Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Przepraszam, że się wtrącę na Wasz wątek ale robię mały wywiad na potrzeby własne 🙂

Ja mam pytanie da Was Mamusie... jeśli kupujecie dziecku ubranko, to czy dostępny rynek spełnia wasze oczekiwania? Czy szukacie rzeczy oryginalnych? wyjątkowych? czy zadowalacie się tym co jest ogólnie dostępne? czy patrzycie na wzory na np. body? wiadomo jakość na pierwszym miejscu, ale czy ozdoby zawsze trafiają w wasze upodobania? aha i czy wolicie np. gładkie ubranka z jednym wyraźnym wzorem, nadrukiem? czy jakiś wzór, mniejszy, który się powtarza?

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję 😘
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
odp dla Nequitiaja jak kupuje ubranka patrze chyba takie moje zboczenie na wyglad ubranka co na nim jest czy jaies obrazki albo pierdolki wiadomo do chlopca to nie ma nic ciekawego nio ale jednak patrze ale jakos mniej zwracam uwage na gatunek przewaznie sa to bawełniane i welurowe widomo teraz na jesien takie sa najlepsze

Nio a my walczymy tez z chorobskiem jakims jutro sie okaze co, maly dostal ni ztad ni zowąd gorackzi ponad 38 prawie 39 zobaczymy jaka bedzie noc masakra 😞biedactwo moje sie meczy teraz ale zadnego kataru nie ma tylko moze lekko pokasluje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia Wiec co do ubranek w Polsce oprócz dostępnych next i h&m w gust trafiały mi tylko te z wyższych polek , po polskich markach musialam się sporo nabiegać żeby coś znaleźć. W większości korzystam z takich sklepów jak Zara, H&M . francuski okaïdi i obaïbi, premmamon, matherhood , Jbc . A wzory dla córki to raczej grochy , paski, kwiatuszki, nadruki tylko jak spotkam bardzo ciekawe i tylko jeden wyraźny. Uwagę zwracam na jakaś śliczna falbankę , oryginalny guzik, ciekawe hafty i np marszczenia materiałów . Muszą być koniecznie modne fasony podobne w jakie ja się ubieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,
u nas wieje, że łeb może urwać 🙂) nie wiem czy dzisiaj pójdziemy na spacer, chociaż wczoraj tez wiało i byłysmy.
Dziewczyny ile wasze szkraby przybrały między 1-szym szczepieniem a 2? tzn. w przeciągu tych 6 tygodni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anja P mam jeszcze pytanie do ciebie. czy jak karmiłaś jeszcze piersią to czy mała z dolegliwości miała czasem zielonkawe kupki, czy była niespokojna-zwłaszcza w nocy i często w nocy właśnie stękała, męczyła się jakby nie mogła zrobić kupki a jak już zrobiła to lużną ? a wspominałaś też o wysypce. Gdzie ją głównie miał na buzi czy całym ciele?
Pytam o to bo do tej pory szukamy przyczyny czasem jest wszystko super, śpi, nie stęka a czasem noce są przerwami. Nie płącze, ale widzę, że się męczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia u nas tez nie lepiej , nie jest zimno ale wieje , jesień w pełni , aż trudu uwierzyć ze jeszcze 2 dni temu 30 stopni było, A na spacer codziennie chodzimy, zimno, pada czy wieje folia na wózek, w końcu w cieple malej nie zahartuje.
Ja tez jestem ciekawa ile mała przybrała, ale u nas odstęp 4 tygodni miedzy szczepieniami.
Darka A TY LUDZI werbujesz na forum 😉 pusto tu ostatnio to fakt

PS
dziewczynki Ja szczesliwa jak nie wiem siostra moja się do BXL PRZEPROWADZA- jupppi!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki,

miałam problem z wejściem na stronę. Jakiś błąd.

U nas wszystko po staremu.
Lenka przewraca się już na boczek, wygina się jak paragraf 🙂 Rączki w budzi non stop.

Widzę, że poruszałyście kwestię jedzonka. Moja je 150 ml co 3-4 h. Wieczorem jak zaśnie o 20 to budzi się ok.3:30, potem 6:30,7:30. No a potem kładą ja drzemkę ale śpi 30-40 min. coś ją budzi, sen albo nie wiem co 😞

Ciuszki kupujemy w Smyku, H&M, 5 10 15, C&A, siostra przywiozła mi dużo z NEXTa. Ale w Polsce jest mniejszy wybór niż np. w Anglii, nad czym ubolewam.

darka Buziaki dla Oskarka, ślicznie wyglądał na chrzcinach 🙂

gosiaczek moja też się nie podnosi, tzn. główka jej zostaje w tyle. Myślę, ze nie ma co na siłę próbować. Każdy bobas rozwija się indywidualnie a widzę, że nasze są poprostu leniuszkami 🙂
Lenka też w dzień śpi po 30-40 min. zasypia co prawda sama, ale potrafi mi zrobić jazdę i muszę ją wtedy przytulić a ona wierzga i mnie "bije" jakieś 15 min. Normalnie szok. Co do wózka to nie praktykuje bo co będzie później jak wyrośnie z gondoli? Ale wiem, ze czasami to się człowiek różnych metod chwyta.

anjaP zazdroszczę Ci siostry, moje jedna w Anglii, druga w Radzyminie pod Warszawą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja krotko karmiłam 3 tyg tylko , straciłam, pokarm bo mała spala i spala, nawet na piersi potrafili spać cala noc , a przez sen nie moglam jej nakarmic, obudzic tez jej nie moglam,
Kupki na piersi były ładne żółte, po dwóch tygodniach karmienia mlekiem modyfikowanym, kupki były częste do nawet 10 dziennie , można powiedzieć ze walali w każdego pampa, miały śluz, kolor taki zielony ale nie czysty żółty jak na piersi raczej tak pośrednio miedzy tymi kolorami.I ulewała często nawet godzinę czy dwie po jedzeniu
Krostki miała wcześniej już przy karmieniu piersią , ale tylko w okolicach brwi i czoła, to była przyczyna hormonów,.Alergiczna wysypka to były szorstkie krosty na policzkach brodzie, szyi, dekolcie i pleckach robiły się nawet ranki po nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to ciekawa jestem ile moja ma długości bo 60 cm. miała przy urodzeniu 🙂) a teraz każdy kto ją zobaczy to dziwi się, że taka duża, tzn długa bo wagowo to wydaje mi sie że nie jest klocek 🙂) po mamusi laseczka 😜 zobaczymy jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nequitia jeśli chodzi o ubranka to ja małej kupuje w H&M, C&A, Reserved Kids, dużo tez mam z Nexta i z innych angielskich firm bo koleżanki mi przywożą, a ogólnie styl rózny od eleganckiego po sportowy 😉

darka dużo zdrówka dla Oskarka 😘 ach ta pogoda to na pewno wszystko przez nią to najgorszy okres bo dużo ludzi choruje 🤔

tedit26 a ja właśnie chcę ja przyzwyczaić do samodzielnego zasypiania ale ostatnio to trudno jest jej zasnąć w dzień nie wiem może to kolejny skok rozwojowy, no masakra bo widzę jak jest zmęczona a zasnąć nie może, dobrze że chociaż w nocy ładnie śpi 😜

anjaP nie ma to jak mieć siostrę blisko siebie ja mam dwie siostry i brata i wszyscy w Radomiu mieszkają 😁

monia321 moja ostatnio przez tydzień też przytyła 200g 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Madzia jak miło, że zaglądnęłaś do nas 😁 co do ubranek to firmy mnie mało interesują ale szukam oryginalnych ciuszków, motywy zalezy jaki się trafi i podejdzie pod gust ,lubię żywe mocne kolory, tego jest naprawdę niewiele, dobrze uszyte z pomysłem, fajne guziki, kolorowe lamówki, ciekawe naszywki, mam na przykład body z napisem "tata production" straszliwie mi to wpadło w oko 😁 no i hopla na punkcie ciuchów imitujących...pudding,zwierzaki, postacie z disneya ogólnie kostiumowe są super, do fotek i na pamiątkę do albumu ^^ A co firmę otwierasz czy prace piszesz ? 😁

Jej dziewczyny co Wam maleństwa tak chorują, weźcie bo ja tu palpitacji dostanę na rzęsach chodzę by młody się nie rozchorował bo w niedziele odstawiamy Go do szpitala ,a w pon operacja i musi być zdrowiuśki jak ryba. Na razie odpukać wszystko gra,choć zaczęłam podejrzewać skok rozwojowy, wczoraj urządził taką jazdę jak nigdy wcześniej, w życiu tak nie krzyczał i za nic nie można było dojść o co mu chodzi...przeszło mu po wieczornym karmieniu spał do 6...i od 7 rano śpi do teraz.... masakra jakaś. Lecę chyba Go obudzę bo to już jakaś lekka przesada... ciągiem 16 godzin snu ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobietki!

U nas przygotowań ciąg dalszy... 😮 Dobrze,że Olek nie daje nam popalić 🙂

Forum naprawdę opustoszało 🤨 Pech...

Co do ubranek, wiadomo, każdy stawia na jakość, gdzie nie zawsze marka jest adekwatna do oczekiwań. W Polsce ubranka dla małych chłopców są totalną porażką! Nie dość,że kolory bure, to jeszcze wybór ograniczony. O cenie za chociażby byle jaki dres- nie wspominam! 😮 Dla Synka lubię kupować ubranka w stylu młodzieżowym, czasami z obrazkami sław z kreskówek 😉 Nie znoszę zajączków, misiaczków i innych pierdółek. No i koniecznie jaskrawe kolorki 🙃

Miałam dziwne porażki żołądkowe przez dwa dni 😮 A Oluś kolkę 😞
Jedzonko weselne to za dużo szczęścia jak na jeden raz 😮

Pozdrowionka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wieczorkiem 🙂

wreszcie udało mi się zaglądnąć 🙂

U nas niestety choroby ciąg dalszy 😞
jutro do kontroli i coś mi się zdaje że czeka nas drugi antybiotyk 😞
dalej wojna żeby podać cokolwiek, w rezultacie więcej antybiotyku, syropu jest na mnie niż w buzi u Paulinki
z odciąganiem katarku katastrofa po prostu, jedynie Paulinka da sobie odciągnąć jak widzi jak najpierw odciągam Weronice no i oczywiście królikowi (czyli jej ulubionej zabawce)

najgorsze jest to, że taka pogoda a my w domu siedzimy 😞
jedynie po południu jak mężul wróci idę z Weroniką troszkę pospacerować

DZIĘKUJEMY ZA ŻYCZENIA 😘 😘 😘 😘 😘

a teraz idę poczytać co u Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinia trzymam kciuki żeby Maksio był zdrów jak ryba zawsze 🙂
Też mamy body Tata producion 🙂

U nas dziś ostatni dzień była taki piękny, ciepły dzień. Jutro już ma padać 😞
Jesień czas zacząć.

emiliaeem szkoda, że weselne jedzonko odbiło się na Was. Cóż, ważne, że po wszystkim Buziaki 😘

asiula dużo zdrówka dla dziewczynek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mimo że nie było mnie kilka dni to za dużo nadrabiania nie miałam 😞
ale faktycznie tak jak pisała Kiniek wcześniej jak chciałam poczytać była tylko biała strona z napisem it works! więc może to powód 😉

Darka cieszę się bardzo że chrzciny się udały 🙂 zdjęcia oczywiście śliczne, prezent bardzo pomysłowy i zdrówka dla Oskarka 😘

Agnestika Emil ślicznie główkę podnosi 🙂 silny chłopak!

Gosiaczek u nas też główka zostaje jeszcze w tyle, ale uważam że nie ma co się martwić. Każdy Maluszek rozwija się inaczej i nie ma co porównywać.

co do rączek to od jakiegoś tygodnia najlepsza zabawka, są dni że potrafi się nimi bawić nawet i 30 min 🤪 🤪 🤪 a i na macie coraz weselej 🙂

Kinia trzymam kciuki za Maksia żeby był zdrowy i na pewno będzie 🙂
przecież on twardy facet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka już śpi, tata poszedł na siłownię a ja idę wziąć długą kąpiel 😜

tedit26 u nas też ostatni taki ładny dzień a od jutra zimno i mokro 🤨

Dziewczyny dużo zdrówka dla waszych skarbów, ja też staram się aby mała się nie przeziębiła bo za tydzień chrzciny 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja witam

Pogoda straszna 😠 a ja pranie robię i będę musiała suszyć w domu, dobrze że pościel i ręczniki uprałam wcześniej 😉

Mała teraz śpi pewnie pośpi 30 minut no chyba że ta pogoda na nią podziała 🙂

Zgadzam się pustki 🤢 no ale może przy takiej pogodzie się coś ruszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka dziewczynki u mnie przygotowania do chrzcin pełną parą...sukienkę już dla siebie kupiłam i dla małego rzeczy też zresztą zobaczycie na zdjęciach :-D poza tym mój mały ciągle trzyma rączki w buźce smieje się w głos a od 16 do kąpieli mamy armagedon potrafi wygiąć się tak że jest oparty tylko na główce i nóżkach pupcia w górze taki nerwus to samo robi jak go chcemy włożyć do fotelika samochodowego...ciągle chce żeby mu czytać i do niego gugać 🤢 śpi po 15 min a łącznie z 1,5 godz na dzień. Ale jest taki kochany 😁 urwis.
emiliaeem wiem że ty lubisz nowości z kosmetyków...w naturze jest nowa szafa z kosmetykami firmy KOBO mampodkład rozświetlająco wygładzający z kompleksem napinającym kolor 203 natural..powiem ci że jest rewelacja kosztował 22 zł do tego mam pisak do kresek za 19 zł bo uwielbiam czarne kreski no i raki brudny róż z firmy catrice nr 010 ogólnie jestem zadowolona z tych kosmetyków ŁO MAŁY SIĘ OBUDZIŁ WPADNĘ PÓŻNIEJ DO WAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...