishingImages/Packshots%252520regular/Nutrilon/Stage-4_Poeder_Neutraal.png&w=124&h=187&ei=YroFUJ-3PKLS0QXcpfTGBw&zoom=1&iact=hc&vpx=1077&vpy=168&dur=20&hovh=149&hovw=99&tx=106&ty=54&sig=109905374602219929879&page=1&tbnh=126&tbnw=86&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:6,s:0,i:90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena jak ja dwa miesiące po porodzie schudłam 25kg , to też lekarze podejrzewali tarczycę, ale badania wyszły ok, więc nic się nie martw.
U nas bebiko 3 jest po roku, ale myślałam, żeby robić Mai taką kaszkę w butli , która ma już w sobie mleko...sama nie wiem...bo do tej pory robiłam ją tylko na gęsto do podania łyżeczką a jeśli u nas gardło to powinna w butli lepiej przejść.
Kupiłam w końcu ten odkurzacz, pierwsze wrażenie ok 🙂 🙂 🙂
Lecę do mężusia, życzę Wam przespanej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki Mysza, co ma yc to bedzie. Raczej spokojnie do tego podchodze. Najwazniejsze dla mnie zdrowie Adriana. Siebie musze troche podreperowac, bo kilka dolegliwosci mi dokucza, a musze byc w stanie sie nim opiekowac, no i przede wszystkim byc w humorze, bo oooooo dzieci strasznie wyczuwaja brak humoru i inne emocje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Dzieki Mysza, co ma yc to bedzie. Raczej spokojnie do tego podchodze. Najwazniejsze dla mnie zdrowie Adriana. Siebie musze troche podreperowac, bo kilka dolegliwosci mi dokucza, a musze byc w stanie sie nim opiekowac, no i przede wszystkim byc w humorze, bo oooooo dzieci strasznie wyczuwaja brak humoru i inne emocje.


Marlenko, u mnie HIPP 3 ma 70kacl w 100 ml gotowego MM a miałam jeszcze jedną puszkę HIPP 2 i tam kaloryczność była dokładnie taka sama.
Więc nie wiem czy to jest pićku hmmmm....
Ja już ogłupiałam jeśli chodzi o karmienie i dobieranie posiłków.
Przez wymioty zupełnie nie mogę wchodzić do kuchni i nie mam pomysłów a wiele obaw, że źle karmię Lenkę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! nadrobilam-mialam zastepstwo za sekretare w pracy i myslalam ze sie w tylek ugryze tyle mialam pracy

mysza-a czy próbowałaś Camilię??? moja mała do roku była bez zębów a juz ma 4! i ida nastepne-w nocy spac nie moze i jak jej zapodam to chwila spokoju jest-moze sprobuj w ramach odstawienia ibum'u

Monia moje dziecko tez nie chodzi a nawet przestalo mowic mama i tata!wczoraj bylam u skórnego i jej zamrazala naczyniaka-ale bylo placzu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 napisał(a):
monia29 napisał(a):
Witajcie wpadłam się przywitac mój mąż jest już w domu od 3 dni mam drugie małe dziecko hi hi ale cieszę się że już jest w domu i tego rozrusznika nie miał robione hura!!!!
Klata go boli i fakt że przy małym mi nic pomóc nie może ale dam radę sama z moimi chłopakami 🙂
Szymek zaczął nadrabiac wiem że jest z tyłu z rozwojem ruchowym ale cieszę się że nadrabia zaczął do tyłu raczkowac i próbuje wstawac sam i za rączki tylko chce chodzic aż krzyż boli.siedzi sam to próbuje na czworakach za zabawką sięgnąc.
Wiem że dla was to już normalne i ten etap macie już w zapomnieniu bo wasze maluchy chodzą już same no a u nas jest inaczej 😞
Dziś będę na sierpnia rejestrowac się do neurologa zobaczę co powie o jego postępie 🙂
Wszystkim chorym maluszkom duzo zdrówka wyczytałam że z Mary coś nie tak było mam nadzieję ze już jest lepiej.
Uciekam bo za godzinę z mężem do lekarza jadę.
Musi krew kontrolowac.pa pa


Cieszę się, że mąż już w domku i w końcu jesteście RAZEM 🙂
Moniu, nie myśl w ten sposób, że Szymonek jest do tyłu.
Wcale NIE!
On ma czas do 18 miesiąca na chodzenie więc to, że teraz jeszcze nie drepta wcale nie oznacza, że jest z Nim coś nie tak 🙂
Nim się obejrzysz wszystkie różnice między rówieśnikami zanikną i nawet nikt nie będzie pamiętał, że jedno dziecko zaczęło chodzić w tedy a inne troszkę później 🙂
Buziaki dla Waszej trójeczki!


Ivi Dziękiuję za miłe słowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
super!! zosi tez mial sie wchlonąć ale niestety zrobil sie wiekszy i mega wypukly( pediatra kazala zostawic ze niby sie wchlonie ale jak zobaczyla go dermatolog to powiedziala ze ten sie nie wchlonie i trzeba bylo go juz dawno usunac) jak wsz zanika to tylko sie cieszyc!! choc jednego nieprzyjemnego doswiadczenia Marysi uda sie uniknac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny że jesteście tu!!!!
Wiem że każde dziecko ma inny tok rozwoju ale już do głowy dostaję jak czytam was i jak mi lekarka albo ktoś inny gada że jest do tyłu.Ja się każdego dnia cieszę z jego nowego postępu.
Wczoraj zaczął czołgac się do przodu jak żołnierz 🙂
Wizytę u neurologa mam dopiero 21sierpnia bo ma wcześniej urlop lekarka.
Igula a co za naczyniaka miała Zośka tak mi jej żal 😞A tą camilię na ząbki polecam nam służy 🙂
Wiecie co od 2tygodni Szymek jest nie znośny bo jak coś chce i mu tego nie dam albo jest zły to szczypie wszystkich do okoła wasze dzieci też tak robią??
Co do mowy to gada dużo po swojemu jedynie gada baba nonstop jak coś chce odemnie to wtedy mnie woła mama i sporadycznie uda mu się tata mówic.Uwielbia naśladowac wszystko pokaze jak konik robi,jak ptaszek,jak dziadek ziewa,amen zrobi,pokaze gdzie jest bozia i zegar,pokaże też jakie dobre jedzonko i gdzie jest Szymek no i pokazuje palcem na to co on chce bym mu podała.Rozwój umysłowy ma super 🙂
Tyle co mogę się pochwalic.

aha Gośka okresu na pewno nie masz bo pewnie schudłaś ostatnio za bardzo i w stresie jesteś bo ja też tak kiedyś miałam no chyba że coś jeszcze Ci dolega??/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...