Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Emilia my na pępuszek stosowaliśmy spirytus i odpadł równo po dwóch tygodniach.

Gosiaczek potówek generalnie niczym się nie smaruje, my kąpaliśmy w krochmalu albo nadmanganianie potasu i tym drugim możesz spokojnie przemywać twarz.

a na bioderka u nas też tylko prywatnie, koszt około 100 zł w zależności gdzie
my idziemy pod koniec miesiąca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jej Ramonka tak mnie skomplementowałaś,że aż się zarumieniłam. Sama nie wiem do końca czy gadam z sensem, opieram się jedynie o własne doświadczenie i opinie lekarzy. 🙂

darka polecam czopki Viburcol, sama podaje codziennie jeden na noc mojemu maleństwu, nie niwelują kolek jednak zdecydowanie pomagają 🙂

Odnośnie suszarki i kolek polecam zamiast przegrzewać sprzęt odtworzyć z mp3, tu macie link, koszt ściągnięcia to coś koło 2 zł, godzinne nagranie szumu suszarki,które stopniowo cichnie i przechodzi w szum morza , na mojego działa idealnie 😉 http ://chomikuj.pl/sharaque/Uspokajacze+niemowlak*c3*b3w (po http wstawiłam spacje bo nie mogę jeszcze linków załączać - "nowy użytkownik")

Dodam jeszcze w kwestii szczepionek, to wciąż temat tabu, w Polsce jest wielu przeciwników, różnie to bywa niekiedy dzieci chorują po szczepieniu, ale gdyby to bezpieczne nie było to by tego nie wprowadzili, albo wprowadzili z wyraźnym ostrzeżeniem. Poza tym one nie zabezpieczają przed zachorowaniem, jedynie sprawiają by przebieg ewentualnej choroby był zdecydowanie łagodniejszy. Biegunka rotawirusowa u tak małego dziecka jest generalnie zabójcza, moja córka to miała w wieku lat 4.. ciężko było, w życiu sobie nie wyobrażam znosić tego u maleństwa 🤨 Ale decyzje należą do Was, sama po prostu nie chcę za długo tego rozważać(jeszcze bym się rozmyśliła 😉 ), po części nie mam wyjścia przez wzgląd na operacje synka i to 3 do roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiniek masz racje moja mała przechodziła rota w wieku 5 lat i obeszło sie na szczescie bez szpitala, ale było ciężko. dorosłemu jest ciężko przy biegunce i rzygańsku a co tu mówić o dziecku.

a propo przemywania nadmanganianem potasu to trzeba uważać żeby dziecku nie przesuszyć skóry za bardzo, nam lekarka twarzy nie kazała przemywać nadmanganianem i kąpać w tym tylko co 2 - 3 dni.

Moja malutka dzisiaj siędo mnie zupełnie śwaidomie uśmiechnęła kilka razy 🙂) do tej pory śmiałą się , ale tak troszkę kacikiem ust 😉a dzisiaj już tak 'pełną gębą" 🙂) 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiula a ile razy dziennie przmywałaś twarz nadmanganianem? i czy u cibie to było tego dużo? tylko na buxze czy tak jak u nas na karku, piersiach, brzuszku?
napisz jak wyglądały te krostki u was czy to było takie zaognione? na dworku to blednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiula no widzisz, to tak one u nas wyglądają a słyszałam, że potówki nie pojawiają sie raczej na twarzy a to jest właśnie u nas trądzik. i komu tu wierzyć 🙂)

ile dawałaś tego nadmanganianu? my do wanienki mamy wsypać dosłownie kilka kryształków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas pępuszek odpadł po 10 dniach, ja psikałam octeniseptem i czasami, ale rzadziej przemywałam wacikami Leko (nasączonymi 70 % spirytusem). Dziś dzidzia jeszcze ma malutki strupek, ale on nie krwawi i mam nadzieję, że lada dzień i on odpadnie. 😉

Jeśli chodzi o buźkę, to Natalcia ma na nosku takie białe krostki, zupełnie jak zaskórniki, położna mówi, żeby tego niczym nie przemywać, samo zejdzie. Póki co nadal jest... 🥴

A co do kupek, to jak do tej pory nie dzidzia nie miała problemów. Wczoraj zrobiła tylko jedną kupkę około 17 i do dziś cisza... zaczynam się martwić, tym bardziej, że nie zasypia mi od razu po jedzonku, jak było do tej pory, lecz wygina się i marudzi. Niczym jej nie dopajam, bo karmie piersią, ale mam w zanadrzu herbatkę koperkową od 1 tygodnia życia. Kiedy właściwie powinno się zareagować w takiej sprawie? Czekać cierpliwie, czy podać jej herbatkę? 🥴 to już prawie doba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek codziennie dajesz mu czopki to on potem sie nie nauczy ze bez czopkow kupki nie zrobi??

Bo moj problemow z gazami nie ma tylko sie meczy i cisnie a kupki zrobic nie moze juz od 2 dni i nic juz patrzec nie moge jak on steka placze i sie meczy

A ta woda koperkowa pierwsze slysze moze warto kupic cena wcale nie jest duza zobaczymy czy maja takie cos w aptece a i tak musze kupic herbatke koperkowa bo sie skonczyla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Ale się rozpisałyście.
Moja Mała ma krostki na bużce i klatce piersiowej. Nie wiem czy to potówki. Dodatkowo odparzyła sobie paszki i nie wiem co robić żeby to zniknęło 😞

W środę idziemy na szczepienie i bierzemy 6w1, nad resztą sie zastanawiam. Zobacze co powie pediatra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze wam naturalnego porodu :-( tak bardzo chciałam to przeżyć....no ale cóż mniejsza z tym...mój mały też ma kropki na nosku białe...a jak kładziecie dziecko w łóżeczku? na boku ? czy na pleckach z główką przechyloną na boczek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan miałam się jeszcze odnieść do Twojego porodu, wiesz co jak to czytałam aż mi się słabo zrobiło,jakby mi coś takiego służba zdrowia zafundowała na bank pobiegłabym z tym do "uwagi" ich psim obowiązkiem jest dobrze i fachowo zapewnić rodzącej opiekę, to co Ciebie spotkało w głowie się nie mieści, na bank bym pociągnęła kogoś do odpowiedzialności za taki horror. 😠 😠

darka dzieciaczki do około 3 miesiąca mają słabo działające układy, pokarmowy "staje na nogi" właśnie po 3 miechu(dlatego przyjęto pułap mijania kolek na 4 miesiąc właśnie), sądzę że nie ma możliwości by przyzwyczaić dzieciątko ,że czopek sprawi iż nie będzie później umiało się bez niego wypróżnić, sądzę raczej, że przynosi mu ulgę i zapewnia pomoc do czasu puki maluch sam nie będzie w stanie podołać gazom, czy lekkiemu zaparciu. Poza tym Viburcol działa uspokajająco a pomaga w ten sposób, że pobudzasz odbyt, dzieci nie potrafią skupić się na odpowiednich mięśniach, ciężko im skierować siłę właśnie na odbyt, dlatego można np kupić na allegro rurki z gumowym końcem do pobudzenia odbytu, by dzidziuś wiedział gdzie "pchać" 😉 dlatego można też stosować lekkie poklepywanie w pupkę przez pieluszkę jak się gnie i stęka, by wiedział gdzie ma działać- to akurat porady "szeptunki do dzieci" Tracy Hogg, autorki "języka niemowląt".Na Maksia często działa. Próbuj wszystkiego co może przynieść ulgę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek a próbowałaś rurkę antykolkową?? podobno czyni cuda, można kupić w aptece, taka silikonowa pomarańczowa i kosztuje parę groszy.... jak dziecko ma kolkę, wkłada się ją delikatnie do odbytu i odchodzą wszystkie gazy (czasem z kupą),na koncówkę najlepiej nałożyć troszkę kremu, żeby dziecko nie odczuło dyskomfortu no i oczywiście zabezpieczyć pieluchą wylot, bo może naprawdę daleko wystrzelić 🙂 ja testowałam na razie tylko raz, jak zjadłam kiełbasę z grilla to małą bolał brzuszek, strasznie płakała i się prężyła, włożyliśmy rurkę, gazy odeszło i od razu lepiej.... położna też polecała, mówiła że przynosi ulgę dziecku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny... 🙂

Ależ ostro dajecie 🙃 Czytać nie nadążam 🙂

Mojemu Maluszkowi pępuszek nie odpadł jeszcze 🤨 Przemywam często spirytusem 70%.
Jeszcze trochę i przez pępek mi się upije 😉

No i wredna sprawa- skórka mu się delikatnie łuszczy, także walczymy z częstym nawilżaniem ciałka 🙂

Oluś jak dotąd zasypiał ładnie sam, Tata niestety zaczął Go kołysać i mamy problem... 🥴 Mamci plecy wysiądą...

Megan ja bym tej położnej granat między nogi wsadziła!!! A z tego bólu tak bym z nogi pociągnęła,że franca zostałaby bez zębów!!!
Ja miałam wspaniałe położne i lekarz był przy mnie, ale ból to ból 🤢

Moje krocze chyba już zdecydowanie mniej boli, wracam do formy.
Tylko cholerka czasu brakuje! 😠 ☺️

Oluś już waży 3,700 🙂 Cyc służy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit26 moja odparzyła sobie pachwiny i smaruje parafiną no i ją wietrze czyli uchylam pieluszkę żeby dochodziło powietrze i jak narazie ładnie się goi 😉

megan85 ja kładę małą raz na bok raz na pleckach a główka na bok, a ona i tak sie wierci wiec rożnie się obudzi...

Jej ale moja dzisiaj marudna mało co śpi, że nie mogę niczego zrobić dobrze że siostra wpadła to się nią zajęła a ja rozwiesiłam pranie i w końcu zjadłam obiad, może to wina słabej pogody za oknem i tego że jest duszno 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!!!

Informuję że żyjemy, mój Krasnallo zamienił się w Kolkowego Potworra.
Matka goni z gołą dupą za przeproszeniem czasem aż do południa bo dzieciątko wyje...

Poza tym to mąż mnie wkurza i muszę znaleźc w końcu na niego jakiś sposób bo tak nie będzie i tyle.
Jak znajdę chwilkę to przeczytam co tam napisałyście i oczywiście się wypiszę...

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Normalnie te czopki czynia cuda po godzinie maly zrobil taka kupajde ze caly byl do przebrania po sama szyje przebralam go i za 5 minut znowu i normlanie 2h jakby dziecka nie bylo cicho lezal troche go ponosilam pobawilam sie z nim a jak ladnie grzechotke trzymam tylko jeszcze nie wie do czego sluzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór mamusie 🙂

Ale spisałyście stronek 🙂 🙂 🙂 fajnie, przynajmniej jest co czytać 😎

U nas dzień jak co dzień 🙂 walczymy z pleśniaweczką ... lekko ropiejącym oczkiem ale ogólnie jest ok....przestawiamy małego bąbelka na mleczko sztuczne...ale mała łobuziareczka nasza woli ciągle cycuszka i przez to mama jest przy niej uwiązana. ... dzisiaj i tak sukces, bo nie było mnie w domku 4 godzinki i tatuś ładnie poradził sobie z córeczką mimo iż ta prawie w ogóle przez ten czas nie spała...chyba czuła, że mamy nie ma.

Co do kupek, to u nas teraz są już rzadziej, raz na dzień lub na dobę. Z tym, że lekarz uprzedzał nas że tak może być i że nie ma czym się przejmować, ciut starsze dziecko już nie robi kupki do każdej pieluszki 🙂 ..nie pręży się, nie płacze to chyba jest ok 🙂

..dzisiaj cały dzień na buteleczce moja misia jest....a mi piersi rozsadza z bólu..ale musze wytrzymać...w nocy dam jej dopiero pierś

buziaki dla was i maluszków :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka zrobiła dziś dwie kupki, ale nadal twarde. Nie męczy się zbytnio przy nich.
Posmarowałam jej paszki sudocremem bo tylko to aktualnie mam, w środę wizyta u pediatry to wypytam co robić itp.

Tata usypia Mała a ja wpadłam na chwilkę.
Ile jedzą wasze pociechy w drugim miesiącu? Ja daje 120 ml z czego 40 ml to pierś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój Skarbek jakbym mu dawała zjadałby po 180ml, ale staram się nie przekraczać 150 ml, także tak zazwyczaj wychodzi 140-150 ml na posiłek 🙂 na czymś stuknął te 5kg w końcówce 5 tygodnia 😁

Dziś chyba mamy zdecydowanie gorszy humorek, krzyczy opętańczo już ponad godzinę, fakt że jak się go weźmie na ręce czy zagaduje to cichnie na trochę, ale to nie rokuje dobrze dla tego wieczoru, chwilowo tatuś ratuje sytuacje 🙂 ale idę wspomagać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...