Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
McDa87 właśnie stosuje 🙂 bo coś dzis ciężko idzie usypianie 😉


wercia82 masz racje trzeba poczekać ja tam nie wiem czy surowe czy nie 🤔, wiem że mojemu synkowi smakowało gorzej z bananem mówił ,że kwaśne i w ogóle nie czuć banana 🤨 a ja chce Natalii jutro właśnie zamiast jabłka dać banana ze słoika 🙂 jak jej nie zasmakuje to biegnę po jabłka na mus 🙂

    gosiaczek powodzenia na badaniu , buziaczki dla Lenki 😘
Już mi uszy puchną od tej suszarki a Natalia zasnęła 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pj swieci pustkami to forum gdzie sie podziewaja kinia, asiula dzieci daja w kosc i brak czasu na forum ja tu jako jedyna mam az za duzo czasu ehh ile dala bym zeby isc do pracy

Maly dzis by w miare spokojny

Spi juz od dluzszego czasu bez awantur jak codzien po porsto skrab nie dziecko

Uspokajacz nie potrzebny ale mi sie strasznie podoba kuzynka kupila na allegro plyte z kolysnakmai dla dzieci ale piekne ona tak usypia swojego malego i nawet moj sie nie obudzil tez mu sie podobalo spytam sie o tytul i moze tez zakupie

Dzis przyszla pomaranczka Ozzi maly zachwycony jak kazda zabawka ktora mozna chwycic spokojnie do raczki

Zycze dobranoc jutro wpadne jak zwykle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa a powiedz mi może to głupie pytanie ale skąd takiemu dziecku pobierają krew?

emilia1 dzięki a co do tego zasypiania to jak moja ładnie zasypiała wieczorem tak od trzech dni coś ciężko to idzie i muszę ja w wózku ululać a potem przekładam do łóżeczka 🤨 mam nadzieję że to chwilowe 🤢 Kurcze też bym dała jej banana wiec może kupie jutro i dam 😉

a ja zamówiłam te puzzle a przy okazji cztery inne rzeczy no masakra ja to się opanować nie mogę 😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny !
Ja dzis tylko na chwilunie bo z ranca do pracy musze wstac.Tak czytam ze macie problem z usypianiem.Pokaze Wam kochane co ja kupilam na allegro i to jest rewerajca moja córunia jak jej wlacze na przemian jedno lub drugie od razu zasypia,oczywiscie jeszcze do tego ma swoja ulubiona pieluszke 🙂Co sabie ja miętoli.
A tu daje linka tych pozytywek co ja kupilam;
http://allegro.pl/konik-morski-swiecaca-przytulanka-fisher-price-i1947448597.html
http://allegro.pl/fisher-price-kubus-pozytywka-lampka-i1956508629.html
Sa rozne na allegro nowe i używane 🙂
No nic lece.Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ramonka dzięki za pomoc ale ja już nic nie kupuję bo z torbami pójdę, a z tym usypianiem to nie wiem jak to jest bo moja ładnie zasypia przy kołysankach albo przy projektorze-pozytywce, no ale czasem zdarzają się dni że to na nią nie działa i marudzi więc nam nowa pozytywka raczej nie pomoże 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek jak tylko morfologie to prawdopodobnie z paluszka, przynajmniej tak pobierali Paulince, ale pielęgniarka mówiła, że jak jakieś większe badania to z palca nie wystarczy... z paluszka chyba nie boli strasznie, jak przekuła to nie płakała, pod koniec wyciskania krwi (bo najpierw dzióbnie a potem wyciska krew) to trochę marudziła bo miała unieruchomioną rączkę i chyba ją to troszkę bolało, ale tatuś trzymał, mamusia zabawiała 🙂i jakoś dała radę,

gorzej ze szczepieniami bo okropnie płacze, nie idzie jej uspokoić, jutro nas to czeka 😞 i zawsze po szczepieniu boli ją brzuszek i ma gorączkę 😞 jutro będzie ciężki dzień więc zmykam spać,
dobranoc wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wskoczyłam napisać Dobranoc 🙂

Rozbójnik zasnął przy tym "usypiaczu" chociaż oczywiście troszkę problemów miał...

Już tak na szybko napiszę bez "tytułowania" do kogo

Co do rehabilitacji z 2 razy na tydzień na 1 raz to już jest troche lepiej, tym razem w domu musimy z Nim jeszcze pracowac na tym aby nie wielbił przewracania sie tylko na prawy bok oraz chwytania zabawek lewa reka - taki asymetriak z Patryka 🤢

Co do słoiczka - jabłko z bananem to ja tam banana wyczuwam, mmmm jak lubię takie kombinacje i jak na razie to z chęcią wyskrobuję te resztki co zostają po PAtryku 🙃

Spokojnej i przespanej nocki życzę

Dobranocccccccc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana,
ja znów po strasznej nocy, ehh kiedy się to skończy, 4 razy karmiłam 😞 ale padła wczoraj o 19 i przespała tylko do północy, potem 2,4,5 spanko do 7.30.
zaraz jedziemy do szczepienia to zapytam o jakieś dodatkowe jedzonko, zobaczymy co powie 🙂

Wercia ja też lubię takie kombinacje i nie mogę się doczekać tych słoiczków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

My już po morfologi to był jakiś koszmar najpierw kolejka no i oczywiście nikt nie powie niech pani wejdzie pierwsza tylko jak mąż się zapytał czy może wejść pierwszy to babka zrobiła takie oczy że szok i eis zastanawia wiec mąż mówi że dziecko jest nadczo i będzie płakało z głodu dopiero powiedziała dobrze to wejdzie pierwsi 😮

A pobieranie krwi to dopiero było straszne, po pierwsze pobierała jej z żyły wkłuła się a tu krew nie leci i ona jej tam grzebie (trochę to trwało) poleciało trochę ale za mało i dawaj drugą rączkę z tej poleciało już dużo ale Lenka tak się rozpłakała że jak wzięłam ją na raczki to aż się trzęsła i nie mogła się uspokoić aż ja się popłakałam 🥴

McDa to trzymajcie sie na szczepieniu mam nadzieję ze tym razem zniesie to lepiej, moja też strasznie płacze przy szczepieniu ale potem przechodzi to dobrze 😆 wyniki mąż odbierze jutro po południu wiec dam znać wieczorkiem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
u nas ponad 24 godziny bez pradu i wody. wicher z niedzieli na poniedziłek chyba ze 140 km/h myślałam, ze okna powyrywa, czegoś takiego jeszcze nie przeżyłam odkąd mieszkam nad morzem (a to juz prawie 10 lat). masakra. za to dzieci spały super 🙂)
gosiaczek a czemu robisz morfologię małej? jakies wskazania czy sama chcesz sprawdzić?
mac da87 u nas podobnie wyglądaja noce, częste karmienie, ze 3 razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ja tak na szybko bo mała nie śpi 🙂


Nocka katastrofa mała w dzień znów jadła tylko po 60-90 ml a wieczorem w nocy nadrabiała o 19,45 zjadła 120 ml mleka + 1 miarka kleiku ryżowego po 30 min 90 ml mleka 🤪 o 23 120 ml mleka i o 1,30 120 ml mleka później o 4 się wierciła dałam jej wody i o 6 120 ml mleka 🤪szok każde jej wiercenie mnie budziło 🙃


Dzis juz lepiej bo zjadła banana ze słoika teraz czekam na reakcje i po bananku wypila o 10 tej 120 ml mleka 😉


Martwie się bo zauważyłam że Natalia znów kicha i pokaszluje w nosku charczy 😞 daje jej raz dziennie od tyg wapno i wit C i dzis dałam zapobiegawczo nurofen , jak narazie Natalia piszczy i jest wesoła oznak choroby nie widać ,ale i tak po tych oskrzelach sie teraz boję, poczekam do jutra jak nie będzie poprawy to podejdę do lekarza.


jutro tez jadę do Kauflanda po talony i paczkę 🙂 mam tez zamiar wypisać dodatkowy macierzyński 2 tyg zaległy urlop wypoczynkowy i wychowawczy


Doczytałam tylko że dziś któraś chyba MCDA ma szczepienie , mam nadzieje że dzis niunia przejdzie to łagodniej NIC ZMYKAM PA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i my po szczepieniu, o dziwo nie było tak strasznie jak ostatnio, przy pierwszym ukłuci nie zapłakała, dopiero przy pneumokokach 😞 ledwo powiedziałam, że dziwne, że nie płacze i ryk!! biedactwo małe
Gosiaczek to masakra co piszesz, jacy ludzie są beznadziejni! myśmy byli trzeci w kolejce i od razy nam obie osoby powiedziały żebyśmy wchodzili z dzieckiem... a czemu była na czczo? mi lekarz nic nie mówił, a poza tym ona i tak rano o 5,6 je, potem co 2 godziny więc nie realne u nas 🙂 i z tą żyłą, aż mi ciarki przechodzą.... ciekawe czemu z paluszka nie pobrali....

no i pytałam pediatre o jedzonko, mogę dawać 100 ml zupki jarzynowej z kaszką ale zacząć od marchewki, ziemniaczka itd a potem wymieszac sprawdzone składniki.... jutro chyba dam marchewkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😘 Witam mamuski i wszystkie dzieciaczki 🙂 wpadam z napaści bo mam tylko chwilkę , posprzątalam chatkę i nuna sie obudziła bo słysze agu agu 🙂 u nas ok , wyzdrowiałam , jesteśmy po próbie kleiku łyżeczką no i nuna zasmakowała , również w kaszce bananowej tez łyżeczką je z gracją i uśmiechem na buźce , wstawiłam nowe zdjecia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny
U nas mała zmiana z karmieniem do tej pory było ostatnie o 20:30-21:00 i spał czasem do rana ale częściej do 5 a potem nie chciał już spać .. także teraz ja przed snem czyli o 23 karmię go na kompletnego śpiocha i młody wstaje zawsze o 7:30 😁 wszyscy zadowoleni 😁

w dzień nadal wyciąga na raz 5h snu, wczoraj od 9 do 15 ,dziś śpi od 9:30 i zobaczymy ile pośpi 🙂 idę robić mu mus z jabłek i gruszek, a na obiadek dziś fasolka po bretońsku, tatuś sobie zażyczył 🙂

Miłego dzionka ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Emilia wszystkiego naj z okazji 4 miesiecznicy 🙂

Z zyl dzieciaczkom pobieraja jesli wyniki sa bardzije rozbudowane nie tylko badanie ogolne tak mi w szpitalu powiedzieli jak zapytalam dlaczego nie z paluszka

My dzis mamy obiadek z mieskiem

Maly spi wkoncu bo taki maruda jest ostanio jestem ciekawa jak kuzynka sobie poradzi w czwartek z 5 i 7 miesiecznymi bobaskami

Nocka powiedzmy ze ok tylko ze jak wstaje jeszcze jest ciemno i to mnie myli ktora godzina jest a chyba czas dac na noc malemu wiecej bo budzi mi sie o 6:30 a nie jak zwykle kolo 8

Pustki sa na tym forum i nie ma co czytac ciekawego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po bioderkach i wszystko jest dobrze teraz mamy przyjść za 2-3 miesiące albo jak zacznie chodzić 😉

McDa no masakra też myślałam ze będzie z paluszka ale ja miałam skierowanie na morfologie i żelazo to może więcej tej krwi potrzebowali 🥴 A moja jadła o 4 wiec pewnie była by głodna o 8.30 a na badaniu byliśmy o 7.45 i lekarz powiedziała żeby przed badaniem nie jadła.
Dzielna twoja niunia 😘

a ja mojej chcę dać dzisiaj banana 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no mogę dokończyć 😉 musiałam nakarmić małą 😜

Emilia to już 4 miesiące Natalki wszystkiego dobrego od Nas no i 100 buziaków 😘

darka dla twojego Oskarka tez wszystkiego naj 😘

czy wasze dzieciaczki też tak specjalnie pierdzą buzią w której jest pełno śliny i wypychają ją z buzi bo moja tak robi od paru dni 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...