Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć laleczki 🙂

Kurcze….ostatnio albo sprzątam [codziennie wieczorem - dziś już byłam - kiedy wróci mąż sprzątam sąsiadom po remoncie] [a w ogóle to mój mąż wczoraj pojechał na meeting, w międzyczasie miał zabawę karnawałową i dopiero dziś wrócił] albo już sama nie wiem co mam robić 😞 dzieci tak łobuzują, tak dokuczają że szkoda słów…
Ostatnio zaczęli się ze sobą bawić, a co za tym idzie – bijatyki są na porządku dziennym!
Alanek jest zawziętą bestią za to Lenka jest większą bestią 😁 więc siła przegrywa z masą choć czasem odwrotnie :P

Kolejna noc z dupy, bo Alanek robi sobie drzemkę od 21 do 1 w nocy i później chce się bawić, gada do 5 rano...
Dziś już z przemęczenia i chyba z powodu ciśnienia atmosferycznego caaały dzień kręci mi się w głowie 😞

Wczoraj byłam z dziećmi na kontroli…
Nadal mamy się izolować, Lenka ma jeszcze coś na oskrzelach Alanek nie….ale nebulizacje nadal 3 razy dziennie razy 2 🤪 szał!!

Lenka non stop próbuje załatwić swoje sprawy – w sensie wymusić mleczko, albo na rączki – mówiąc milion pięćset razy na minutę „Kocham Cię mamoooo” 😁

Dziś byli Państwo oglądać mieszkanie…[choć niezapowiedzianie bo mieli być jutro 🤨 ]…
Wystartowałam w białych skarpetkach, powyciąganych, uwalonych pastą do zębów, spodniach dresowych 3/4, z tłustymi związanymi w kucyk włosami… a na dodatek Lenka chwilę wcześniej walnęła hiper bąka 😮 w pokoju po czym nie wytrzymała i walnęła tak toksycznie śmierdzącą kupę w łazience, że nie dało się wywietrzyć do tej pory… 🤪
Tak więc obraz nędzy i śmierdzącej rozpaczy, zapewne nie zachęci tychże potencjalnych kupców do zakupów…..
ehhh 😮

Gosiu wyglądasz bajecznie!!
Jesteś piękna w ciąży! Na prawdę!!!
Mega Ci zazdroszczę!!!!!
Nooo i zapominam ciągle napisać!
Pod żadnym pozorem nie przestawaj posyłać Bo do żłobka/przedszkola!
Po pierwsze po przerwie może nie chcieć wrócić a po drugie z biegiem ciąży będzie Ci ciężej, będzie pranie, prasowanie itp a te kilka godzin "luzu" będzie jak znalazł!
Po porodzie będą wakacje to Bo nacieszy się siostrzyczką! A później przedszkole, Bo będzie z socjalizowany i będzie mu łatwiej, no i Ty będziesz miała znów wakacje...kilka godzin z jednym dzieckiem 😁
Ja żałuję, że Lenka nie chodzi do żłobka...teraz kiedy straciłam pracę mam marne szanse na przedszkole od września...poza tym nie stać Nas z kredytem, czynszem i jedną pensją na prywatną placówkę....
Lenka ciągle wisi na mnie, ja nie mam weny twórczej w wymyślaniu zabaw...jestem notorycznie przemęczona, znerwicowana noo i jakąkolwiek "starszą" zabawę zainicjuję z Lenką, to wtrąca się Alanek, rozwala Nam wszystko po czym włazi na mnie i urządza awanturę....a na końcu rączki!
Tak więc żal mi Lenki bo taka moim zdaniem, zacofana będzie w stosunku do dzieci uczestniczących w zajęciach żłobkowych... 😞 jeju...jak sobie o tym wszystkim myślę, to mi się chce płakać i myślę o sobie jak o najgorszej matce 😞

Iwonko dobrze, że się odezwałaś!! Ja wiem, że z egzaminami w ciąży jest ciężko.... w zaawansowanej miałam sesję, uciążliwe...
Cieszę się, że miałaś chwilę męża tylko dla siebie...szkoda, że tak długo nie będziecie się widzieli...a do tego Ty bez pomocy 😞 ehhhh
Co do moich dzieci, to wiesz.... stosunkowo nie chorują jeszcze tak długo, bo 2 miesiące...ale lekarka jest zaniepokojona...mąż mój alergik z nad reaktywnymi oskrzelami...mogą przejąć po Nim 😞

Agatko mamusiu do kwadratu!
Działaj w kwestii treningów! Ja miałam takiego powera ale go zaniedbałam i teraz mam...kupę kg do zrzucenia!
Moja koleżanka ćwiczy megaaaa intensywnie, zumba, bieżnia, siłownia, basen itp i pisała mi, że do 1h po treningu nie daje cyca i jest Ok 🙂
Majeczka jest przeurocza!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Myszko jak Majusia w przedszkolu??
Co do garnków, to ja będę teraz kupowała płytę gazową i na razie mam stare....nie stać mnie będzie na nowe przez najbliższy czas....

Dorotko ojj i na Tynkę przyjdzie czas z nocnikiem 🙂 Nic nie bój :P
Mnie dalej czeka przeprawa z Alankiem, który 0,20sekundy usiedzi na nocniku i o dziwo w tym czasie potrafi siknąć szczerbatemu na uciechę 😁
Wczoraj mnie rozśmieszył....urżnął kupsko w pieluchę, idzie do łazienki i wyje do wanny zadzierając nogę jakby chciał wejść.... pytam co się dzieje, a ta bestia obrażalska odwraca się ode mnie i wystawia dupsko...po 5 min zajarzyłam, że chodzi mu o umycie dupska 😁
Zapytałam, czy zrobił kupkę i chce umyć dupkę...a On "atjooo" i nagle spokój 🙂 hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki dziewczynki za odp 🙂

Gosia wyglądasz super zgrabnie!! szczuplutka jesteś i brzusio taki zgrabny! 🙂 Ze złobkiem Bo się zgadzam ze zdaniem Ivi, niech chodzi, bo jak urodzisz to zobaczysz, będziesz miała trochę luzu z jednym dzieckiem przez kilka godzin 🙂 wiem co mówię 🙂
a z tym przedstawieniem Bo to bedzie ciekawie co.. np mój Milo zapewne 5 min by nie ustał w miejscu 😁 😁 😁

Dorotko zobaczysz przyjdzie i czas na Tynę z sikaniem! też myślałam że to nigdy nie nastąpi, ale nie poddawałam się, tyle że u nas w okresie letnim po prostu biegał w majtkach no i sikał... ale cierplwiie czekałam no i pozbyliśmy się pieluch jak miał 2 lata.. teraz od 2 tyg prawie codziennie wstaje z suchą pieluchą, w nocy przyhcodzi i woła siku. takze chyba już czas na całkowite wyzbycie pieluch 🙂

Ivi już widzę scenkę którą opisałaś i minę tych ludzi którzy przyszli oglądać mieszkanie 😁 😁 no co obraz matki Polki 🙂 Lenka zadbała o odpowiedni zapach AirWick Fresh 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie normalnie święto narodowe udało mi się zalogowac na forum!!!!!!!!
Dłuuuuuuugo mnie tu nie było ale jakoś nie mogłam się zalogowac aż do dzisiaj dlatego tylko udzielałam się troszkę na FB.
Nie nadrabiam was bo tego za dużo jedynie kilka postów wstecz przeczytałam.

Gosia ślicznie wyglądasz z tym brzusiem jaka ty chudzinka jesteś 🙂
Ogólnie u mnie ok 4stycznia wróciłam do pracy ale nie na swoje miejsce ale ok pracuję i to się liczy a Szymek jest z tesciową i trochę z mężem zalezy od zmiany i dnia.i jakoś leci.
Gada coraz więcej pozbyłam się pampersów nawet w nocy woła tylko za dnia czasami się zapomni popuści ciut i biegiem do łazienki 🙂

Jedynie co mnie martwi to znów dostał pełno suchych ok 1cm plam najbardziej na rękach i łydce.nic nowego nie jadł wyeliminowałam kakao i czekoladę,mleko ograniczyłam a co są to są.
Muszę chyba znów przejśc na emolienty albo nie wiem iśc do dermatologa kiedyś AGATKA pisałaś o serii Biały jeleń że u Miłosza stosowałaś a to był balsam czy szampon???Agatko jak to przeczytasz przypomnij mi albo wstaw linka z góry dziękuję.Martwię się czy to nie czasem AZS ale to go nie swędzi jedynie po kąpieli są żywo czerwone plamy takie mocniejsze.I bądz tu mądry 😮
Do pediatry nie idę bo mnie ostatnio do dermatologa wysłała byłam priv i nic dupa niby suchośc skóry natłuszczac mam no i tak robię ale plamy są chcę iśc do innej dermatolog tylko cięzko się dostac do niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂
Beti z tym że sądzę iż mojego malego coś uczula stawiam na kakao i wyroby czekoladowe też ma na kakao szał nie daje mu codziennie ale chyba ogranicze ja z tymi plamami borykam się już z rok kiedyś byłam u dermatologa bo miał tylko na lydkach przez lato zgineło i teraz znów sądzę że ma za suchą skorę i alergię na coś stawiam na kakao albo mleko lub jogurty kurcze nie wiem sama.
Teraz mu się nasiliło i pojawia się już na rączkach nad łokciami tak na brzuszku i na pupci i na łydce narazie go nie swędzą dziś pójdę i zakupię emolienty do kąpieli i do smarowania i pójdę skonsultowac to z dermatologiem nie z tą co ostatnio bo jakaś zakręcona pójdę do innej czeka się niby długo ale warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti a propo łóżeczka to lepiej chyba pojeździć i pooglądać na żywo, niż mieć potem kłopot z wymianą (a propo lodówki). NIe macie kogoś kto by Wam pożyczył samochód by objechać wszystkie sklepy w okolicy z łóżeczkami?
JA póki co też nie mam łóżka dla Bo, śpi z M, łóżeczko w którym przecież by mógł normalnie spać, chyba go parzy... nie będzie w nim spał i koniec... ja na razie liczę jeszcze na cud przed moim porodem ze sprzedażą mieszkania, więc się za nic nie biorę... jeśli nie sprzedamy to czeka mnie wielki remont, łącznie z przenoszeniem kuchni do salonu... walałabym w sumie tego uniknąć i robić od początku nowe mieszkanie... ale nie zawsze jest tak jak chcemy. Nie chce jeszcze schodzić z ceny za dużo by sprzedać... KOło mnie wybudowali szumnie nazwany 'apartamentowiec' (czyli taki blok jak mój) gdzie mieszkanie w stanie deweloperskim o takim samym metrażu jest droższe niż moje, w sumie prawie nowe, wykończone pod klucz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
a jeszcze wam nie pisałąm jak był ksiadz po koledzie 🙂
namawiał na slub oczywiscie ...ale jaki!!!! po kryjomu!!! w małej kaplicy tylko swiadkowie i rodzice!!!! no ja mam chyba sie wstydzic wychodzenia za maż???!!!
nie mysle o weselu ale nie mam prawa nawet do slubu w centralnym kosciele????
odechciało mi sie zupełnie tego slubu.


Beti zawsze to możesz iść do innej parafii. Ja brałam ślub, bardzo mały i też na kila osób, nie było problemu żadnego by się odbył w normalnym kościele... ale też nie brałam w swojej parafii....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi a może Lenka jest bardzo przywiązana do Waszego mieszkania i nie chce go opuszczać, stą jej zachowanie 🙂 uśmiałam się po pachy 🙂
co do tego żłobka to masz rację, coraz bardziej sie przekonuję do tego... najgorzej jest rano, oni idą, ja w piżamie zostaję, Bo do mnie mówi, Mamusiu ubieraj się szybko i chodź!

Ivi a co z obietnicami naszego premiera iż każde dziecko ma mieć miejsce w przedszkolu? ja nie wiem czy mnie coś ominęło i czy to weszło, ma wejść, czy to taki chwyt przedwyborczy jakiś? a Beti ma rację, liczy się pierwszeństwo złożenia podań, tak samo było w moim przypadku z załatwianiem żłobka... w końu i tak wyszło że załatwiłam to obchodząc wszystko, bo zawsze sie znajdzie ktoś łasy na łapówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...