Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej! Gosia, kupiłam ten kojec co podsyłałam, bardzo podobny do Twojego, tylko byłam pewna, że on też się otwiera z boku, a tu lipa.. No cóż, jakoś przezyję.
http://allegro.pl/kojec-babymix-nowosc-solidny-i1912893518.html
Co do pryskania to tez uważam, że nie ma co przesadzać. Nie obronimy dzieci przed wszystkim, a może i lepiej nie chować sobie od początku małego alergika. Ja zaczęłam od słoiczków, bo to gotowanie mnie nie przekonuje- chodzi mi o witaminy. Ale to jest też wygoda, nie ma co się czarować. Będę gotowała od czasu do czasu, ale jakoś chyba nie mam ochoty zrobic z tego celu mojego dnia 😉
Doris, nie ma co wycofywać marchewki jak wszystko ok. U nas po marchewce kupa była, choć inna. Ale jak Pawełek nie robił dłużej to dostawał jabłuszko i się wszystko wyrównywało. teraz już chyba nie będzie kupek tak często 🙂
Gosia jeszcze co do powrotu do pracy... U Ciebie chyba czasem Borysio dostawał modyfikowane, prawda? Ostatnio moja koleżanka co ma 9 miesięcznego syna powiedziała mi, że zrobiła błąd, bo cały czas miała go tylko na piersi, potem wprowadziła wszystkie te warzywka i mięsko i jak chciała podać mm to Filip absolutnie tego nie przyswoił (no bo smak mm pozostawia wiele do życzenia, to fakt). Po prostu poznał już tyle smaków, że już nie chce tego. No i raz dziennie karmi go piersią, żeby dostawał w ogóle jeszcze jakieś mleko,a tak to przechodzą jeszcze jakieś tam kaszki. Masakra.
Poprasowałam. Ufff... tyle się nazbieralo, że szok. Pawełek od 2,5h śpi, ale pewnie niebawem się obudzi głodny. O...właśnie otworzył oczy. No to karmię i spacer, choć u nas też ponuro. Ale musze go trochę przewietrzyć, bo wczoraj byliśmy w domu.
PS. To chyba nie plamienie... ciągle w duzych ilościach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
ku...a jestem wkurw...ona. dwa kombineozny na 74 na zimę za małe.tzn za duże w nogach i rekach ale w tłowiu sie nie zmiesci i nie da rady go wepchnąc brakuje conajmniej 4 cm.jeden kupny drugi dostałam i lipa. dobrze że siostra zakupiła i juz przyszedł spiwór na zimę to wtym bede go wozic, no ale jak bedzie baaardzo zimno minusowe temp. to powienien jescze kombinezon miec. ah..w 80tce sie utopi.i do gondoli sie nie zmiesci.albo mu kupie spodnie ogrodniczki puchowe osobno i osobno kurtkę bo juz naprawde nie wiem co zrobic.


ja miałam to samo z tymi kombienezonami , a jeszcze do tego jak ubrałam małego to on sie darł w wózku nie wiem czy mu nie wygodnie było czy co .. 🤢 kupiłam mu kurtke i spodnie i jakos jest spokojny jak jest w tym ubrany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
podobno te mleka h.a. mają najgorszy smak tak pediatra mówiła że najlepiej kupic np bebiko zwykłe.podobno w ogole bebiko dzieci najbardziej lubia chyba najsłodsze jest.
z tym gotowaniem ziemniaka to ja leń jestem i zawsze zalewam wrzatkiem tak jak i makaron 🙂 ziemniaka kroje w drobne czesci by szybko sie ugotował bo ja nienawidzę czekac 🙂 a jesli chodzi o prąd bo zalewam wrzatkiem z czajnika elektrycznego to wcale nie ma róznicy na kosztach zbyt dużych 🙂 ale o witaminkach nie wiedziałam 🙂
mykam i ja bo musze odebrac dwie przesyłki z poczty 🙂 ciekawe co teraz ciekawego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DoRis ja proponuje najpierw kaszke ryzowa
Jest lżejsza tak mi sie wydaje
U nas mleczno ryzowa sie nie przyjęła brzuszek bolal i szybko zmienilam na ryzowa smakowa i noc przespana :-)
A jak chcesz to na wrażliwy brzuszek na początek sinlac polecam
Ja kombinowalam bo Nikolka ma problemy brzuszkowe

A o zupce z pietruszką mogę zapomnieć :-)
Jak zs bardzo rozgotuje buraka i go nie czuć to tez nie zje :-( taka wybredna
Zęby u nas stanęły .. A etap z gryzieniem przechodzilysmy jakiś miesiąc temu, jak jeszcze cyca dostawała
A co do odstawiania od piersi to jest cholernie ciężkie
Ale dla matki to większe przeżycie niż dla dziecka
Proponuje oswoić dziecko z butelka i przygotować męża na burze
Będzie potrzebne wsparcie psychiczne bo to cholernie boli
Umiera jakaś cześć więzi z dzieckiem
I tego sie boimy

U nas pierś była niebezpieczna dla dziecka jak sie okazało
Dopiero po butelce zaczęła przybierac na wadze i sie rozwijać

A Doris co do mody na sn to potwierdzam
Mnie trzymali 28h na porodowce choć postęp był dopiero po ok 24-26 h
Dawno powinnam mieć cc ale dziękuje Bogu ze to sie nie odbiło znacząco na Nikolce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Proszę o wyjaśnienie Gosiu

Czyli przed gotowa jem zalewam owoce i warzywa wrzatkiem?
Bo chyba nie zamiast?
Jezuuu ja nigdy w życiu nie gotowalam zupy, dla Nikoli to była pierwsza.
W ogóle nie gotowalam ale za to w zeszłym tyg wprowadzalam dynie Nikoli i przy okazji zrobiłam zupę krem dla nas z grzankami :-)
Wg przepisu z Jersey
Mniam!! Nawet grzanki sama!!

Ale tak zeby samej coś wymyslec to lipa

U nas dopiero samo jabłko bo po sloiczku był ból brzuszka
A 18 kończymy 5 miechow!!! I dostanie królika do zupki :-)
Na razie gotuje na golabku ale wyciągam po ugotowaniu

Mam fotki z randki Nikoli z Natanielem (2mce) postaram sie wrzucić :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
jaka miła odmiana, kilka stronek miałam do nadrobienia 🙂

Doris 8 kg WOW 🙂 pieknie 🙂 co do kaszki, polecam ryżową, bo ją możesz ze swoim mlekiem zrobić , tak jak ja robię, kaszka mleczno ryżowa jest już z mlekiem modyfikowanym więc ją rozrabiasz tylko z wodą, kaszę ryżową z mm albo ze swoim. Ja podaję kaszkę w butli, bo takiej z łyżeczki, nie chciał, więc póki co tylko mu zagęszczam przed spaniem swoje mleczko czasami mm, i rano też na śniadanko dostaje mleko z kaszką 🙂 my już mialiśmy bananową, malinowa mu nie smakowała, teraz wcina brzoskwiniową 🙂

co do warzyw i owoców, też jestem zdania, że w dzisiejszych czasach wszystko jest pryskane... i tak nie uchronimy przed tym dziecka.

Co do zup ja wczoraj po raz pierwszy zagęściłam zupkę kleikiem ryżowym, jadł aż uszy mu się trzęsły. A jutro gotuję nowość zupkę z dodatkiem brokuł. No a za tydzień zaczynamy podawać mannę do zupki.

Jeślki chodzi o kombinezony na zimę, my nie kupiliśmy, bo wydaje mi się, że jak Milo bedzie siedział w spacerówce (tzn na pół leżąco) to mu bedzie niewygodnie. Kupiliśmy kurteczkę i jeszcze spodnie do tego dokupimy cieplejsze.
Wyobraźcie sobie, że mój synek sa, usiedział przez 15sekund. Siedział oparty na macie o mnie i chwilkę go puściłam i usiedział, potem na boczek chciał się gibnąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pisałam Wam wczoraj, że mozolnie moje dziecko przewróciło się z plecków na brzuszek... a dzisiaj rano wstał o 7, dostał mleko i poszliśmy razem spać, obudził się o 10... więc poszłam zrobić mu kaszkę na śniadanko, wracam a mój berbeć leży na brzuszku 🤪 potem jeszcze dwa razy się obrócił, nie sprawia mu to żadnego probemu, nawet rączkę wie jak wyciągnąć 🙂 tylko zapomniał jak się obrócić z brzuszka na plecy.. i jak dłużej już poleży na brzuchu to marudzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata, Czerwcówka - dziękuję zarady odnośnie kaszki. Oklaskałam Was.
Kurcze, ja nie wiem czy u nas wogóle ta kaszka przejdzie bo moja Julka nie chce mm, a ze swoim nie zmieszam bo nie odciągam... Kurde, szczerze mówiąc to ja myślałam, że ta ryżowa to do rozrobienia z wodą jest więc suma sumarum do ryżowej muszę sama dodać mm, a mleczno-ryżowa jest już z mlekiem, dobrze kumam ?
Ja to wogóle nie wiem jak Julkę od cyc odstawię, zdecydowałam, że muszę wrócić niedługo do pracy, no i na wychowawczym będę tylko 2 miechy - do końca lutego, chyba, że mój m. znajdzie pracę bo jest na etapie zmiany więc gdyby nie to to bym została w domku aż Julka skończy roczek, a tak to tylko mogę sobie pozwolić na 2 miechy,a to w naszej sytuacji i tak dużo ...
Czy któraś mamusia karmiąca wyłącznie cycem wraca niedługo do pracy ? Czy macie jakieś plan co do karmienia ? Chyba Barbara i Kasienkaks ma podobny problem z tym całym mlekiem modyfikowanym, że dzieciaczki nie chcą ... No i jeszcze Butterfly mnie nastraszyła z tą znajomą co to błąd zrobiła, że wcześniej nie nauczyła podjadać sztuczne mleczko ...

FAJNY TEN KOJEC.

Czerwcówka - nieźle Cię z tym porodem przeczołgali, tylko jak by coś się stało Nikolce to ciekawe co by zrobili debile. Najgorsze, że przez takie porody ciężkie za wszelką cenę odbijają się na dzidziusiach nie winnych, stąd te porażenia mózgowe, niedotlenienia itp. Szczęście wielkie, że Nikolka jest zdrowa !


No widzisz Agata jakiego masz zdolnego synka ! On już sam siedzi a Ty narzekałaś, że się nie obraca. Każdy dziudziuś rozwija się indywidualnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do kombinezonów to ja Wam powiem, że ma już 3 !
Jeden jest super bo to taki śpiworek więc jest brdzo wygodny na spacerki.
Drugi to ten disneya co to go Wam kiedyś zaprezentowałam, jest śliczny ale za to nie praktyczny cholernie bo też ma długie "giry" i łapki a tułów ma krótki więc w kroku jest ściśnięta (nie posłuży nam zbytnio bo już jest w kroku "na styk") a rączki błądzą gdzieś w rękawkach... 🤢
No i męczymy się obie przy wkładaniu... Ale kupiłam go tylko do fotelika samochodowego więc miała go póki co 3 razy ! Zapięcie ma beznadziejne !

A 3 dostałyśmy - też ma nóżki ale będzie dużo wygodniejszy od tego disneya bo ma podwójne rozpięcie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris, nie każde dziecko musi tak zareagowac jak syn mojej znajomej, spokojnie 🙂
Słuchajcie, otworzyłam dzisiaj słoiczek BoboVity ziemniak i szpinak. Sam zapach mnie po prostu przeraził! Dokładnie tak śmierdzi karma dla psów sucha... Spróbowałam i jestem pewna, że tak własnie ta karma smakuje! Obrzydliwe.. A co na to mój Pawełek? Wciągnął cały słoiczek i narzekał, że mało! Wszystko co prawda zielone, bo jak mu nie dam łyżeczki żeby sam jadł to jest wojna, ale kuźwa to naprawdę smakowało jak....uchhhh...bleeee.. Po 10 minutach taaaaaaka kupa! No i teraz dziecko najszczęśliwsze na świecie. Mam nadzieję, że nie będzie żadnego uczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja nie kupiłam kombinezowu, mamy ciepłą kurteczkę z nexta, a do niej chcę dokupić spodnie kombinezowe... wiecie co mam na myśli... tylko problem, że tutaj czegoś takiego nie ma...

Mamusie kiedy zamierzacie zmienić głęboki na spacerową wersję??? ja się zastanawiam czy nie zrobić tego jak mały skończy 5 miesięcy... bo po pierwsze na spacerach jak nie śpi to marudzi a czasami wręcz się drze... myślę sobie, że jak będzie troszkę wyżej podparty to będzie mógł się rozglądać i może będzie spokojniejszy... bo póki co na spacery możemy wychodzić jedynie wtedy kiedy pora drzemki 🙂 a po drugie jest już taki długi, że prawie jest na całą długość gondoli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...