Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Iwonko kazdy lekarz ma inna teorie co do suplementow. z wit a tak uszkadza plod jak i kilka innych witamin w nadmiarze. ponoc organizm nie przyswaja pelnych dawek tych witamin w tabletkach tylko czesc. ja dopiero brałam witaminy jak zaczełam miec cukrzyce i ograniczenia owocowe bo i moj lekarz był przeciw i połozna która tak jak Agatka pisze moiwłą ze z obserwacji widzi ze po witaminach sie wieksze dzieci rodza.sadze ze tak jak Agata bierze jets najlepiej raz na 2-3 dni. teraz jedz mleko, nabiał duzo.owoce.musli.
a jak masz kwas zalecony bo sadze ze 0,4 to za mało po 30tce. w zestawach witamin jest go wiecej bo 0,8. a pierwszy trymestr to najwazniejszy wlasnie jest kwas foliowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Dziekuje tym którzy trzymają kciuki.
niestety u nas zła nowina bo wodniak sie nie wchłonął. wiec na 99% bedzie klasyczna usuniecie wodniaka i wepchanie jelita. dodatkowo u nas siusiak jest. tzn. sciagniety okazalo sie jest do połowy,jeszcze troche zostało. ale to k..wa nic ze wszystkie pediatry mowiły ze juz jest super. pytałam lekarza czy sami sobie nie poradzimy bo gdybym wiedzila ze jeszce troche to wiadomo bym to zrobila.lekarz nam powiedzial ze sadzi ze tak ale po co jak on to zrobi pod narkoza. bedzie sciagniecie tylko reczne bez zadnego ciecia bo nie ma stulejki tylko jeszcze troche przyklejony napletek i ponoc nie jest żle. a kurcze ma duza głowke juz na wierzchu. f..c.wole nie ryzykowac tym ze moze bysmy sobie nie poradzili i potem na zywca miałby odklejanego.wiec Filip bedzie miał 3 zabiegi naraz. z opercaji gdzie mielismy byc 8 godzin to bedziemy kilka dni....znowu nocki w szpitalu 😞
poniewaz widze ze jest to czesty problem to wklejam linka ze zdjeciami jak ma wygladac napletek sciagniety.podziele sie info 🙂
http://www.marekgorniak.pl/index.php/stulejka
moj chirurg jest anty nic nie robieniu. co lekarz to opinia.


Beti my też trzymam i myślami jestem z Tobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti dzięki za artykuł.. ja właśnie nic nie szperam przy siusiaku Miłosza, i już sama nie wiem czy dobrze robię.. no ale moja mam urodziła dwóch synów i za każdym razem nie ruszała i było/jest ok..
Co do zabiegów, będzie wszystko dobrze, zobaczysz! szpitalne noce szybko miną, najważniejsze że zoperują Filipka i będzie po problemie. Buziak dla Was i dużo sił życzę 😘
oklask za artykuł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JOł!


Iwonka ja biorę kwas foliowy, Mbe i wit C albo rutinoskorbin żeby zakwaszać organizm. Witamin na razie nie kazał mi brać.

Dziś odbieram wyniki, zlecił mi mocz, morfologię, cukier, toksoplazmozę i jeszcze jakieś badanie ale nie mogłyśmy z babką rozszyfrować co on napisał... jedyne co tej babie pasowało to jakaś czynność jajnika, ale koszt tego to 180 zł wiec powiedziałam że nie robimy, bo może to to albo nie to, zresztą takie drogie badanie to chyba zwariował że mu zrobię... kobieta od pobrań mówiła że przeważnie się to robi jak się nie może się zajść w ciążę, więc nie wiem o co chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti cały czas o Was myślę. Mam nadzieję, że już po i że Filipek nie cierpi a mama dzielnie sie trzyma:*

Gosiu postanowiłam brac dwie tabletki folika tak jak Beti mówiła. Witamin nie biorę. Zapisałam sie do ginekologa z NFZu i zamierzam u niego wszystkie badania porobić. Oprócz tego prywatnie też będę chodzić. JAk to się mówi co dwie głowy to nie jedna 😉
Dziś mnie boli brzuch:/ No i tak mi zaczęły buzowac hormony...wszystko biorę do siebie podwójnie,płaczę, przez te nerwy mi ciśnienie skacze 😞 Wojtek chory, to gardło go boli, wymiotuje i jeszcze mu krtań dowaliło że jak kaszle to go naciąga i co chwila musze prac te wymiociny. Paweł wyjeżdża za 2 tygodnie na 4 miesiące...martwię sie jak to będzie. Wiedzieliśmy na co sie decydujemy ale inaczej jest o tym mówic w teorii a inaczej w praktyce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti trzymajcie sie i wycaluj Filipka!!
Mam nadzieje ze wszystko dobrze u was.

Iwonka będzie ci cieżko samej ale pomysl ze byc moze ostatni raz jesteś w tym pięknym stanie. Masz dwa serduszka ;-)
Nie ma sie co denerwować glupotami bo potrzebujesz dużo siły i spokoju przy chorym dziecku. Obys lekko przeszła. Z drugim dzieckiem jest inaczej. Ciagle pełne ręce roboty. I tak dobrze ze nie musisz synka nosić na rękach non stop jak ja Niki. Poradzisz sobie ale musisz miec dużo cierpliwości zreszta po narodzinach sie przekonasz;-)
Będzie dobrze.

Pije winko na ogrodku. Dzieci śpią. Mama spakowana. M wraca jutro na wieczór z Wrocławia. Boje sie tylko nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...