Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny piszecie o głośnym śmianiu się dzieciaczków, moja przedwczoraj śmiała się tak głośno, że aż tchu jej zabrakło 🙂 i dziś też się trochę głośniej zaśmiała, nie tak jak ostatnio ale głośno 🙂 urocze!!!
a śmieje się tak jak jej robię huśtawkę na rękach 🙂 buźka otwarta i śmiech 🙂kkochana moja!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ramonka wybacz, że to napiszę ale czy Ty na głowę upadłaś? nie chcę Cię obrażać ale jak widzę coś takiego to nóż mi się otwiera w kieszeni...
Czy wiesz jak silnym alergenem jest czekolada? Czy wiesz, że nawet kobieta karmiąca nie powinna jej jeść? Czy wiesz, że w tym wypadku wysypka to najmniejsze zło jakie mogło się pojawić? Pracuje w szpitalu i widziałam przypadki wstrząsów alergicznych, śpiączek itd. szkoda dalej wymieniać. Miałaś wielkie szczęście,że nic się nie stało...
Idąc dalej, co byś zrobiła gdyby Twoje dziecko odrzuciło pierś/butelkę ( nie wiem jak karmisz ) po tej czekoladzie? Dzieci są mądre i słodkie smakuje bardziej...
Wiesz o próchnicy niemowląt? wiesz, że ząb może już wyrżnąć się z próchnicą?
Wiesz, że racjonalne wprowadzanie posiłków niemowlętom pomaga zapobiegać alergią w przyszłości? to, że teraz nie zareagowała na czekoladę nie znaczy, że nie będzie na nią później uczulona...
Alergia to ciężka choroba przewlekła, nie lekceważmy jej.
O otyłości nawet wspominać nie będę ale kostka czekolady to liczba kalorii odpowiadająca jednemu posiłkowi niemowlaka a wartości odżywczych brak, prawda?

Iga, specjalista d.s żywienia niemowląt. Pozdrawam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry!!!!

Łooo - 20 stronek do nadrobienia mam i postaram się doczytac i coś naskrobac później co tam pisałyście.

Widzę że mamy zażartą dyskusję nt. rozszerzania diety niemowląt, z chęcią poczytam - zwłaszcza różne porady bo szczerze mówiąc jestem nieco skołowana jeśli chodzi o wprowadzanie nowych produktów 😞
Jedni mówią że od papki warzywnej trza zacząć, inni że od zagęszczania mleka 🤔

U Nas nadal krosteczki na buźce 😞 Staram się wyeliminować z diety już co się da, bo jednak trochę tego mleka mały jeszcze ode mnie dostaje.

Na grypę nie mogłam się zaszczepić bo "karmię" piersią, co z tego że tyle co kot napłakał no ale i tak wszystko do mleka idzie.

Patryk oprócz fajnych prezentów "dostał" też i zły - jego kuzynostwo kaszlało na chrzcinach jakby koklusz mieli - a "cudowni" rodzice zamiast te dzieci zostawić z dziadkami bo wiem że korzystają z ich pomocy to z nimi przyleźli i od czwartkowej nocy mamy kaszel i katar 😠 😠 😠

Poza tym rehabilitację będziemy mieli teraz 2 razy w tyg bo mały ma za duże napięcie w obręczy barkowej a ma za wiotkie mięśnie brzuszka 😞 😞 😞

Kiniek, Darka
???- jesteście już w domkach? Szpitalne życie jest ciężkie - miałam okazję "zasmakować" go przez 3 tygodnie
Ech te nasze "Choróbki" malutkie - dużo zdrówka !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fijolek Iga chcę wam powiedzieć ,że tu większość matek karmi butlą i deserki i obiadki wprowadza się już po 4 miesiącu a jak zauważyłyście niektóre nasze dzieciaczki już mają skończone 3 miesiące, a co do czytania w internecie to nie przesadzajcie to tak samo jak np jestem chora zobaczę w necie co mi dolega hahahaha wybaczcie ,ale śmieszne to jest . Ja mam syna 12 letniego i wiem jak mam chować dziecko i nie muszę czytać w necie , a kawałek czekolady rany boskie , ale mi afera 😲


Moja koleżanka nie dawała dziecku soczków bo zęby się psują, chipsów bo niezdrowe , cytrusów nie 🤢 i teraz jej córka ma 11 lat i alergię taka ,że szok 🤪 Ja dawałam wszystko synowi , oczywiście z umiarem 😉 ma 12 lat i ma się dobrze 🙂 także nie wyjeżdżajcie mi tu z jakimiś gównianymi linkami 🙂


Ramonka cudne zdjęcia, mała przeurocza 🙂


Moja niunia też wczoraj się śmiała w głos do siebie w lustrze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aha - Dziewczyny jakbyście chciały to teraz w Auchanie jest promocja puzzli piankowych z cyferkami - za 25 zł - my dokupiliśmy Patrykowi bo wcześniej były w Auchanie te same za 60 zł- jak sobie pomyślę że teraz by 2 opakowania za to się kupiło i jeszcze dycha na chusteczki by została - no ale człowiek nigdy nie wie czy dobrze robi
puzzle są bardzo fajne w praktycznym opakowaniu zapinanym na zamek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda z nas zna swoje dziecko i wie kiedy i jak wprowadzać...ja jestem alergikiem więc już wiem że będe musiała bardzo ostrożnie :-) jak narazie jest tylko na piersi i taki mam zamiar to stycznia . slodkiego zasmakuje na swoje 1 urodzinki natomiast inne to po ukończeniu 4 miesiąca...nie chce Zeby mi pierś odrzucił więc każda innaczej do tego podchodzi bo najleiej zna swoje dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pytanie również jest w komentarzu pod artykułem:
"Dzieci „butelkowe” dostają po 4. miesiącu nowe produkty oraz nową mieszankę, tzw. mleko następne (Hipp2, Bebiko2, Nestle2), dostosowane do potrzeb starszych niemowląt?!!!!!!

Na mleku następnym jest napisane że może być podawane po 6 miesiącu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hallo Hallo

Mój post chyba rozpętał całą tą aferę żywieniową...ale podkreślam,że pisałam go do Lipcóweczek !!! Gdybym chciała zasięgnąć porady innych mam weszłabym na forum majowe czy czerwcowe...

To całe ocenianie i pisanie o upadaniu na głowę jest bez sensu !!!

Ramonka córka wygląda ślicznie 🙂,

Emilia1 to kiedy umawiamy się z córkami na te schabowe z frytkami ??? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie

A ja myślałam ze temat dokarmiania zakończony a tu widzę że aż kipi 🤢

Nie rozumiem tylko jednego skoro chcecie wprowadzać zupki,kaszki to to róbcie, ewentualnie poradźcie się pediatry i wtedy zdecydujcie, ale nie wiem po co to zaraz porównywać do schabowego czy frytek. Emilia jesteś doświadczoną mamą i wiesz co dla twoich dzieci jest najlepsze wiec nie przejmuj się tym co piszą inni. Niektórzy są złośliwi i nie potrzebnie robią taką burzę. Ile matek tyle zdań i opinii.

Ramonka104 świetne zdjęcia 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga nie ma co się przegadywać...ale zgadzam się z Emilią w 100 % internet to świetne źródło informacji, ale trzeba umieć z niego korzystać...np. pamiętam i to nie tylko na naszym forum tylko jak zaglądałam na wszystkich forach większość dziewczyn chciało jak najszybciej urodzić...i każda pisała łooo panie dzisiaj znowu w 2 paku...co na pierwszy rzut oka było nierozsądne, bo im starsze dziecko się urodzi tym wszystko lepiej się u niego ukształtuje i co ? Nie reguła...u nas było kilka dzieci, które urodziły się przed czasem i się ślicznie rozwijają i nie mają żadnych problemów a moja córka urodziła się w sam raz i co ? Już 2 razy byłyśmy w szpitalu a i cały czas od lekarza do lekarza...
A zdania są w każdej dziedzinie życia podzielone...i nie ma co drugiej osobie na siłę narzucać swojego zdania...bo każdy z nas w przyszłości sam poniesie konsekwencje swoich wyborów i pewnie nawet ta sama decyzja podjęta przez 2 różne osoby jednej wyjdzie na dobre a u innej niekoniecznie...takie życie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga_ moje nie i ja nie komentuję Ramonki chociaż też jestem na tym forum jak ona a ty się wtrącasz i oceniasz , my tu piszemy ze sobą od początku a jak byśmy chciały zapytać o zdanie ciebie czy inna osobę to byśmy weszły na inną stronę a nie na lipcówki rozumiesz , ja się nie chcę z tobą kłócić powiedziałam tylko co sądzę, a ty jak nie ze schabowym to teraz cheesburgerem o co ci chodzi jak będę chciała to do Mc donalda nawet pójdę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...