Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Beti u nas inf o naborze do przedszkola wywieszona była w żłobku, a tam nas poinstruowali co i jak... Elektroniczny nabór rusza z dniem 1 marca, punktują wszystko, to że rodzice pracują oboje, że dziecko uczęszczało wcześniej do żłobka, rodzin wielodzietna czy nawet niepełnosprawność któregoś z rodziców... u nas np. M ma orzeczenie.

tak to wygląda u mnie:
http://www.portaledukacyjny.krakow.pl/index.php?type=article&id=66


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti my jak coś mamy razem załatwić to też nie mamy z kim zostawić Bo, musimy go brać ze sobą i w konsekwencji są takie sceny jak u Ciebie... M nie był jeszcze ze mna ani razu na wizycie u gina bo nie mamy z kim go zostawić... w pt mam wizytę, tak myślimy żeby wziąć go ze sobą, ale jak będzie opóźnienie co sie zdarza, nawet do godziny, to on mi rozniesie tą poczekalnie tam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti rzeczywiście to tak wygląda w urzędzie jakby co lepsze rzeczy szły dla znajomych i pewnie tak jest...
co do programów dofinansowania z Unii do działalności to ja Ci nie pomogę niestety, ale jakbyś potrzebowała info o dofinansowanie jakiekolwiek dla rolników to nie ma problemu, bo mój M pracuje w ARiMR i jest biegły w tym... siedzi w tych wszystkich programach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
robiłam badania na konflikt i na szczęście wszystko ok.
potem poszłam odebrać Bo ze żłobka i miałam z nim lecieć po buty... no ale nie dał sobie założyć podkoszulki (w sumie to nei wiem co się stało że miał zdjętą?) a potem wyszedł na czworaka ze żłobka! czapki nie... no i odpuściłam, może niepotrzebnie bo w domu potem był jak aniołek....

nie zjadałam ani jednego pączka!!! kurdę aż zła jestem! M miał przynieść z pracy ale zjadł wszystkie jakie miał zmówione, w sklepie w którym byłam już nie było, a potem nie miałam już siły iść gdziekolwiek bo mnie wzięło na czyszczenie piekarnika i go tak wyszorowałam ostro, że aż brzuch mi się postawił i tak jakoś do teraz nie wraca do normalności....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti z tymi porządkami, piekłam zapiekankę i się wylała... miałam tylko poprzecierać... w sumie tak gruntownie to go nie czyściłam od zakupienia, jeszcze muszę obczaić jak sie grzałkę zdejmuje i będzie jak nowy 🙂

Właśnie jem zaległego pączka za wczoraj! jest mega pyszny 🙂

Byłam przy okazji w biedronie i jest taki fajny garnek do gotowania na parze! 80 zł bez grosza chyba kosztuje, obejrzałam go sobie i fajnie wygląda, zastanawiam się czy nie kupić?
http://gazetki.biedronka.pl/g258,forma_na_wiosne.html#/Forma%20na%20wiosn%C4%99/2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti może on ma taki obrzęk po uderzeniu tylko, zobaczysz jutro będzie ok, mój Bo u dziadków też wyrył ostro parę razy, na samym początku z dziadkiem tak szalał że przebił wargę prawie na wylot, rana i z zewnątrz i wewnątrz...

Beti trzymam kciuki z tą pracą, może ta osoba zrezygnuje bo coś jej nie będzie pasować, wiesz, godzina pracy czy kasa... a może sie nie sprawdzi na okresie próbnym...

a ja byłam u gina, no i okazało się że teraz znowu mała jest mega nisko (za nisko wg niego) mam bardzo mocno napięty dół brzucha i że to źle znowu na ranę po cesarce, bo się może rozejść! no ale na to już żadnego wpływu nie mam! szyjka zamknięta, mała ma 1400 coś tam... ogólnie wszystko ok, kazał sie nie stresować i robić więcej na siedząco, tak w sumie jakbym nie wiadomo co robiła na stojąco?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka dzięki, ale ja szukam czegoś właśnie nie na prąd, więc coś takiego mi by pasowało... patrzyłam wczoraj na allegro jest tego masa i o wiele tańsze niż ten z biedrony, trafiłam nawet na jakiś ranking takich garów...

termomix ma moja szwagierka, ja tez bym nie wywaliła 4 tys na to raczej... jadłam z tego zupę, mi nie smakowała, ale może była źle przyprawiona...

Co do siłowni też poleciłabym Ci tak jak Beti l - karnintynę, sama kiedyś korzystałam jak chodziłam właśnie na siłownię w formie takich pastylek do ssania - swoją drogą były bardzo dobre 🙂, nie ma jakiś złych skutków dla zdrowia, raczej nie zaszkodzi.

Swoją drogą polecam kijki no do nordic walking, kijki tanie (kupiłam w tesco za jakieś niecałe 30 zł), ja zabieram na byle jaki spacer z Bo, nawet jak lecę do BIedrony czy po chleb! Nie jest jakiś wyczerpujący, nie wymaga kondycji, a zalet mega dużo! a chodzić można nawet w koło domu, albo po drodze w lesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti czasem zabiera, daję mu na chwilę bo on i tak to zaraz rzuci.... jak byłam u rodziców to urywałam mu dwie takie gałęzie z drzewa i z tym mnie naśladował 🙂 ale Wiesz, on jak gdzieś idzie to ma zajęte ręce, bo musi mieć ze sobą auto i kredkę!

A ten gar w biedronce właśnie jest na gaz, indukcję... te na allegro co znalazłam też
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=garnek+do+gotowania+na+parze&search_scope=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jeszcze piłam z tego termomixa cappuccino, i tak szczerze to też było takie sobie, lepsze jest z saszetki z mokate.... ale to chyba zależy z czego się co przygotowuje, tzn. o jakość produktów chodzi, a moja szwagierka to tak nie zwraca uwagi na to... u mojej mamy był kiedyś pokaz z tego termomixa i babka naprawdę robiła cuda, i wszystko smaczne...

moja szwagierka ma tak chyba po swojej matce, wiecie ona np. robi sałatkę, wszystko super, swoje warzywa, wiejskie jajka itd i na koniec wrzuci do tego jakiś najtańszy majonez słabej jakości... no i po sałatce.... taką tendencje ma też właśnie moja szwagierka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uffffff udało się!
Nadrobilam!
Hej laski!!

Tez mam VitaCUsine i całą ciaze gotowalam obiady na diecie.cukrzycowej. Wygodny bo wszystko: mieso, warzywa,sos razem robię w jednym urzadzeniu w tym samym czasie.

Beti ja widzę po mojej dwojce ze chlopcy sa po prostu niegrzeczni i bardziej takie gapy, lecą przed siebie bez wzgledu.na wszystko. Dzis Bo schodzil po schodach i dwa ostatnie puścił sie poręczy i na oślep. Wyrznal buzia w krzesło co stało przy schodach. Za chwilę robi to samo.



Dorota musisz.ćwiczyć tak 4-5.razy w.tyg i odpowiednio ustawić posilki. Np przed treningiem weglowodany.proste za.godz.cwiczysz a po treningu.zaraz bialko.i po godz weglowodany złożone te co długo syca i białko. Bo inaczej tkanka tluszczowa rosnie a miesnie.tracisz.
Jestem na etapie czytania na ten temat.bo sama mam problem. Przytylam 6kg a cwicze 5 razy w tyg troche dietę odpuscilam ale sie nie objadam!!!
Winna moze byc spirala i hormony vo mi stanął okres i wtedy się zaczęło...
Nawet mialam jazde ze jestem w ciąży i pojechalam po test wyszedł negatywny.
Muszę isc na usg ale nie mam sily psychicznie. Jakby. Sie okazalo jakims cudem ze jednak jestem to nie wiem. Wyskoczyła bym juz chyba u gina przez okno. Znacie kogoś z mirena kto tak reagowal?


Generalnie u mnie deprecha bo rosne a cwicze i w sumie przez to nic mi sie nie chce..

Niki to juz mloda stara zapisuje ja e tym tyg do przedszkola. Pojdzie dopiefo od wrzesnia bo fo wakacji juz pewnie nie. A w 2015 Borys.

A ja będę szukac pracy ktorej nie,ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny Wojtek tez ma jazdy!!! Jakieś takie ostre histerie z sekundy na sekundę, rzucanie wszystkim, rzucanie sie, wszystko na nie, teraz doszło wręcz pyskowanie 😁 Czasem cierpliwości mi brakuje ale najlepsza u mnie taktyka jest olewanie szału i jak mu mija to wtedy tłumacze mu że tak czy tak nie wolno, jęlsi rzuca zabawki to je zabieram i mu chowam na pare dni, mówię dlaczego. Jak mnie chce bić, albo robić mi na przekór , np trzaska szafkami czy szufladami to biore za rękę i wyprowadzam do jego pokoju i mówę że może wrócić jak sie uspokoi i przemyśli co zrobił bo mi teraz przykro i sie na niego gniewam. Pomaga, wraca mówi że sie uspokoił i że przeprasza 😁 Do następnego razu.... 😁
Gosia ja nie przyswajam tego żelaza i już Ci mówię co sie akurat dowiedziałam na zajęciach! Jedz żelazo razem z witaminą C i staraj sie nie pić za dużo herbaty bo obniża przyswajanie żelaza o prawie 60 %! Winna jest teina:/ Już kofeina jest lepsza bo ok 40 % ...


Idę spać bo padam na twarz:/ Miałam teraz 3 dniowy zjazd. Wczoraj od 9 do 20 ej. I to ćwiczenia więc trzbea było siedzieć, bo miałam pierwsze bilansowanie diety. Jeny to wcale nie jest takie proste 😁 Cała grupa mielismy problem do ustalenia jednego dnia zdrowej kobiety przy założeniu że jej dzienna przmiana materii wynosi ok 2200 kcal 😁
Dziś już odezwała sie rwa pojeb....a i ostatniej godziny nie wysiedziałam, bałam sie że nie dojde do auta. A fajne ćwiczenia z celiakii. Jeny dziewczyny wiecie jak dużo osób ma z nią problem??? Szok. W mojej grupie jest ok 20 osób to 4 z nich ma ją stwierdzoną! I to bzdura jak mówią ze mija u dzieci z wiekiem. Ona jest i niszczy organizm, odzywa sie poprzez dziwne choróbska, może nawet doprowadzić do zgonu....i jest dziedziczona!
Ide spać bo już za mgłą widzę ekran 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...