Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ha nareszcie przespana noc 🙂 przez 3-4 dni spałam łącznie 6 godzin 🤪 hormon stresu miałam pewnie na maxa 😁
az sobie podbiłam oko a raczej nad okiem, ale wyglada niefajnie. w nocy którejs podczas choroby zgasiłam w kuchni swiatło i chciałam wyjsc...no i walnęłam w kant futryny okularami. cud ze okulary całe. i odbiły mi sie oklulary tzn po łuku mam fiolet a ze się rozlało to mam sliwę na powiece 😁 no teraz tylko czekam az mnie ktos zapyta czy mnie kto pobił. najsmieszniejsze ze Tomek miał sliwe pod okiem miesiac-dwa temu! bo odbiła mu sie szafka w pracy z którą sie siłował.no to teraz bedziemy brani za jakąs patologie 😁
Ivi a Twoje juz lepiej?
Dorotko dostałąs juz lek czy bedzie długo szedł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Beti, u Nas też katastrofa z pieniędzmi...ja nie pracuję...ponad 1000zł mamy czynsz do tego kredyt...a w tym miesiącu jeszcze wesele...masakra 😞
W lipcu na lekarzy i choroby wydałam 800zł 😮 a teraz 140zł za lekarza plus leki, suplementy....
Bo zawsze tak jest, że kiedy dzieci mi poważnie zachorują to mój pediatra lub taki, któremu ufam w przychodni są na urlopie....no i musiałam iść prywatnie...
Ale poszłam za wcześnie....bo objawy pojawiły się dopiero dwa dni po wizycie i trwają do dziś...
U mnie noce to horror od ponad tygodnia...
A dziś spałam może 1h....Alanek miał 40st gorączki, płakał, krzyczał i prężył się jak szalony a teraz łapie się za uszy 😞
Mam już dość....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Boze Ivi gdzies Ty sie wyprowadziła! my płacimy 430 i u nas to duzo za taki metraz.babka ten sam metraz tylko pierwsze pietro i ma 270 zł!nawet duze metraze takich cen nie mają.Ty na pewno masz kupione a nie wynajęte ? 😮 ale generalnie chodziło mi z tymi wydatkami tez o to ze własnie choroby bardzo kosztują,a taka osoba która z goraczką przyprowadza dziecko i pozaraza inne nawet nie mysli o tym ze komus po kieszeni idzie. a u was jeszcze koszt podwojny!
ja myslałam ze u was to jest juz po najciezszym,a tu widze ze sajgon jeszcze na maska.jak nie ufasz lekarzom w przychodni to w razie wu idz do dyzurujacych po 18ej. tam czesto są lekarze ze szpitali.trzymaj sie kobitko!
u nas jedyne co mnie marwti to głos mutacja nadal. troche za długo zwłaszcza ze nos puscił, ropa zeszła, a gardło widac cos jeszcze siedzi 😮 przeciwalergiczny ma, moze cos pomoze.jutro kontrola.
a ja dzis wyskoczyłam do ginka w koncu bo 3 miesiace temu miałąm byc.skorzystałąm z poprawy u młodego.i niestety za 3 miechy kontrola usg wiec nie uwolnie sie od ginka aktualnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
myślałam że mnie szlag jasny trafi, zebranie od 16.30 do 19 i to wyszłam bo karmię przecież... najgorsze to to, że trafiłam do trójki rodzicielskiej, qrwa, siedzą wszyscy i nikt się nie chciał zgłosić, jedna sie zgłosiła co byłą w zeszłym roku, 15 minut ciszy, zgłosiła się druga, no i wszyscy patrzą po sobie tylko kto na trzecia osobę i tak pół godz, czekamy... torebka wibruje, bo M dzwoni ostro (Olgusia głodna) mówię w końcu do dyr żeby mnie zapisała, bo jestem karmiącą matką i tu dłużej nie mogę siedzieć... super, zła jestem sama na siebie.
Zebranie najpierw było ogólne wszystkich rodziców - ubezpieczenia, psycholog i logopeda... Potem mieliśmy spotkanie w salkach w takich grupach jak nasze dzieci chodzą, no i takie pierdoły były, omawiany program, dlaczego taka książka a nie inna, na co idzie kasa na co nie, jakie cudowne pomysły mają nauczycielki itd...
u nas są dwie nauczycielki i dwie babki do pomocy w tej pierwszej grupie. Jedna jest dyrektorką akurat.

u nas tak: ubezpieczenie 35 zł, książka dla 3 latków 17 zł, kasa na materiały na pierwszy semestr 60 zł, na drugi 40 zł. (książka dla 4 latków kosztuje 70 coś zł, a jkbyście to zobaczyły, wygląda tak jak teczka żyrafki - nie wiem za co ta kasa)

U nas na wyprawce było napisane żeby przynieść skierowanie od lekarza na gimnastykę korekcyjną, oczywiście uznałąm że nas to nei dotyczy, a dziś okazało się że jestem jedną z matek które zignorowały polecenie! ja uważałam że jest gimnastyka i gimnastyka korekcyjna, dla dzieci co mają jakeiś wady postawy czy coś... a tu się okazuje że wszystkie dzieci mają gimnastykę korekcyjną i trzeba mieć to cholerskie zaświadczenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Odezwałam się o drzemki, nie ma ich, bo czas ten przeznaczają na jakieś zabawy w gry logiczne cokolwiek to znaczy... ale jeśli jakieś dziecko potrzebuje drzemki - to oczywiście no problem, musi się tylko upomnieć! Zostanie wyciągnięty leżaczek i wszystko gra! Ha już widzę mojego Borysa proszącego o drzemkę, ta jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
powiem szczerze ze jakas paranoja u was. drzemka przy biegajacych innych dzieciach? gdzie niby mu mieliby zrobic ta drzemke? w łazience? zajecia na logike zamiast drzemki...jak dziecko spiace to akurat w tym czasie bedzie logicznie myslec....nauczyciele mnie rozwalają.z gimnastyka korekcyjna tez bym tak zrobiła jak ty Gosia.nie pomyslałabym zeby wziazc zaswiadczenie zeby uczestniczył. a moze wexz zaswiadczenie ze ma przeciwskazania do takiej gimnastyki bo jest zdrowy 😁 po co komu korekta jak jest ok.na pewno nie beda to cwiczenia indywidualne tylko dla wszystkich. wiec albo powinny byc to zwykłe cwiczenia dla zdrowych. albo osobno korekcyjna. po co ma dziecko cwiczyc na rozne skrzywienia zeby popsuc sobie kregosłup czy stópki???nie wiem jakie one mysla cwiczenia robic, bo 3 latki a 4 latki to troche roznica w wykonaniu cwiczen. dla 3 latków to rytmika predzej takie zabawy. u nas o dziwo nic o rytmice nie mowia a przeciez zawsze była! chyba jakies nowe przepisy sa.
co do opiekunek. to dyra jest tylko okazjonalnie. ona jest wpisana bo ma lekcje na maluchach zawsze. ale to nie jest tak ze ona tam siedzi. czasem wpadnie czasem nie, niekoniecznie codziennie i moze byc np tylko 15 minut na zajeciach.ale to ze macie dwie opiekunki to wow. kiedys były dwie nauczycielki plus dorywczo dyra i jedna opiekunka. u mnie w grupie jest jedna nauczycielka i ona chyba ma ponad etat bo normalnie pracują 4-5 godzin dziennie a ona jest dłuzej.
a u nas ksiazki mamy za 55 zł! i to w promocji 🙂 ale nie narzekam bo kolezanka w innym przedszkolu musi kupowac i koc i karimate, wiec wiecie rzeczy które powinny byc na stanie normalnie w zakresie przedszkola.a my chociaz mamy inwestycje w edukacje dziecka.wiem co dziecko bedzie miało przerabiane, potem moge odebrac ksiazke na koniec roku.tylko z eto jest takie bardzo ułatwienie pracy nauczycielom. nie musza juz wycinac nic bo maja karty pracy, nic rysowac dziecku.no nic.jest jak jest.kazdy sobie ułatwia jak moze.
my dodatkowo mielismy składke na papiernicze rzeczy 60 zł niby na rok ale okaze sie. 37 zł ubezpieczenie i 80 zł płatne w dwóch ratach na prezenty dla dzieci z okazji takich rzeczy jak dzien chłopaka itp. na cały rok.
u nas z trójką nie było problemów bo same sie zgłosiły szybko. ale nas jest wiecej, u was chyba tylko 5 matek jest tak?ja nie lubie takich rzeczy, potem ktos bedzie miec wąty ze za drogo ze nie takie siakie itp. u nas dziewczyna z trójki kupuje papiernicze rzeczy i prezenciki.ja w to nie wnikam. dziewczyna ma doswiadczenie i checi.wiec da rade.a Tobie Gosia współczuje takiej funkcji.u nas tez zebranie było długo najpierw na sali z dyrą potem na salkach, ale było to pierwszego dnia. a u was troche póznawo.chyba lepiej było nie pojsc i sie dowiedziec od kogos 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja lekarka nagle poszął na urlop. musiało sie cos stac.bo przeciez nam kazała dzis przyjsc do kontroli.a jeszcze wczoraj była...eh.nic poszlismy do zakreconej lekraki której nie lubie. babka na oczy nie widzi chyba bo z karty nam wyczytała ze filip ma zapalenie oskrzeli.a on oskrzela miał czyste.ona myslałąmz emy dopiero zaczelismy antybiotyk a my konczymy. no i mamy przedłuzony antybiotyk bo gardło jeszcze nie jest ok.ale zadnej kontroli juz nic.naszej lekarki nie bedzie do konca miesiaca.mam nadzieje ze te dwa dni dłuzej pomoga.maruda sie zrobił straszny jak to po chorobach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wszystkie mamusie!
Historyczny dzien w którym odzyskalam swojego iPhona!! I pierwsza rzecz jaka robię, melduję sie!!

Jedziemy właśnie do Krynicy w ramachwyjazdowych weekendów.
A wieczorem zahaczamy o koncert Bednarka;-)
Przez przypadek okazało sie ze gra koło nas w jakiejs dziurze;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
łoho Iza! juz myslałam ze tu juz nie zajrzysz.witamy i udanej wyprawy!!! jak Niki w przedszkolu?
Dorotko. nam pediatra (nie nasza) na kontroli zleconej do dziecka tak powiedziała. Filip powiedział:jestem zdrowy nie jestem chory. a ta niemiłym głosem bo generalnie niemiła jest-to po co tu przyszedłes.
mam nadzieje ze w ciagu miesiaca bedziesz miec duze efekty w zwiazku z cerą.co do zabiegu na szyjce. ja miałam zwykłe usuwanie,wyciecie. nie znam sie na laserowym...ale moze odpadł Ci strupek zbyt wczesnie i dlatego przedłuzyło sie krwawienie? tak miałam bo dzwigałam wózek z młodym,a nie wolno. na kontroli babka powiedziała ze jest ok, ze oderwał sie strup i mam nie dzwigac zeby sie zagoiło.jak duzo krwawisz to lec to sprawdz.a jak mało to mozna sie wstrzymac od wizyty.
bardzo dobrze ze wreszcie masz na kogo liczyc w zwiazku z opieka. nie przejmuj sie ze u Ciebie w rodzinie nie masz. najwazniejsze ze chociaz z jednej strony jest jakas osoba, bo to bardzo wazne jak sie pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem przerażona!! Książki dla 3 latków?? U Niki ma starsza grupa 4i5 latki. Drzemka normalnie, rytmika, angielski i plastyka czy coś podobnego.
Gimnastyki? Kurcze na zebraniu grupa wyżej miała przynieść strój i woreczek materialowy na ten strój. Wyprawka zapewnia kredki itp my nic nie kupujemy. Ubezp 30 zl. Przedszkole prywatne.
Boryś chodzi na terapie tam gdzie kiedyś Niki. Nadpobudliwosc ruchowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Boryś sam zaczął wołać sisi po powrocie znad morza. Juz miesiac bez pieluchy w dzien a dopiero w październiku skończy dwa lata. Jestem dumna;-)
Poza tym zaczął sporo mówić. Z 10 wyrazów w kilka tyg zrobiło sie kilkadziesiąt i wczoraj powiedział coś całym zdaniem.
Po kolejnym zapaleniu oskrzeli trafiłam z nim do pulmonologa. Astma oskrzelowa. Dostał leki, katar jak ręka odjal, rzerzenie sie skończyło. Dziecko zdrowe. Niestety dieta bezglutenowa, mleko kozie, bardzo długa lista zakazanych produktów. Mijają 3 mce a dziecko jakby inne. Robi sie spokojny, zaczyna zasypiac w 30 minut a nie w 90, nie budzi sie w nocy z płaczem co 15-30 minut.. Zaczął mówić.. Skok jest ogromny. Ja zaczynam wracać do żywych ;-)
Od 1 września nie palę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza gratuluje niepalenia i postepów u Boryska.
te ksiazeczki to takie ksiazeczki jak sa normalnie dostepne w realach czy empikach cos ala uniwersytet 3 latka, tylko dodatkowo mają tez karty z rysunkami które potem mają wyklejac, czy wycinanki do wypchania ręką, takie pomoce naukowe, pani nie musi malowac juz jeżyków dzieciom by potem wyklejały itp.takie pojscie na łatwiznę. no i sa drozsze duzo.ja te ksiazki przegladałam i jedna czesc z młodym tą łatwiejszą robiłam. tam są zagadki, pytania, albo zadania jak np połączyc cos linią, albo znalezc co pasuje ze sobą itp. z młodym dużo robiłam takich rzeczy, plus inne plastyczne jak darcie papieru kolorowego i wyklejanie obrazków, robienie kulek z bibuły i wyklejanie nimi obrazków, plastelina robienie róznych rzeczy oraz wyklejanie obrazków plasteliną (to jest trudne dopiero zaczynamy bo plastelina jest twarda), masa solna, wycinanie a raczej ciecie kartki,dziurkowanie papieru dziurkaczem, scieranie gumką (he niedawno sobie uswiadomiłąm ze młody nie wie co to gumka do scierania 😉 ).malowanie farbami, kredkami, kredą, flamastrami.plus zadania z ksiazeczek. a takze swoje: rysowanie linii, łączenie punktów, rysuje dwa okregi i mamy powycinane przedmioty które segreguje na małe i duze, albo figury ma posegregowac trójkąty do trójkatów itp. umie figury, niektóre kolory i nawet kierunki mi załapał (prawo-lewo) ale to sie mu myli jeszcze. nazwy przedmiotów tez zapomina.to taki minus.generalnie jeszcze rok temu nie usiedział 5 minut przy rysowaniu. a teraz to nawet mozna porobic troche zadan.
Filip tez ma wpisane nadruchliwosc od zawsze ale my nie mamy terapii, bo w dawnym Owi zrobiło sie "szybko szybko nastepny nastepny pozniej porozmawiamy "i takie zbywanie człowieka wiec dałam sobie siana a przyszłam z problemami z mową tylko.poza tym to jest tylko wpis bo diagnozy nie mozna postawic przed 6ym rokiem zycia i u nas zresztą zajec na nadruchliwosc u niespełna 2 letniego dziecka by nie dali.bo to jest jeszcze normalne.ja czekam na wezwanie do psychologa z przedszkola.one nie daja rady w przedszkolu.do logopedy chodze ale tez zle trafiłam zero cwiczen do domu. sama sobie wymyslam cwiczenia, a nie jestem logopedą. cwiczę sylaby bo czesc wymawia źle a przez to potem wyrazy źle wymawia. wczesniej roznymi sposobami udało mi sie wypracowac rozne słowa z błędnie mowionych na prawidłowe. ale tak naprawde jesli bedzie chodził do przedszkola to tam sie nauczy wiecej bo w jeden tydzien dwa zwroty i to prawidłowo czysto powiedziane załapał. a ze był tylko 7 dni w przedszkolu to niestety...takto logopeda i kazdy mowi ze jest wygadany, mowi zdaniami tylko zniekształconą ma mową. nie jest milczkiem.duzo mowi.tylko mało kto go zrozumie niestety.i to tez napewno mu stwarza problem w przedszkolu. jak chocby doproszenie sie o zabawkę którą chciałby od kogos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to chyba Gosia najbardziej doswiadczona 🙂 ja bym pytałam ile jest opiekunek na sali ,ile dzieci w grupie.ile posiłków.czy mają drugie sniadanie.
rzeczy które są wazne: do której MOZNA przyprowadzic dziecko. u nas do 8.30 potem dziecko nie jest liczone i nie dostałoby posiłku, chyba że zgłosisz wczesniej ze przyjdzie pozniej bo lekarz itp. ale takie sytuacje mogą byc tylko wyjątkowo.od której do której jest czynne przedszkole. czy od którejs godziny są łączone grupy. jesli to panstwowe to na pewno. u mojej kolezanki łączą przed 8a i po 14ej.czy jest leżakowanie. a jesli Twoja nie spi i jest to prywatne przedszkole to mozna spytac czy mają grupe ktora nie spi ( w niektórych prywatnych maja taką grupę i dziecko które nie chce spac idzie na czas drzemki do innej grupy).albo do starszaków.na pewno bedziesz musiała przyniesc ubranka na zmaine które zostawiasz w szatni w waszej półeczce.jesli ktos poza Toba i Twoim meżem bedzie odbierał Tyne to wez papierek do wypełnienia. jesli w panstwowym bedziecie to przyda sie trzecia karta trzeba zgłosic do wyrobienia.
a panstwowe czy prywatne przedszkole?bo to lista pytan i wymagan jest tez inna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do posiłków.weszłam włąsciwie powiedziec wam jak jest u znajomej. czad. ona odbiera dziecko o 15ej i dostaje za kazdym razem w misce podwieczorek który dziecko powinno dostac u nich tuz przed 14ą. ale pewnie ze oni mają łaczone grupy o 14ej juz to tych podwieczorków chyba w ogole nie dają.dziecko obiad ma przed 12ą do 12ej jedzą a potem zero! jakby miała ją zapisaną do 16.30 to by głodna totalnie wychodziła...i nie to ze nie zjadła.nic takiego nie mowia. zreszta tam sa rzeczy które napewno by zjadła.nie dosyc ze kazali jej kupic karimate i koc to jeszcze takie hece z jedzeniem, ze nie podaja podwieczorku tylko daja rodzicom...pewnie dlatego ze po 14ej jest duzo dzieci w połączonych grupach i stolików brakuje wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jak panstwowe to od której do której są godziny bezplatne, ile mają za dodatkowe godziny ( u nas złotowka aktualnie naszczescie) ile wynosi stawka żywieniowa wtedy obliczasz sobie koszt przedszkola.choc te koszty powinny byc w umowie.mi koszt przedszkola wyniosł w tym miesiacu tylko 106 zł.za dni nieobecne odliczają i stawkę zywieniową i jesli zapisana na dodatkowe płatne godziny to odliczą ale przy nowym miesiacu pewnie bedzie czesne obnizone o nieobecnosci za poprzedni miesiac.jesli bedziesz chciałą zmienic godziny zapisu to najprawdopodobniej bedziesz miec tak jak u nas ze od nowego miesiaca mozna, a w trakcie miesiaca nie. ale warto spytac.u nas ile mam zapłacic przychodzi na maila.
co przyniesc: pewnie piżamka i poduszka z poszewką (jesli bedzie w godzinach spania) a co dodatkowo to roznie bywa.pewnie jakas składka na ubezpieczenie jest, i kupienie wyprawki papierniczych rzeczy.czy jakies ksiazki potrzebne.
czy bedzie jakas rytmika ( u nas na razie cichosza a zwykle bywa w przedszkolach..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti ja miałam farta bo w tym Owi była Niki i tez nas olewali. Tylko ja cierpliwie poznawalam moim zdaniem najważniejsze panie;-)
I teraz pani z recepcji pamietala nawet jak chcemy nazwać synka. Poznała mnie i szybko znalazła dla nas terminy. Dzwoni jak ktoś rezygnuje. Wybrała nam najlepsze terapeutki. Amozna by pomyśleć to tylko pani z recepcji!!!
Teraz biorę ze sobą tableta albo książkę i mam godzinke dla siebie;-) panie są nim zachwycone więc pewnie długo to nie potrwa. Po 3 mcach dam go na kontrole do neurologa. Potem chce przedszkole, tylko pare godz dziennie i zeby jeszcze wolał kupke..
A nie wiecie czy jak są jeszcze w którymś przedszkolu państwowym miejsca to w trakcie roku mogą przyjąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...