Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
darka to dawaj mu swoje mleko, jak masz wystarczająco pokarmu. Po co eksperymentować?

Moim zdaniem ładnie przesypia, moja Lenka zasypia o 21 i budzi się ok.3, potem ok.6-7. Także podobnie.

monia luźne kupki to może po szczepieniu, ale nie martw się. Lepsze luźne niż zatwardzenie.

U nas upał, masakra. My w 4 ścianach 😞 Ciekawe czy dziś wyjdziemy na spacer...

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ania_1988 ale mała ślicznie wyglądała, a my chrzcimy w październiku albo 9 albo 16 jeszcze się zastanawiamy 😉

tedit26 ja też zastanawiam się nad matą i albo kupie tą co ty albo http://allegro.pl/mata-edukacyjna-muzyka-swiatlo-5x-zabawki-gratis-i1774848192.html albo http://allegro.pl/fisher-price-mata-edukacyjna-rainforest-k4562-hit-i1782888778.html no ale jeszcze nie wiem która wybrać 😜

darka9118 ja już nie daje małej Nan-u tylko Bebilon 1 i widać że jej pasuje bo jak nie robiła kupek albo robiła co dwa dni tak teraz robi luźną kupkę raz dziennie i to sama 😁 no i oby to się nie zmieniło 🙂 a co do tego że mały budzi się tylko dwa razy to powinnaś się cieszyć moja też się budzi tak miedzy 2 i 3 a potem miedzy 5 i 6 i nie narzekam, niektóre dzieci budzą się częściej.

monia321 z tego co wiem luźna kupka to nic groźnego, no chyba że jest wodnista to wtedy można się martwić 🤢



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramonka u nas córa chyba troszkę zazdrosna, wszędzie się wciska jak się coś przy synku robi, a to koniecznie pogłaskać a to koniecznie pomałpować miny żeby się do niej pouśmiechał, tak to zajęta sobą ale jak się do Maksia podchodzi ona zaraz w pierwszej linii heh ,ale poza tym stra się nie hałasować - a to już jest spore poświęcenie 😉 😉

U nas po zmianie mleka na Bebilon Comfort jest zdecydowanie lepiej nie czekam na kupki 3 dni a jest codziennie 🤪 no i daje probiotyk Biogaie 😉 a na krytyczne momenty kateter rektalny firmy Wendi ,ale tak jak mówię w kryzysie jak kupa nie chce wyjść 🙂

Młody ma już wyznaczony termin operacji, na 9 października, przez to nieładnie mi się szczepienia przesuną o 2 tygodnie czyli 10 po ostatnim .... nie za fajnie ale nie mam wyjścia, po szczepieniu na operacje musiałabym odczekać miesiąc, więc wolę termin szczepienia przesunąć, grunt że pierwsza dawka poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdoberek!

My już po wizycie. To nie są absolutnie potówki, alergia pokarmowa też nie.
To uczulenie wygląda jak skorupa na twarzy, uwidacznia się na słońcu 🥴
Dlatego spacery do 10, albo po 16. Musimy wyeliminować wszystkie kosmetyki Nivea, poduchy z pierza, nawilżać powietrze, nie przegrzewać Małego, do tego myć często buzię.
Na leki poszło ponad 150zł,oby coś dały 🤨
A co najlepsze przyplątało się na dodatek pieprzone pieluszkowe zapalenie skóry 😠
i to na udach 😮 Pewnie pieluchy Pampers będą do odstrzału.
Jestem normalnie załamana 🤢 Dbam o Olka najlepiej jak mogę, a wychodzą odwrotne skutki ☺️

A my mamy identyczną matę jak Lenka 🙂 😜 Ale Olcio jest nią średnio zainteresowany. Woli pogapić się na rybeńki,które mamusia sama zrobiła i zaczepiła na ścianie 😜

Darka Ty dziękuj,że masz takie złote dziecko! U nas przespane 3 godz.graniczą z cudem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kobitki 🙂
Dawno mnie nie było...i zaraz mam zamiar nadrobić co naskrobałyście...

U mnie rewelacja...małej tak posłużył górski klimat, że jak ją położymy o 20 to przesypia codziennie do 5 rano, butla i jeszcze do 8...Masakra !!! Nareszcie mamy wieczorkiem czas dla siebie a i noc przespana 🙂

Ogólnie jeszcze trochę marudzi, ale jest już coraz mniej płaczu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jestem i ja 🙂

powoli się roztapiam 😉
no nic byle do niedzieli 😁 😁 😁

emiliaeem buziaki dla Olusia 😘
i miejmy nadzieję że szybko znajdziecie winowajcę powodującego uczulenie, trzymam kciuki
a odparzenia zawsze mogą się przytrafić, ale szybko się z nimi uporacie więc głowa do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja mam takie pytanko nie zwracalam na to do tje pory uwagi ale maly na buzi ma takie krosteczki podobne jak mial po urodzeniu na nosku tylko ze te nie sa biale tylko takie jak kolor jego skory tak sobie teraz mysle po tym co przeczytalam u Emiliaeem

Taa zlote dziecko tylko w nocy chyba bo w dzien to tragedia teraz dalam mu flache sztucznego bo nie mam w cyckach nic i chyba wkoncu usnie na pare gdzin bo tak to bylam z nim na dworze o 9 bo w domu juz sie nie dalo wysiedziec a na dworze w cieniu fajnie to spal z pol godziny potem w domu mi na rekach 15 min jak chcialam go do lozeckza dac juz po spaniu a teraz spi niech przynajmniej do 15 pospi ja sobie ugotuje obiadek bo juz 2 dzien na obiad jem tylko kisiel i serek bo jest tak cieplo nie chce mi sie gotowac nio i ciagle rozjazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamuśki!
my dziś cały dzień w domciu, u nas 35 st w cieniu!!!! a w aucie mi pokazywało 49 st!!!! masakra, oddychać nie idzie.... ale na szczęście mamy klimatyzację w pokoju więc się chłodzimy z Paulinką 🙂 przedwczoraj byłam z nią u mojego brata gdzieś od 16 do 19 i byliśmy cały czas na podwórku, trochę w wózku, trochę ją brałam na ręce, biedactwo cała mokra choć miała tylko taką bardzo cieniutką sukieneczkę na ramiączkach, ale była strasznie markotna, zasnąć potem nie umiała, chyba się przegrzała bo i potówki wyskoczyły pierwszy raz 😞 więc wczoraj i dziś się schładzamy 🙂 a u Was też tak gorąco??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i mam jeszcze pytanko do mamusiek, które mają starsze dzieciaczki: kiedy się pierwszy raz uśmiechnęły Wasze dzieciaczki? bo czytałam że to ok 5-6 tyg, moja ma 5 tydzień i jeszcze za bardzo się nie przygląda, tylko jeździ oczkami po całym pokoju, często zatrzymuje wzrok na długo w jednym miejscu gdzie nic nie ma 🙂 a na mnie tylko czasem dłużej popatrzy.... i zaczynam się martwić.... wydaje mi się, że jeszcze nie widzi tak jak powinna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka aha, myślałam, że masz pokarm. To spokojnie, może Mały musi złapać to mleko i mu się wszystko ustabilizuje.

Gosia mat jest mnóstwo, ale powiem Ci, że ja nie pierwsza mam wesołą farmę - rodzice i dzieciaki zadowolone. Poza tym nie jest droga, a ile posiedzi w tej macie? Max do pół roku bo potem to będzie zainteresowane czym innym. Lepiej zainwestować w leżaczek z Fisher Price 🙂 Takie moje skromne zdanie 🤪

emiliaeem Oj te te cholerne krosty. Nie martw się i nie obwiniaj - widomix, że dbasz o Smyka jak najlepiej a, że ma wrażliwy tyłeczek to cóż - pewnie delikatny po mamusi 😉
A co do maty, to spokojnie, moja jakoś jak miała 1,5 msc dopiero się zainteresowała.

Kiniek fajnie, że macie już wyznaczoną datę. Na pewno wszystko się uda Kochana!
U nas kupki co 2 dni - twarda z rzadką, też daje biogaię. A teraz jak nie przejdą twardę to mam dać lacidofi - 2x1 do mleka. Czekamy...

McDa87 u nas też upał. Czekam na wieczór żeby na spacer wyjść.
Co do uśmiechu to właściwie od półtora tyg. Lenka się uśmiecha. Wczoraj śmiała się do zabawki, dzieci mają "loty" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ufff, jak gorąco... 🙃
Mała śpi, ale ciężko oddycha z tego upału i oczywiście na bródce i pod szyjką pojawiły się potówki 😞. A co do krostek na nosku, takich białych, jak zaskórniaki, to mojej dzidzi od porodu jeszcze nie zniknęły, choć jestem dobrej myśli i wydaje mi się, że ich ubywa.

Aniu, Martynka w sukieneczce do chrztu wyglądała śliczniutko, taka laleczka 🙂 🙂 🙂
Ja z chrzcinami to jeszcze troszkę poczekam. Myśleliśmy z mężem o terminie około bożonarodzeniowym, ale jeszcze to nic pewnego. Teraz mamy inny dylemat, bo musimy ustalić kandydatkę na matkę chrzestną dla Natalki, a w rodzinie jak na złość wszystkie kuzynki albo za młode, albo mają już chrześniaków "na pęczki", albo ciężarne. Zastanawiam się nad moją bardzo dobrą koleżanką, ale nigdy nie wiadomo jak to będzie za kilka lat czy ten kontakt się nie urwie... 🤨

Pytanko do dziewczyn, które robiły maluszkom już USG bioderek: Czy pediatra robił Wam problemy z wypisaniem skierowania? Ile się czeka na usg? iIe w razie czego mniej więcej kosztuje, gdybym poszła prywatnie??
Wczoraj byłam u pediatry i stwierdził, że w moim mieście nie ma możliwości przeprowadzenia tego badania, ewentualnie może mi wypisać skierowanie do Łodzi, lub mogę zrobić to badanie we własnym zakresie, czyli prywatnie. Jasne, najlepiej iść i zapłacić ale przecież to mi się należy z nfz. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 chmmm, co do uśmiechu, to moja córcia uśmiechała się już jak miała 5 dób, ale myślę, że te uśmiechy nie były zamierzone i świadome z jej strony. Jednak wczoraj, Natalka spojrzała mi w oczy i cudnie, obdarzyła mnie tym swoim szerokim, bezzębnym uśmiechem - myślę, że to nie przypadek lecz było to zamierzone. Normalnie radość w sercu!!! 😁 😁 😁
A co do jedzenia lodów, właśnie jakieś pół godzinki temu dorwałam się do pysznych, śmietankowo - wiśniowych, miałam nieodpartą pokusę pochłonąć całe 500 g, ale opamiętałam się. Mam nadzieję, że córci nie zaszkodzi moja zachcianka. Poczekamy, zobaczymy ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa ja jak narazie jadlam kisiel jablkowy ktos na forum juz o tym wspominal chyba i jak narazie nic mu nie jest

Usmiech taki szczery i zamierony chyba jak skonczyl 6 tyg ale taki juz na glos jak on czasem piszczy jak dziewczynka glosik tez ma taki jak dziewczynka masakra normlanie 🙂

Lody hehe coz za przyjemnoisc jem i nawet sie nie zastanawiam bo to tylko cukier wiec malemu nie zaszkodzi raczje nam pohamuje spadek kilogramow a moj maly nie jest uczulony ani na truskawki ani na czekolade nawet na orzechy nie bo zjadlam 2 laskowe dla eksperymentu i nic niestety jak sie nie sprubuje to sie nie wie potem takie juz nasze uroki te dzieciaczki to jak kroliki doswiadczalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa87 u mnie jest strasznie gorąco!
ja już nie wyrabiam
mam nadzieję że to ostatnie takie dni
co do uśmiechu to Weronika od kilku dni już się uśmiecha i myślę że to jest świadome bo uśmiecha się tylko wtedy jak się do niej mówi 🙂

Kiniek super że już macie termin operacji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
z tą pogodą dzisaj to szok! 😠

u nas mimo, że gorąco to odpukać nie pojawiają się małej potówki.... póki co ma czystą, gładziutką buzię 🙂....wreszcie... emiliaeem nie martw się, powolutku i na pewno Twojemu synkowi też znikną te pryszczyki... cierpliwości a na pewno dojdziecie do przyczyny ... z małymi dziećmi to tak jest.... jak nie jedno to za chwile drugie się przypląta..... u nas też tak było... ale tydzień za tygodniem, troszke więcej wysiłku i systematyczności a wszystko stopniowo przechodzi 🙂

Jeśli chodzi o uśmiech to nie wiem dokładnie kiedy był pierwszy... chyba jak miała skończone 5 tygodni, bo uśmiechała się dosyć szeroko do mojej babci 🙂 hehehe... wcześniej też się śmiała ale nie wiem czy to były grymasy czy prawdziwe uśmiechy.

Zabawki jeszcze jej nie interesują, więc dopiero myślę o zakupie maty...i może kupię tę co Ty tedit. Jeśli chodzi o leżaczek to super sprawa 🙂 jestem z niego bardzo zadowolona 🤪

Kiniek szczepienia nie uciekną a operacja im szybciej tym lepiej, nic się nie martw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie też gorąco dobrze że wieje no ale my już po spacerku 😁

Mała uśmiecha się już od jakiegoś tygodnia jak do niej mówię więc to pewnie świadomy uśmiech 🙃

Kiniek nie przejmuj się przesunięciem szczepień ważne że znasz już termin operacji a szczepienia nie zając nie uciekną 😉

emiliaeem głowa do góry zobaczysz jak za jakiś czas te krostki będą tylko wspomnieniem a co do zapalenia skóry to też da się wyleczyć nie zapomnę jak moja miała nieciekawe odparzenia na pachwinach no ale przypilnowałam tego i po tygodniu już wszystko wróciło do normy 😉

tedit26 masz racje ale u mnie temat maty rozwiązał się dzisiaj koleżanka zadzwoniła że może mi pożyczyć jeśli chcę więc kasa zostanie w kieszeni 😜 a w leżaczek Fisher Price już zainwestowałam 😁

agnessa ja skierowanie na bioderka dostałam ze szpitala i robiłam to usg na nfz 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Jak to ja wtrącę swoje 3 grosiki teraz a doczytam wszystko jak znajdę dłuższą chwilkę 😜

U mnie upał że masakra i duchota straszna jak to zwykle na Śląsku przy upałach bywa 🥴
W domku prawie 30 stopni 😞, na dworze 31 🥴 gorącoooooooo

Z czasem u mnie marnie, mały odpukac ładnie przesypia noce, czasem nad ranem marudzi ale za to od rana zamienia się w małego marudera, jak zaczniemy "śniadaniowac" to trwa to zwykle od 7 do 10 - marudzenie, dojadanie, wszystko idzie - butle, cyce, herbatki i woda.
Potem pada na ok godzinę a potem znowu marudzenie.
Śpi już krócej - po ok 1,5h

Karuzela przyszła ale bez baterii więc mąż jak to on "kupuje"

Pokrycie leżaczka wyprane , super ten Fisher Price zrobił - przy dupce można tą "dechę" wyciągnąć ale przy pleckach już nie, więc prałam w rękach...

To na razie tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny! U nas również okropne upały... marzę już o jesieni. Choć w przyszłym tygodniu wybieramy się całą rodzinką na wakacje nad morze, także ładnie mogłoby być 🙂
Z niedowierzaniem czytam o tym, że wasze szkraby potrafią tak długo spać. Moja budzi się co 2-3 godziny. Raz na jakiś czas potrafi przespać 4h, ale to już musi być!!
Jestem wykończona tym upałem, aż mi się nic nie chce....
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,
u nas nie ma takich upałów (nad morzem) około 25 stopni.
Co do śmiania to nasza niunia gdzieś od ponad tygodnia śmieję się i to coraz bardziej świadomie.Każdego dnia rano "gadamy" sobie w łóżku i śmieje się cały czas 🙂) pełną gębą 🙂)

ale pamiętam, że moja starasza córka nie śmiała się wcale...serio i to do kilu miesięcy, martwiłąm się bo we wszystkich książkach podają, że dziecko powinno robić to i to, widziałąm jak dzieci śmieją się z niczego a ona nic.....i co? ....teraz ma 5 lat, od 4 roku życia umie czytać i jest naprawde bardzo dobrze rozwinięta ...wiec nie ma co czytać i porównywać a tym bardziej w necie bo można popaść w paranoję 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...