Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂


Dziękuje dziewczyny za odpowiedz i dobre rady 🙂 , cieszę się ,że nie ja sama karmię mala w nocy co rusz , choć dziś nocka była lepsza mała przesypiała 2 godz 😁 , w dzień i do tej pory spi cudnie troszkę wieczorkiem miała dłużej oczka otwarte troszkę pomarudziła , a teraz śpi zobaczymy jak nocka minie 🙂

    majaaa no powiem ci niezła masz mamusię 🤪, ale ona na pewno chce dla was jak najlepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No wercia poruszyłaś temat tabu i aż się powstrzymać nie mogę by od siebie nie dorzucić do ognia 😁 teściowe, przegrzewanie? bujanie? dziudźganie...nawet sobie sprawy nie zdajecie jaką ja miałam tutaj przeprawę 🤨 "rączki zimne, o jeziu jeziu jemu jest zimno" ja się odwracam na chwilę a mały pielucha tetrowa na głowie kocyk pod brodą... w ogóle pozostawie to bez dalszego komentarza bo taki mi bulwers od razu rośnie jak sobie przypomnę,że masakra. Okna musza być zamykane jak przychodzi w odwiedziny i co z tego że mały obsypany potówkami, w domu jest 27 stopni bo dach się nagrzewa...nieważne mały umiera z zimna! tak to już jest że troskliwe ,dobrze rokujące teściowe potrafią nagle okazać się wielką pomyłką, babcia "niedźwiedzia przysługa do usług" 🤢 ale aż mi lepiej, że to z siebie wyrzuciłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam Mamusie 🙂

dawno tu nie zaglądałam a widzę że się dzieje 🙂 🙂 🙂
super że już wszystkie jesteśmy z naszymi Maleństwami 🙂

Przepraszam że nie zaglądałam ale musieliśmy się w miarę ogarnąć z dwiema dziewczynami 🙂 a Paulinka dopiero wczoraj wróciła.
Teraz obie już śpią więc mamy spokój 🙂 🙂 🙂
Na razie jest w miarę spokojnie, Paulinka chodzi i robi Weronice cacy 🙂 a jak ta płacze pokazuje na nią i woła kogoś z nas, tak na prawdę zobaczymy jak będzie jak mężul wróci do pracy. W piątek czeka nas pierwszy test bo mężuś jedzie na cały dzień do Kielc.
Najlepiej jest na spacerze bo oczywiście Paulinka pcha wózek i nikomu nie pozwala.

U nas póki co problemów brzuszkowo-kolkowych nie ma z czego bardzo się cieszę, zobaczymy za jakiś czas czy nic nie zacznie się dziać.

Kinia ja na wizytę idę pod koniec sierpnia bo potem cały wrzesień moja lekarka na urlopie. Ja byłam już na kontrolnej wizycie w szpitalu i lekarz normalnie mnie badał 🤪 🤪 🤪 szok bo przy poprzednim porodzie tego nie było, ale na szczęście nic nie bolało no i wszystko jest w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Asiula ja też tu szaleje z klaskaniem już 😉

Dziś mieliśmy zdecydowanie gorszą noc, bez dramatu ale jak mi sypia kilka dni po 5-6h i nagle wróci do rytmu 3h to jest różnica 😉 najpierw mnie rozpieszcza a potem o!

U Was też ostatnio tak chłodnawo się zrobiło? to lato coś dziwaczne w tym roku 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry!!!

meteoryczna również witam ponownie!!!

Z Karmi u mnie klapa = mąż tak kupował że w końcu nie kupił "bo nie było" - kurcze a swoje piwsko zawsze umie znaleźć 😠 😠 😠 i zaś mi podpadł.

Z laktacją u mnie średnio - zaraz będę odciągac.

Mały ma kolki, już położna przepisała mu czopki ale nazwy nie pamiętam więc napiszę później.

Ja już też dopajam, wodą jak na razie, mam jakieś tam próbki herbatek to mu zrobię 🙂

Kiniek co racja to racja - rady radami a ja uważam że Matka wie najlepiej co jest dla dziecka najlepsze.

Moja Mama ma dziś przyjść 🥴, to zaś będzie gadanie że "zamarznięte" 🙃 dziecko, bo 26 stopni w mieszkaniu a on tylko body z krótkim rękawkiem i przykryty pieluszką, do tego obsypany potówkami aaa no i poza tym przeciąg taki że muszę bidula sznurkami do łóżeczka przywiązywać bo by go wywiało 🤪 🤪 🤪 🤪 - oczywiście żartuję bo nic takiego ni ma 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to zależy od pory roku i samego dzieciątka wydaje mi się, no i zaleceń lekarza
ja zaczynałam od okna, ale bidul 3 tyg był w szpitalu i jeszcze nam 2 tyg kazała pediatra zostać w domu, a w zimę to by były 3 tyg.
także dopiero od niedawna wychodzimy ale staram się codziennie mimo "blokowego" życia, chciałabym żeby mały spędził trochę czasu na świeżym powietrzu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kochane !

U nas dzisiaj dzień ulewania i niespania 🙂, ale na szczęście bez płaczu...Mała nie śpi już od rana i zaraz chyba robię butlę i cisnę na spacer...

Co do pierwszego wyjścia na spacer, my wyszłyśmy gdy mała miała tydzień i 5 dni i to w dodatku kropiło i wiatr był...ale musiałyśmy do lekarza i mała zdrowa, wczoraj natomiast byłyśmy tylko 0,5 h bo za ciepło ( na życzenie mojej mamy ) ubrałam małą i zamiast spać kręciła się...
Wcześniej nie otwierałam okien...

Czy waszym dzieciaczkom też się ulewa/ ulewało ? jeśli tak to jak długo ? Bo już sama nie wiem...czy dawać dodatkową porcję po ulaniu ? Od rana mała na smoczku i nie wiem czy głodna i dlatego nie śpi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz szkrabik też ulewa, głównie po odbiciu, czasami potrafił ulać całość co zjadł ;/ ale nie dawałam drugi raz jeśli usypiał po ulaniu, dziecko samo da znać o swoich potrzebach i póki na wadze przybiera to wydaje mi się, że nie ma co wciskać na siłę. Raz mi się zdarzyło młodego przekarmić, bo zamiast zalecanych 120 ml zjadł ponad 200ml i wtedy ulał mi 3krotnie ehh.
Mój smyk na chwilę obecną śpi od 7:30 . Pewnie wkrótce się obudzi na szamę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja z małą wyszłam na dwór w piątek, a rodziłam w poniedziałek. Położna mi mówiła żeby wychodzić jak najczęściej i że już mogę, także wzięłam Paulinkę najpierw na balkon, tak była ok godziny, w weekend pojechaliśmy do mojej mamy ale na dworze nie zostawiałam jej bo było chłodno, a wczoraj byłyśmy na spacerze i dziś też mam zamiar iść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Koleżanki!
Co do spacerków to ja jeszcze się nie odważyłam, póki co zafundowałam jej leżenie przy otwartym oknie balkonowym. Jeśli jutro będzie ciepło to wystawie ją na balkon. 🙂 Boję się żeby się nie przeziębiła, bo coś często mi kicha.
I mam pytanko: czy Wasze pociechy też tak często mają czkawkę po jedzeniu? 🤨 Moja córcia strasznie łapczywie je i łyka przy tym powietrze, a potem prawie za każdym razem ma potem czkawkę i męczy się biedulka. 😮
emiliaeem ja właśnie od dziś mam zamiar podawać witaminę K+D w kapsułkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

Co do witaminek...jeżeli karmicie piersią to trzeba podawać D+K, jeśli się karmi tylko sztucznie to tylko D3 bo w mlekach sztucznych jest już vit. K...ja od poniedziałku dodatkowo zacznę podawać DHA 150 mg ( na prawidłowy rozwój mózgu i wzroku ), przede wszystkim na wzrok, bo ja mam słaby i chcę pomóc ewentualnie mojemu maluszkowi...

agnessa moja też często ma czkawkę...jeszcze w brzuszku raz dziennie to standard, ale przeważnie ok 3 razy dziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnessa moja córeczka też ma bardzo często czkawkę, szczególnie w nocy jak jest bardzo głodna to tak łapczywie je, że nie idzie jej oderwać i potem czkawka murowana. Wczoraj była u nas położna i pytałam jej czy idzie jakoś pomóc dzieciaczkowi to mówiła, że dać znów cycka albo ogrzewać brzuszek najlepiej przytulając....
Emiliaeem mi przeszedł ból piersi po 6 dniu od porodu. Ale miałam brodawki całe w strupach, tak krwawiły.... dziś już nie ma śladu, ale czasem jak mała pociągnie to też boli... znów się jakieś wrażliwe robią 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja też daję tylko D - bo więcej wcina mieszanki niż cyca no i przy mieszanym karmieniu nie trzeba K
aaa i jeszcze Cemibion czy jakoś tak - mam go w lodówce więc mogę przekręcić nazwę

ja złapałam doła, mam chwilę więc idę się zdrzemnąć chociaż godzinkę.

Patryk ma kolki 😞 od nocy nie zrobił kupy więc marudny.
Od 9 marudził do dobrze po 14-tej - to znaczy się WYŁ- i to nawet jak miał smoczek - smok w buzi i darcia i wycia

Położna była u Nas z rana to też zwiewała bo mały już wycia urządzał

Ja jestem zmęczona, nawet prania nie zdążyłam powiesić buuuu '

W miniaturce wrzucam najświeższe zdjęcie - zmienił się Patryczek no nie 🙃
Awans z Krasnalla na Kolkowego Potworra 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja daję devikap (chyba nie tak się pisze) 1 kroplę i osobno witaminę k (2xdziennie po 5 kropli). Jest to uciążliwe dla mnie bo muszę wymieszać z pokarmem i dać łyżeczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...