Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
a cou cou Natalka !!
emilia1 już duza jest ta twoja kruszynka , wycmokała bym ja jak bym mogla , rosną nam te dzieciątka,
a Lenka jaka ma fajna kokardę.
O co biega z tymi opuszczaniem, pierwsze słyszę, ?
Odebrałam dziś pierwsze wywołane fotki Lili ,cześć wyślemy rodzinie i znajomym a jutro będziemy zakładać niuni jej pierwszy album.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

ufff, co za dzień
Paulinka spała dziś tylko 30 min a Weronika dwa razy po 15 😞 masakra jakaś
chyba od tego gorąca tak mało śpią
teraz już obie zasypiają i mam nadzieję że im szybko pójdzie bo padam i chciałabym odpocząć

Emiliaeem u nas też było uczulenie na Nivea 😞 teraz mamy Hippa i jest wszystko w porządku 🙂

majaaa moja dzisiaj też ma dzień jedzenie, już nie ogarniam ile zjadła ale troszkę tego było 🤪 wiem jednak że to przejściowe więc się nie martwię

wercia82 wszystkiego najlepszego dla Twojego dwumiesięcznego Mężczyzny 🙂

Emilia
śliczna ta Twoja Natalka 🙂 i na taką dużą już wygląda.
Rosną nam te dzieciaki za szybko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia jaka dza ta twoja coreczka a jaka podobna do ciebie jejku cala ty 🙂mi mowia ze Oskarek do mnie podobny a ja tam nie widze podobienstwa 🙂

Werciawszystkiego naj naj dla twojego chlopczyka jak to szybko minelo

Nio to jutro dam mu troszke wiecej nie zaszkodzi a stopniowa dam mu dawke dla 2-3 miesiaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jest godz 22:20 a moj szkrabik nie chce spac zablokowal sie miedzy szczebelkami a ochraniczem oczy wielkie jak ping-pongi i smial sie na caly glos jak go wyciaglam dalam chwile na lezaczke posmial sie zrobilam zdjecie chwile wibracje bo musi sie do niech przyzwyczaic i do lozeczka spowrotem i chyba wkoncu zasnol uff!! ciekawe do ktorej teraz bedzie spal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie
Emilia super fotka!! 🤪

No u nas jakby wróciliśmy na stare śmieci, młody popłakuje po jedzeniu przed zaśnięciem góra 20 minut, po mleku Bebilon i Biogai jest zdecydowana poprawa(tfu żeby niezapeszyć), dziś cyrk był niewielki bo dałam radę Go ogarnąć, pośpiewać, wierszyki pomówić, uśmiechał się i świergotał jak wariat 🙂 po kąpieli o 20:30 zjadł 180ml Bebilonu i lulu, usnął po 10 minutach i jak dobrze pójdzie to jak codzień pobudka będzie o 3:20 a potem koło 7 🙂 taki rytm nam się utarł 🙂 w sumie niepowinnam aż tak narzekać ale... tak jak mówie córa od pierwszej nocy 6h spała 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z raniutka :*ja pewnie ranny ptaszek

Nocka byla super mimo ze poszedl pozno spac wstal o 4:30 zjadl mleczko i spal do 7 teraz sie obudzil dostal mleczko sztuczne dalam mu dawke 2-3 miesiecznego dziecka nie bede taka rozrzutna a teraz prubujemy usnac i nam sie powoli udaje spi w lezaczku normlanie jaki zadowolony z lezaczka 🙂

Dzisiaj sobie w spokoju poprasujemy a mam mase prasowania bo praktycznie wszystkiego jego rzeczy z krotkim rekawkiem bo w tym tygodniu 3 razy go w dzien przebieralam co mial nowo ubrane za chwile bylo mokre i tak na okraglo przebralam go bo jechalismy do miasta poszlam chwile do lazienki przyszlam a ubrakno juz mokre wiec znow przebieranie wiec jest tego dosc sporo+ jego pieluchy

Zmykam na sniadanko zjem przynajmniej w spokoju bo jak narazie spi ciekawe do ktorej

Aa jeszcze jedno czy cos z mamusiowym kalendarzykiem jest nie tak bo wedlug niego dzis OSkar ma 1 i 3 tyg a dzis z tego co mi wiadomo jest piatek a ja urodzilam w srode wiec pelne powinny byc w srode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
deyzee ja moją kąpię co 2 dzień, ale ciężko z nią ustalić stałe pory ( np. patrz post wcześniej... 🙂 ) chciałam ją umyć rano, ale późno się obudziła, a mąż musiał do pracy...a niestety samej mi ciężko, bo nie mam jak rozłożyć ręcznika w łazience...i takim sposobem jest brudasek...

A właśnie kąpiecie swoje maleństwa codziennie ? bo zdania są podzielone i tak się zastanawiam czy nie zacząć codziennie bo mała rośnie i podejrzewam, że gruczoły potowe zaczynają działać intensywniej... ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry

U nas noc taka jak ostatnio mam nadzieję że już tak zostanie, choć wczoraj wieczorem dała mi popalić i dzisiaj to samo dobrze ze mąż zrobił mi śniadanie bo bym umarła z głodu 😮

deyzee ja staram się kąpać Lenkę tak między 19 a 20 😆

majaaa ja kąpie codziennie no chyba że coś wypadnie to wtedy nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja małą kąpię codziennie (no chyba że zaśpi porządnie, ale to się nie zdarza często). My staramy się mieć jakiś stały rytm, ale różnie bywa. Kąpiemy ok 17.30 - 18 bo mała tak jakoś wtedy się budzi. Tylko u nas to jest taki problem,że ona przesypia cały dzień, mogę posprzątać, ugotować itp, ale problem zaczyna się wieczorem po kąpieli do 21 - 22 czasem nie może zasnąć. Nie wiem o co jej chodzi bo oczka ma zamknięte, widać, że zmęczona i chce spać a cyca chwyta nerwowo i wierci sięi kręci i płacze ....i tak walczy walczy i dopiero zaśnie.a nocki też niespokojne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JA kapie malego codziennie bo z niego to nie jest spioszek wiec tak mmiedzy 19-20 zalezy jak bardzo jest glodny

Normalnie dzisiaj dziecka nie poznaje cos czuje ze nocka bedzie ciezka jak on tyle bedzie spal ten lezaczek jest bombowy najpierw w nim lezal godzine ja w spokoju zjadlam sobie sniadanko pogadal sobie po swojemu do zabawek posmial sie a smieje sie juz na glos jest slodki jak sie smieje wlaczyam wibracje nozka lekko hustam i zasypia tylko najlepsze wylacze wibracje to sie budzi

To sobie w spokoju poprasuje dzisiaj obiadku nie chce mi sie gotowac nie mam juz pomyslu zreszta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 ja szczepię małą w 10 tygodniu tak koło 28 września i cały czas zastanawiam się jaką szczepionkę wybrać. U nas to szczepienie później bo mała urodziła się wcześniej a poza tym teściowa z ciotką mają chore poglądy i nagadały mężowi żeby wogóle nie szczepić 😮 no ale się wkurzyłam i powiedziałam że ja szczepię i nikt nie będzie decydował za mnie to moje dziecko 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej


Dzisiaj byłyśmy u pediatry , Natalka waży 4,600 🙂 , jest zdrowa , pępuszek ma suchy ale kikut jeszcze nie odpadł 😞 dziś kupie w aptece spirytus i będę jej spirytusem smarowała 🙂 , lekarz powiedziała że musiała mieć grubą pępowinę i dlatego jeszcze się trzyma , potóweczki ma , ale w taka duchotę to normalne ma też jakieś małe pryszczyki to podobno moje hormony .

    Co do kapania to mi kazali w szpitalu kapać co 3-4 dzień w wanience a tak to co dzień na ręczniku i tak cały czas myłam nawet było mi wygodnie ze względu żę mała miała złamany obojczyk 🙂 No i kapiemy o godz 19-20 🙂
Dziewczyny co polecacie na kolki bo coś wieczorami mała się pręży i wyje przy cycu nałyka się powietrza i później jest problem, lekarz powiedziała że mam kupić ekspumisan polecacie czy warto coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia1 Ja podaje małej Sab Simplex, ale podobno ma ten sam skład co Espumisan...niestety każdy maluszek jest inny i musisz wypróbować...np. mojej koleżanki synkowi pomógł Bobotic, bo Espumisan nie dawał efektów, a w każdych tych kropelkach jest ta sama substancja lecznicza ( simetikon )...

Mojej małej trochę kolki ustępują...ale efekt widzę dopiero po tygodniu regularnego stosowania, po 15 kropelek przed każdym karmieniem...

Wow to ładnie Twoja kruszynka waży...ile ważyła jak się urodziła ? GRATULACJE !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilia1 espumisan,esputicon, infacol,bobotic to wszystko to samo... skład to simetikon albo dimetikon (to jest simetikon bez dwutlenku krzemu po prostu).. różnią się zawartością substancji czynnej w kropli... jednym słowem dawka dobowa ta sama tylko przy np boboticu dajesz 8kropli jakoś tak, a np esputiconu dajesz 4 na dobę. Wybierz coś co będzie w aptece i próbuj. Nam pomogła zmiana mleka na bebilon comfort i kropelki Biogaia..probiotyczne , młody wyraźnie się rozluźnił i jest duuuużo lepiej 🙂

Co do kąpieli, my kąpiemy a raczej tatuś kąpie codziennie o około 20:30 tak by już było ciemno, wtedy po kąpieli łatwiej usypia ,a kąpiele uwielbia dużo ciepłej wody, wtedy tak rezolutnie się rozgląda albo uśmiecha 🙂 to bardziej forma relaxu zwłaszcza przy tych kłopotach z brzuszkiem 😉

Też miałyście taką straszną burze w nocy, u nas od 2 do 4 tak błyskało,że czułam się jak na dyskotece 😮 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...