Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja to mam masakre z pomysłami... Najmłodszej siostrzenicy mam kupić bąka- zarządzenie mojej siostry, myślę, że dorzucę jakąś książeczkę do tego... Starsza siostrzenica ma 7lat i w ogóle nie mam pomysłu. W tamtym roku dostała od nas interaktywnego chomika z domkami jakimiś czy coś... i się okazało, że i tak coś było popsute 🤢
Marysi kupimy książeczkę "Naciśnij mnie" iiiii nie wiem co :P haha aaaa! szczura pluszowego na bank dostanie 🙂 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50153694/
W tym roku tylko dzieciom robimy prezenty i raczej skromne bo z kasą cienko u całej rodziny...

A chłopcu to można fajne prezenty porobić, klocki, autka różne różniste 🙂 mi się podobają stłuczki 🙂 z ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/57212295/


inne propozycje dla chłopców 🙂 ciuchcie i pociągi 🙂 drewniane zabawki są boskie !!
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30064359/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50064358/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40112897/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60112896/

Pluszowy pas majsterkowicza 🙂
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50190899/

Zestaw majsterkowicza do wkręcania 🙂
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60164828/

Hehe jak widzicie wszystko z Ikei, nie mam czasu patrzeć gdzie indziej bo Marysia mnie męczy 🙂 a wiedziałam, że tam znajdę tego co szukam 🙂
Sama mam sporo zabawek z ikei i się sprawdzają 🙂 w użyciu są najulubieńsze kubeczki i przeplatanka z koralikami MULA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie



Dzięki dziewczyny za posty 🙂
Mały śpi więc mam chwilę wolną.
Beti mały zanosi się jak się przewróci i przestraszy albo udeży głową o coś musi go zabolec mocno 4 razy tak miałam nie zdąrzyłam go złapac aż siny się robił i ten jego wyraz oczu masakra nigdy nie zapomne.
Szymek od 2tygodni w domu chodzi sam ale się chwieje troche wiec za nim trzeba chodzic aż takim beksą nie jest.No i jeszcze nie robi takich wygibasów nie umie sam wstawac ze środka
pokoju woła kogoś i ręce wyciąga nie raczkuje jedynie obkręci się na pupie.
Szymek nie ma jeszcze do pchania takich zabawek chce mu coś kupic myślałam nad klockami większą paką jakąs bo nasz lubi się bawic też bawi się magnesami na lodówke i akcesoriami kuchennymi samochody ma ale na chwilę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Marlenka 🙂 co do mleczka to posiłek melczny powinien byc zawsze rano przeciez wiec nie wiem czemu sie babki czepiaja. plus cos tam, wiec kaszka rano czemu nie. wazne by był poisłek mleczny i juz a kanapke moze w złobku dostac dodatkowo.moj młody nie zjadłby mleka i kanapki naraz wiec jak o 5-6 zje mleko 120-150 ml to o 8ej dostaje kanapke i albo jogurt albo jajecznice, troche mu pozmieniałąm.potem mleko je o 15-16ej 150-180 ml mm, na kolacje kaszke 180 ml i w nocy je 1-2 razy mleko po 120-180ml.u nas nie dosc ze budzi sie na jedzenie jeszcze to budzi sie jeszcze tak po prostu nie chcac jesc ani pic tylko pomarudzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No czyli tak jak piszecie to chyba zadna z was nie daje mniej mleka ode mnie wiec chyba jednak nie przesadzam. Kanapki Adi je na 2gie sniadanie. Nie wiem co te baby sie czepiaja. Mam zamiar tak czy siak cala zime dawac kaszke do picia rano i wieczorem. Takie zimne poranki to do dupy jak go posadze w krzeselku i dam platki z mlekiem, w zyciu nie zje, on musi butle....no i miziac mamy ucho...z tym uchem to ciezko, nie chce sie oduczyc lobuz. Czasem jestesmy u kogos na kawce, a moj synus taki spiacy podchodzi i mnie za ucho lapie, ludzie sie smieja hehe. Nie moge go przyzwyczaic do zadnej przytulanki, niani ani pieluszki.... mamy ucho i koniec 🤢. Juz sie zastanawialam zeby kupic jakies gumowe ucho, bo to staje sie uciazliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no srubokretem plastikowym tez sie lubi bawic .udajemy ze dokrecamy srubki wszedzie gdzie sie da. zabawa sie konczy jak zaczyna latac z nim w buzi... z bączkiem jest to samo.ta przebijanke czy jak to sie tam zwie bawił sie tym w bawialni. wiec tez fajne . jednak tych srubek z nakretkami ja bym nie kupiłą narazie chyba ze wasze dzieci juz nie pchaja nic do buzi. bo moj pcha nadal i nie oddaje. na dworze tez. wiec małe elementy odpadaja.
ostatnio wymyslił zabawe ze przerzuca wieczka i przez kaloryfer 😮
albo przechodzenie przez kogos leżacego na podłodze np tatusia dzis...wdrapywał sie na niego złąził i biegł na druga strone by znów przejsc 😁 po co mu zabawki hehehe
ja jeszcze nie mysłąłam o zabwce na gwiazdke, ale to dlatego ze wydaje mi sei ze wszystko ma na tą chwilę.moze te ksiązeczki mu kupie chyba najlepiej.z kasą krucho wiec chyba nie bede kombinowac czegos czym sie pobawi 5 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi kochana tez popieram postawę. wychowywałąm sie w rodzinie gdzie były kłotnie i przemoc wiec wiem że dziecko cierpi gdy nie ma rodzinnej atmosfery, ja odzyłam jak sie moi rodzice rozwiedli, ale zmusic mame do tego ciezko było, zamiast sie postawic po naszej-dzieci stronie i nas chronic to tkwiła w toksycznym zwiazku.mam nadzieje ze Twoja postawa cos zmieni i Twoj T. pomoze Ci bardziej. bedzie sie starał czy co tylko chcesz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tu sie nie ma z czego smiac dziewczyny, chociaz wiem ze to z boku inaczej wyglada ale ja czasem przechodze horror bo on mizia mi to ucho dopoki nie zasnie, w nocy szuka ucha jak nie znajdzie to ryk, no i tak naprawde nie wiem nawet skad to mu sie wzielo, ale ucho jak smoczek, na pocieszenie, do snu, no ilez mozna. Kolczykow nie moge nosic w ogole. Ubzdural sobie i koniec.
Czasem juz mam dosc no i wlasnie stad wzial sie pomysl na "gumowe ucho" 😜. Ciekawe czy by zadzialalo jakby mial sobie takie ucho do miziania.
Dzieci do zlobka z nianiami i misiami, a Adi z gumowym uchem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zreszta ja juz przyzwyczajona jestem ze matki na mnie patrza jak na wariatke.... dzis ubralam Adrianowi czapke zimowa, bo tylko taka ma. U nas jest jeszcze nawet cieplo, ale wiatr jest naprawde silny, a ja mam obsesje na punkcie zapalenia ucha, nie chce zeby moje dziecko to przechodzilo i chronie jak moge, w koncu krzywdy mu zadnej nie robie.
Gapili sie na mnie jak na idiotke ze cieplo a adi w czapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Heh Marlena jak znajdziesz już to gumowe ucho to daj znać bo ja chyba muszę gumowego cycka poszukać 🤪 🤪 🤪 🤪Majka ma jeszcze gorsze przyzwyczajenie bo tak jak u Ciebie musi być ucho tak u nas cyc 😮 😮 😮 😮 pcha mi łapki w dekold i koniec, w nocy szuka a to jest tak bolesne, ze szok. Najgorsze , ze jak ją biorę na ręce i nie ważne czy w domu czy w towarzystwie to pcha ręce do cyca 😮 😮 😮 wiec z tym uchem nie masz najgorzej 😁 😁 😁
Z mlecznego jedzenia u nas kaszka łyżeczką rano, w butli na dobranoc około 240 ml i mleko około 5tej 240 ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamuśki!

Uśmiałam się z przebojów Gosi i Bo - wybacz 😁
Marlena Ty też masz ciekawie z tym uchem 😉
Chodź z Ciebie Mysza to już mi śmiać się nie chce, trudno będzie małą oduczyć...

Ivi nie wiem co CI poradzic... CHyba tak jak dziewczyny, idź za głosem intuicji i rozsądku a wszystko będzie ok! NIe wolno dawać sobą pomiatać ani rządzić, dasz rade 😉 Trzymamy kciuki!

A ja znów jestem załamana... 😞 PO wczorajszych wynikach jestem pracownikiem do zwolnienia... 😞 został jeszcze miesiąc, ale kiepsko to widze.. Byłam pewna, że kolega z którym w tamtym miesiącu szłam łeb w łeb, że po jego lepszym starcie w tym miesiącu pod koniec go przegoniłam, a tu kaszana.. Brakuje mi do niego 1/4. ALe nic zobaczy sie co dalej. WIdzę już dużo moich błędów, na których inni w tym kolega zyskiwali (bo wychodzi że albo on albo ja) .
NO i nie oszukujmy się mój szef wolałby młodego i niemówiącego nie (bo taki jest kolega) niż młodą która ma dziecko i w planach drugie 😞
Zobaczymy
W razie w umówię się z szefem że pojde na wychowawczy. I tu pyt do was:
Ile mi przysługuje tego wychowawczego? WIem już że bezpłatne, ale przynajmniej lata pracy lecą...
I jak na wychowawczym zajdę w ciążę to dostaję jakąś kasę?

Byłyście z dziećmi na cmentarzach?
IVI TY ROZUMIEM ŻE NIE 😉
Ale pozostałe mamusie?
Fifcio miał taką radochę 😉 nawet fajna pogoda była. POmagał mi światełka świecić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...