Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
nasz też czasem zezuje, jako wcześniak i to po naświetlaniach musimy z nim jeździć do klinki na badania i tam pytałam o zeza - do roku może być, nawet do dwóch lat

zaczynam się martwic bo mały robi często mokre kupki, ale właśnie po butli prawie zawsze dobija cycem,
ale ostatnia kupa była dziwna 😞 żółta, grudkowata i pierwszy raz zobaczyłam w niej śluz...
nie mam pojęcia dlaczego 🤢 🤢 🤢
macie też takie kupki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wercia moj tez robi strasznie zadkie i wlasnie z takimi grudkami teraz jak go przebieralam to zobaczylam az mu ciena po calej dupci ale nie widze sluzu moze to faktycznie po dopajaniu bo moj tez dzisija dostal cyca tylko ze ja sciaglam z niego troche i malemu nie wystraczylo wiec dalam mu 100 ml butli i po tym takie grudki nie wiem sama czy sie martwic ale na wszelki wypadek podam mu ten diclofor dzisiaj kupie bo jade na zakupy z mama
W szpitalu tez bylo tka samo ale to po wypiciu soku z grejfrutow i tam kazali wziasc diclofor i przeszlo aaa Werciaa meczy sie jak robi ta kupke??

Aaa dzisiaj i jutro jest Akademia papmpers w chorzowie kurcze szkoda ze to troszke daleko nie mam z kim malego zostawic a mam droge to tychow w odwrotna storne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczynki,

kupki z grudkami to po mleku modyfikowanym.
o do zeza to jak już McDa87 wspominała, do roku czasu dziecko zezuje.

Lenka za to robi nadal twarde kupki, jutro idziemy prywatnie do pediatry. Nadal męczy się po nocnym karmieniu, nie może zasnąć, a jak zaśnie to po godz. zaczynają się jęki, kopanie nóżkami itd. 😞 Martwię si strasznie o nią.

Dziś już wracamy do domku. Stęskniłam się za meżem.

wercia mój też ledwo co dostał 2 dni urlopu, poszaleli, że szok. Też się kłócimy przez to bo ciągle praca i praca 😞

anjaP
nie zazdroszczę burzy. Ja się strasznie boję 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam zdążyłam nadrobić zaległości a mała już płacze więc szybko.

    wercia i darka dzieciaczki super rosną jak na drożdżach 😁

      gosia ja poluję na tą drugą karuzele małą księżniczkę tiny love 🙂

        Moja mała też zezuje 😮

          McDa 87 ja dopajam małą glukozą , ale herbatkę też kupie 🙂

            Skończył mi się płyn do kąpania i tym razem kupiłam Johnsona 3 w 1 🙂 ma któraś polecacie 🙂
            Moja Natalka w piątek skończy miesiąc a my zakładamy ubranka w rozmiarze 62 i 68 🤪 w 56 w ogóle nie weszła 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziś cały dzień u mojej mamy, mała dużo spała na dworku a ja się opalałam i teraz jestem taka czerwona że szok oby skóra mi nie schodziła 🤢 Jeśli ładnie będzie spała w nocy to jutro też pojadę do mamy bo przynajmniej śpi w dzień bo w domciu bardzo marudzi 🤢

emilia1 ja dziś kupiłam tą karuzelę Tiny Princess, w sklepie jakaś klientka podeszła do nas i powiedziała że ma tą karuzelę i że jest z niej bardzo zadowolona, no więc zobaczymy jeszcze jej nie rozpakowałam bo już nie mam siły 😉

Moja też zezuje i nie mogę wtedy na nią patrzeć 😮

Dobrej nocy życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny 🙂

Dawno mnie nie było,ale narazie czasu za bardzo nie mam 🥴
Małego strasznie zsypało na buzi i pupie 😠 Nie obyło się bez wizyty u pediatry...
Oluś ma uczulenie 🥴 Pracujemy nad czym konkretnie 😮
Werciu mój Mały robi cały czas takie kupki ze śluzem, pediatra stwierdził,że to niedojrzały układ pokarmowy... I w związku z tym,że u nas pojawiła się dodatkowo ta cholerna wysypka musiałam przejść na dietę bezmleczną!!! 🤢 Będziemy się doszukiwać winowajcy 🥴

Piękne te Wasze Dzieciątka 🙃 Dziewczyny różowe jak landryny 😉 Mamuśki stroją córy 🙂 I Synusiów 🙂

Przy karmieniu piersią nie należy dziecka niczym dopajać. Deyzee jeśli masz problemy z pokarmem najlepszym wyjściem byłoby udanie się do poradni laktacyjnej. Tam lekarz doradzi co robić w takiej sytuacji i czy kryzys da radę zażegnać... A myślę,że da, wystarczy trochę cierpliwości. Dopajanie i dokarmianie to pierwszy krok ku zatrzymaniu laktacji. Przynajmniej tak mnie doinformowano 🙂

Zajrzę jutro 🙂

Dobranoc 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

i my już po USG bioderek 🙂 wszystko jak najbardziej OK 🙂 szerokopieluszkowanie na wszelki wypadek, profilaktycznie jak to powiedział lekarz 🙂

u nas też zezek sie pojawia...ale to tylko przy zasypianiu, jak już jest bardzo śpiąca, już prawie śpi...to wtedy wywala oczka tak do góry i czasem takiego zezka robi

werciu napisz mi jak sprawuje się Wasza karuzela...też planuję taką samą kupić 🙂

u nas na razie wieczorki spokojne 🙂 po kąpaniu łóżeczko...pomarudzi, possa smoczuszka przez godzinke i kimono 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rankiem,
widze, że szerokie pieluchowanie prawie każda z nas dostała jako zalecenie profilaktyczne. Ile dajecie tych pieluch? jedną czy dwie tetrowe?
emiliaem u nas ten sam problem, wysypka, dermatolog, dieta bezmleczna i obserwujemy 😞( dzisiaj idziemy do pediatry prywatnie.

do mam, które karmią tylko piersią...jakie u was są kupki? tak czytam co dziewczyny pisały wcześmniej to u mojej małej właśnie kupki sążółte z takimi grudeczkami czy "kuleczkami" 🙂) i myśłeę, że to normalne jak najbardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂


Ja karmię piersią i prawidłowe kupki to żółte rzadkie z grudkami 😉


Co do dopajania tą są różne teorie, mi moja pediatra powiedziała że jak są upały to powinno się dziecku podać glukozę ,zwykła wodę czy herbatkę 🙂 Ja wiem żę w pokarmie matki jest dosyć wystarczająca ilość wody ale to nie to samo, no i moja Natalka bardzo lubi pić glukozę np jak jesteśmy w mieście na 2 godz spacerku 🙂


Dziewczyny czy wasze dzieci też zasypiają i budzą się po 5 min , bo ja już szaleję zdążyłam ją uśpić usiąść przy kompie a ona już wyje 🤢

    Wieczorem po kąpieli było to samo i tak przez 3 godz zasypiała i sie budziła i wyła 😲


NA SPACERKU 🙂

    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/zdjcie0231ik.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/952/zdjcie0231ik.jpg[/IMG][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/405/zdjcie0238g.jpg/][IMG]http://img405.imageshack.us/img405/1547/zdjcie0238g.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

Noc minęła jak zwykle - czyli co 3-4 godz przewijanko,karmienie i na szczęście spanko, ale za to teraz marudka marudzi sobie jak co dzień...

darka - mój się niby nie męczy przy robieniu kupy.

Matka przestała jeść "świnstwa" i dzisiaj kupki są rzadziej i mniej wodnite, przynajmniej jak na razie.

tedit
- widzę że urlopowo z mężem też masz kiepsko ;/


Co do rozmiaru ubranek to my w końcu weszliśmy na 56 ale te rozmiarówki są takie różne że i w 62 czasem już wchodzi

ania_1988
- jak tylko karuzelka przyjdzie i ją zamontujemy no i użyjemy to dam znać, tak szczerze to ona mnie do końca nie przekonuje
ale mąż chciał właśnie taką z tym projektorem więc zobaczymy co z tego będzie

My nie pieluchujemy, chociaż np pieluszki z Dad-y r.1 są właśnie takie szerokie

emilia1
- mój tak czasami ma, już się cieszę że spokój będzie a tu marudzenia albo wycie, teraz zasnął, może będzie okazja w końcu iśc do łazienki i się umyc.

Pranie się już pierze, pseudo śniadanie zjedzone.
U mnie pralka chodzi co 2 dzień, nastawiałabym częściej ale nie mam gdzie suszyć tyle prania,
poza tym rozpiernicz bo szafa wielka sprzedana i mebelki dopiero trzeba przewieźć

Ufff ale upał, w mieszkaniu już mam 28,5 - dzisiaj się upieczemy z małym...

No i już marudka marudzi ale pospał - całe 3 minutki chyba 🥴 🥴 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ja karmię tylko piersią, a kupki żółte z grudkami i niestety często ze śluzem 🥴
I co zauważyłam, po zetknięciu z powietrzem robią się zieloniutkie 🙂

A jak u Was ta wysypka wygląda? I gdzie ją wywaliło?
U mojego Olka na całej buzi takie drobne krosteczki, ni to grudki drobniutkie 🤨 Robią się czerwone przy płaczu, ale żadną ropką nie podchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem napisał(a):
Monia ja karmię tylko piersią, a kupki żółte z grudkami i niestety często ze śluzem 🥴
I co zauważyłam, po zetknięciu z powietrzem robią się zieloniutkie 🙂

A jak u Was ta wysypka wygląda? I gdzie ją wywaliło?
U mojego Olka na całej buzi takie drobne krosteczki, ni to grudki drobniutkie 🤨 Robią się czerwone przy płaczu, ale żadną ropką nie podchodzą...


u nas były takie same....lekarz powiedział, że to od przegrzania...rumień jakiś czy coś.... zalecił kąpać dziecko w oilatum, smarować buzie (i ciałko jeśli tez jest obsypane) kremem oilatum do skóry wrażliwej............po tygodniu wszystko zniknęło 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja pieluszkuje małą tylko na noc...bo w dzień tak strasznie gorąco, że aż mi jej żal... a poza tym zauważyłam, że ona jak śpi to i tak trzyma tak szeroko rozstawione nóżki... 🙂 🙂 (na noc zakładam dodatkowo jedną pieluszkę tetrową)

asiu ja co prawda mieszkam w okolicy NS...ale jeśli będziesz w NS to my też przyjedziemy i przejdziemy się na spacerek 🙂

teraz siedzimy na polku, w cieniu, Martynka ładnie śpi 🙂 w domku tak samo jak u Was...pośpi 5 min i się budzi...na dworze jakoś tak lepiej jest .. śpi po parę godzin.... może to przez to że w domku duszno bardzo ;/

werciu czekam w takim razie na info odnośnie tej karuzeli

darka, asiu i inne dziewczyny, które macie te leżaczki z fishser price powiedzcie mi czy już ich używacie????? czy dzieciaczkom wygodnie się w nich leży ??????
rozważam zakup leżaczka http://allegro.pl/fisher-price-rozowy-lezaczek-bujaczek-3w1-gratis-i1766288522.html ale nie wiem czy on ma taką regulację oparcia, żebym już Martynke mogła do niego włożyć... ten mi się najbardziej podoba ale to oparcie mnie zastanawia, chciałabym żeby była możliwość stopniowego podnoszenia tego leżaczka...ale nigdzie nie mogę się doszukać informacji na ten temat....
jeśli nie, to kupię chyba http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-3w1-0-18-kg-t4145-i1772586906.html bo on chyba tak ma.....hmm...sama już nie wiem
pomóżcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamuśki na nowym forum, miałam długą lekturę waszych pogawędek,
Mój Emilek 27 sierpnia będzie miał 2 miesiące karmię tylko piersią i co do kupek to od pewnego czasu są z grudkami, rzadkie i ze śluzem, krostki też się pojawiły na buzi i efektem tego jest odstawienie nabiału, ale kupki nadal są takie same. Pediatra przypisał maść i probiotyki.
Mój mały waży już 5,840. Wczoraj był szczepiony przeciwko pneumokokom szczepioną Prevenar i dzisiaj ma stan podgorączkowy. Jakich termometrów używacie do mierzenia temperatury, ja się zastanawiam nad kupnem takiego do czoła.
pozdrawiam Was i Wasze bobaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnesitka witaj w końcu, wspaniała waga Emilka ;D Maksio ma takie samo body co to na zdjęciu 🙂

Ja wrócę do Was aktywnie od jutra, wciąż goszczę przyjaciółkę ze swoją połówką 🙂
U nas dramat jest przed zrobieniem kupki, młody drze się jakby Go ze skóry obdzierali ....do tego Viburcol zmienił skład, nie jest na receptę czego się obawiałam, ale skład "zaostrzyli" i teraz dla dzieci poniżej 6 roku życia z zalecenia lekarza .... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 napisał(a):
Agnestika a jakie maści używacie do buźki?

a co do kupek to unas zawsze kupki są z grudeczkami , takie kulki w środku mam wrażenie 🙂) i co? to jet źle? 🤔


u takiego maleństwa kupki z grudkami są naturalne 🙂 gdyby w kupce był śluz ,krew wtedy można zacząć się martwić
sorki za wtrącenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
U nas kupki też są ładne, zółciutkie, czasem z grudkami tyle, że pojawiają się raz na 3, 4 dni.... 😞 a czasami muszę malutkiej "pomagać" czopkiem glicerynowym.... Nie wiem dlaczego Natalcia ma problemy z wypróżnieniem, pręży się robi się czerwona, stęka i często nic z tego wychodzi. Szkoda mi jej, jak tak się męczy. Położna poleciła mi kładzenie dzidzi na brzuszku, masaże brzuszka ręką lub ciepłą pieluszką, herbatkę koperkową lub te nieszczęsne czopki w ostateczności. Super jest herbatka HIPP-a ułatwiająca trawienie, córcia puszcza po niej niezłe bączki 😁.
A wiecie co mi powiedział pediatra gdy był na wizycie?, że on zna takie dziecko, które robi kupę raz na 3 tygodnie (!!!) więc ja mam się nie przejmować. Jasne, niezła ściema - raz na 3 tygodnie. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny jestem w szoku!!! 🙃 Dzisiaj Mały był ważony i tu szok- 5.100!!! w bodach na krótki rękawek 😁 Położna aż oczy wywaliła, sprawdziliśmy na dwóch wagach 🙂
I przy każdym karmieniu nadal najada się jednym cycem...

Ania
a czy Martynka miała te krostki i na policzkach i troszkę przy ustach?
Dzisiaj zauważyłam,że na słoneczku wyszły mu mocniej, w cieniu rumień znikał... 🤨
Sama nie wiem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem to ja myślałam ,że moja Natalka dużo waży , a tu niespodzianka Olus pobił rekord 🤪 gratuluję.Moja Natalia też jednym cycem się naje 🙂 A co do krostek to u mojej niuńki tez w słoneczku i jak się zezłości to bardziej je widać .Tylko że mi powiedziała moja pediatra że to potówki, a krostki to podobno jeszcze po moich hormonach czy coś takiego ☺️.Zauważyłam że zaczynają znikać a od wczoraj kapię ją w Johnson 3 w 1.No i najważniejsze wczoraj w końcu odpadł Natalce kikut 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...