Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka! 🙂

Z tym jedzeniem szkoda słó, tak naprawdę wszędzie jest chemia... żeby jeść w 100% zdrowo trzeba by było wszystko samemu sobie hodować, bo tak jak Dorota pisze nawet rolnik ze wsi pędzi wszystko byle szybciej byle kasy więcej zarobić.. niestety...
Co do GMO, to z tej listy weług artykułu od Madzi na szczęście nigdy nie używałam akurat tych produktów.. My zawsze uzywamy oleju Flora.. i też tylko masło, żadnych margaryn.. raz że masło zdrowsze, a dwa nie lubię takich "smarowideł" do chleba 🙂 w szoku jestem co do danone i wedel.. choć nie wiadomo do końca co u nich w trawie piszcze bo tak jak pisało firmy te nie zgodziły się na zbadanie produktów.. czy coś takiego...

Basia to noc miałać całkiem ciekawą 🙂 o któej Filipek znów poszedł spać/?

Coś Beti nie widać, ciekawe jak u nich ze zdrowiem, przecież Filipek zastrzyki chyba miał brać..


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć...
My dzisiaj w ruchu ciągle o 10 wyszłyśmy, wróciłyśmy przed chwilką... najpierw spacer, do prababci na 2 śniadanie i dla mamy kawusię, byłam z teściową... później z autobusu do domu po książeczkę i na szczepienie- ostatnie 3 kłucia... przez tą ospę i wyjazd nam się baaaardzo opóźniło to wszystko, ale już za nami.

Marysia waży 12.800 🙂 mierzy 89cm... wielkoludek mały 😉

teraz zjadła zupę i usypia sobie, a na mnie czeka sterta prania i jedno już zrobione w pralce 🥴 nie chce mi się nic...
ogólnie to łapie mnie jakieś choróbsko... kataru dostałam z dnia na dzień, ale walczę i się nie daję rozłożyć na łopatki 🙂

A! pochwalę się normalnie od świąt stosuję dietę haha MŻ i powiem Wam, skurczył mi się chyba żołądek i dobiłam do 60kg, czyli postanowienie noworoczne mission complet 🤪 teraz tylko trzeba się utrzymać, ale schudnąć jeszcze 😁

a co do artykułu, to ja nie jestem jakąś eko mamą i w ogóle, ale sprawa GMO mnie obeszła, bo bardzo mało badań było przeprowadzonych na temat szkodliwości dla człowieka, szczury sobie niezbyt dobrze radziły w tych testach. i szokiem jest że firmy produkujące produkty dla dzieci jak danon stosują tą politykę... bo ok, dorosły jeszcze jak cię mogę, zje raz na jakiś czas organizm zmodyfikowany genetycznie (okropnie to brzmi) ale dziecko... gdzie jeszcze wszystko uczy się działać i ma wystarczyć na całe życie (mówię o organach wewnętrznych) to jakaś porażka... nie będę pisała, że po każdą kurę czy jajko, biegam na rynek bo nie będę Was okłamywać, ale teraz to już nawet nie wiadomo czym te kury na wsi będą karmione, bo wątpię, że np. kukurydzę będzie jakaś babulinka z węgier zamawiała bo tam jest zakaz GMO... raczej się nie przejmie i sypie to co ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda to nieźle 60kg przy Twoim wzroście to laska jesteś!! ja mam 169cm i tylko 2kg mniej od Ciebie.. 🙂 życzę dalszej wytrwałości i sukcesów 🙂 no i żeby choróbsko do reszty Cię nie rozłożyło!

ja właśnie gotuję kopytka, mały pewnie za niedługo się obudzi.. i tak leci dzień za dniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata, szkoda, że nie widać hehe tej "laski" 😁 ale ważę mniej niż przed ciążą 🤪 sam fakt cieszy 🙂

Ja własnie przygotowałam kurczaka z zupki dla Marysi, ziemniaki się gotują... a Mała śpi, pewnie pośpi dłużej niż zwykle, bo i spacer miała i odmianę no i szczepienie... a niech śpi na zdrowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Nie chce krakac ale juz 2 dzien Boryś jest pogodny!! Płacze tylko wieczorem ! Albo wiadomo jak zmęczony/głodny/robi kupke. A tak leży u mamy na łóżku czy kolanach i gaworzy, czaruje;-)
Niestety ciagle mało spi (dziś tylko godzine!!!) ale i tak dziecko sie zmieniło ;-)
Z kolei Niki juz 2dzien nie spi popołudniami... Drze sie i juz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kaki inaczej sharon albo persymona tak jak mowi Gosia podobne do pomidora no i jest w prawie kazdym hipermarkecie

z tym jedzeniem to tragedia jest 😞 czlowiek sam dazy do samounicestwienia 😞 chleb krojony i pakowany w worku jak glina bez smaku pamietam jak gosc mial piekarnie ze starym piecem chleb z niego jadlo sie prawie caly i to jeszcze goracy bo byl tak smaczny a kazali mu zamknac jak nie zmieni pieca na ''unijny''
wiekszosc jedzenia to z importu 😞 bo u nas nic sie robic nie oplaca 😞
u nas w bielsku byly fabryki fso, wełny wszystko padlo zostaly tylko bielmar i befado 😞 szkoda gadac co sie z tym swiatem dzieje normalnie strach miec dzieci jak sobie poradza w przyszlosci
byle do lata bo chyba przez ten brak slonca jakas przygnebiona i zla chodze kupilam gripex to mi po nim jeszcze gorzej!!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia, dzieki ;-)

Oby po goraczce do rana nie bylo sladu... dziwne tak nagle... Zdrowia ;*
Teraz to tali głupi okres grypowo przeziebieniowy... ech...

Mary po szczepieniu zachowywała sie normalnie bez większych emocji, jedyna nowosc to obsikanoe tacie kapci na stojaco hehe

Ogólnie zauważyłam ze Mary wyrasta z lozeczka... jak spi z glowa dotykajaca szczebelkow to moze 30cm luzu ma tak wygląda, a ona rozciagnieta jak rozgwiazda spi ... A lozko na 1,40... Muszę sie rozgladac za nowym o.O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Agatka daj przepis na samodzielne zasypianie 🙂 bo ja teraz jak co wieczór siedzę przy łóżeczku około pół godziny to jakoś zawsze tak mi przychodzisz do głowy, że też mieliście taki etap 🙂
Dziś nocka ok, chyba chodzi o to , że niepotrzebnie wstaję do Mai jak tylko zakwili, dziś było tak , że słyszę od siebie z łóżka , ze zaczyna piszczeć , pomyślałam sobie, że zaczekam jeszcze kilka sekund , jak nie przestanie to do niej dopiero wstanę i...(przez to , ze poprzedniej nocy nie spałam ) zasnęłam i obudziłam się godzinę później a dziecko smacznie spało. Czyli pewnie pokwiliła jeszcze raz i zasnęła, chyba już się nie będę tak bez sensu wyrywać w nocy.
Dziś kawka z cynamonem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!

Magda pasuje ci fryzurka i kolor tez!!

Mysza ja mam to samo, lecimy niepotrzebnie na każde kwekniecie.. Przestaliśmy w momencie wyczerpania (jak u ciebie) i teraZ musi nas zawołać dopiero idziemy..

Boryś nie chce spać, nie umie zasypiac.. Wczoraj w dzien spał aż godzine.. A wieczorem płakał ze zmęczenia. Powinien spać ok 17 bo nie wytrzymuje do kąpieli ale nie chce
Jest nieprzytomny, polspi na rękach wtulony jak sie wybeczy, tylko odłoże i juz płacz...
Ręce mi
I juz opadają.. Na plecach nie chce.. Od razu czkawka bo go denerwuje taka pozycja... Ostatnia szansa to dziś przyjdzie ten prosty lezaczek fp, może w tym nauczy sie zasypiac.. Jak nie to dzwonię gdzieś po pomoc bo popołudniami juz nie wyrabiam. Coś mi "weszło" w prawa stronę pleców i rękę... Nie wiem ile dam
Radę go nosić... Całe szczęście ze w nocy spi jako tako ;-)

Pamiętacie u siebie takie przeboje ze maluch nie chciał spać?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki Iza 🙂

a on nawet na spacerku nie śpi? dziwne, że taki maluch jest aktywny tak długo... moja Mary też nie spała ale ona leżała w łóżeczku i podziwiała wszystko dookoła, a w wieku Bo to w karuzele się gapiła 🙂 i na swoje ręce oczywiście bo to było fascynujące 🙂

oby u Was było ciągle tylko lepiej, a kangurowałaś go? może odpoczną ci ręce i trochę kręgosłup odciążysz jak go włożysz w chustę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!!!!

Powiem Wam, że dzisiejsza noc mogłaby się powtarzać ciągle i ciągle… 😁
Na początku był płacz i prężenie ale później była bajka!
Lenka o 20:30 przyszła po mleczku do mnie i uwiesiła się na moich nogach protestując przed każdą próbą zabrania jej przez Tomka…
W końcu położyła się i wierzgała nogami, gryzła palce [wychodzą trójki] i śpiewała sobie kołysankę… A Alanek darł papę przy cycku 😮
W końcu ja zaczęłam śpiewać kołysankę i oboje zasnęli! Oczywiście za chwilę obudził się Alanek i bałam się, że będzie powtórka z rozrywki i wycie do 6 rano…
Ale nakarmiłam Go i niestety podałam smoka 😞 Strasznie mi z tym źle…
Tomek zabrał Lenkę a Alanek dalej spał!
Obudził się o 3:04 na cycka i kupę! Zasnął, później obudził się o 5:00 na cycka i kupę a o 5:30 przyszła Lenka i spała z Nami 1h… Po czym stwierdziła, że idzie do tatunia, wzięła misia i wychodząc zamknęła za sobą drzwi 😁
A ja z Alankiem spałam o 7:00 po czym znów był cyc i Alanka obudziła rozwrzeszczana Lenka no ale już była 7:40 więc wstałam 🙂
Wypiłam nawet rano kawę 🤪 , Alanek teraz na cycu wisi a Lenka szaleje z butami zimowymi po podłodze… Bo była na dworze ale oprotestowała spacer i wrzeszczała, że chce do Alanka!!!
Troszkę odespałam poprzednie trzy noce!!!!!!!
Bo porównując tą noc gdzie jednak spałam do nocy gdzie mój książę i księżniczka dali mi „spokój” dopiero o 6:00 czy 7:00 rano to wiecie, czuję różnicę 😁
I czuję się jak młody Bóg!!

Kupiłam Lence piżamkę w krówki [wzór III] i Alankowi bodziaka [wzór III] i jestem MEGA zadowolona!
Żywe kolory, szybka wysyłka pomimo urlopu i fajna bawełna!

Piżamka - http://allegro.pl/show_item.php?item=2912152366
Bodziak - http://allegro.pl/show_item.php?item=2907657252

A tak apropos to Alanek od 5 dni ma na styk ubranka na 62 !
Uśmiecha się częściej, patrzy uważniej i chce zwiedzać obserwując światełka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madziu zazdraszczam fryzjera!!!!
Super fryzurka, bardzo Ci pasuje 🙂

Gosiu zdrówka dla Boryska!!

Iza u mnie Lenka w dzień wrzeszczała ale z moich nerwów, bo z cycka nie leciało i miała gazy, ale po espumisanie przeszło... a noce były w miarę.
Alanek też dostaje espumisan i widzę różnicę!!!

Agatko zazdroszczę zasypiania Miłego!
U Nas teraz jest apogeum armagedonu 😮

Dorotko, ambitny plan 15kg!
Ale trzymam kciuki i daj znać jaki wybrałaś na siebie sposób 🙂
Ja myślę o dietetyku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zaczynam od konca odpisywac.
ja pamietam takie przeboje Iza. moj Filip spał pół godziny w dzien w domu i pół godziny na spacerze. jedyne co pozwalało go uspokoic na spacerez to jazda slalomem!!!! najpierw na dwoch kółkach i slalomem dodatkowo a potem na czterech slalomem. jak usnał to normalnie.na plecach nie znosił spacw łozeczku tylko na bokach go odkłądałąm. niektóre dzieci lubia z tetrą na twarzy ale dla mnie to takie drastyczne i bałam sie ze sie podusi.
Iza a młody z napieciem ma wszystko ok?
jeszcze na balkonie próbowalismy go uspypiac ale to pomagało dopiero pózniej pokoj był potem otwarty on przy otwarrtym balkonie w srodku zimy.oczywiscie w wozku i ubrany jak na spacer.ja miałam kosmzar ryczenia cały dzien ( nawet nagrałam sobie jaki był na dyktafon 😞 ) i brak spania, w nocy było duzo pobudek, w dzien max godzine w sumie dziennie spał (spacer plus superowa półgodzinna drzemka). zasypiał na noc około 19ej.przy cycu.a wstawał o 5ej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...