Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Aha jeszcze jestem zielona w kwesti diet ale praktycznie każdy wykładowca trąbi że diety w której nie ma tłuszczów są błędne. Musza byc tłuszcze bo inaczej jeśli nawet schudniesz to na chwile, prędzej czy później dopadnie Cię efekt jo jo. Oczywiście tłuszcze musza byc najlepiej nienasycone, roślinne i ustosunkowane do reszty. Nie mówiąc już że ważne jest posiadanie cholesterolu HDL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
oj Beti to byś napoiła Filipka 🙂 dobre że się w porę zorientowałaś!

Beti ja mam termin na 16 maja, ale ten mój gin coś gada że będziemy robić cc z tydzień wcześniej, co mi zupełnie nie pasuje... wolałabym w dniu terminu albo przynajmniej parę dni po jeśli by wszystko było ok....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co, co do tego że chłopcy inaczej sie rozwijają niż dziewczynki, u mnie w rodzinie są bliźniaki 1,5 roczne, Amelka i Bartek, ona już gada, chłopiec nic, on jest za to fizycznie mocniejszy, sprytniejszy, odważniejszy... a ona to taka mała pokraka jeszcze 🙂 a do tego mega foszasata!

u mnie zamiast karnego jeżyka jest karne krzesełko - w żłobku takie mają i stwierdziłam że już mu nie będę mieszać w głowie, no i nawet działa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza z tego co piszesz to chyba te hormony tak na Ciebie działają? Mój lek zawsze mnie przestrzega przed taką antykoncepcją której w razie co nie można z dnia na dzień odstawić.... myślisz żeby ją wyjąć? ja brałam różne tabletki i też wiem że zanim trafiłam na swoje idealne, trzeba było poeksperymentować...
po tej ciąży też coś będę musiała wymyślić, ale ja nie chcę spirali, często lekarz pozwala mi robić tak że biorąc tabletki w roku mam np. okres 4 razy, albo 3, bo tak sobie ustawiam, i to wtedy kiedy mi pasuje, a przy tej spirali to nie można tak poszlaeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Beti ja mam to samo z brzuchem ;-)
Albo od mleka (kiedys mislam alergie pokarmowa) albo marchewki w ilosciach hurtowych mam gazy i wzdety brzuch a do tego to uczucie jak tam w srodku wszystko szaleje...
Przed Niki mi tez dwoch lekarzy zdiagnozowalo pco.

Spiralę bym wyjela jesli na 100% byłabym pewna ze to jej wina. Zobaczymy, odstawilam chleb, tylko kromka żytnia na kolacje. Cwicze 5-6 razy w tyg. Zero słodyczy.
Poczekam miesiąc. Jak waga spadnie to ok. Jak nie to bede drazyc dalej.

Gosiu to juz tak blisko ten maj.. Mojemu bratu mlodemu rodzi w kwietniu a,ma Juz 18 lat mamusia młoda.. Trzeba jechac zrobic pogadanke, przeszperac ciuchy,sprzet,kosmetyki...

Borys sie usral w swieza pieluche, lece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia nie robiłam jeszcze 🙂 Dostałam dwie siaty ubranek 🙂 Jakoś myślę jak Paweł wróci to wyruszymy na zakupy. No i Wojtusiowe musze przeglądnąć. Ale jeszcze mam czas. Teraz przez tą rwę to troche pochodze i już mnie boli. Cały czas mam nadzieję że przejdzie w końcu. Ja dziś kończę 25 tydzień. Terminy mam na pierwszą połowę czerwca.Mała jest duża. Wg usg to 12 czerwiec ale że będę miała cesarkę to nie wiem dokładnie jeszcze kiedy. Jak będzie mnie nawalał kręgosłup to może dogadam sie z moim lekarzem do terminu. Najważniejsze żeby mała była już gotowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti Wojtek w szale rozwala wszystko co ma pod ręką. Ostatnio nocnikiem we mnie rzucił:/ Z tym uderzaniem głowa to też próbował, na początku wszystko robiłam żeby sie nie uderzył ale to był błąd. Pare razy pozwoliłam mu żeby sie walnął, wiem okropne ale jak go zabolało konkretnie, guza nabił tak rzadko kiedy teraz to robi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwonka ja tez jeszcze nie robiłam zakupów żadnych, wczoraj zrobiłam sobie listę samych takich art higienicznych, rzeczy dla mnie po porodzie i dla dzidziusia i wyszła tego masa! Muszę się zebrać i iść po prostu i kupić.

Co do ciuchów, też nic jeszcze nie kupowałam, ale sporo dostałam 🙂 nie pisałam Wam, ale nasza Ivi wysłała mi mega pakę po swojej Lence! Jest mega kochana i jestem jej niesamowicie wdzięczna, zrobiła mi ogromną niespodziankę! Dodatkowo M koleżanka z pracy tez uraczyła mnie paką po swojej Blance! Swoją drogą to ona też jest w ciąży i w kwietniu rodzi Borysa 🙂
Muszę przejrzeć wszystko, zobaczyć czego mi jeszcze brakuje i kupić. A potem wyprać, wyprasować.... cały czas myślę że jeszcze sporo czasu, ale w sumie to niecałe 10 tygodni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Gosia bezpieczniej by cesarka była wykonana tydzien przed. nawet robia dwa tygodnie przed. ostatnie dni to siedzenie na bombie!


NIby bezpieczniej,,, czytałam że dla dziecka jest najlepiej jak się samo zacznie, bo ono jest wtedy na 100 % gotowe, ale to wtedy jak wszystko jest ok i jest się że tak powiem pod stałą kontrolą, najlepiej by było leżeć w szpitalu i czekać.

Ja już też myślę o tym jak to będzie gdy będę wracać do pracy, więc im później dla mnie tym lepiej, bo tak to mi zostanie prawie cały maj do obstawienia, czerwiec, a chciałabym jeszcze się pourlopować w wakacje całe! (liczę tak gdybym rodziła 10 maja, to macierzyński skończy mi się ok 10 maja w 2015) a niestety z 2 urlopów nie dam rady obstawić 4 miesięcy!!!! i żeby coś zostało na święta jeszcze! i na w razie co, jakiś urlop na żądanie! Wiem że to głupie, że mam takie myśli teraz w głowie, ale wiem co się będzie działo i ile mnie to będzie kosztować nerwówy potem, mała pewnie będzie szła do żłobka, fajnie by było więc jakby poszła od września, im starsza będzie tym lepiej - oczywiście o ile mi się uda ten złobek załatwić, Borys też po przerwie wakacyjnej całej by poszedł do przedszkola... Zła jestem na siebie czasem, bo nie mogę się uwolnić od myśli że mogłam przecież wszystko tak obstawić by termin mieć na czerwiec!!! Nie miałabym teraz takiego problemu już! tylko wszystko na spokojnie, cały czas bym miała w głowie że sie kończy macierzyński i całe wakacje jeszcze na lighcie będą....
podejrzewam że będę miała zjebany cały macierzyński bo mi te myśli będą non stop siedzieć w głowie.
wiem że to chore co piszę, chyba hormony mi siadły na mózg...

w sumie to jest jeszcze opcja jak urlop bezpłatny albo jakoś się umówić na wychowawczy na 2 miechy chociaż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...