Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Monia wdrażam się w temat zaparć, bo chciałabym coś Ci pomóc... znalazłam takie coś :
"Jako zaparcia stolca traktuje się utrudnione, wymagające wysiłku oddawanie kału oraz wydalanie go w odstępach większych niż 3 dni.

W przypadku niemowląt karmionych sztucznie, u których wystąpiło zaparcie, warto zmienić mieszankę mleczną.

Niemowlętom do trzeciego miesiąca życia należy podawać na czczo łyżeczkę przegotowanej wody.
Czteromiesięcznemu dziecku można podać wywar z suszonych śliwek, moreli lub siemienia lnianego.
W 6 miesiącu życia ulgę w zaparciach przyniosą maluchowi tarte świeże jabłko oraz owoce i warzywa w słoiczkach, np. jabłka z suszonymi śliwkami, gruszki Williamsa itp. z dodatkiem nasion siemienia lnianego. Powinno się zrezygnować z zagęszczania posiłków kleikami zbożowymi." cały art. http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/841-zaparcia-u-niemowlat-i-malych-dzieci.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
monia29 to znaczy po prostu ze nie strawil tego mleka, mozliwe ze potrzebuje na to wiecej czasu niz zwykle. Wiem ze mm powoduje zaparcia, dlatego ja duzo dopajalam i tak jak jest napisane ze na 180ml wody 6 miarek to ja daje 190ml mleka. Kleik ryzowy jest latwostrawny, wiec to moze pomoc. A pytalam o kolor, bo po mm sa wlasnie czesto zielone. A u nas juz nie ma zielonych (chyba ze dostaje brokuly) bo jest przyzwyczajony i kolor przewaznie jest po jedzeniu stalym, np. pomaranczowy od marchewki, po jablku troche luzniejsza zolta kupka itp.
Moze podawaj lepiej juz to mleko co masz zeby nie kombinowac za duzo, ale wiecej wody i kleik naprawde polecam.
NIe martw sie, minie mu to, wiem jak sie biedny meczy a Ty nie wiesz jak mu pomoc. Jesli nie jestes pewna czy to od mleka, to sprobuj przez kilka dni tylko swoim karmic i zobacz czy wtedy bedzie mial zaparcia, ale ja generalnie stawiam ze to od mleka.


Marlena ja nie karmię piersią 🙂to pewnie od mleka tak myślę.
Zrobił kupę 😁 klocka zielonego 😞

Ja małego też dużo dopajam wypija dziennie ok 300ml herbatki lub soczków.
No a ja robię zamiast 210 to 220ml wody i 7 miarek mleka ale nie dawałam kleiku.
Szymek też robi różnego koloru kupki albo zielone,albo brązowawe albo pomarańczowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
monia29 a jakiej herbatki dajesz? Bo u nas koperkowa w pewnym momencie tez pwoodowala zaparcia i twarde, smierdzace baki.

Zadzwonilam do zlobka i do pracy ze jutro chce zostac z adrianem w domu, musze go poobserwowac po tym antybiotyku.


Daję ferbatkę z Hippa pomaranczową,Z hippa ułatwiającą trawienie i soczki jabłkowy wczoraj pił.Dziś mam jabłkowo-morelowy z bobofruta.

Magda dziękuję za pomoc zacznę od mleka zmienie na inne może od tego ma te zaparcia zobaczymy.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc jesteście koczane dobrze że jest to forum 🙂 🤪 🤪 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂

powiem Wam że nasmarowałyście ostatnio że hoho 🙂 ciężko Was nadrabiać!

Dziś moja Mama pojechała, przyjechał po nią Tato stęskniony wczoraj 🙂 i śmignęli w góry!

U nas pierwsza noc bez krzyku od bardzoooo dłuuugiego czasu, aczkolwiek z wybudzeniami, mam nadzieję że coś się zmienia na lepsze, ale zobaczymy dziś, bo może to jednorazowa akcja... Idą górne jedynki, bo całe dziąsło rozpulchnione na górze, wręcz spuchnięte, no i BOrysio nie chce jeść aż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka,
u nas też chyba górne będą szły bo dzisiejszy dzień tak do 15:00 to była masakra !
płacz, krzk, łzy, marudzenie, brak apetytu, wszystko na nie ...
już miałam jej zapodać czopek przeciwbólowy 😞 ale cyc zadziałał i o dziwo usnęła na moje szczęście bo bym chyba zeszła. 3razy próbowałam ją uspać ...
Dałam jej też 2 razy camilię i tak od 15:00 inne dziecko więc chyba zadziałało...
Jutro idę po to do apteki bo mi się skończyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny. Poczytałam wszystko, ale nic nie pamiętam 😮 Jestem zmęczona, ale dobrze mi z tym jakoś tak... Moja mama dzisiaj została pierwszy raz z Pawełkiem i zadzwoniła do mnie w ciągu dnia, że jej się nudzi, bo Pawełek długo śpi 🙃 i generalnie stwierdziła, że tak szybko jej zleciało, że jest w szoku.
Przyszła dzisiaj kula pełzak i akwarium, ale jeszcze nie zdezynfekowałam, więc nie wypowiem się na temat działania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziołchy! 🙂

Ivi i Ivona jak miło Was "zobaczyć" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Ivi Twoja Lenka już nieźle się porusza, do przodu jest że ho ho 🙂

Monia cieszę się, że kupsko poszło 🙂

Marlenko u nas po antybiotyku też mały dużo i długo spał. Dużo zdrówka dla Adrianka 😘

u nas mały dzisiaj maruda, że nawet czasu na forum nie miałam... oby jutro było lepsze 🙂

Monia jak plamki u Szymka? BLedną coś????


Ja dalej jadę na diecie i wieczorem godzinka na orbitreku, w 2 tyg jest -2,30 🤪 🤪 także jadę dalej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry !!

Jedna pobudka!! jestem wyspana tak bardzo, że nawet nie przeszkadzało mi wstanie o 7:30 hihi

Jejku jak to dobrze, że Maryś ma kulę haha ona świruje na łóżku a ja spokojnie mogę pić kawę 🤪 co muzyczka się włącza to robi tany, tany hihi

Za oknem sypie śnieg i jest biało... ślicznie to wygląda...
Dzisiaj miałam się stawić w UP ale nie dam rady, bo Małej autobusem nie będę ciągnęła taki kawał w zimnicy 😞 mam nadzieje, że jak pójdę w poniedziałek to nic się nie stanie... w piśmie zaznaczyli, że można w ciągu 7 dni uzasadnić nieobecność swoją...

Marysia na łóżku na czworaka się podnosi i się kiwa jakby rozpędu nabierała 🤪 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Boożżże co za noc ... tak jednym słowem to MASAKRA.

Spała pięknie do 22:30 (pewnie do tego czasu działała camila), potem zaczęła tak ryczeć, że oboje z m. poszliśmy do niej do pokoju i ją próbowaliśmy uspokoić i tak co chwilę do 01:00 i zdecydowałam, że dam jej czopek bo ona cierpni a my się budzimy za każdym jej jęknięciem.
Czopek pomógł i pospała do 06:00. Mama przyszła teraz i mi ją uspała bo nie dało się z nią wytrzymać taka bidulka rozdrażniona. Zasnęła z paluszkiem w buzi ...

DUŻO ZDRÓWKA DLA ADRIANKA, OBY ANTYBIOTYK OKAZAŁ SIĘ SKUTECZNY I RAZ A DOBRZE WYKOPAŁ TO CHORÓBSKO !!!

Czerwcówka - jak będziesz w W-wie jak będzie cieplej to naprawdę możemy się spotkać TY, JA I IWONKA 🙂

Ivi - Lenka jest niesamowita ! Kuruj się kobieto !!! Dużo zdrówka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas gotowane jabłko pozwala się wyspać mamusi!!
tak!

Niki budzi kupka.. zazwyczaj ok 7rano, ale robi tylko 1 dziennie
a jak dam jej w porze podwieczorku gotowane jabłuszko które wcina aż jej się uszy trzęsą 🙂 kupka jest dosłownie za chwilkę (wychodzi zupka..) więc poranna kupka przesuwa się na godz ok 10
dzięki temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Duuuuużo zdróweczka dla Adiego! To dobrze że tak śpi po antybiotyku, sen to dobry lek na choroby, widocznie antybiotyk już zaczął działac i mały w końcu może nadrobić braki w snie 🙂

Monia Mama mówiła mi że ja miałam takie potworne zaparcia...do tej pory gdyby nie żarcie z masa błonnika i błonnikiem w tabletkach to bym sie nie raz męczyła ☺️
Biedny dzidek....próbuj z tymi śliweczkami, kompocikami...i uzbrój sie w cierpliwośc...wiem że ciężko jak sie patrzy na mękki małego...

Wojtek wczoraj nie miał apetytu...jak nie on Jadł po 100 ml, zupke z grymasem, jedynie banana całego zjadł ze smakiem tyle że po nim kupki nie mógł zrobić...i łóżeczko w nocy go w tyłek szczypało 😉 Teraz "łazi" po kocu a ja będę śniadanko szamać 🙂

Jeny nie mogę sie napatrzeć na awatarki!!! Jakie my juz mamy "duże" dzieci 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...