Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzień dobry! 🙂

Dzięki Mysza za ponowne napisanie przepisu 😉 to dzisiaj masz jakąś werwę... ja póki co ugrzęzłam przed latopem, ale zaraz też muszę zacząć działać 🙂

Dziewczynym czy któraś z Was robiła ogórkową z ryżem albo makaronem zamiast ziemniaków?? kurka bo nie mam ziemniaków a nie chce mi się do sklepu lecieć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hehe ja w końcu zrobiłam warzywną z kalafiorem, szparagówką i zielonym groszkiem z kluseczkami) problem z głowy 🙂

Basia pocieszyłaś mnie trochę z tym brakiem apetytu.. ja właśnie tskie odnoszę wrażenie, że jak go karmię po kilku łyżkach już marudzi i z szelek próbuje się wydostać.. nawet jak go puszczę i próbuję go karmić w biegu... to nie, bo ma miliony innych rzeczy do zrobienia... oj oby ten okres szybko minął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mam siły 😞

Dziś o niczym innym nie myślę niż: Szczepić, nie szczepić?
Jak szczepić to jaką szczepionką?
Chyba osiwieję lub zawał do rana dostanę...


gotuję zupę na jutro.. muszę się wziąć w garść z gotowaniem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza napisał(a):

Przyszedł mi dziś nowy telefon , muszę go obczaić , czy któraś z Was miała Nokię lumię 610???
Czy w nokii nawigacja jest bezpłatna ?


Martyna, moja siostra ma tą 610, (albo tą 700 coś???) no i ta nawigacja jest bezpłatna (chyba???? nie wiem czy to zależy od sieci?) może koleżanki od tel się wypowiedzą.... a ja korzystałam z tej 800, taka trochę kanciasta, siostry lepsza, fajne intuicyjne menu. Dla mnie i siostry problem z dźwiękami, tzn. nie mogę sobie normalnie zgrać to co chcę żeby miec swój ulubiony dzwonek, tylko trzeba przerabiać na jakieś ich specjalne pliki... Siostra narzeka że gubi zasięg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta napisał(a):
Mysza napisał(a):

Przyszedł mi dziś nowy telefon , muszę go obczaić , czy któraś z Was miała Nokię lumię 610???
Czy w nokii nawigacja jest bezpłatna ?


Martyna, moja siostra ma tą 610, (albo tą 700 coś???) no i ta nawigacja jest bezpłatna (chyba???? nie wiem czy to zależy od sieci?) może koleżanki od tel się wypowiedzą.... a ja korzystałam z tej 800, taka trochę kanciasta, siostry lepsza, fajne intuicyjne menu. Dla mnie i siostry problem z dźwiękami, tzn. nie mogę sobie normalnie zgrać to co chcę żeby miec swój ulubiony dzwonek, tylko trzeba przerabiać na jakieś ich specjalne pliki... Siostra narzeka że gubi zasięg.


W nokii darmowa jest nawigacja tylko trzeba wspomaganie gps wyłączyć 😁
A co do zasięgu to możliwe że wystarczyłoby w ustawieniach sieci zmienić z 3g na 2g (lub gsm, grps - nie wiem teraz) ale wtedy wolniej internet chodzi 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta napisał(a):
ogórkowa z makaronem??? serio - pierwsze słyszę 🙂

ja robię przeważnie z ryzem, ale ziemniaczka i tak wkrajam swoją drogą, ale z samym ziemniakiem nigdy nie jadłam.


Dopiero teraz nad tą ogórkową się zastanowiłam i w sumie to też z makaronem to się nie spotkałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj GOsia dużo można by było pisać... Ogólnie jak się nie pozabijamy przez te 3 m-ce to będzie cud!
Ja dziś dodatkowo na pracy sie nie mogłam skupić przez szczepienie FIlipa...
Konkurs się zaczął.. JA musze wyluzować bo jak nie to sfiksuje 😉 Ogólnie to jak stracę pracę to też nie będę jakoś strasznie panikować. Wiadomo będziemy mieć mniej kasy, ale ja jestem przemęczona pracą po 10 godzin znowu.. WOle jej chyba nie miec i poświęcić się dziecku,.. W domu coś porobić, nie wiem? Wiadomo kasa swoja, wyjście do ludzi, praca, są perspektywy, ale ...

NO własnie ale ! ;D Zobaczymy za trzy miechy 😉

Mykam do jutra raczej nie bo remanent w pracy robimy to ze 3 godz pewnie zejdzie po pracy, a z rańca do lekarza i pewnie szczepienie 😞 trzymajcie kciuki za FIlipcia 🙂 i Mamę panikarę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka, ogórkową z makaronem jadłam nie raz... na studiach się pierwszy raz z taką spotkałam... no i tutaj tak gotują... dobra jest 🙂 ogólnie w kuchni trzeba niekiedy zaimprowizować, dodawanie makaronu zamiast ziemniaków to jedna z takich improwizacji 🙂

Ja z Marysią wykorzystujemy słoneczko póki jest,, jeździmy na place zabaw, do parku, Mała biega całe dnie 🙂 dzisiaj do zoo mam plan iść... byłyśmy niby w tamtym tygodniu, ale tam jest bezpiecznie... bo tak to wszędzie ulice.... do parku jadę 40min autobusem ;( na drugi koniec płocka, ale wiem, że mi dzieciak pod auto nie wpadnie jak na sekundę się odwrócę...

ogólnie to u nas jakiś taki spokojny okres (tfu, tfu) 😉 tylko ta obrona nade mną wisi... no i nieoddane książki do biblioteki... muszę się zmobilizować i je oddać w końcu...

kończę pić kawkę i idę na spacer... a Maryś na obiad zje najpierw pierogi z mięsem a później jej zupę ugotuję jakąś... ;p w jakimś międzyczasie 😁

miłego dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry! 🙂

ja nigdy wcześniej nie spotkałam się z zupą ogórkową z makaronem albo ryżem 🙂 tak chciałam spróbować, bo ziemniaków nie miałam i lenia żeby p nie pójść do sklepu, ale w końcu się nie odważyłam i zrobiłam warzywną z kluchami 🙂

U nas drugi dzień ładnej pogoda, także my też spędzamy czas w parku. Wiem o czym mówisz Nequtia, Milo jest już tak szybko e ledwo się odwrócę a ten spierdziela w przeciwnym kierunku... muszę za nim biec 🙂

idę kończyć zupkę i idziemy na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!! U mnie obiadek wstawiony, kawka w dłoni i kanapa.
Obronie ziemniaków i ogórków juz wywołuje skurcze :-( w efekcie prawie wszystko robię na siedzaco.. A skurcze i tak sie pojawiają :-(
W czwartek mam spotkanie z Polozna, oprowadzi nas po szpitalu itp bo nawet nie wiemy gdzie jest ;-)
Byłam wczoraj u gina, szyjka od ostatniej wizyty z 2cm na 1cm sie skrocila, jest miękka i coś tam (juz sie wylaczylam po tych rewelacjach i nie słyszałam dalej!!).
Następna wizyta 12-13 bo cyt." pózniej to juz nie obiecuje ze sie spotkamy w takim składzie..."
Po południu Usg i tu tez bez rewelacji..
Prawie nie urosl od tamtego 3D, w 1,5 tyg z 2250 na 2262...
Był 35 tc 1d a waga ok 31tc ale lozyska Igrupa wody ok itp
Nospa, magnez i dużo leżeć (przy Nikoli ;-))) buahhhh) i dwa tyg mam wytrzymać a potem to juz nawet nospy nie brać..
Gbs pobrał, jutro mocz i morfologia juz ostatnie.
Zaczęłam wczoraj pakować Borysowi ciuszki, trochę upralam dziś wyprasuje reszte i pewnie zacznę siebie pakować. I torba do auta zeby miec z głowy..
Nie moge sie przyzwyczaić do myśli ze to juz tak niedługo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja nie mogę to juz tak blisko!!!! Czerwcówka szok.no mijemy nadzieje ze poród bedzie przepisowo krótszy niz miałąs wtedy, bylebys zdażyła do szpitala dojechac 🙂 stresujesz sie juz?
dzieki dziewczyny za odp. łapcie oklaska za to. ja myslałam dopiero płyn do płukania lenor ten sensitive wprowadzac niebawem hehe taka zacofana jestem, a potem dopiero proszek. ale moze rzeczywiscie lepiej szybciej bo alergika sobie wychowam.juz na mleko krowie ma biegunki ale narazie raz próbowałam.teraz wprowadzam miodek. ile na dzien moge dac tego miodku?tzn czy ktos dawał? wprowadzam mu go bo niedługo jesien i zaczna sie bole gardła i katarki itd wiec wole moc mu w razie wu podac cos domowego wzmacniajacego.
kubusia go dałąm ale tylko moze dwa razy. barzdiej był zafascynowany otwieraniem i zamykaniem nakretki niz piciem, jemu lepiej wychodzi picie ze słomki bo nie trzeba przechylac.a wode włąsnie chyba musze zaczac dawac taka mineralna surową.
Agatka a u was nie ma ząbkowania? bo jedna czwórka wyszłą moze te dwojki dolne wam wychodza albo czwórka kolejna.cały czas Ci tak je ostatnio czy pare dni?bo jakis czas temu przed czwórką tez wspominałąs ze kiepsko z jedzeniem. póki co nie martw sie bo wagę ma Miłoszek super! to najwazniejsze.moj ma odruch wymiotny jak tylko widzi jedzenie nawet mleko czy kaszke. i nie to ze nie jest głodny- chce jesc bo marudzi mi w kuchni jak widzi miseczke swoja a jak juz mu dam to pierwsze co to go cofa ( nie wymiotuje ale odruch sam ma) i dopiero pare łyzeczek zje ale ciezko idzie, reszte zabawianie łyzeczka majtruje w kubkach, garach, budzik kuchenny itp czasem tv, a jak sie zaprze ze nie i juz to koniec.jak zje przestaje marudzic, wiec głodny był.narazie wage tez ma ok wiec juz sie nie martwie.póki co.
Gosia ja juz kupiłam w ccc takie adidaski pewnie ze skóry ekologicznej. oraz kalosze.no i ma jeszcze trampki. a na zime musze kupic, tylko czekałam czy mu noga urosnie ale widze ze juz mu tak nie rosnie. ma 21/22.tzn 22 jest za duze w długosci stopy ale poniewaz ma wysokie podbicie to 21 w niego oprócz 2 par nie wchodza. wiec kupie mu 22 bo jeszcze skarpeta grubsza, a one mu i tak nie lataja na nodze.
miejscówke ma super Borysek hehe hamaczek sobie zrobił. moj Filip tez lubi pod krzesełkiem spedzac czas-bawi sie paskami wysuwa je i ciagnie, ale tego koszyka nie zapinałam wiec po prostu siedzi z tyłu krzesełka tak troche pod heheh albo w baseniku to sa jego dwie miejscówki.
no u nas tez place zabaw non stop. piaskownica tez poszłą w ruch ale na hm...5 minut. jak wszystko. on nie usiedzi nigdzie. kolezanka sie smieje ze jej dziecko siedzi w jednym miejscu a Filip juz w pare minut kilka kółek po placu zabaw zrobił.
praktyki nadal nie mam ale hm.. 90 procent ze do konca tygodnia bedzie, zobaczymy...
T. zaczał pomagac szok. wychodzi na spacer z nami, raz był sam, i zaczał msłego usypiac metoda super niani, duza poprawa jest.ale musi go na koncu przytulic bo sie mega drze.raz usnał tylko w 5 minut bez darcia wielkiego.dwie pobudki były jedna on ululał a druga przeciagałąm godzine po czym dałąm cyca bo głodny.nie jest źle.jutro zaczynam metode z ksiazki.generalnie w tą super nianie sie wkreciłąm hehe szukałam kiedys czy ma wodcinku włąsnie dziecko co w ataku złosci bije główką i tak zaczełam ogladac ze sie wkreciłam .fajne ma zabawy dla starszych dzieci.jak narazie nei znalazłam to co chciałąm ale tez nie jest juz potrzebne mi to na razie.
a było tez w tej ksiażce o usypianiu o tym i najlepsze ze jest to normalne a nienormalne by było gdyby sie ZACZEŁO po 1,5 roku! oooo czyli lepiej teraz niz później. moze trwac do nie pamietm chyba 4 lat nawet, ale nie pamietam juz jak tam pisało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buuu zaczynam szkołę buuuuuu
4 dni w tygodniu....kurna jak robota prawie tylko raczej sie nei zmecze poza praktyka i wfem. tylko ze w pracy sie kase dostaje a ja tu musze płacic buu.szkoda ze nie ze stara grupą i nauczycielami bo bym nie musiała chodzic tak czesto. a takto oby było od kogo skserowac i by byli normalni nauczyciele.zaczynam w piatek i juz problem bo Tomek w tym miesiacu ma inwentaryzacje w pracy i sa po 10 godzin w pracy wiec nie zdaze do szkoły na odpowiednie godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti dzięki za pocieszenie, też tak myślę, że waga jest póki co ładna, więc na zapas się nie martwię, może faktycznie kolejne zęby, kły widać że coraz niżej są..
Iza kurcze faktycznie to JUŻ 🙂 🙂 🙂 z niecierpliwością czekam, co najmniej jakbym ja miała rodzić 🙂

A Miły przeszedł dziś samego siebie i mnie totalnie zdrażnił, aż się wydarłam na niego 😞 aż źle mi z tym... w ogóle nie chciał zupy tknąć... wypluwał, wytrącał łyzkę, w końcu zaczął się tak drzeć że myślałam że uszy mi pękną.. więc ok stwierdziłam, że jak nie chce to nic na siłę.. potem pora spania. Dzisiaj wstał wcześniej bo o 7 więc stwierdziłam że szybko zaśnie - była 13... gdzie... płakał, potem zaczął się bawić, rzucać smoczkiem.. czułam że nerw mnie łapie, więc wyszłam z pokoju żeby się uspokoić... darł się.. poszłam do niego, potem znowu wyszłam.. zasnłą po 1,5h czasu 🤢 ciekawe jak wstanie, zaraz idę go budzić, bo już 16.

Beti życzę powodzenia w szkole 🙂 dasz radę! wierzę 🙂 a ile Ci jeszcze zostało rok czy dłużej?
a praktyki będziesz miała płatne??

co do butów zimowych też muszę zacząć się rozglądać. Milo też ma sporą stopę 21,5-22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jejku nie mogę się doczekać soboty 🙂 znajomy ze swoją dziewczyną w końcu nam powiedzieli jaki mają dla nas prezent ślubny... będziemy latać!! póki co wiem, że w sobotę muszę opiekę Marysi załatwić i pójdziemy na dwugodzinne szkolenie, a później na pokład ze spadochronami... 😁 😁 😁
ale niewiele nam powiedzieli... szkolenie jest po to cytuje "żeby wiedzieć jak otworzyć spadochron jak byśmy spadali"... dziwny tekst, ale lepszy był jak kumpel stwierdził że zasiądzie za sterami i go zapytałam o uprawnienia "oj tam, oj tam damy jakoś radę " haha

byłam z Marysią w zoo dzisiaj 🙂 zdjęcia na fb dla zainteresowanych 🙂 ogólnie Mała grzeczna w miarę, zasypia nadal sama 🙂 stan ząbków 7,5 bym powiedziała 🙂 ale 3 na górze już widać pod dziąsłami, znosi dzielnie 🙂 apetyt... hmmm na obiadki w dół... za to mogłaby jeść ciągle owoce 🙂 więc nie jest źle, zawsze mam czym ją dopchać po obiedzie, ale tak z 200-300ml zupy zjada bez walki, później jak mówi "nie-e, nie" to jej nie daję z drugim daniem to już różnie, czasami ja zjadam całe... nic na siłę, jak jest głodna to mi pokazuje albo mówi "aaaaam"

fajnie że dzieciaki już takie rozumne, przynajmniej mogą nam przekazać o co chodzi 🙂

Iza ja pierdziele... niedługo już tuż, tuż... super!! obyś miała błyskawiczny poród kochana :* zdrówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
U mnie to samo Agata od dwóch dni, dziś walczyła w lozeczku 2h!! Ominęła jeden posiłek dzięki temu zjadla pól obiadu bo wczoraj zero...
A piszczy!!! Masakra!!
Najgorsze ze przed kąpielą nabila sie na róg regalu...
Prawie zemdlalam, ogromna wypukla sliwa (kolor prawie czarny) z dziura w środku...
A jak płakała serce sie krajalo!!!
Na szczęście troszkę zeszło zobaczymy co jutro będzie

Teściowa od wczoraj mi pomaga bardzo ale dziś sama miała rehabilitację, ja poprosiłam ja o kupienie paru rzeczy i w efekcie 3 h byłam z nią sama z czego 2h to były piski z lozeczka..
Najgorsze są te skurcze, nic nie jestem w stanie wtedy robić, nawet stać, siedzieć więc boje sie z nią sama zostawac. O spacerach nie ma mowy!!
A teraz tak mnie skopal ze lezalam i wylam. Uspokoił sie ale mnie wystraszyl. Jutro o 7 jadę na pobranie krwi to może położe sie na ktg. Na razie jest ok.
Wszystko jest o 180 stopni inne niż z Niki...
A ona codziennie coraz bardziej dokazuje i piszczy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Hej. Powrót do pracy po urlopie był niesamowicie trudny... Ale już wszystko opanowane, jutro...wolne 🙂 ale przymierzam się już do powrotu na pełen etat. W środy Pawełek chyba będzie po prostu chodził do Klubu Malucha od 9 do 14. Jeszcze zobaczymy.


powroty bywają ciężkie... od kiedy wracasz na etat wiesz już? Aniu korzystasz jeszcze z godziny na karminie? potem też zamierzasz to ciągnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...