Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka!

Ja też zaglądam od wczoraj ale na tel nie dałam rady się zalogować 😞
i tylko poczytałam a w sumie nawet nie było co czytać bo cisza była..

wrzucam zdj jak Niki całuje Boryska 🙂
M na rybach, Niki śpi, Ja planuję zebrać 4 litery na dół i zrobić kawkę..

Ma któraś z Was drzwi przesuwne szklane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale słodkie zdjatka 🙂 a nie gryzie Cie 🙂 hihi
Basienka no w wekendy zauwazyłam tez ze monolog mozna prowadzic. w ogole ostatnio cichnie wszystko. Doris to juz chyba z miesiac nie widziałąm tutaj. Iwonki brak tez..eh.jak ktos ma numery to moze skrobnac 🙂 ja nie mam do wszystkich. moze po wakacjach sie odezwa 🙂
ja zakupiałam dzis na necie taka tablice, był temat niedawno, wydaje mi sie fajna,akurat czekałąm na pieniazki.
http://allegro.pl/show_item.php?item=2554370109

Basia nic oprocz tamtum verde i syropku z cebuli własnej roboty nie wymysle bez recepty 😞 miod jak juz wprowadzałąs to mozesz podawac. jak nie wprowadzałąs to nie wprowadzaj teraz. ale jak jest plesniawka i moze byc gardło od plesniawki to to tamtum verde nie pomoze. tylko nystatyna i lekarz musi przepisac.
ja myslałąm ostatnio ze mały ma plesniawke. ( zawsze mi sie myli nazwa z afta i za kazdym razem musze sprawdzac co jest co, no nie moge...skleroza)ale u nas jednak nic nie było. po prostu musze czesciej mu myc dziasła, i tyle. bo to był... jogurt.... juz wiecej sie nei pojawiło wiec na bank jogurt.
witaj Buterfly. co słychac? jedziecie na wakacje?
kurcze ale beznadziejną pogode w Pl ma Agata z rodzinką..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a zapomniałąm kilka dni temu byłam z kolezanka i jej coreczka w takiej kawiarence z sala zabaw dla maluszków. super sprawa bo wszedzie sa tylko sale dla starszaków np baseny zpiłkami i rozn etakie a tam tego nie było. był fajny zameczek z maciupinka zjezdzalnia plastikowa mały sobie otwierał drzwi i sam wchodził, samochody plastikowe, zabawki drewniane, fajne mały nie chciał wysjc a ja piłam sok szybko bo z sali stolikowej musiałąm biec na sale zabaw bo mnie ciagnał.hehe.moga tam byc maluchy raczkujace pełzajace a takze starsze były koło 4 lat. ale tu niefajne zachowanie rodziców bo nie pilnowali ich i ode mnie zebrały ochrzan kilka razy za tragiczne zachowanie.
polecam jakby ktos chciał cos takiego otworzyc gdzie indziej chyba mozna sciagac co? choc moze sa u was takie sale dla takich maluchó. bo u mnie pełno bawialni ale dla dwulatków a takich mniejszych to ta jedna.
http://www.kawkazabawka.pl/index.php?id=onas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
hej Ania ale widze że za rączke juz pogina na zdjeciu 🙂
dziewczyny czy macie szelki? bo sie tak zastanawiam na spacery.... byłam przeciwko bo srednio mi sie to podobało jak smycz normalnie, ale ... ma to swoje plusy, bo za raczke to mozna dziecku zrobic asymetrie, zmieniam strony troche jedna raczka troche druga..jakos na betonie wole go trzymac, bo gleba co chwila, ale w takich szelkach chyba łatwiej by sie nauczył.. czy ktokolwiek ich uzywa? kolezanka ma za 12 zł wiec nie takie drogie...zastanawiam sie...


Moja mama ostatnio kupiła szelki i jest rewelacja. Bez upadków, bo można przytrzymać, bez nerwów, a przynajmniej Pawełek ma wolne ręce i może sobie zrywać kwiatki itd... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):

witaj Buterfly. co słychac? jedziecie na wakacje?


Hej. Jedziemy za tydzień nad Balaton na tydzień, a prosto stamtąd do Chorwacji. Już się nie moge doczekać. Wynajeliśmy dom, jedziemy z moją kuzynką i rodzinką. Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że będzie super. O, taki: http://www.balatonapartment.eu/polski/balatonlelle-flower_paradise2.html Płacimy za całą szóstkę 50 euro za nocleg- moim zdaniem bardzo tanio, więc jesteśmy zadowoleni. A przy okazji podszkolę mój niemiecki- postanowiłam go sobie porządnie odświeżyć, poszłam na korepetycje. A Pani mowi m.in. po niemiecku, więc mam wyzwanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!
W koncu mi sie udało ;-)
Coś z moja przeglądarka (opera) i z logowaniem jest problem :-(

Wszystkim Dzieciaczkom i Mamusiom udanego wypoczynku życzymy!!
Mam nadzieje ze pogoda Wam sie poprawi!! W Karwii Ivi słyszałam ze jest ładna ale bez upałów to dla Ciebie w sam raz ;-) w Krynicy niech reszcie przysmazy!!

My odliczamy do soboty, odpoczne od teściowej tydzień ;-)
Uczymy juz Niki mówić Dziadek ;-) może zalapie w tydzień ;-)
Inne słowa powtarza na prośbę ;-)

Wczoraj zrobiliśmy 4l soku malinowski i z aronii (nie wiem ile bo juz padlam;-) i ogórki.
Dziś chyba prasowanie dla Borysa i zamówienie kaloryferow..

Niki straciła apetyt, znowu je tylko pól butli mm :-(
Kupke juz ładnie robi ale teraz po II śniadaniu, sadzam, mówię Niki teraz fefe i za 2-3 min juz jest ;-)) jeszcze kilka tyg i będzie wołać ;-))
Marzy mi sie ze Niki juz na nocniczku jak z Boryskiem sie zaczną pieluchy.

Miłego Dnia Życzymy i szczęśliwych podróży!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj - chwila nieuwagi mamy...
a przy tym robi taki uśmiech że zamiast się gniewać i ja się śmieję.. a do tego robi "no.no.no..."

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/706/siupnafotel13082012.jpg/][IMG]http://img706.imageshack.us/img706/7393/siupnafotel13082012.jpg[/IMG][/URL]


wczoraj "pomagała robić" ogórki...

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/826/robiogreczki12082012.jpg/][IMG]http://img826.imageshack.us/img826/4612/robiogreczki12082012.jpg[/IMG][/URL]


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pospalam ;-)
U nas leje, szaro buro i ponuro...
Mysza ja wybieram wszelkie grzyby z zupki, Niki dostaje tylko smaczka ;-)
Basiu och jak ja czekam na ten etap!!! Dawaj linka do koszy wiklinowych do łazienki !!
Będę miała szukanie z głowy ;-)

Ciekawe jak dziewczyny z maluchami nad morzem ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Fajnie, że sobie trochę urlopujecie! 🙂 My się nigdzie nie wybieramy- cud jak uda mi się męża wyciągnąć z wiru na pół godzinki razem... Teraz zaczął się interesować maleństwem sam, jak go dziesiątki razy opierdzieliłam, że na drutach bym sobie zrobiła dziecko, a nie z nim drugie ☺️
Raczej dziewczynka będzie- strzelił jak chciał 🙃 zaczepia bardziej niż Oskarek 😉 no i jedno o drugie zazdrosne jest, ale wydaje mi się, że coś zaczyna Oskar zajarzać, że coś się dzieje.
Niedawno była u nas 8 miesięczna panna i jak zaczęła coś tam piszczeć, to Oskar tak poważnie na nią popatrzył i pogłaskał ją po buzi 😎 sam z siebie 🙂 Dwunasty ząb idzie! 🤢
Nie chodzi sam, za to pieszczoch jest, rechotek, i rządziciel wielki 😜 Tłumaczy wszystko po swojemu i b. często pyta się 'co to?' i pokazuje dokładnie o czym mowa 🙂 Lewa stópka mu zachodzi do środka i ortopeda zalecił masowanie, więc masuję, ale jeszcze nie jest jak powinno być.
Czerwcóweczka, już ostro się przygotowujesz widzę 🙂 Jak się czujesz sama- jako Ty? zauważyłaś jakieś zmiany w odniesieniu do pierwszej ciąży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a więc u mnie rewelacja 🙂 ale tak na 70%
Samopoczucie super, poza - częstymi skurczami (nospa i magnez pomogły troszke 🙂)
synek strasznie wariuje wieczorami i w nocy jak położę się na ten bok który on akurat sobie wybrał.. to nie kopniaki a wyciąganie, przeciąganie itp bolesne jak cholera ale już zauważyłam od przedwczoraj że chyba ma mniej miejsca bo mniej szaleje 🙂 tylko wieczorem czad.
Ja się czuję super, pogoda niestety wpływa negatywnie (albo upał 34st albo leje 24h na dobe..) wolę taką jak jets teraz bo strzelam kawkę i jest ok 🙂

Gorzej, że jesteśmy na etapie urządzania mieszkania, w sobotę elektryk robi gniazdka, światło, kable, skrzynki etc. W poniedziałek centralne z węgla na gaz, kaloryfery itp
Murarz jako ostatni, wyburzanie ścian zewnętrznych i wstawianie nowych, zabudowa garażuitp
Zostanę mc przed porodem z mieszkaniem bez podłóg, płytek, mebli, drzwi itp..
Więc moje samopoczucie jest o tyle gorsze ale nie z powodu ciąży..
Z teściową chcemy się rozstać jak najszybciej..
wczoraj była z Niki na spacerze a jak wróciła to 7 razy!! (liczyłam!!) powtarzała jak to ona ją wzięła na spacer na 2 godziny!! wolę chyba tego nie słuchać i sama się nią zajmować i tylko w sytuacjach awaryjnych jak lekarz, szpital czy poród się złamać..

Kurczę lecę na chwilę do kuchni bo chyba przypaliłam cycki kurze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kobitki!

Mam chwilkę to piszę 😁

U nas pogoda do dupy... na dłuższą metę z dzieckiem które stawia pierwsze kroki i cały czas chce chodzić w domu można oszaleć... Nawet nie ma jak na spacer iśc.. Byłam między deszczami. Skończyło się na tym że dwa razy zmokliśmy...

Mój Tomek upiekł dziś dwa ciasta: jedno z rabarbarem - już próbowaliśmy - pycha!! a drugie z jabłkiem i budyniem z szampanem - jeszcze stygnie... ale mam na nie smaka!!
Teraz siedzi i gra w pokera z bratem..

Ja uczę Filipa zasypiać w łóżeczku. Jako że jestem przeciwniczką niepotrzebnego (!) płaczu u dzieci,to siedzę obok niego, nucę mu coś trzymam za rączkę ew. głaszczę po główce i zasypia. NIe jest takk do końca kolorowo, bo odkładam go ze 20 razy do pozycji leżacej, sam się kładzie też ze 20 razy. Przymajmniej go w wózku wozić nie muszę i na rękach lulać..Wczoraj było lepiej, wcale nie płakał. Dziś płakał, ale to dlatego że był baaardzo zmęczony. Wzięłam go więc na chwilkę na ręce, potuliłam, wytłumaczyłam, wyciumkałam, odłożyłam, zasnął 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, co tu takie pustki???
Nawet Beti nic nie pisze 😞 matko depresji przez Was dziewczyny dostane 😞(

Ja wrócę do pracy i nie będę miała siły i czasu pisać to będzie pewnie się działo... ;/

No nic. Dobrej nocy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mikaanka. dobrze ze sie odezwałas.12 zebów jakis kosmos ..
ciezko mi było sie zebrac by napisac cos co mnie oczywiscie wnerwiło.eh Polska...
a wiec w poniedziałek dostałąm pismo z urzedu miasta ze wszczeto postepowanie z racji żle przyznanego zasiłku rodzinnego. bo dostaje zasiłek dla bezrobotnych. NO ŻESZ K.....WA! przeciez pytałam i PISAŁAM w dokumentach ze jestem na zasiłku, babka mi na to ze to nie ma znaczenia wtedy no to co ja sie nie znam skoro ona twierdzi ze nie ma znaczenia i nie pyta ile ten zasiłek i ile łacznie to nie moj interes. w urzedzie pracy tez sie pytałąm zreszta czy nie koliduje bo tez mieli jakas adnotacje ale babka tez mowiłą ze to sa dwie rózne rzeczy. no to ok. a tu okazuje sie ze sie sumuje zasiłek i pensja Tomka. no ja tak myslałam ale przeciez napisałam o tym ze jestm na zasiłku. poszłąm do Mopru a ta babka najpierw mowi ze nie koliduje a potem pyta: ale przeciez nie przekracza tej kwoty?" ja na to ze przekracza. nozesz.... brak kompetencji kompletny! wstrzymany mam zasiłek te marne 68 zł!!!!! niby mi powiedziałą ze nie musze oddawac za poprzedni miesiac i tego tysiaka dodatku tez nie.ale ja to nie uwieze dopoki nie dostane decyzji. bo kolezanki siostre tak wrobili ze musiała oddawac za całe pół roku zasiłek -tyle ile brała. i tez miałą taka sytuacje ze mowiła ze ma rente chorobowa i jej przyznali. gdyby nie to ze to znajoma znajomej to przysiegam bym poszła opierdoliła do dyrektora. ale i tak uwazam ze nalezy sie artykuł napisac ogólny o matrixie polskiej pomocy socjalnej dla rodzin!!!!! nie dosc tego to słuchajcie! zasiłek dla bezrobotnych mam 6 miesiecy trzy miesiace 500 zł trzy 300 zł. wiec mowie tej babie ze za dwa miesiace bede miałą nizszy zasiłek i juz mi nie przekroczy tych durnych 500 zł na osobe.i czy wtedy moge złozyc znowu papierki? a ona ze nie bo liczy sie wtedy pierwsza kwota zasiłku czyli 500 zł!!!! chore!!! jesli juz wtedy bede brała 300 zł to jakim prawem biora pod uwage 500zł nozesz k...wa.nic ujac nic dodac.
dobra kolejna wk..wiajaca sprawa to Holandia i ich słuzba zdrowia. moj chrzesniak omal nie wykitował przez głupi wyrostek. ja pierdziele współczuje Ci Marlena konkretnie bo u nas zawsze mozna TVN em postraszyc czy tez prywatnie cos porobic badania czy tez lekarza prywatnie wezwac to przyjedzie Ci do szpitala znam taka lekarke ktora tak robi. a u was na niekompetencje lekarzy nic sie nei da zrobic.nie dosc ze lekarz rozpoznajac wyrostek albo zatrucie nie zrobił badan krwi, to potem z rozlanym wyrostkiem trafił do szpiatal a tam kolejne błedy w tym operacyjne, po skonczeniu antybiotyku goraczka wymioty i utrata przytomnosci. syf zostawili mu w brzuszku.na drugim antybiotyku wyszedł do domu. naszczescie zadziałał.
mały mi ostatnio nie chce spac w dzien. a jak cudem usnie to koło 15ej!!!! ja jestem mega zmeczona tyle godzin bez przerwy zadnej. lepiej było o 12ej.no ale chyba niebawem bedzie juz całkiem bez drzemki.wtedy ja wykituje.
jestesmy juz po szczepieniu. 10800 waga w pampku wiec porównywalna do mojej wagi łazienkowej, bo bez pampka wazył 10600 u mnie. wzrost 81-82, wpisane 81 na miarce juz tej przy scianie 🙂 zwolnił ale tak myslałam ze tyle ma i tak jest gigant.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki za odp co do Maclarena Basia 🙂 mi jednak bez pałaka było by trudno póki co.
ps. sa bynajmniej u mnie w tesco promocje ubranek z FF i disneya i innych tez.obkupiłąm małego juz na 92 bo juz niewiele lub wcale nie dostaniemy ostatnio juz na 86 było krucho i tez musiałam wszystko dokupowac, zbyt podobne rozmiary ma Filip z dwuletnim synkiem kuzynki.wiec puki jescze zasiłek jest to pokupowałąm pizamek pajacyków, body bezrekawków ,z krótkim i z długim. a pizamki fajna sprawa bo bluzki mozna jako bluzki uzywac jak sa fajne, a spodenki na cieplejsze dni tez.jak sa jakies normalne a nie wygladajace jak pizamka 🙂 no i na noc oczywiscie. młody juz 92 bluzki nosi bo 86 jest za kuse, ale doł na na 86. taki niewymiarowy troche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti to nieciekawie... Ale żyjemy w takim pro-rodzinnym kraju..
Z tym spaniem to porażka, ja juz tez tracę siły a sama ledwo co daje radę sie schylic..
Dziś byłam z Niki na placu zabaw a ona tylko piszczala na zjezdzalnie.. Musiałam ja brać na ręce i wkładać... I tak w sumie 15 razy!!
I po co siłownia?! ;-)) tylko ten brzunio troszkę przeszkadza...
Jak wracslysmy to spotkaliśmy koleżankę z córka 2 latka, przyszły z nami na ogródek/kawę. Dałam im zabawki w tym ulubiony wózek dla lalek Niki
Co sie działo!!! Niki zaczęła piszczec i zabierać Oliwce ten wózek... Masakra.. W sumie co biedna nie wzięła to b pisk.. A tamta od razu w płacz.. Taka rozpieszczona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...