Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

My już po kąpaniu. Teraz Tatuś usypia syneczka a mamusia szuka winka 😉 Od kilku dni Filip w wannie pływa... Jak do tej pory się bał tak teraz na komendę chodź pływać sam zaczyna się rozbierać 😉

My używamy pampersów takich zielonych active chyba i są jak dla mnie spoko. Raz próbowałam pampersy z biedronki i dla mnie nie zdały egzaminu,,, Zależy kto co lubi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota Marz pije baaaardyo dużo... ale zauważyłam, że ma już uregulowane sikanie tzn. nie sika na umór 🙂 w nocy tak na wagę pieluszki to siku zrobi raz, czasami wcale, częściej po drzemce popołudniowej ma nasikane dużo... ale powiem szczerze, że jak ostatnio kupiłam raz pampersy pomarańczowe to przesikiwała no i dady na wyjeździe też ze dwa razy przemokły... więc nie wiem od czego to zależy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
My mamy u Niki zielone pampersy i są git. Kiedyś przeciekaly po nocy ale to tez zależy od dziecka i jego możliwości ;-) teraz rano pielucha jest full i trzeba zmienić od razu bo jak najpierw wypije mm to przeciek od razu :-(

U Bo mam dady i tu prawie codziennie rano jest przesikany i czesto jeszcze kupke dorobi (jak dziś) zanim zdążę go przebrać i juz wszystko łącznie z moim przescieradlem jest gotowe.. I tu jest kwestia pieluchy bo o 6:30 robił kupke, zamoczyl sie cały, przebralam (auc! Wszystko mokre!! nie ma w co!!) body+skarpetki i pielucha. O 8 m mnie budzi ze Bo zrobił kupę (słychać). Podnosze koldre a tam juz plama...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejoł Mamusie!

Dorota Filip raz w ciągu dnia wypije tylko około szklankę jakiś napojów a kiedy indziej (jak np wczoraj) wypił chyba z 1 litr... NIe wiem od czego to zależy.. Ale w nocy pampersa musiałam zmieniać bo na bank by się przesikał..

A co do zamknięc to ja nie używam nie pomogę więc. Ja używam tylko nakładek na kanty w szafkach 😉 z canpola są super!

Miłej niedzieli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej,

Monia, u nas trojki to byl koszmar !!! Slinil sie strasznie, darl sie po nocach, temp do 38. Jeszcze jedna trojka na dole idzie juz 2 tygodnie i przebic sie nie moze. Najgorzej przezywal te trojki. Czekamy na ostatniego zeba i mamy 16 🙂.
Co do wagi i wzrostu to za tydzien bede wiedziala dokladnie a tak na oko to 12,5kg i z 84cm.

U nas znow przeziebienie, ale to mnie nie martwi. W nocy ciezko, placze non stop, wszystko wskazuje na bol ucha, ale w dzien jest normalnie, nie wiem czy to mozliwe zeby tylko w nocy bolalo, niby czytalam ze w czasie przeziebienia bebenek sie kurczy i to boli. Jesli dzis w nocy tak bedzie, to jutro umowie go do lekarza.
Poza tym szlag mnie trafia bo Adi ostatnio jakis maloostrozny sie zrobil. Ciagle upada, uderza w glowe w co popadnie, nie wiem skad to sie wzielo 🤢.

Jutro ostatni dzien w zlobku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas dziś do końca wyszła dolna czwórka ;-) a druga juz widać przez blonke.. Rano sprawdziłam palcem i byla krew. I na smoku i gryzaku. Zajrzalam na sile a tam wreszcie zabek ;-)
A wychodził juz jak jeszcze z brzuchem byłam...
Zaraz zbieramy sie z dwojka dzieci do znajomych m. Maja córkę chyba 2 mce starsza od Niki i mieszkają ok 25-30 km za miastem..

Juz wróciliśmy ;-)
Wiedziałam ze nawet nie pogadam spokojnie bo ofkors Bo nie będzie spał.. Chłopcy pili i bawili dziewczynki a ja w drugim pokoju z Bo... Kawę wypilam i tyle uzylam. Ale Niki była super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 😉

Ja też wrocilam przed chwilą od znajomych. Ale u nich to masakra tu kominek tam lampa tu coś jeszcze.... I sumie to cały czas biegalam za Filipem bo wszystko ruszał....

Chyba chory będzie bo dziś marudny na maxa. Nocy też nie przespalam bo Tomek chrapal okropnie i nie mogłam zasnąć. Później znow Filip sie budził i spał obok mnie więc całą mnie skopal i co chwile sie obracał więc nie spalam prawie wcale i jak zombie dziś wyglądam... A na koniec jeszcze od T usłyszała że : " on i tak się w dzień więcej Filipem zajmuje" tak ni z gruszki ni z pietruszki to powiedziała ale mnie wkórwił mówię Wam! To nic że dziś niedziela, ja piore sprzatam robię obiad a on biedy siedzi przed tv i dzieckiem się zajmuje! Ale zła jestem na niego i mi smutno 😞
Ale jak już wszystko napisalam to ki troszkę lżej...
Idę się myć i spać położyłam już Filipa terqz kolej na mnie...
Kolorowych snów Mamusie!
Ja jutro do pracy do 13 a później remanent robimy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Laski!!!

My już w krk i to bez Bo! Został z babcią i dziadkiem w wawie! Trochę mnie ciśnie w żołądku znowu, ale wiem że został w dobrych rękach. dzwoniłam już kilka razy do domu i wszystko jest ok! wyjechaliśmy akurat wtedy jak Bo złapał drzemkę, mama mówiła że jak sie obudził to obszedł cały dom, wszystkie zakamarki, tak jakby sprawdzał czy gdzieś się nie schowaliśmy. Zachowuje sie jak gdyby nigdy nic, tylko jest grzeczniejszy, nie ma rzucania sie na podłogę (co ostatnio u nas jest na każdym kroku...) może mu tak zostanie? zobaczymy jak jutro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza, co do mojego siostrzeńca, Kacha teraz robiła mu wszystkie badania, po jej przygodach porodowych z vacum miała pełno zleceń, no i ta niska masa urodzeniowa, wszystko jest ok, a z tym spaniem to taka jego uroda, ale moim zdaniem spowodowana przez rodziców... Z tego co mówiła mi mama, jak Leo tylko kwęknął, zaraz na samym początku, to oni już brali go na ręce nawet jak nic się nie działo (np. ja spał), jak tylko zasnął to Grzesiek (mój szwagier) zaraz małego dotykał, zaczepiał... sama zresztą teraz widziałam, nie może mały poleżeć spokojnie, bo oni zaraz coś koło niego majstrują... w sumie to się nie dziwię małemu. NIc nie dają nasze 'dobre rady'.... nic nie można powiedzieć, bo Wiesz, zaraz jest foch...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Któraś z Mamuś pytała o ilość picia, u nas Bo przyjmuje każdą ilość płynów ostatnio! jest to czasem 5 razy po 250 ml, nie licząc zupek i mleka!

a co do pampersów, powiem Wam tak, u mnie żadna pielucha nie wytrzyma całą noc jeśli Bo śpi od np. 20 do 10 rano, wtedy wiadomo że się przesika, zmieniam mu koło 6, 7 rano, wtedy jest ok. Ja używam Pampersów zwykłych zielonych i ostatnio Dady, które wg mnie nie są w niczym gorsze od pampersów. (ale pampersy pomarańczowe czyli te sleep and play są do dupy, są tanie i gorsze jakościowo).
OStatnio szwagierka obdarzyła mnie pieluchami z lidla chyba, toujours czy jakoś tak się nazywają, jej mała jest uczulona, no to dostała mi się paczka, i też wielka porażka, one nie izolują siku od ciała....nie kupujcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
Z gory zycze wam szampanskiego wieczoru i wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok!!!
Adi poszedl ostatni dzien do zlobka. Troche mi szkoda ze nie bedzie mial kontaktu z dziecmi, ale mysle ze za 4 miesiace znow go zapisze.
Gosia..... ale wam dobrze!!! Chociaz kilka dni dla siebie, no i imprezka sylwestrowa! Nie martw sie nic, Borys to juz nie dzidzius, z obcymi nie jest, dziadkowie dadza sobie rade. Korzystaj !!!
U nas dziennie wchodzi ponad litr plynow, w sumie tak jak u Gosi, czasem sie martwie czy nie za duzo pije i czy nerki wytrzymaja, no ale z drugiej strony, dziecko chyba samo wie? U nas przewaznie ida herbaty, takie zwykle, albo czarna z cytryna, albo dzika roza z zurawina, albo rumianek, albo owocowa, a poza tym woda z sokiem dla dzieci.
Takze Gosia nie dziwie sie ze zadna inna pielucha nie wytrzyma przez noc, my tez uzywamy tych zielonych pampersow (Baby Dry czy cos takiego).
A jeszcze sie odniose do tego co napisalas o zachowaniu Borysia u dziadkow, ze jest grzeczniejszy. Wierze na slowo, bo u nas identycznie, przy innych jest grzeczniutki, przy mnie straszna przylepa i maruda, a przy moim Wojtku to wprost napisze dostaje zajoba, skacze, fikolki robi, lata i krzyczy, wiadomo wariacje z ojcem.

Dorotka, Ty sie nie przejmuj kto co mowi na temat wagi Twojej corci. Jak widzisz, wazy i mierzy normalnie, wiec bez obaw. Poza tym Ty jestes matka i Ty decydujesz czy ma nadwage czy nie, wiec spoko, lepiej zeby dobrze wygladala niz nic nie jadla i byla chudznka. Dziecko wszystko wybiega, poza tym o czym tu mowa? Przeciez rozmiar i waga jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ!!
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DZIEWCZYNY ORAZ UDANEJ ZABAWY SYLWESTROWEJ~!!!!!!

My niestety w domku bo się kurujemy ale już lepiej i mi i Szymkowi grzyb w buzi zniknął 🙂
Temperatura tez 1.5 dnia miał i ok
Idzie mu prawa trójka dolna jeszcze nie przebiła się ale widac 🙂
Jeszcze ma kaszel ale nie kaszle tak często no i odrywa mu się dostaje leki zobaczymy lekarka mówiła że do miesiąca może się utrzymywac ten kaszel o ile nie zacznie charczec.
Marlena jak ja ci zazdroszcze macie już 16ząbków 🙂
Uciekam ide obiadek pichcic.Buziaki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...