Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂

u nas dzisiaj dzień pełen wrażeń 🙂 w końcu to druga rocznica ślubu 🙂 🙂 🙂 🙂 😎

Martynka po szczepieniu...płacz straszny..no ale mamusia przytuliła i jakoś to poszło.... (a już prawie płakałam razem z nią)
Waży już 4800g 🙂 U nas apetyt jakby większy..na karmienie budzi się częściej i zjada wszystko pięknie 🙂
Nie zapeszam ale chyba moja dziewczynka dobrze znosi szczepienie, bo już usnęła...gorączki nie ma...i dosyć nie marudzi. Jutro USG bioderek 🙂

anjaP zdjęcia świetne....mała pewnie będzie miała super albumik 🙂 fajnie tak później oglądać zdjęcia z dzieciństwa... ja ze swojego mam zaledwie kilka 😞 dlatego też staram się robić mojej królewnie jak najwięcej zdjęć...ale brak mi weny, żeby robić takie śliczne zdjęcia jak anja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dziewczyny dzisiaj padam caly dzien z malym upal straszny masakra teraz spi a ja spadma na dwor bo w domu sie nie da wytrzymac a tu pare zdjatek jak wszyscy to ja tez jak znajde fotografa to sobie strzele z malym fotke

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/600/p8211314.jpg/][IMG]http://img600.imageshack.us/img600/7449/p8211314.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/805/p8071286.jpg/][IMG]http://img805.imageshack.us/img805/4803/p8071286.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/843/p8171306.jpg/][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/1715/p8171306.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/268/p8221326.jpg/][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/579/p8221326.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/535/p8211317.jpg/][IMG]http://img535.imageshack.us/img535/350/p8211317.jpg[/IMG][/URL]

nio to tyle sesji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

od 30 minut u nas cisza, dziewczynki padły, ale nie ma co się dziwić skoro dzisiaj przez dzień pokazały co potrafią
Weronika od rana awantura w zasadzie nie wiadomo o co, spała znowu dwa razy po 15 minut i to wszystko przez cały dzień 🤪 🤪 🤪
Paulinka dzisiaj miała dzień z serii co by tu zrobić żeby wkurzyć mamę i super jej to wychodziło
a do tego ten straszny upał, u nas w mieszkaniu 27 stopni, masakra jakaś
niech to lato już się kończy!!!!!!!!!!!!!!
mam nadzieję tylko że jutro będzie lepiej

Emilia super że założyłaś album na agu 🙂 śliczne zdjęcia
a Ty nie wyglądasz jakbyś niedawno rodziła

anjaP cudna ta Twoja rodzinka 🙂
widzę że jeździcie dużo zupełnie tak samo jak my
i fajnie byłoby się kiedyś spotkać na jakimś górskim szlaku i nie tylko 😉

Gosiaczek
Twoja Lenka ma ładną czuprynkę 🙂 w ogóle śliczna dziewczynka jak wszystkie nasze lipcowe maleństwa 🙂

monia321
ja jeszcze niby nie szczepiłam, ale też wybieram tą właśnie szczepionkę
tą szczepiłam Paulinkę i po żadnej dawce zupełnie nic jej nie było, ani marudzenia, ani temperatury, jakiegoś marudzenia, chyba tylko lepiej w nnocy spała 😁 😁 😁

ania_1988
jak tylko będę w NS to dam znać, a na pewno będę we wrześniu to choć na jakiś krótki spacerek chciałabym się spotkać
a napisz mi gdzie mieszkacie?
a witaminę D podaje się do ukończenia pierwszego roku życia a czy dłużej to już o tym decyduje pediatra i podaje się dzieciom zarówno karmionym naturalnie jak i sztucznie

Ramonka
co do agu to wejdź sobie na stronę aguagu.pl i załóż konto, potem możesz dodawać zdjęcia z poszczególnych miesięcy i tworzyć suwaczki które potem umieszczasz na forum 🙂

wercia Patryk to niezły przystojniak 🙂

darka widzę że wybór padł jednak na grający leżaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny zdjecia super 🙂Wercia masz slicznego synusia jak dziewczynke.Darka a Twoj to chyba jakims aktorem zostanie bo minki super strzela 🙂Emilia i Monia i ja dolaczam sie do 30 stek bo tez juz mam skonczone 33 🤪Tak mysle ze tu powoli robi sie forum fotograficzne 🙂 🙂Ale mnie to sie podoba jak pisalam wczesniej.Lubie ogladac fotki 🙂Takze i ja zaraz cos tu dodam z wczorajszego wypadu na plaze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uff od razu lepiej wyszlam na godzinke na dwor od razu lepiej sie czuje

Juz sie przyzwyczailam ze mam wieczory dla siebie i nie musze bac sie ze maly sie obudzi

Nio Asiu jednak ten grajacy ale jestem troche zla ze nie dostalam tego koloru co chcialam ale to pewnie traf bo one zapakowane w kartony orginalne i jeszcze potem w taki szary to kurier nie widzi jaki kolor tylko daje 1 z brzegu nio trudno jakos przeboleje to tylko kolor

Zna sie ktoras na tym agu-agu jak sie tma znajomych zaprasza albo cos bo jak narazie dodalam Emilie1 i Asie do ulubionych i jak narazie nikogo innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello! Ale odkrycie! Wyobraźcie sobie, że dałam małej butelkę z rumiankiem, bo okazało się, że mleka znów mam mało. Po raz pierwszy sprawdziłam ile dokładnie mililitrów herbatki zrobiłam, no i okazało się, że pomimo to, że mała niby coś tam ciągnie nie wypiła ani łyka. Mam butelkę Avent. sama spróbowałam i okazało się, że cholernie ciężko się ciągnie. Już kiedyś dawałam córce wodę, ale specjalnie nie chciała pić. Myślałam, że parę łyków zrobiła, a tu teraz widzę, że ona prawdopodobnie nie umie ciągnąć z tej butelki. Co teraz? nauczy się? czy trzeba kupić inną butelkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂

Dziewczyny śliczne te nasze dzieciaczki 😁 aż miło tak pooglądać 😁

deyzee nie wiem co Ci doradzić ja mam 4 butelki różnych firm NUK, Lovi, Avent i z wszystkich ładnie ciągnie, dziś kupiłam Dr Browna i zobaczę jak z niej będzie piła 😜

Kochane jestem na etapie kupowania karuzeli elektronicznej nad łóżeczko czy możecie mi doradzić jakiś model?

Dobra zmykam. Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry Wieczór

Mam chwilkę więc nadrabiam forumowe zaległości.
Dziękujemy za życzonka z okazji 2 miesięcy 😁

Super macie fotki 🙂 Ale Nam dzieciaczki szybko rosną

Patryczek coraz mniej śpi w ciągu dnia, coraz więcej się rozgląda i marudzi.
Muszę kupić mu jakąś karuzelę, chyba kupię taką z projektorem.
http://allegro.pl/fisher-price-c0108-karuzela-z-misiami-i-projektore-i1764024000.html


My po usg bioderek, wszystko ok, następne w 5 m-cu, mały cwaniaczek był wyjątkowo grzeczny, leżał sobie na bokach i ssał kciuki.
Potem w końcu udało się mi pójść do Biedronki to tam już Matce marudził...

Patryk w nocy śpi dosyc ładnie, za to w ciągu dnia marudka się z niego robi albo sobie ogląda.

Darka mam taki leżaczek jak Ty ale jeszcze nie korzystam z niego bo jest używany i muszę wyprać pokrycie.

Mój zjada co 3 godz ok 100-120 ml plus prawie zawsze (oprócz nocy) dobija cycem lub herbatką albo wodą.
Ostatnio u Nas kupy są częściej ok. 2-3 razy na dobę.

U mnie mały coraz więcej ulewa, ale podobno tak się dzieję od 2 m-ca, też tylko przebieram i przebieram...

My kąpiemy codziennie, między 19 a 21 - zawsze przed karmieniem.

U Nas kolek jakby mniej po tym Debridat-cie czy jakoś tak, plus Esputicn-ie, dzisiaj nawet dałam mu tylko na wieczór tą zawiesinę a krople rano.

monia - ja mialam usg kontorlne po 6-tyg od porodu, okres u mnie juz sie powoli konczy, sluzówka wraca do normy bo przedtem jeszcze mnie bolała...

U Nas potówek ciąg dalszy, przemywam rumiankiem - trochę pomaga i wodą przegotowaną ale jest ciepło i wychodzą mu nowe i szorstka skórkę ma...

Ja Wam powiem ze jem prawie wszystko oprócz ostrych rzeczy, cebuli, fasolki, kapusty, czosnku, kalafioru i brokułów
Jem pomidory i ogorki, nektarynki i brzoskwinie i winogrona.

My szczepiliśmy szczepionką 6w1 - z małym wszystko po niej ok.

ania
- daję wit. D

majaaa
- mmm Wisła, fajnie, bedą forumowe cioteczki przyjeżdzac na wakacje 🙃

agnessa
- gratulacje!!!, czas szybko leci

ania
- wszystkiego dobrego z okazji rocznicy ślubu.

U mnie upal w mieszkanku, teraz mamy 27 stopni ponad ;/, na dworze 21,5

deyzeee- ja mam butle z TT i z tych korzystam a z Aventa mam taka jedna i jak dla mnie nie jest dobra, małemu się gorzej z niej pije, jest właśnie taka twarda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
mam pytanie do matek, które karmią tylko piersią, czy dajecie dzieciaczkom jakieś herbatki? ja się zastanawiam nad jakąś na trawienie bo moja mała bardzo często wymiotuje, pręży się jakby miała kolki, zwymiotuje i jest spokojniejsza, już nie wiem o co chodzi, jak jej pomóc i właśnie myślałam, że może jakaś herbatka pomoże, tylko nie wiem czy nie za wcześnie na podawanie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Ja dziś uciekam do mamy z małą bo sąsiad jakiś remont robi nad nami bo tak buczy że się wysiedzieć nie da, kurcze wie że dziecko małe jest i nie mógł uprzedzić to bym z małą rano wyjechała 😠

wercia82 ja też właśnie chciałam kupić tą karuzelę bo bardzo mi się spodobała ale powiem szczerze że już zrezygnowałam bo ma więcej negatywnych opinii i to na kilku stronach internetowych ja myślę o: http://allegro.pl/karuzela-rainforest-fisher-price-pilot-wysylka24h-i1783340144.html
albo o http://allegro.pl/karuzela-mala-ksiezniczka-tiny-love-gratisy-kurier-i1767214242.html
co prawda droższe od tamtej ale przynajmniej opinie mają pozytywne wiec wolę dopłacić 😉

udanego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry!!!

Mały spał w nocy całkiem dobrze mimo że rodzice się wczoraj pożarli 🥴

Poszło standardowo o kasę i brak urlopu mojego męża, tzn. miał brać ale nie wyrobił się z pracą i weźmie tydzień później.
Masakra jakaś, dopiero w tym roku miał 5 dni wolnego, w zeszłym przez caluteńki rok 10 dni
Nawet jak się mały urodził to kursował na wpół przytomny między własną firmą a szpitalem, a wspólnik pierniczył jak co, że ma maleńkie dziecko i jeździł se w góry.
O kasie nie wspomnę bo najpierw musi być dla wszystkich i na wszystko a dla niego na końcu.
To się nagderałam.
Trudno nie będzie obiadów i sexu 🙃 bo z jakiej racji jak nie ma urlopu ani kasy.

Ja kupiłam tą karuzelę z mojego linka, oczywiście sobie za nią sama muszę zapłacić bo mój umie robić przelewy od razu jak dzwonią jego pracownicy żeby im zrobić 😠
Muszę w końcu zrobić zestawienie zakupów z Allegro i się w końcu rozliczyć bo z jakiej racji ja mam za wszystko płacić.

W domu rozpiernicz bo w końcu udało Nam się sprzedać szafę, a mebelki jeszcze nie przewiezione moje wiec zawartość mega szafy leży w dużym pokoju 🥴 🥴 🥴 🥴

CZyli ogólnie dużo "problemików" które psują mi nastrój.

Mały dużo ulewa ostatnio ale podobno to normalne w tym wieku, ciągle go przebieram i idą tony pieluch bo ciągle mokre są...

Mam nadzieję że uda mi się trochę dzisiaj popisać więcej na forum.
Miłego dnia!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam :*

Jak zwykle nocka super maly wczorja byl w domu marudn a jak poszlam do kuzynki byla tam trojka dzieci 6 latek i dwie 4 latki i tka rozrabiali ze widac maly nie mial ochoty im przeszkadzac i byl grzeczny w ogole nie kwinkal ani nie plakal dostal w miedzy czasie jesc chwilke sie zdrzemnol

[bDeyzee] ja mam z aventu az 5 butelek bo 4 dostalam gratis do laktatora i jedna wielka i ci powiem ze juz sie wkurzylam bo sie zatykaja a ta wielka ma jakis inny ten korek i wiekszy przepy i jak narazie malemu to nie odpowiada bo leci za szybko i sie dusi juz wspominalam na tym forum ze korki z aventu sie zatykaja

McDa87 powiem ci ze jesli chodzi o herbatki to rumiankowa i koperkowa sa od 1 tygodnia a na trawienie jest po 1 miesiacu tylko ze ja dawalam na trawienie juz jak maly mial 2 tyg duzo te herbatki nie dawaja choc np uspakajajaca to malemu nie sluzy meczy sie po niej moze sklad mu nie odpowiada mieta i melisa mowia ze dziecia nie sluzy

Jak nazekalam na to ze maly nie umie zrobic kupki chyba teraz dostal biegunki tylko nie wiem po czym bo kupka jest wodnita 😞bede musiala kupic albo diclofor albo lacid

Zmykam bo malemu juz sie na lezaczku nie podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka - my to mamy podobnie 🙂

mój też ostatnio grzeczny w nocy,

kupki sadzi częściej i bardziej wodnite, ale ja mu nic nie daje na razie bo wydaje mi się że to przez pokarm, bo teraz prawie zawsze dobija cycem a ja wcinam brzoskwinie i nektaryny 😞 a jak ich jej mniej to są gęściejsze kupki, jedynie co to daję więcej mu do picia, żeby się nie odwodnił...

mojemu też herbatka uspokajająca smakuje najmniej - tak jakby wcale 😜
najbardziej lubi chyba tą koperkową, a ma też rumiankową i ułatwiającą trawienie ale mu na razie nie daję przez tą kupkę wodnistą bardziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
byłam wczoraj na wizycie u ginekologa po 6 tyd. zbadał mnie, pobrał cytologię i powiedział, że wszystko w porządku, ale nie zrobił mi USG dupek jeden...ale z drugiej strony to chyba po badaniu też wie czy macica się dobrze obkurczyła i czy tam "w środku" 🙂) wszystko jest ok 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U Nas zaczynają się zabawki już
więc Patryk i jego zabawki
na buźce pod noskiem z lewej str. ma własnoręczne zadrapanie jak się paluszkami ściska, a na rączkach robi sobie malinki jak się do nich przyssie
no i jego kolekcja potówek na buźce 🤢
🙃
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=651bfe04265bfe90][IMG]http://images43.fotosik.pl/1054/651bfe04265bfe90m.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
He Wercia najwidoczniej to chyba bede musiala dawac mu koperkowa bo naczelam ulatwiajaca trawienie bo koperkowa sie skonczyla i kupilam dwie rumiankowej szczerze jeszcze mu nie dawalam mi nawet ta uspakajajaca nie smakuje wiec sie nie dziwie ze mu tez nie

A moj chyba ma z jablek bo ostatnio nektarynke jadlam w sobote a zaczlema jesc jablka papierowki ze skorka i nie wiem czy to nie od tego

Nad ranem poszly 3 pampersy bo zrobil przebralam go i jak chcialam mu ubierac nastepnego do na przewijak zrobil jak go wkoncu ubralam znowu kupka poszla i w dodatku nie zdazylam zapaic i zrobil siusiu i trzeba bylo nawet pizamke przebrac

Mi 94 pampersy starczyly na rowne 14 dni zostala mi ostatnia paczka 2 i potek kupuje juz 3 srednio dziennie wychodzi 6-7 pampersow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wercia mi polozna powiedziala ze pampers za maly tez nie moze byc bo dziecko nie ma swobody mojemu akurat te falbanki nie przeszkadzaja w 2 a z dady nr 1 nie bylam zadowolona pna jest sztywna i malego odparzyla co prawda polozna pochwalila bo 1 z dady sa dobre na bioderka tylko powiedziala ze jak skoncze to nie mam juz kupywac nio a zostala mi paczka 2 to mam na 2 tyg i maly tak akurat bedzie mial 5 kg wiec 3 powinny juz mu byc dobre a przelanie to wina zle zalozonego pampersa w przypadku chlopcow bo oni inaczej robia siusiu na wszystkie storny 🙂

Monia321u dzieci to normalne jak bylam u okulisty z malym to powiedziala mam ja do 5 lat nie meczyc z zezem bo jest ciekawa czy odziedziczy wade wzroku po mnie ale to dopiero sie okaze pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

agnessa - dzieciatka nam rosna

ania wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu

Dziewczyny u nas od wczoraj ARMAGEDON, burze cala noc, jedna po drugiej, mieszkanie prześwietla na wylot, a teraz przeszła taka nawałnica normalnie się ciemno zrobiło jak w nocy, bez światła można się było obijać o ściany, ciemno jak w grobowcu, jeszcze czegoś aż tak podobnego nie przeżyłam, a potem jak lunęło, ja mam VELUX -y w sypialni, jak by rzeka po dachu spływała i grat, 10 minut koszmaru. Oczywiste jestem nie wyspana i dość mam takich atrakcji,
14 lipca było podobnie, burza zabiła piec osób. Podtopienia , zalane metra, zamknięte lotniska, jednym słowem paraliż
A zez np , wczoraj po kapieli,
http://img69.imageshack.us/img69/7268/joepl2ad086d4d96e61f8cc.jpg
nazwe to tak , trzeba sprawczic czy mi dobrze nosek umyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia jeśli chodzi o zezowanie to bardzo martwiłam sie w szpitalu, jak pierwszy dzień otwarła oczka to zez i tak cały dzień, pytałam położne to powiedziały że dziecko może zezować do roku, a jak dłużej oczka uciekają to trzeba iść do okulisty.... moja dalej czasem zrobi zeza ale już coraz rzadziej.... podobno to normalne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...