Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
😘 Witam kobitki , przepraszam , ze jakiś czas mnie nie było ale codzienna bieganina , przeziębienie męża , potem Wiktorynka dostała delikatnego katarku, rodzinne imprezki , goście do Wiktorynki itp. Muszę wam się pochwalić , że nasza Wiktoria dziś przekręciła się sama z brzuszka na plecki 🤪 , dzielna dziewczynka 🙂 . Z podnoszeniem głowy nie ma juz problemu , podnosi na prosto i trzyma długo napewno ponad minutkę , podtrzymuje grzechotki w rąsiach i ma cały czas babana na bużce 😁 . Podgladałam zdjęcia na aguagu po waszych imprezkach - przesliczne 😁
podczytam co naskrobałyście a jak na razie to życzę zdrówka i uśmiechu , tak na miły dzień .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam o poranku 🙂

Dzisiaj mam w planach zahaczyć o lumpeks, tylko nie wiem czy Staruszek zechce mnie podrzucić 😉

Emiluś kleik z BoboVity jest dopiero po czwartym miesiącu... Moja Mama dawała siostrze trochę wcześniej, bo nie mogła ugasić jej głodu 🙂
No ale teraz efekty widać 🤪 Klucha mała nam urosła 😉

Ja już po śniadanku- stwierdzam u siebie uzależnienie od jogurtów Jogobella pieczone jabłko 🙃 Wiadro mogłabym pochłonąć na jeden raz 😉

Dziewczyny to jak z tymi siusiakami??? AnjaP tylko odpowiedziała na moje pytanko... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem jak będę na oddziale pediatrycznym to się postaram o to zapytać , tzn w sumie to chirurgia ale to tym lepiej bo jakby co to tam właśnie się trafia na taki zabieg 🙂 jutro podpytam co i jak 🙂

A tymczasem zmykam odezwę się znów w wolnej chwili, po niedzieli już znów będziemy wszyscy w domku 🙂 no i zbieranie sił bo za 3 miechy kolejna operacja ale ta już znormalizuje wygląd na buzi zewnętrzny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć babeczki,
Monia pisze, że mała się już przekręca... hmm moja nawet leżeć na brzuchu nie chce a co mowa się przekręcić 🙂) ale za to od paru dni jak się budze w nocy do niej to leży w poprzek łózeczka więc jakoś tam się wije 🙂) na boki
a jak ją łąpię za rączki żeby podnieść do pozycji siedzącej to normalnie robi minę i zapiera się nogami żeby tylko nie wstać. Trochęsię martwię 😞( ale nie powiem, zabawnie to wygląda jak ona sięzapiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamuśki,

ja chce wrócić do pracy. Muszę wyjść do ludzi. Chociaż żal mi Małej zostawiać...

My wczoraj 3h na spacerze i oczywiście te 3 h przespane. W domu to 45 max i oczka jak 5 zł 🙂

U nas pogoda jak na razie w miarę, jest wiatr ale nie przeszkadza to w spacerkach. Boje się tych deszczowych i mroźnych dni bo jak pójdę na spacer to jakoś mi ten czas mija.

Mam pytanko do mam które już mają starsze dzieciaczki. Jak gotowałyście pierwszą zupkę i ile wtedy mleka się podaje. Bo zgodnie z tabelą żywienia to po 4 msc już 180 ml.
Ciekawe czy Lenka będzie chciała jeść 🙂 Boże! Już nie długo 4 msc, ale ten czas leci.

Ta uciekająca biedronka, super. Chyba też zakupie 🙂

A my w sobotę do Wrocka na zakupki, trzeba jakiś sweterek kupić, kurtkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja witam

Ledwo żyje ale się melduję, wcale lepiej się dziś nie czuje no ale może do niedzieli się wykuruję bo teraz wyglądam jak...aż szkoda gadać 😞

Moja główkę ładnie podnosi ale to już pisałam, jeszcze nie przekręca się no ale już zaczyna łapać sama maskotki i grzechotki no i moje rączki 😉

Jak narazie u nas nici ze spacerków 🤢

Mam nadzieję że mąż wcześniej wyjdzie z pracy to by Lenką się zajął a ja bym się położyła chociaż na 2 godzinki 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, jakie podajecie mleko swoim dzieciaczkom? ja próbuje oswoić Emilka z nowym mlekiem Bebilon 1 HA ale ciezka sprawa placze pluje ciska się no nie wiem jak to bedzie, pokarmu mam coraz mniej i te zjajdy w weekendy nie dam rady ściagnąc mu na cały dzień, a moze mamcie jakies sposoby na zwiekszenie laktacji.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja .......kleik nic nie dal jak wstawala o stalych porach tak wstaje nadal i do tego czekam na kupke,ktora przewaznie jest z rana. I strasznie na mnie krzyczala jak jej dawalam to mleczko z kleikiem , pozniej dalam jej same mleczko ogolem bylo tego 90 ml. A dzis rano gugala do bajki Krol lew 🙂 a taaaka byla spiaca, a dalej patrzyla 😁
Dzis jedziemy do dzidziusia 🙂
Zdrowka i milego dnia !!!
Agnestika ja uzywam Aptamila - polski odpowiednik to bebilon chyba. Ale to kazde dziecko moze miec inaczej...znow metoda prob i bledow. Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnestika ja karmię tylko piersią i też odciągam na weekendy, bo jeszcze studiuję 😞 odciągam zawsze rano, jak mała się budzi ok 5-6, to z jednej piersi piję, a z drugiej odciągam (udaje mi się tak bez problemu odciągnąć ok 100-120 ml, choć dałoby się więcej, bo jeszcze leci ale słabo i mi się nie chce tak machać) 🙂 jak koło czwartku widze, że zabraknie pokarmu to piję herbatkę hipp dla matek karmiących, granulowaną i tam pisze, że wspomaga laktację i na prawdę, jak ją wypiję, to od razu mam pełniejsze piersi więc polecam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnestika jak miałam pierwszą córcię malutką około 5-ciu mc to zaczęłam drugie studia, nie chciałam przestać karmić piersią więc już ok tydzień przed zjazdem powoli odciągałam pokarm na weekend, mroziłam i mąż jej podawał a na studiach w czasie przerw ociągałam sobie żeby mi piersi nie pękły 🙂) i żeby nie stracić pokarmu. Trudno, było to troche męczące, ale dałam radęi karmiłam ją jeszcze do ponad roku.
powodzenia

aha co do zamrażania mleczka to już nie pamiętam dokłądnie i radze sprawdzić jak długo można przechowywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnesitka u nas bebilon HA nie przeszedł, no tak mi po tym rzygał jak nigdy ;/ za rzadkie to dla nas, tylko comfort jakoś idzie. Spróbuj może przyzwyczaić do nowego smaku, dawaj 3/4 swojego i 1/4 modyfikowanego, co posiłek zmieniaj proporcje , 2gi pół na pół, 3ci 3/4 modyfikowanego.... powinno pomóc, u mojego taki cyrk był z przejścia z NAN na Bebilon ale poszło 🙂

Edytko z mlekiem i wprowadzaniem dań... no ja robiłam tak że dawałam 2-3 łyżeczki ze słoiczka i czekałam 3-4 dni ,nie było alergii to dawałam jeden słoiczek jako jeden posiłek zamiast mleka, jeśli dziecku nie smakuje po tygodniu prób i pluje i wścieka się to można zmienić smak na inny słoiczek bądź mieszać z mlekiem właśnie by była nuta znajomego smaku, mleka normalnie według rozpiski z pudełka co tyle godzin co dawałaś do tej pory,po prostu zastępujesz sobie jeden czy dwa posiłki, na noc ja jeszcze będę dawała kleik ryżowy bądź deserek na dobry sen 🙂 póki zębów nie ma, to nie ma też takiego problemu z ewentualną próchnicą,potem zawsze można dawać popić wodą bądź rumiankiem 🙂 Zobaczysz jak tam sobie królewna zażyczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poprawe humoru moja modelka 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/208/img5007hc.jpg/][IMG]http://img208.imageshack.us/img208/5836/img5007hc.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a propo dokarmiania kleikami, kaszkami...jeśli mogłabym coś zasugerować z własnego doświadczenia to nie rócie tego, otóż pierwsza córa była szczupła, drobna dopóki była na piersi. jak wprowadziłam sztuczne mleko to "mądra" lekarka kazała mi dodawać kleiki, kaszki żeby wałśnie "zagęścić" i żeby lepiej przybierała na wadze, lepiej spała wiec młoda matka , niedoświadczona tak robiła. I co? dziecko się po prostu roztyło i teraz mamy problem. (dodam, że oboje z mężem jesteśmy szczupli).
Oczywiście każde dziecię jest inne i nie mówię , że u was też tak bedzie, ale wiem, że u nas to właśnie od kleików i kaszek tak jest. Teraz po raz drugi nie zrobię tego błędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Suzi 😁 widzę mama nie ustąpi z kwiatkiem ,a córcia chyba już zaakceptowała ? 😁 dobrze,że nie stroisz tylko w róż, bo potem ciężko taką dziewczynkę z tego wyleczyć, wiem coś o tym ☺️

Monia to chyba bardzo indywidualne jest ,dobrze że zalecasz ostrożność, ja tam nie będę przesadzała, ale córa wciągała kilka miseczek dziennie i nadal jak patyk wygląda ;/ heh metabolizm po mamusi, ale to się zmienia bo coś widzę,że zaczęła teraz na etapie szkolnym przybierać szybciej, także jak by to ująć po prostu jest sobą, start miała jak ja, wór bez dna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia i ja też odpowiedziałam na temat siusiaka 🙂 ale powiem jeszcze raz przy kapaniu tak w paluszkach kręć po mału i chwilkę 🙂


Agnesitka ja daję Bebilon i jeżeli mogę doradzić to dawaj na przemian ze smoczkiem jak zauważysz ,że smoczek ciągnie to szybko wyciągnij i daj butlę i tak na przemian u mnie zadziałało


MajaCH CÓRECZKA UROCZA,mnie sie tak spodobała na FB ,w tej opasce ,że zaraz kupiłam już się nie mogę doczekać przesyłki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znów przycięłam komara z Olkiem... ☺️ A ojciec wyemigrował nam na siłkę...
Niby dlatego,że ja byłam w ciucholu 🙃

W takim razie powiedzcie jeszcze czy ta skórka z siusiaka powinna schodzić z czubka???
Ja nie mam bladego pojęcia o tym... Strasznie ciężko pielęgnować mi chłopczyka, nie mam doświadczenia ☺️

Nie nooo... Natalka brawo!!! 🤪 Piękne postępy 🙂

MajaCh a wszystko te czarne oczy... 🙃 Piękna córa 🙂

Czasami mam chwile słabości i nakupiłabym Olkowi różowych ciuszków 😁
Są przesłodkie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...