Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A widzisz Edytko co lekarz to lekarz 🙂 Z tego co opisywałaś wyglądało mi na alergię podobną do córki znajomych, a jednak nie. Także lepiej konsultować ze specjalistą, nie martwić się na zapas 😉

Gosiaczek ja mam rodzinkę w miejscowości Gaj, kawałek od Radomia, ale blisko, co raz bliżej 😁

Darka właśnie... Blok czekoladowy!!! Jak możesz wspominać o takich pysznościach ☺️ A na zabawki my kupiliśmy takiego wiszącego węża z Biedronki 🙂 Fajna sprawa 🙂

A ja siedzę i wertuję na necie przepisy na wigilijne dania. Podrzućcie coś, może skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
U mnie zupka idzie tka marchewka ziemniaczek czasem ryz ale ryz zatwardza wiec zadko, sprubowlama juz miesko z kurczaczka dzis byl seler

Jesli chodzi o owoce to my mamy juz sliwka, banan, jablko ale tlyko gotowane bo po sloiczku i tartym go brzuszke bolal brzoskwinia ktora nie przeszla, dzis byl banan-morela nio i sloiczki kupuje z hippa

Ja jablka z marchewka nie mieszlama jeszcze i chyba nie bardzo bo mnie odrzuca na sama mysl jak to moze smakowac oo brokuly zapomnialam moze ja sprubuje

Ramonka faktycznie masz swoje sposoby karmienia bo ty to juz w ogole szok nawet jajko ja niestety dziecko skazowe z innymi rzeczami jednak poczekam gluten po swietach a jajko w lutym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek u nas też na początku była sama marchew...najpierw próbowałam ze słoiczka, czy jej posmakuje....a później sama robiłam...
w sumie to u nas tak jak u Tedit 🙂

Edytko dobrze, że to nic groźnego u Twojej Lenki

a Martynka cały dzień bardzo grzeczna była...a na wieczór taka marudna, że szok..musiałam ją kąpać już o 18 😮 i znowu mało dzisiaj jadła ... i bardzo trze sobie górne dziąsełko...coś czuje, że chyba kolejne ząbki jej się pchają...bidusia

przyszedł mi dzisiaj "uciekający szczeniaczek" (mój mąż wolał pieska zamiast biedronki hehe) i powiem wam, że miałyście rację, rzeczywiście ta zabawka jest świetna 🙂 🙂 🤪

ok idę już spać.. dobranoc wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek ja tez zaczelam od marchewki, i do tej pory najbardziej malej smakuje.
Ramonka pojechalas z koksem 🤪 ja to zielona jestem jesli chodzi o papki, narazie mala jje tylko marchewke ze slodkim ziemniakiem i probowala pieczonego ziemniaka sloiczek ale dzis juz nie bardzo chciala,wczoraj to az sie trzesla,troche miala gaza po nim. Moze jutro dam jej szpinak mam sloiczek.
a deserki to tylko banan i banan z mango probowala. Ja sie nie spiesze z wprowadzaniem wszystkiego mamy czas 🙂 a biszkopciki sobie poki co darowalam.
A wiecie co dzie wstretna mama zrobila??? Jadlam grejfruta i mala az sie oblizywala, dalam jej do powachania to sie strasznie krzywila ale dalej nie mogla oderwac wzroku wiec na paluszek wzielam odrobine soku i dotknelam jej ust, hehhe mina bezcenna od raz stracila zainteresowanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Notatnik otwarty i nadrabiam zaległości 🙂

Raz jeszcze dziękujemy za życzenia z okazji 5-m-cy

Chłop mój - czyli mąż miał wolny weekend, udało się porobić parę rzeczy a właściwie to w naszym wypadku to nadrobić parę naszych wiecznych zaległości


U Nas marchewa odchodzi na całego Patryk zajada dość chętnie i równie chętnie wkłada sobie do buzi raczki jak je tą marchewę i wszystko wokół upaćkane


McDa87- dobrze że kryzys z marudzeniem przy cycu się szybko skończył,
laleczka z Lamaze super, bardzo lubię ta firmę

emilia1
- apropo czerwcowek, to nie mamy się co przejmowac tym siedzeniem itp. na nasze tez przyjdzie czas i nie ma sie co spieszyć, popytam babke co ćwiczy z Patrykiem
jak to jest z tym siedzeniem...
hehe, nieźle z tym zaśnięciem, pewnie się wkurzyłaś, ja tak kiedyś miałam, nastrój, winko a męż poległ

Gosiaczek - fajnie się masz ze zmywarkę, u Nas se możemy pomarzyć jak na razie po 1-sze kasa po 2-gie miejsca brak
jak przyjda zabawki to daj znac czy fajne na zywo
Bidulo skąd ja znam bóle migrenowe i jak się wkurzam jak słyszę że to wydziwianie, że jakieś "carskie" wymysły czy coś w tym stylu, kto nie miał ten nie wie jak człowiek się koszmarnie czuje i życzę takim żeby ich migrena dopadła i wtedy poczują

Właśnie mi uświadomiłaś że my z mężem też nie byliśmy nigdzie, a przepraszam byliśmy - na naukach przed chrztem bez PAtryka 😉

Jeśli chodzi o wprowadzanie jedzonka to zaczęłam od marchewki, pod koniec tyg dam jabłuszko a potem marchewkę z kartofelami 🙃
Zdjecia super


Kiniek
- masz rację, muszę odpoczywać i dbac o siebie, też mam teorie swoją że Matka musi o siebie dbać bo jak padnie to kto się dziecięciem zajmie

Co do planów Sylwestrowych - to hmmm chyba będziemy w domku, może kogoś zaprosimy jeszcze albo sami - coś wypijemy i tyle = jak stare pierniki 🤢 🤢 🤢

Ja do dermatologa się wybieram i wybieram ale dojść nie mogę...

emiliaeem - super ta nowa fryzurka, pasuje Ci, pewnie musisz się przyzwyczaić do grzywki, ja też kiedyś nosiłam ale ja takie włosy mam że każdy żyje swoim życiem i niezbyt mi pasowała...
No i oczywiście super że randka się udała

MajaCh - nasz się wcale nie przewraca na brzuszek

"Jezyki" - będę czytac i "Złą Matkę" też - chociaż ta książka nie wszystkim się może podobać...
Co do proszków to my nadal Dzidziuś - ale ten proszek jest dość ciężko dostac
Ooooo - ale tam u Ciebie są słoiczki wow - pieczony ziemniak...
Filmik super, a loczki jak zrobisz to wklej fotę!!!

darka
- super że wypad się udał, należało Ci się, taka odskocznia ładuje akumulatorki na zajmowanie się dzieciątkiem
Dzięki za foto śliniaka
Ja mam taki śliniak podobny ale widzę że jednak to on do końca nie jest dopracowany bo rękawków nie ma, teraz już poświęcę taką "starszą" bluzeczkę i jakieś gatki
i niech papra - tylko to przebieranie przed jedzonkiem - buuuu


tedit- zębolek wychodzi 🙂 i krostki- czyli podobnie jak u Nas (u Nas zębolków na razie brak 😜) a krostki pojawiają się i znikają - Nam też mówili że proszek ale jednak nie


megan - porozmawiaj z mężem nt. pomocy i wyjścia z domu, może trzeba nim trochę "wstrząsnac"

ania1988
- pięknie Martynka się przewraca i leży na brzuszku, to my sobie możemy pomarzyć


monia66.... - Wszystkiego Najlepszego dla Ciebie


anjaP
- oooo widzę że nowoczesna kobita z Ciebie i tak jak ja lubisz remontować

Matko co te czerwcówki się tak śpieszą z tymi jedzonkami, przecież Nam dzieciątka jeszcze pożyją i na wszystko przyjdzie czas, aż się czuję jakaś totalnie do tyłu że ja dopiero marchewę daję ale ja Zosia Samosia i na razie robię tak

Ramonka - dużo już malej dajesz.

Ja daję marchewkę jak na razie - jak już pisałam z resztą, pod koniec tyg. dam jabłuszko, potem marchewę z ziemniaczkami i troszkę soczku spróbuję
Zużyłam słoiczek z Bobovity ale mam też z Hippa - będę mieszac bo mam pokupowane z innych firm i moja Mum kupila to też chcę to zużyc
Myślicie że tylko z 1 firmy na początek wszystko czy obojętnie????


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaszalalas wercia 😁
To ja jeszcze odnosnie siedzenia...Zuzia sie wyrywa z lezaczka i chce sama siadac, ja ja spowrotem i ona znow, to samo jak jest na kolanach u mnie, juz nie wiem co robic,a wiem,ze to za wszesnie dla jej kregoslupka. A juz nie wspomne jak ja nosze na rekach nie przytuli sie do klatki piersiowej tylko sztywno kark i glowa na wsyztskie strony jej chodzi. I polubila jak ja troche bujam na rekach sie smieje wtedy, jak ja czasem "podgryzam" heh, ma laskotki na brodzie i szyji i za chiny nie daje mi sie tam cmoknac heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wercia oklask za poemacik 😁 No Ty to jesteś... 😉

Zaczęłyście temat o migrenie i mnie głowa zaczęła ćmić 😮
A miałam poćwiczyć... ☺️ Ale zaraz ruszam, mimo wszystko 🙃
Olek jeszcze bydloni na łóżku,ale zaraz chyba odleci (mąż znów w pracy) 🤢

Wercia Ty od marchewki, powolutku... A ja na Mikołajki zabiorę Synka do Mc Donald's-a 😁
A propos jedzenia, Olek je jak wróbelek ☺️ Apetyt ostatnio u Niego marniutki.
Ale może wystopuje z tą wagą, bo jest najmłodszy i najcięższy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciaoo 🙂 gdzie jest slonce??????!!!!!!
Nocka piekna uprzedzilam mala dzieki wspanialej ksiazce 😁 i w nocy nie zaplakala tylko nasluchiwalam jak zaczyna sie krecic i na spiocha dostala 2razy butle i na spiocha 2ga porcje zmniejszyla znacznie!!!! jak jest przebudzona wiecej wcina. No genialna ksiazka , nie powiem jeszcze musze wyczaic jak ja w dzien usypiac zeby nie plakala jak ja poloze bo nie chce,zeby czula,ze idzie do lozeczka za kare...jestem na dobrej drodze 🙂 Teraz polozylam jej butle z woda mineralna 1,5 litra i walczy z nia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcia jabłko z marchwią super sprawa... to jedyne połączenie, w którym moja córka zje marchew ze smakiem 😎 moja teściowa robi taką surówkę do obiadu: marchew ,jabłko ,cukier, sok z cytryny i śmietana... mówię Wam rewelka

U nas poprawa ze spaniem, Maksior sypia po 12h 😁 owszem czasem nadal budzi się o 5:30 -6:00 na szamę ale już jakiś czas jest fajny rytm 🙂

Jak na razie z postępów to tylko przewroty na boczki, bardzo ładnie układa rączki razem na boku i teraz doszły nóżki, wcześniej nóżki miał rozkraczone jak żaba, a teraz ładnie je układa. No i przylukałam, że chwyta każdą rączką osobną zabawkę 🤪 śmieszne to jest taka mała pazerota 😁

Jej jutro pięciomiesięcznica Maksiora ... jakoś przy córci tak mi czas nie zleciał migiem 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana

Kiniamoja mama robi tez suruwke z kapustki marchewki jablko pietruszka ocet olej i sol i pieprz ale nie zeby jakas ciapke robic z machewki i jablka

Wczorja dodalam do zupki pietruszke to z ziemniaczkiem i marchewka to ja to wyczulam a na calego ziemniaczka i cala marchewke pol pietruszki nie powinno byc wyczuwalne a jednak a ja pietruszki niecierpie

Wercia poemat chyba najdluzszy z wszystkich twoich wczorja chcialam cie oklaskac a jakims dziwnym trafem nie moglam

Nocka jak zwykle bomba moj juz ma taki rytm od jakis 2-3tyg ze przesypia cala nocke po 12-13h rano budzi sie i gada do siebie ale jak sie go wezmie na rece i jak przyuwazy butle to sie caly trzesie

U nas tez ponuro sloneczka brak a dzis czeka mnie prasowanko takie czyli rozloze deche i zamiast prasowac to tlyko poskladam i umyc podloge ale mi sie nie chce wiec poczekam na mame

Czekolada wyszla okropna bleee ja jej jesc nie bede bo potme moja mama dodala jeszcze kg mlkea i wyszlo ochydne zato moj tata wcina wiec zostawie mu niech je a mi zostaly biszkopty

Emiliaeemty mowilas o wezu na zabawki w biedronce ale pewnie juz dawno to kupilas co??i za ile bo na allegro jest po 25+13 zl przesylka wiec 38 a jak w biedronce taniej to bym skoczyla jesli jeszcze by byly

Zmykam bede potem :*buziaczki dla dzieciaczkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_1988 kurcze tak zachwalacie tą zabawkę to ja ją zamówię i chyba też pieska, pokaże jeszcze mężowi jak to wygląda 🙂

wercia no ty to naprawdę poematy piszesz 😁 co do migreny to zgodzę się jak ktoś jej nigdy nie miał to nie zrozumie jaki to ból 🥴 a co do zabawek to już przyszły wyglądają super ale jeszcze nie rozpakowałam z pudełek 😜

emilianeem znam ten ból dlatego mam nadzieję że Ci szybko przejdzie 😘

Kiniek to super ze Mksio tak ładnie sypia 🙂 Lenka też tylko budzi się tak 4-5 na butle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
powiem wam że uciekającego żółwika też jest fajny, chyba mąż zadecyduje bo ja mam problem co wybrać 😜

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/641/uciekajax3.jpg/][IMG]http://img641.imageshack.us/img641/3977/uciekajax3.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolwik jest najfajniejszy!!!
Kinia ,a Max ssie smoka?? Zuzia nie chce a boje sie w nocy sprobowac czy jej to nie rozbudzi bo wyczi,ze mlesio nie leci...
A moze ona rzeczywiscie jest bardzo glodna jeszcze... ehhh, masz jakis sposob?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju moja docentka co Maksia operuje zakazała gryzaków i smoczków przez wzgląd na szkodliwy wpływ na zgryz, a że my i tak z tym będziemy mieli kolosalny problem nie chcemy go pogłębiać, także nic poza rożkiem pieluchy jak sobie ją przyciągnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Ech nie miałam czasu na bieżąco czytać to wywaliłam mega poemata

U mnie dziś brzydka pogoda od rana szaro i paskudnie

Jutro mają przyjść chłopy naprawiać cieknący zaworek przy grzejniku w łazience, być może będą musieli płytki rozwalić - masakra


MajaCh
- ja popytam rehabitantkę, byc może jak dziecko samo chce się podnosić to powoli się szykuje do siedzenia, byleby nie na siłę to robic - tzn. podnosic żeby dziecko siedziało albo sadzac na siłę i podpierać stosem poduch
Nasz głowę podnosi jak leży i sobie ćwiczy

emialeem- hehe dobre z Mc Donaldem - sama bym się przejechała, na sałatkę szefa czy jakoś tak (tak dawno nie jadłam że już nazwy zapomniałam) i kawę

Nasz w nocy śpi ale od ok 4-tej się kręci ale nie płacze wiec go zostawiam niech sobie te figury czyni - tylko kontroluję czy kołderki na głowie ni ma


Z tych uciekających zabawek to mi się też żółwik podoba - ale pewnie grają wszystkie takie same melodyjki więc ja już nic nie kupię bo biedronkę mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...