Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
monia u Ciebie ci lekarze to pojebani, wybacz ale jak czytam co oni ci gadają to krew się ścina... jebnięci po prostu... nic innego mi do łba nie przychodzi...
9kg to dobra waga i wzrost niczego sobie... nie wiem o co im kaman...

moja Mary to jakoś w ogóle nic pokazywać nie chce... jak widzi psa na obrazku to jest "ał, ał" ale jak proszę żeby pokazała to się śmieje i w kółko "ał, ał" i "ał, ał" hehe no i przestała ładnie mówić, częściej gada po chińsku, jakieś brim, bam, bu gę, gę gu ah... i tak godzinami potrafi... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski!

Gosia głowa do góry! jakoś zleci ten tydzień! choć wyobrażam sobie jak Ci ciężko, ja chyba bym nie dała rady. A z tym okresem to bankowo przez tak duży spadek wagi.

Monia super, że masz już męża przy sobie, zawsze to razem raźniej. A jeśłi chodzi o Szymka, powtórzę to samo co dziewczyny, każde dziecko rozwija się w swoim tempie, więc nic się nie martw!!! już za niedługo będzie biegał, że nie nadążysz za nim 🙂

Iga jak wyglądał ten zabieg usuwania naczyniaka?? Ile to trwało czy z jakimś znieczuleniem???? Milo ma niedużego na plecach.. na prawdę niewielki, ale ja mam wrażenie że się powiększa, a lekarze mówili, że się wchłonie... będziemy w PL w sierpniu, jestem już umówiona do dermatologa żeby to pokazać, a przy okazji ostatnio Miłoszowi pojawiło się więcej takich przesuszonych plamek, kiedyś miał jedną na łydce (wyglądają jak liszaje) boję się że może mieć Atopowe zapalenie skóry... ostatnio już kupiłam serię kosmetyków hypoalergicznych E45, niby również polecane są na atopowe zapalenie... nie mam pewności, bo się nie drapie, a przy atopowym zapaleniu dziecko strasznie te zmiany swędzą... no nic może tylko jakieś uczulenie. W każdym bądź razie 10.08 mamy wizytę u dermatologa zobaczymy co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia jej sie to zrobilo ok miesiac po porodzie ze niby albo dziedziczne albo nacisk byl przy porodzie ale chyba dziedziczne bo ja tez ma ale maciupkie i plaskie!
Poplakala ale wazne zeby sie zagoilo-za miesiac kontrola aha pamietacie jak mowilam o ty zje..anych pieluchach happy! PRZE NIE MOJE DZIECKO MA GRZYBICE!!!

Monika wazne ze jest zdrowy a to ze jest troszke ''leniuszek'' to zaden proble-tym bardziej ze widzisz ze nadrabia!! moja mala na kazde zwierze szczeka jak kaze jej pokazywac czesci ciala to ma mnie w d.. i sobie idzie-ale sie nie przejmuje do 18stki zdazy sie wszystkiego nauczyc 😉 to nie papuga czy zwierze ktorym sie mam komus pochwalić!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga ...noooo zwięźle i na temat 😁 😁 😁 bardzo dobrze powiedziane.
Kubuś też ma naczyniaka, jak był malutki byliśmy u lekarza i niby miał się wchłonąć, teraz minęły już 3 lata , on ciągle jest ale jest płaski i bladoróżowy więc się nie martwię.
Igula jak się u Was objawia ta grzybica ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mysza jak plaski to tez moze byc znamie! u zosi byl miedzy piersia a pacha-i nie robil sie wiekszy tylko tyle zy byl wypukly a usuwanie trwalo 2 minuty bo dziecko sie wyrywa bo podobno to boli bo to cieklym azotem pryska pod cisnieniem(tak jak butla z dezodorantem) i taka iglowata koncówka i z niej pryska ten azot na naczyniaka i go zabiela. mysle ze on zeschnie i odpadnie ale bede obserwowac co sie z nim dzieje to wam napisze ogolnie chyba po zabiegu juz nie boli tylko troche sie zalila a wieczorem juz miala dobry humor

grzybica-ma kule-plaska-no minimalnie wybrzuszona zaogniona wielkosci czeresni na wzgorku lonowym i chyba ja swedzi bo przy zmianie pamperka drapie niczym nie schodzi anie sudocremem ani penatenem ani na ukaszenia-bo myslalam na poczatku ze cos ja ugryzlo, przykladalam liscie z kapusty i rumianek-rumianku nie wolno bo ponoc bardzo uczula

no itego grzyba to tylko mascia i trzymac sucho-nie myc czesto tylka i grzyn jest menda ciezka w wyleczeniu-pediatra dala masc i ponoc trzeba jeszcze tydzien smarowac profilaktycznie jak juz sie zagoi(nie wykupowalam ) a znowu dermatolog dala masc od 2 roku zycia i cieniutka warstwe daje tylko przez 3 dni

a to atopowe zapalenie skory to tez kurcze przechalapane 😞
lekarka mowila ze wlasnie te czasy sa takie gowniane ze sie narobilo mnostwo chorob nowych-cywilizacyjnych ktorych kiedys nie bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas ten naczyniak był wypukły bardzo ale się spłaszczył już...

co do znamion to Mary ma na udzie identyczne jak ja, ten sam kształt i kolor... no i ma jednego pieprzyka na udzie 🙂

oj faze z niej mam nieziemską jak na nią patrzę przed chwilką gryzła kaloryfer 😮 a teraz rozwala nasze ciuchy z fotela, chyba chce mi dać do zrozumienia że w szafie powinny być 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe,Magda,to Lenka sciaga rzucone na krzeslo ciuchy i niesie do szafy 🙂zamilowanie do porzadku po tatusiu,bo ja to rozrzucam.znamionka nasza miala po urodzeniu-tzw szczypniecia bociana.na powiekach,na czole jak blyskawica,na karku i na kosci krzyzowej.z powiek i czola zeszly,na karku i ledzwiach prawie niewidoczne.a pieprzyki ma 3!dwa na lydce i jeden na przedramieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A My dziś byliśmy na szczepieniu 🙂
Lenka latała za dziećmi jak szalona, poszła na kawę do Pań pielęgniarek 😁
I ogólnie pogadała sobie i powymieniała się fantami z Panią doktor 😁
Tomek trzymał Lenkę na kolanach a ta dostawała szczepionkę w ramie, nawet nie zająknęła a tylko spojrzała na Panią jakby ją chciała ugryźć 😁
Później pojechaliśmy odebrać mój dowód i do zakładu oponiarskiego, Lenka spała w aucie a Panowie wymieniali koła 😁 Nic a nic jej nie ruszyło w nowym foteliku 🙂
Wróciliśmy do domu a tu dzwonią z Forda, że auto Tomka jest do odebrania [przed szczepieniem pojechaliśmy zawieźć auto na serwis] no i dawaj znów do Katowic 😁
W sumie jak wyszliśmy z domu o 10:30 to wróciliśmy o 15:50 i Lenka ani raz nie uraczyła Nas płaczem!
SZOK!!!!!
Lenka waży 10600g i ma 79cm 🙂
Tak więc obie LENKI to 79centymetrowe PANIENKI 🙂
Nie dość, że jednego dnia się urodziły to jeszcze mają identyczne wymiary [waga też podobna] 🙂
Poczytam Was wieczorem bo właśnie robię obiad i muszę pojechać po mamę na dworzec.
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza Adi tez nie daje zajrzec, ale czasem jak smoczka bierze albo otwiera buzie do jedzenia to lukam. Dzis marudzil i wkladal paluchy do buzi, zwykle tego tak obsesyjnie nie robi, wiec posmarowalam dziasla dentinoxem, no i wyczulam zeby 🙂, dziasla spuchniete.
No coz, nie ominie nas to, wiec niech ida, bedzie juz 1/4 uzebienia za nami :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, a w Polsce w zlobku dzieci tez obchodza urodziny?
U nas trzeba paczki robic dla dzieci (poczestunek). No i wlasnie zamawiam powoli rzeczy zeby byl jakis fajny pakiecik dla dzieciaczkow.
Dla opiekunek nie wiem, chyba jakies ciasto zaniose.
Boze... Adi juz prawie 13 miesiecy a tu impreza w zlobku na roczek bedzie.... obciach troche, ale bylismy na urlopie a ja potrzebowalam tydzien zeby sie ogarnac, uporac z praniem i innymi pierdolami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Wiecie co ja zrobiłam???????

zastanawiałam się parę dni, wczoraj jeszcze byłam na nie.... a dziś rano wstałam, spakowałam Marcina i Borysa i pojechali na tydzień do moich rodziców. Zostałam sama w Krk.



O ja cie pierdziele!
Dawno mnie nie było, czytam po kolei i komentuję, ale Ty to jesteś Gosia niesamowita... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza napisał(a):
Marlena jak ja dwa miesiące po porodzie schudłam 25kg , to też lekarze podejrzewali tarczycę, ale badania wyszły ok, więc nic się nie martw.
U nas bebiko 3 jest po roku, ale myślałam, żeby robić Mai taką kaszkę w butli , która ma już w sobie mleko...


Ja tak daję Pawełkowi- kaszkę mannę namleku modyfikowanym.A le mój Mały je naprawdę sporo, bo doszedł już do 300ml wody+8 miarek kaszki+ 3 miarki kleiku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ostatnio całkowicie brakuje mi czasu na Mamusie, ale widzę, ze konweracje nie ustają 🙂
co do znamion..u nas Pawełek od urodzenia ma plamkę na pleckach. Wygląda jakby miała to być taka "myszka". Na początku mówili, ze to może jakieś odbicie od kręgu, bo jest typowo własnie na kręgu, ale zbrązowiało i widać, ze to raczej już zostanie. Oby tylko się nie rozrastało.
Też musimy iśc na szczepienie, ale dosłownie nie mamy kiedy..musze sie umówić...
Gosia, jak tam kolejny dzień bez chłopców? 🙂
U nas nocki ciągle jakies takie nie do końca takie jak być powinny. Już nie mam pomysłu, o co może chodzić, więc przyjęłam jako normę wstawanie w nocy i kombinacje alpejskie, żeby Paweł nie darł się przez sen..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzis w nocy mala beczala wiec ja wzielam do naszego lozka i nie wiem jak to sie stalo ze nas obeszla i spadla miedzy lozko a sciane 😞 a mamy mega wysokie to g. .. lozko i ma buzie rozwalona 😞 matko ale bylo placzu 😞 kurcze mam nadzieje ze nic jej nie bedzie od tych upadkow-bo ciagle spada z jakiegos mebla 😞

aha-kupilam pampersy to duze pudlo a mala lazi z nim po chaupie i uzywa jako pchacza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga Marysia też tak pudełka wykorzystuje 🙂 jak jej się znudzi chodzenie to bierze pudełko i się ślizga 🙂 różne rzeczy wymyśla... ostatnio dorwała podkładkę pod talerz taką plecioną,położyła się na niej i rękami odpychała po parkiecie 😮 nie wiem skąd ona to wzięła, ale radochę miała jakich mało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...