Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Miałam ochotę poczytać , a tu taka cisza, 😜 😜 😜 coraz to gorzej z frekwencja 😞
U nas czas kąpieli, tata leje wodę,dosłownie i w przenośni 😉 😉
Dzis nie pisze bo mi się nie chce zwyczajnie , jutro może jakieś natchnienie mnie weźmie do stukania w klawiaturę
Mile spędzonego wieczoru i spokojnej nocy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam mamusie!
Dawno mnie tu nie bylo,nie mam czasu.Piersi mnie bola jak nie wiem,bo odstawiam.I od wczoraj mala jest na samej butli.A wogule przeziebiona jest i na antybiotyku juz niestety 😞Uciekam dziewczyny bo musze jeszcze ogarnac dom szybko ido wyrka.Jutro jak mi sie uda to poczytam Was i moze uda mi sie cos napisac.
Milego wieczorka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam po przerwie

nie bardzo miałam jak się ostatnio odezwać bo Paulinka nam się rozchorowała i akcja jak tu ustrzec Weronikę przed zarażeniem, no i póki co jest ok 🙂
w zasadzie nie wiem skąd nam się to przyplątało, ale w piątek Paulinka zaczęła wieczorem bardzo kaszleć, dostała syropki (oczywiście straszna walka bo za nic nie chciała ich pić, masakra jakaś), w sobotę koszmar, gorączka prawie 40 stopni i niedziela to samo, normalnie dziecka nie poznawałam, leżała prawie cały czas na łóżku i przez te dwa dni zjadła tylko jednej jogurt, nawet pić nie chciała, musiało ją bardzo gardełko boleć 😞
W poniedziałek rano mężul poszedł z nią do lekarza i na szczęście żadnych zmian w oskrzelach nie ma. Lekarz stwierdził że najlepszym rozwiązaniem byłyby inhalacje, Rafał mu wtedy powiedział żeby od razu do tego kaftan bezpieczeństwa przepisał bo ona nie da sobie ich za nic zrobić, syropy też odpadają no i niestety stanęło na antybiotyku 😞 😞 😞
Generalnie cały dzień walka z nią, bo buźki nie chce otwierać, katarku nie da odciągnąć.
Dobrze że teraz przez dwa dni mężul był z nami bo nie wiem jak sama dałabym sobie radę.
Teraz jest już troszkę lepiej ale jeszcze kaszlę, w piątek do kontroli.
Weronika póki co ok, tylko katarku dostała, no ale ona przynajmniej daje sobie odciągnąć więc dzielnie walczymy.

A tak poza tym to dzisiaj mamy trzecią rocznicę ślubu i urodziny mężulka, więc świętujemy 🙂 🙂 🙂 jutro doczytam i napiszę więcej!

Teraz już mam nadzieję że uda mi się regularnie zaglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

a ja wczoraj coś napisałam...ale 😮 wystąpił błąd na stronie i sie wykasowało 😮

Gosiaczek koniecznie wklej zdjęcia z nową fryzurką

Darka zdjęcia super...dobrze, że imprezka się udała..wreszcie macie to za sobą... 🙂 ja też się cieszyłam jak już było po wszystkim 🙂

Asiu dużo dużo zdrówka dla Paulinki i Weroniczki oczywiście..no i Sto Lat dla męża i wszystkiego naj z okazji rocznicy ślubu 😉

Ramonka dla Twoich córeczek też dużo zdrówka

U nas jak na razie bez zmian..."odpukać" wszyscy zdrowi..pogoda piękna więc spacerujemy, odwiedzamy częściej babcie i tak za bardzo nie ma czasu siedzieć na forum 🙂
Ja mojego dziecka to w ogóle nie rozumiem...raz przesypia całą nockę i budzi się dopiero po 6 rano...a raz już pobudka o 4 albo nawet czasem się zdarza że koło 1 😮 no i czemu tak jest 🤔 ehhh może kiedyś to się unormuje ...czekam z niecierpliwością

zmykam, bo mnie dziecko rozpaczliwie wzywa..hehe buziaki:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

anja P twoja mała ma problem ze skazą podobnie jak u nas. Powiedz mi czym ją smarujesz tzn. buźkę, ciało? czy są jakieś kosmetykki specjalne na takie problemy? a jak z karmieniem, bo ja mam ją na piersi i dosłownie NIE WIEM CO MAM JEŚĆ, muszę całkowiecie odstawić nabiał 😞(
POZDRAWIAM

Emiliaemn ty karmisz piersią , powiedz mi co jesz bo z tego co pamiętam to synek też ma problemy ze skórą, ale niestety nie pamiętam czy ma skaże czy coś innego?
Ja już wariuję, ile można jeść kanapki z kiełbasą i .....kanapki z kiełbasą 🙂)marzę o serku, jogurcie, twarożku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobietki!

Oj, jaka tu cisza 🤨 Porządki jesienne zaczęłyście? 🙃

Asieńko miłości, miłości i jeszcze raz syna 🤪 Zdrówka dla Synowej 😉 😘

Monia u nas tylko raz nastąpił nawrót wysypki,ale szybko zniknęła 🤨 Poza tym dermatolog wykluczyła skazę białkową,że niby było na nią za wcześnie 🤨 Jakieś anty coś tam nie wykształciło by się tak szybko 🤔 Jem praktycznie wszystko,a wysypki nie ma. Jedynie ostatnio wywaliło kilka czerwonych krostek,ale to po cytrynie 🙂
Skoro nie możesz jeść nabiału, pochłaniaj warzywa i owoce. Rób sobie przeciery, gotuj, wymyślaj... 🙂 Na kanapkach długo nie pociągniesz 😉

Mój Mały ma ostatnio dziwne loty... Nie mogę Go oduczyć wkładania rączek do buzi. Ale żeby tylko je sokał, pcha je tak głęboko,że wymusza wymioty 😮 I czuje,że są niedobre, ponieważ się krzywi, a mimo to wkłada non stop. 🥴 Nooo i zrobił postęp, łapie rączkę za rączkę i bawi się swoimi paluszkami 🙃

U nas w niedzielę chrzciny,więc czasu niewiele. Kupiliśmy już Olkowi wdzianko 🙂 Fotek powstawiam jak już będę wolniejsza po niedzieli 🙂

A tak wogóle to chciałam się pochwalić 😜 Rodzina nam się powiększy 🤪
Bratówka zatrybiła 🙃 7 tyg. ma malutka fasolka 🙂

Pozdrowionka i buziaki dla wszystkich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anja P twoja mała ma problem ze skazą podobnie jak u nas. Powiedz mi czym ją smarujesz tzn. buźkę, ciało? czy są jakieś kosmetykki specjalne na takie problemy? a jak z karmieniem, bo ja mam ją na piersi i dosłownie NIE WIEM CO MAM JEŚĆ, muszę całkowiecie odstawić nabiał(
POZDRAWIAM

U nas karmienie butelka mlekiem z puszki , wiec nie za bardzo tobie mogę pomoc co do jadłospisu, co do kosmetyków to suche krostki trzeba nawilżać ja do kąpieli daje oliantum, a do buźki i ciałka-emulsja do ciała atoperal baby, wygładza, nawilża , znosi uczucie świądu, cena około 34zl ,
mala po nim się uspokajała , ma w składzie paracetamol, ważne- pediatra mi mówiła ,żeby nie używać kremów ze sterydami, i oliwka nie bo może bardziej podrażniać niż łagodzić.

Mala miala okolo1 miesiąca jak dostała wysypkę, i na początku tez pila zwykle nan pro 1 i bylo ok, kilka razy miała zmieniane i tylko po nutramingenie jej gaslo, kremy nic nie pomagaly,
A teraz jeszcze zrezygnowaliśmy a herbatek hippa, bo po nich tez byly kroski, moze nie za duzo ale odkąd poje wodę nie miała ani jednej krostki



Asiu przede wszystkim zdrówka dla dziewczynek, i Duuuzzooo MIŁOŚCI ,wszystkiego najlepszego!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia321 ja też nie jem nabiału u nas pojawia sie śluz w kupie a kupy były zielone i wysypka tez sie pojawiła jak mały miał ok miesiąca, tez niby nie spowodowana skazą ale nabiał kazano mi wykluczyć, od kiedy nie jem nabiału kupki są zołte, jedz dużo kasz różnego rodzaju żeby uzupełnić niedobór wapnia, ryby, mieso, warzywa, kanapki z dzemem dla osłody zycia 🙂
Moj mały wczoraj był szczepiony na pneumokoki Prevenarem 13 i po poludniu byl wielki płacz miał obrzęk na nóżce pomogła kwaśna woda w żelu.
Pozdrawiam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnestika no własnie tak staram sie jesc, urozmaicam na wszystkie sposoby, ale ciagle mi się marzy bułeczka z twarożkiem, serem mniam 🙂) jem obiady normalnie, mięso, najczęsciej gotowane, yz, kasze, owoce.
kupki tez sa u nas zielonkawe czasem, ze śluzem.
A czym smarujesz maluszka? ja kapałam w oilatum, ale skończył mi się i mam teraz z Niemiec Penaten. chyba jej służy.
a ostatnio zjadłam jogurt naturalny i serek topiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia już kiedyś pisałam,że dermatolog poleciła nam fajny żel do mycia buzi i ciałka TOPIALYSE Sensitive z SVR dla typowo atopowej skóry, który zapobiega nadmiernej proliferacji bakterii. Za 500ml zapłaciłam 65 zł, ale u nas zdał egzamin.
Mój Olek robił kupki ze śluzem,ale tylko wtedy, gdy napiłam się kawy z mlekiem albo zjadłam budyń.
Po jogurtach,serkach i innych pierdółkach reakcji nie było 🤨
No i z rybami ostrożnie- też mogą uczulać. A za mną chodzi łosoś wędzony ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć

No wreszcie jakiś ruch na forum 🙂

emilianeem gratuluję postępów u małego 😉

Mam takie pytanko czy jak łapiecie dzieci za rączki i chcecie je podnieść to podnoszą główkę bo mojej zostaje w tyle i zaczynam się martwić. A tak w ogóle to ciężko jej zasnąć w ciągu dnia samej i strasznie marudzi nawet płacze a widzę że jest zmęczona 🥴 bujam ją w wózku nawet godzinę to śpi a jak tylko przestaję to budzi się niezadowolona i tak już 4 dni to trwa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnestika ja mam sporo tych kosmetyków, przywiozła mi znajoma z Niemiec. dopiero kilka dni stosuje płyn do kąpieli i jestem zadowolona. zapach bardzo delikatny i niezmiernie przyjemny - on się nazywa SANFT-BAD (mit kamille-Extrakt). Mam tez krem do twarzy INTENSIV CREME GESICHT & KORPER.

GOSIACZEK MOJA TEŻ JAK CHWYTAM JĄ ZA RĄCZKI TO SIĘ ŚMIEJE I NAWET NIE MYŚLI ŻEBY SIĘ PODCIĄGAĆ. TEŻ SIĘ TROCHĘMARTWIĘ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam was

na poczatku duzo zdrowka dla naszych dzieciaczkow chorych taka pora ze duzo malych dzieci choruje

Noc odpukac od prawie tyg przespana calutka

Moj maly tez mial problemy z skora na policzkach mial taka szorstka i w krostkach przy szczepienu pani doktor sprawdzila i zapisala masc ale nie wiem jaka nazwa bo ona jest robiona na zamowienie i nie pisze nazwy stosuja ja od soboty i juz wszystko ladnie schodzi i jest bardzo tania bo zaplacilam za nia 5 zl i powiedziala by nie smarowac oliwka i nie uzywac kremow na dwor na wiatr a szczegolnie z nivea bo to niby hipoalergiczne ale najczescije uczula a i tak malego kapie w plynie z nivea i jest wszystko ok od samego poczatku

A moj dzis jest taki ponury dzien to sobie spi torszke sie pobawilismy a ja mialam czas na posprzatanie teraz na spacerke jak sie obudzi mimo pogody trzeba dzieciaczka przewietrzyc a musze isc do apteki

Co do podnoszenia za raczki moj tez jest leniuszkiem na poczatku chcial wsatwac a teraz zamiast tego smieje sie i podnosi dupke ale ostatnio zauwazylam ze podczas kapieli jak maly sie smieje lapie sie za raczki i glowke chce podnosic i mu sie troszke udaje cwaniak jedne chce wstawac trzymajac sie raczek a nie czego innnego 🙂Dziewczyny nie martwcie sie kazde dziecko jest inne a widac niektore sa leniuszkami i imdobrze tka jak jest nie ccha byc zmuszane jesli jest wszystko dobrze to tym nie warto sie przejmowac ja sie przejmowalam i mi nic to nie dalo maly rozwija sie w swoim tempie

My z postepami stanelismy w miejscu oporcz raczek ktore ida w ruch caly czas nic nowego chwyta zabawke jak mu sie ja da ale zbytnio nie jest nia zainteresowany balon jeszcze fruwa w powietrzu i to u niego najwieksza atrakcja a przewracanie z brzuszka ana plecki zauwazylam ze powoli prubuje bo przechyla sie nozke odrywa od ziemi i raczke tez ale nie ma jeszcze sily wziasc zamach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny co do atopowego zapalenia skóry to u nas były straszne problemy z doborem maści itd. Kacper miał nie cały miesiąc jak dostał wysypki która po kilku dniach zamieniła się w straszne czerwone gdzie nie gdzie ropiejące krosty całe rozognione masakra, lekarz kazał zaprzestać używania jakichkolwiek kosmetyków , zalecił też dietę i zmienił mleko na nutramigen, polecił używanie emulsji do kąpieli z emolium i kremu też z emolium oraz kąpiel w nadmanganianie, krostki wysuszyły się, a teraz mam wysuszoną lekko zaczerwienioną skórkę, po emolium polecił nam stosowanie emulsię co ciała Atopta coś tam coś tam, ale to też słabo pomagało a teraz stosujemy maść chyba tą sama co darka co też jest robiona i dwa opakowania kosztują 10zł i to zaczeło działać, a co do diety to nie jem żadnych cytrusów, grzybów, i ograniczyłam nabiał bananów też nie mogę jeść i ogórków bo po tym zaczyna się od nowa, a jem dżemy (tylko )z czarnej porzeczki prażone jabłka, ryż kaszę ziemniaki makaron, duże ilości mięsa na śniadanie owsiankę albo mannę na wodzie z dodatkiem mleka, marchewkę z jabłkiem, zupy ale niestety bez dodatku śmietany jedynie troszkę jogurtu ale to tylko kilka razy w tyg. a tak to bez zabielania. no i to by bylo na tyle.

A wczoraj Kacper się przeziębił ma straszny katarek i chrypkę niekiedy kaszle i słychać jak mu coś zalega, temperatury nie ma tylko stan podgorączkowy37i2 , położna powiedziała żeby nie przychodzić z nim na razie do przychodni bo jest dużo chorych i może się zarazić bardziej. Przez ten katarek ma problemy z oddychaniem i nie śpi za długo bo się przez to budzi.

Dziewczyny mam pytanie jak długo śpią wasze dzieciaczki w nocy miedzy karmieniami,
bo Kacper zasypia ok 22:30 budzi się po 3h na jedzenie i znowu zasypia na 3h a później to różnie albo chwile się pobawi i zasypia albo zasypia od razu po zjedzeniu na 2-3h.
Zastanawiam się czy to normalne że nie on nie ma dłuższych przerw między jedzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i ja 🙂


ja dziś tak szybciutko bo pora karmienia się zbliża i mała nie śpi.meteoryczna moja niuńka też ostatnio je co 3-4 godz , jak jej dałam wczoraj po kapieli o 20 tej 120 ml to pobudka o 24 i po 3 i 7 , 11 no i teraz 🙂


Natalka też od jakiegoś czasu bawi się rączkami, a od wczoraj to tak jak Oluśpcha je do buzi , krzywi się i wymiotuje 🙂


Asiu zdrówka dla dzieciaczków i 100 lat z okazji rocznicy


darka super ,że się chrzciny udały i super fotki zmykam robić mleczko bo płacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meteorycznakarmisz piersia to normlane ze dzieci taki maja rytm dnia i nocy ze niektorym wystarczy aniektore chca wiecej ja juz od miesiaca nie karmie piersia pokarm stracil mi sie bez zadnych problemow nie tka jak u ramonki nic mnie nie bolalo po prostu zanikl

Jak czytma ile wasze dzieciaczki jedza to ja trzymam sie za glowe moj potrzebuje 2 razy tyle co je Natalka od emili na noc dostaje 235 ml a w dzien 200 🤪 bez tego byl by placz a dzis malego znow od czegos bruzszke boli pewnie od przejedzenia sam tak sie zalatwil skoro jest lakomy i chce tyle jesc ja go nie bede glodzic a jedzmy co 3-4h zalezy wlasnie przespal jedzenie ale woda stoi w gotowosci bo bedzie syrena napewno jak sie obudzi

Ja spadam dzis idziemy z Matim na spacerek i Oskarkiem 🙂Oskarek strasznie polubil Matiego usmiecha sie do niego nawet ostatnio zaczol z nim konwersacje po swojemu zdumiewajace jak male dzieci potrafia szybko nawiazac kontakt z obca osoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ja też karmię piersią i jem coraz więcej rzeczy, zjem trochę i obserwuje, jak nic sie nie dzieje to juz potem jem normalnie... a jem jajka pod każdą postacią, szynki,ser, pomidory, ogórki zielone, dżem, zupę pomidorową, jarzynową (obie z jogurtem zamiast ze śmietaną, rosoły, mięsa, ryby i warzywa na parze, duszone, czasem ugryzę od męża kotleta 🙂 z owoców tylko banany i jabłka.... i często zrobię sobie budyń waniliowy 🙂

Gosiaczek ja też jak chwytam małą za rączki, to głowa zostaje na dole 😞 nie chce trzymać...

i piszecie, że Wasze dzieci bawią się rączkami a nawet chwytają, moja jeszcze nie odkryła swoich rąk i zaczynam się martwić 😞 tylko potrafi je ssać, nic więcej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meteoryczna88 moja je tak od 110 do 120ml co 3 godziny, wieczorem je np. o 19.30 zasypia o 20 i budzi się tak koło 4 albo 5 potem 120ml mleka i śpi do 7 bądź 8 nie dłużej 😉
Dużo zdrówka dla Kacperka 😘

McDa87 nie martw się moja jest od twojej starsza choć wcześniak to też tylko wkłada rączki do buzi i jak narazie ich nie ogląda ale pewnie przyjdzie i na to pora, jakiś tydzień temu słabo podnosiła głowę jak leżała na brzuszku a teraz ładnie podnosi i z każdym dniem coraz lepiej 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...