Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
emiliaeem dziś poniedziałek nie niedziela 😉

    A ile się tej maki ziemniaczanej do wanienki wlewa i czy w samej mące wtedy się kapie bez płynu i można całe ciałko przemyć buzie tez . Czym robiłaś pępek ,że Olusiowi już odpadł .
Troszkę się naczytałam o tym krochmalu tzn rozrobić z 2 łyżki maki w zimniej wodzie i wlać do pól litra gotującej wody (tak jak kisiel ) i to zaś do wanienki umyje ja i w niczym już więcej nie kąpać tylko mam ja ubrać tak 🤔 i czy jedna taka kąpiel wystarczy czy powtarzać ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nio to kupka na dzis zaliczona i od razu syneczek szczesliwszy naprawde nigdy bym w zyciu nie pomyslala ze kupka dziecka moze cieszyc a martwilam sie na samym poczatku ze on w kazdego pampersa robi

Emilia ja tez uzywalam Dady ale tylko 1 i jak narazie stop bo musze zuzyc te co podostawalam a zostalo mi jeszcze 1,5 paczki orginalnych pampersow i potem chyba juz kupie 3 zobaczymy na jak dlugo mi starcza bo w przeciagu 1,5 miesiaca maly zuzyl 4 paczki po 28 szt Dady, 2 paczki orginalnych pampersow tych bialych i 1,5 paczki orginalnych zielonych pampersow normlanie jestem w szoku ile moze zejsc pampersow na poczatku troche ich szlo bvo balam sie ze ponowi sie sytuacja ze szpitala i maly odparzy sobie dupke wiec przebieralam czesciej

Wlasnie zauwazylam ze krem Sudokrem jednak sie jeszcze nie zepsul jak to polozna stiwerdzila bo maly mial slady od pampersow na nozkach i jak posmarowalam zeszly od razu bo tormentiol to jest masc i ja tylko stosowalam jak odparzyl pupke

Asiaa jeszcze takie pytanko dotyczace tego bujaczka czy jak pociagnie sie za zabawke to gra muzyczka??bo ty masz tne zielony a ja wlasnie sie zastanawialam albo zielony albo ten niebieski(na aukcji na ktorej jest ten niebieski pisze o muzyczce a na zielonym nie) bo jest jeszcze kremowy ale jakos tak te dwa sie bardzije podobaja

maja ciesze sie ze juz jest lepiej z michasia teraz tylko opanowac placz rozumiem cie mnie tez rece odpadaja jak nosze juz malego bo on tez nie pozwala sobie usiasc z nim trzeba chodzic tka go babcia nauczyla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie,

ale dużo stronek mam do nadrobienia.
Szybko wpadłam tylko napisać jak podróż i w ogóle.

Lencia całą drogę przespała, czuje sie dobrze, jak w domu bo rytm dnia jest ten sam. Rośnie jak na drożdżach a babcia się nacieszyć nie może.

Wczoraj była nasza pierwsza rocznica ślubu. Byliśmy na kolacji a babcia zajeła się Małą, tzn.uspała ją 🙂
Fajnie tak sobie wyjść od czasu do czasu.

W środę wracamy.

Buziaki dla Was Kochane i dla waszych dzieciaczków.
Miłego dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko dobrze że wypoczywasz, nie ma to jak dobrze gospodarować czasem, noi niezawodna pomoc babci ^^

Emiliaeem a dziękujemy, fakt Maksio rośnie jak na drożdżach,a włoski ma super(córa blondyna,po babci, a synuś w rodziców 😁 jest jakaś sprawiedliwość jednak! ) Maksio tak słodko cmoktał rączkę z rękawem,że migiem pogalopowałam po telefon, żeby fotkę machnąć 😁 no i uwiecznione 😉

My po spacerku i choć kupka wczoraj była dziś też postękuje i marudzi, dość często na jedzenie się budzi, być może powinnam dawać mu troszkę częściej, w nocy jest w sumie jedno karmienie tylko koło 3-4 a potem około 7 , ostatnie wieczorne o 21 także rytm nocny się trzyma, ale dniowy wciąż się zaburza ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy wieczorkiem 🙂

Fakt Emilciu- PONIEDZIAŁEK 😁 ☺️
Przy Dziecku rachubę tracę 🙃

Co do krochmalu, ja rozrabiam 4 łyżki mąki ziemniaczanej w szklance zimnej wody i później dolewam po troszku 1l gorącej. Taki kisiel przelewam do wanienki i rozrabiam z wodą do kąpieli 🙂
U nas wystarczyły dwa takie kąpanka,ale nic nie stoi na przeszkodzie aby robić to częściej 🙂
Jedyny minus- na drugi dzień muszę myć Małemu włoski bo są sztywne 😁

Megan ja wcinam bułkę paryską, masło śmietankowe, wędliny drobiowe, ser żółty, jogurty biszkoptowe i waniliowe, biszkopty i paluszki dla dzieci, jabłka, kisiel jabłkowy, piersi z kurczaka gotowane, marchewka gotowana, ziemniaki, ryż (czasami na mleku) 🙂
Samo jałowe jedzonko 🙂 Ale nie ubolewam z tego powodu, za smażonym nie przepadam 🙂 Brakuje jedynie czekolady,ale wytrzymam 😉

A pępuszek przemywałam jedynie spirytusem. 96%. Roztwór 2 łyżeczki spirytusu, 1 łyżeczka wody. Tak poleciła mi pani w aptece 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam pytanko do mam karmiacych sztucznie ile mleka macie w butelce bo ja juz trace sily mam pokarm ale maly pijac z cycka po 5 min sie kreci ciagnie mi go a jak wyciagnie to robi sie nerwowy i zlapac nie umie a odciagniete z butelki 125 ml to on jest glodny(ma za malo) dzis wypil 180 ml 😲 i nie chce spac nadal ale glodny juz nie jest w ogole caly dzien placze ale sie nie skreca zeby go brzuszek bolal ja juz trace sily 😞 😞co mu jest 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Szkoda że już weekend się kończy bo mój mąż porządnie mi pomógł 😁 😁 😁
Jak gderałam na niego to teraz muszę pochwalić, obiad ugotował przez 2 dni,
nosił małego i wziął po 1 karmieniu w nocy.
Byliśmy też na spacerkach.

majaaa - dobrze że już lepiej

Jak na razie rumianek u mnie się sprawdza, używamy 3 razy dziennie - 1 saszetka na 3/4 szklanki ( na pudełku pisze że 2 saszetki ale nie chcę przesadzić)

Mały Nam wyje i marudzi niestety .
Na kolki mamy DEBRIDAT - taką zawiesinę, którą daje się do mleka.

Nasze dziecię zjada od 100 do 130 - 8 razy na dobę plus herbatki - ok 50 do max 100 ml na dzień
Przez 2,5 tygodnia przybrał 1 kg - ma teraz 4,5 kg

U Nas stanęło po testowaniach na pieluszkach z Dady i Pampersach (oryginalnych), stosujemy na przemian - jak na razie 1-ki, ew. 2-ki z Dady, bo Pampersy 2-ki ma za luźne przy tych falbankach i mu przemakają

Dziś odkleiłam ten plaster z pępola bo już mu się odklejał i ma trochę już wklęśnięty ten pępuszek. Niestety plaster odparza 😞
Ciekawe ile jeszcze plastrowania trzeba będzie.
Idę sobie strzelic Karmi, niby nie lubiłam wcześniej ale teraz nie pogardzę 🙃

Miłego wieczorku!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wercia ty jeszcze 1 uzywasz nio tak one sa do 5kg ale mi juz polozna w 3 tyg powiedziala bym skonczyla 1 i juz nie kupywala bo sa za male i go bardziej uciskaja a 2 nie wiem jakim cudem ale sa mu dobre czasem przebierze ale to z tego powodu ze on pije duzo wody i jak zle siusiaczka mu ustawie to tez przemoczy tu sa uroki chlopaczkow trzeba patrzec jak sie przebiera a 2 z Dady nie uzywalam bo musze skonczyc te orginalne pampersy

No wkoncu usnol ciekawe do ktorej bedzie spal nie no wypic 180 ml mleka to jest normlanie szok jak ja utrzymam ta produkcje to nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka9118 mi lekarz sugerował, żeby przy kolkach karmić częściej a mniej... spróbuj dawać małemu mniej, potem uśpić go na 1 h i dać znowu...ponoć jak dziecko jest przekarmione też mu jest ciężko strawić wszystko i brzuszek boli...Nasza np powinna jeść po 120 ml porcja...a daje jej 90 ml i często zamiast 3 h miedzy posiłkami robią się 2/2,5 h... wyjątkiem są chwile po spacerze bo wtedy śpi nawet 4 h...
A na moją Smerfy nie działają 😞

Co do pieluszek to używam na razie pampers, ale słyszałam, że 2 z Dada są super więc już niebawem się przerzucę na Dada...
'
Jutro jadę z małą na bioderka...oby było ok bo jak jeszcze dojdzie kolejny problem to już naprawdę oszaleje...

Dobranoc kobitki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
miałam pytać jeszcze ile zużywacie pieluch na dzień???
u Nas schodzi tak 8-10 szt. na dzień, przed każdym karmieniem plus dodatkowo jak przesika jak go przewijam a nie zdążę pozapinać albo jak "dodatkowa" kupa wyskoczy

Dziś Patryk pobił rekord co do kup będac w większości na mleku modyfikowanym - 4 na dzień 🙃 - 2 małe i 2 wielkie - ale te kupska śmierdzą bleeee 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
b]Maja ja nie wiem czy maly ma kolki czy to przez to ze kupki nie umie zrobic ale dzisiaj to 1 raz takie histerie nawet dwor nie pomogl spal tylko godzine fakt dzisiaj kupka byla jedna duza i druga mala reszta z tamtej. A w ogole on musial byc glodny caly dzien bo jak jadl tylko po 5-10 min i potem juz sie denerwowal to sie biedaczke nie najadl i jak wypil te 180 ml to mu sie 3 razy odbilo nie ulalo troche pomarudzil w lozeczku i teraz wkoncu zasnol glebokim snem ja nie wiem czemu w nocy mu sie nie ulewa a w dzien to obrzyga wszystko

Wercia ja szczerze mowiac nie wiem ile mi na dzien schodzi ale tak jak ty przed kazdym karmieniem czyli tak mniej wiecej co 2,5-3h czasem tez czesciej jak jest kupka a u nas jak wiesz z tym ciezko w nocy schodza przewaznie tylko dwa bo sie budzi tylko dwa razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂

my niedawno wróciliśmy z wycieczki, byliśmy w Szczawnicy troszkę pospacerować
dziewczyny już ukąpane zasypiają 🙂

Darka ten zielony czyli ten co ja mam nie ma muzyczki, ale niebieski z tego co kojarzę bo ma znajoma ma muzyczkę w tych zabawkach a dokładnie chyba w jednej.
Ja szczerze nawet się nad tym nie zastanawiałam, mam tyle tych grających że jak czasem Paulinka urządzi koncert to mi głowa pęka 🤪 🤪 🤪

Kiniek ale super włoski ma Maksio 🙂 i już wygląda na takie dorosłego faceta.

Ramonka ludzie już tak mają że wszystko komentują, masakra!
Ja pamiętam jak na początku 8 m-ca byłam w górach no to się nasłuchałam, a ludzie patrzyli na mnie jak na jakieś zjawisko 🙂 🙂 🙂
a z drugiej strony to z małym dzieckiem na wczasy nie można pojechać???? niestety niektórzy mają podejście do dzieci jak to dawniej było - owinąć, poubierać żeby przypadkiem się nie zaziębiło, szok normalnie!

Emilia cieszę się że smoczek się spodobał Natalce 🙂
a na potówki najlepszy krochmal i tylko to, kąpie się w samym tym krochmalu już bez żadnych dodatkowych płynów i kilka razy najlepiej powtórzyć, zresztą sama zobaczysz efekty, jak minie to możesz wrócić do płynu który używasz na co dzień.

Tedit
wszystkiego najlepszego dla Was z okazji pierwszej rocznicy ślubu!
duuuuuuuuużo miłości 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majaa super fotka 😉

Asiula dziękuje 😉

Edytko tak jak Asiula mówi duuuużo miłości, podpisuję się 😁

Darka w nocy jak dzieciątko leży spokojnie to i w brzuszku leży, a w dzień się wierci macha nóżkami i "podbija" zawartość brzuszka to w większości przypadków dlatego ulewa no i oczywiście jak każdy inny...niedojrzały układ pokarmowy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witamy rankiem..jak zwykle 🙂 Martynka nakarmiona i śpi dalej 😉

Wczoraj chyba odreagowywała stresy...bo cały dzień ładnie spała...z przerwami na karmienie oczywiście...noc też ładnie minęła...mimo że trzeba było dwa razy wstać 🙂 ale zjadła i usnęła od razu 🙂

wercia ja też zastanawiałam się czy wszystko ok...bo te kupki po mleczku modyfikowanym mają już taki nieprzyjemny zapach... po piersi były takie bezzapachowe...a teraz to już takie inne, ... i nie wiem czy to normalne czy nie...

ehh..z tymi naszymi dziećmi...zawsze coś im dolega...jak nie jedno to drugie...zawsze się jakieś dziadostwo przypląta...maja nie martw się...niedługo Twoja kruszyna urośnie i będziesz się śmiała..(tak jak my wszystkie na pewno) ze stresów jakie przeżyłaś jak była malutka 🙂 🙂 🙂 🙂

buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki Kiniek 🙂
Tedit również ode mnie wszystkiego naj naj naj...
Darka u nas kolki objawiają się głównie głośnymi bąkami...nawet ostatnio mama pyta czy to ja? ☺️ nieprawdopodobne, że z takiej małej dupki taki duży bąk 🤪 + podkurczanie nóżek i napinanie się, aż do czerwoności...

Właśnie piszę lewą ręką bo mała na drugiej...straszna pieszczocha...

Po naszych przygodach szpitalnych...jeszcze bardziej o ile można bardziej ją pokochałam ! I nabrałam takiego powera psychicznego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny! Ratujcie!
Wyobraźcie sobie, że do tej pory pokarmu miałam co nie miara, od wczoraj mam jakieś puste cycki. Zawsze karmiłam małą z jednej piersi, a potem za 2-3 godziny z drugiej. Teraz karmię ja z dwóch za jednym razem i jeszcze za mało pokarmu mam. Czy to początki końca pokarmu? Co mam robić? Mała się złości przy cycu 😞 no i płacze. Od wczoraj dostaje też niemieckie kropelki i mam wrażenie, że więcej ulewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
deyzee napisał(a):
Cześć dziewczyny! Ratujcie!
Wyobraźcie sobie, że do tej pory pokarmu miałam co nie miara, od wczoraj mam jakieś puste cycki. Zawsze karmiłam małą z jednej piersi, a potem za 2-3 godziny z drugiej. Teraz karmię ja z dwóch za jednym razem i jeszcze za mało pokarmu mam. Czy to początki końca pokarmu? Co mam robić? Mała się złości przy cycu 😞 no i płacze. Od wczoraj dostaje też niemieckie kropelki i mam wrażenie, że więcej ulewa.

co do ulewania niektóre dzieci tak małą( karma na raty czasami pomaga) a co do pokarmu to raczej skok rozwojowy małej i więcej potrzebuje teraz musisz pomęczyć się ok 2-3 dni i powinno wszystko wrócić do normy staraj się jak najczęściej przystawiać małą do piersi lub ściągać a powinno być ok oczywiście relaks nie denerwuj się 😉 przepraszam za moje 5 minut 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deyzee koło 3 tygodnia jest kryzys mleczny, dziecko zaczyna jeść więcej a piersi muszą nawyknąć do nowych potrzeb, wytrwaj!! przystawiaj jak najczęściej, nawet co 15 minut, niedługo Ci wzrośnie laktacja do potrzeb malutkiej i wszystko wróci do normy, trzymaj się dzielnie i wytrwale, będzie dobrze 😉

majaa weź nie przejmuj się tymi oklaskami, to i tak w sumie dla zabawy chyba bardziej 🙃

ania_1988 a kupki po modyfikowanym cuchną zawsze, potem po karmieniu zupkami będą jeszcze gorsze, i tak , mogą być gorsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

ja zwariuje dzisiaj jest to samo co wczoraj ciagly placz tylko na rekach przesypia 10 min i non stop glodny 😞juz kaemie go co 2h bo 3nie wytrzymala bym i tak jak u majaa glosne baki ale sie nie zwije tyle co kopie nozkami i przy cycku po 5-10 min sie denerwuje i go ciagnie

Noc bogu dzieki spokojna po 180 ml spal do 4 dostal potem z dwuch cyckow po trochu i spal do 8 i jak do tej pory drzemka na mamy rekach 10 min. teraz konczy jesc i o spaniu chyba nmawet nie mysli a jestem sama w domu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

moje dwie Gwiazdeczki śpią tzn dokładnie Paulinka śpi a Weronika zasypia więc mam chwilkę czasu 🙂
nocka bardzo dobra u nas, w zasadzie tylko jedno karmienie o 3 a potem już dopiero o 7 no i w zasadzie od tej pory spania nie ma, teraz jest już walka ze snem 😉

ania_1988 kupki po mleku modyfikowanym śmierdzą strasznie, ale tak jak napisała Kinia po zupkach jest jeszcze gorzej 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

u mnie wczoraj byli goście a mała dała koncert chyba ma delikatna kolkę, no i nie było kupki wiec zrobiłam jej lewatywę i od razu mała się uspokoiła 😉 dziś idziemy do lekarza zobaczymy co lekarz powie.

ania_1988 i wercia82 już nie pamiętam czy pisałyście jakim mlekiem karmicie?

Dziewczyny któraś z was pisała o butelce z rurka w środku, jaka to firma. Lenka je strasznie zachłannie i połyka dużo powietrza.

darka9118 moja wypija tak ok. 120 ml a jak ssie cyca to tak jak u ciebie , ale pewnie się denerwuje ze nie leci tak dużo i tak szybko jak z butelki 😉

majaaa rewelacyjne zdjęcie małej 🤪

Tedit i od nas też wszystkiego naj... 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...